A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 994
91 925
113
2000 éve letelepedett keresztény ország/nép vagyunk, a fenének erőltetjük ezt a sok nomád lószart?
Ott vannak könnyűgyalogosnak például a hajdú, hová kell annál jobb név?
Neked nem tetszik, nekem bejön. Kár ezen ennyi rágódni.

Egyébként 1.100 éve telepedtünk le és 1.000 éve vették fel az akkori oligarchák:) politikai számításból a kereszténységet. A nép anno pogány volt.

Bár olvastam qrvamagyar körökben, hogy Jezus párthus, szkíta herceg volt. Nah, akkor valóban 2.000 éve vettük fel a kereszténységet. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 468
121 076
113
Na gyorsan összefoglalom.
A Szittya lövész zászlóalj egy szervezeti felépítést takar, ami alatt egy kicsit megkavart könnyű gépjárművekkel felszerelt lövész zászlóalj és a nagy számú kézzel cipelhető kollektív tűzfegyverrel van felszerelve. Az inspirációt a lengyelek hasonló felépítésű területvédelmi egységei adták többek közt.
Ezek nem a jelenlegi alakulatok megbuzerálásai hanem új alegységek lesznek majd egyszer. (az, hogy a tartalékosok is így fognak-e szerveződni tudja a rosseb egyelőre nekem logikus lenne)

A gépesítés és a fegyverzet jelenleg még alakul egyelőre az elképzelés került bemutatásra.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 994
91 925
113
Ez érdekes.

A cikk eredeti verziójában szerepelt utalás a Magyar Honvédség Szittya lövész koncepciójára, amelyet elegendő információ hiányában eltávolítottunk


Már nem emlékszek mi volt erről a cikkben, pedig olvastam....talán a fegyverek???
De nem az ennek a szittya lövész koncepció lényege, hogy ők adják a könnyű dandárt??? És akkor 3 dandáros felállás lesz, plusz a különlegesek Szolnokról???
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 726
77 763
113
Neked nem tetszik, nekem bejön. Kár ezen ennyi rágódni.

Egyébként 1.100 éve telepedtünk le és 1.000 éve vették fel az akkori oligarchák:) politikai számításból a kereszténységet. A nép anno pogány volt.

Bár olvastam qrvamagyar körökben, hogy Jezus párthus, szkíta herceg volt. Nah, akkor valóban 2.000 éve vettük fel a kereszténységet. :D
Igen, nem megyamatek.:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 649
46 774
113
Na most melyik zászlóaljak lesznek ezek?
Én elvesztettem a fonalat. Azt hittem az elején ez csak vicc.
Szerintem itt részben egy (zl.) már meglévő kapja meg az "újfajta" struktúrát. Majd lesznek ezzel azonos újonan létrehozottak (minimum 2), amiket még minimum 1 műveleti tartalékos zászlóaljjal fognak kiegészíteni.
Így végül összeállhat egy könnyűdandár, amivel megvalósulhat a tényleges 3 dandáros struktúra.
Na, és ennek a dandárnak valamint részben a KRDnek (már ha az adott műveletük igényli) a támogatására jönne jól a vontatott 105-ös osztály (ugyebár ebben az esetben játszhat a légi szállítás is).
Továbbá, valószínűleg a többi tartalékos katona is ennek az új struktúrának a szellemében lenne kiképezve.
Ami a járműveket illeti:
Ehhez a rendszerhez eléggé ideális lenne egy 6x6-os jármű, ami egyben (egy sofőr elegendő) tudná "kezelni" A gépesített könnyű-gyalogos rajt.
Gondolok itt egy Fuchs/Patria 6x6/PMPV/Mowag Eagle 6x6 szerű járműre.
Ha hazai megoldást keresnék, akkor valószínűleg vagy a Gidránnak készíttetném el a 6x6-os verzióját, vagy valószínűleg nem véletlen a 8x8-as hazai gyártása sem. Esetleg egy könnyebben pancélozott 6x6-os alverzió abból is befigyelhetne.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 649
46 774
113
Na gyorsan összefoglalom.
A Szittya lövész zászlóalj egy szervezeti felépítést takar, ami alatt egy kicsit megkavart könnyű gépjárművekkel felszerelt lövész zászlóalj és a nagy számú kézzel cipelhető kollektív tűzfegyverrel van felszerelve. Az inspirációt a lengyelek hasonló felépítésű területvédelmi egységei adták többek közt.
Ezek nem a jelenlegi alakulatok megbuzerálásai hanem új alegységek lesznek majd egyszer. (az, hogy a tartalékosok is így fognak-e szerveződni tudja a rosseb egyelőre nekem logikus lenne)

A gépesítés és a fegyverzet jelenleg még alakul egyelőre az elképzelés került bemutatásra.
Bizisten nem lestem, csak - szokás szerint - jó sokáig pötyögtem... :cool:
Szerintem az debreceni dandár egyik (talán pont a debreceni) zászlóalja lesz a pilot zászlóalj. Ugyebár Hódmező 2 lövész zászlóalja (+ az egy tatai) kapja a Lynx-eket. Tehát nagyon más már nem maradna...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 468
121 076
113
Bizisten nem lestem, csak - szokás szerint - jó sokáig pötyögtem... :cool:
Szerintem az debreceni dandár egyik (talán pont a debreceni) zászlóalja lesz a pilot zászlóalj. Ugyebár Hódmező 2 lövész zászlóalja (+ az egy tatai) kapja a Lynx-eket. Tehát nagyon más már nem maradna...
Nope.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 649
46 774
113
Ez érdekes.

A cikk eredeti verziójában szerepelt utalás a Magyar Honvédség Szittya lövész koncepciójára, amelyet elegendő információ hiányában eltávolítottunk


Már nem emlékszek mi volt erről a cikkben, pedig olvastam....talán a fegyverek???
De nem az ennek a szittya lövész koncepció lényege, hogy ők adják a könnyű dandárt??? És akkor 3 dandáros felállás lesz, plusz a különlegesek Szolnokról???
A 88-as már szerintem túlzottan összenőtt a különlegesekkel.
De jól sejtettem hogy Wagner (elnézést korábban többször rosszul írtam a nevét! :confused:) leírása nem feltétlen fedi az igazságot, de szerintem korrekten le is írta, hogy nem értett meg mindent.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Húbaszki... Vártam, hogy valaki belinkeli. Szóval:

"A harcjármű belülről eltér a magyar verziótól, ami nem véletlen, mert sajnos nem biztos, hogy azok a katonai eszközökről amiket rendszeresítünk nem kerülnek adatok akár orosz, akár kínai kezekbe. Értse ezt mindenki úgy ahogy akarja."

Ezt Kovács Gyulától láttam egyszer, nem gondoltam, hogy lesznek mások, akik idáig süllyednek. Úgy látszik az ellenzéki buborékban ez azóta elfogadottá vált...

Tárgyi tévedések is vannak, meg aztán ez az állandó belpol részemről azt eredményezte, hogy ez a blog kikerült a könyvjelzőim közül.