1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar hadiipar napjainkban

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - altx által indítva @ 2014. március 25..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Az a baj, hogy kezd elfogyni és ami van az is szétesik.

2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

3. fip7

fip7 Well-Known Member

antigonosz

Azt írják róla, hogy végül nem került bevezetésre. Aztán lehet mégis előszedik, ki tudja.
    De van egy hasonló modernebb lőszer, ami használatban van már:
    https://en.wikipedia.org/wiki/6.5%C3%9747mm_Lapua
    Viszont ez kicsit erős szerintem karabélyba.

4. subsonic

subsonic Active Member

flip7

-Hidd el sokat kieregettem nem keveset és tudom is,hogy mire képes a célban azért is írtam nekem nem gond,de én nem vagyok átlagos alkat
    -kevés ország engedheti meg magának mellény szinten azt,hogy,ilyen mértékű védelmet adjon katonáinak én nem szivesen állnék egy 7.62x51 elé mellénybe

5. Veér István

Veér István Well-Known Member

Nem tudom miért töritek a fejetek különcködésen, ez nem valami játék. Szabvány STANAG lőszerek kellenek. Itthon kell gyártani. Valami ehhez való karabély, ha lehet csehekkel, tótokkal, legyelekkel együtt beszerezve, Lehetőleg a V4-ben gyártva.

5.54 lőszer gyártási kapacitás is itthonra, a raktárban lévő fegyverekhez.

6. krisss

krisss Well-Known Member

CZ 805 Bren? A szlovákoknak és a cseheknek is az van, mindenhonnan jó a visszhangja, minden tekintetben korszerű fegyver, V4-ben gyártva.

7. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Állítólag nagy lesz az együttműködés a V4 országok között, nem tartom kizártnak a dolgot.

8. krisss

krisss Well-Known Member

Hát a lengyelek meg csehek éppen együtt fognak CV-90-et venni. A rosomak pedig rendszerben van a szlovákoknál és a cseheknél is kisebb számban. Már csak mi nem szálltunk be a buliba.
    Viszont közös gripen kiképző központot akarunk csinálni, a szlovákokkal és a csehekkel, hogy senkinek se kelljen kanadába mászkálni.

9. Terminator

Terminator Well-Known Member

És hol lesz hozzá szabad légtér?

10. krisss

krisss Well-Known Member

Hát ez egy jó kérdés :D

11. subsonic

subsonic Active Member

-Rosomak nincs a Cseheknél hanem Pandur van nekik Rosomak csak Lengyelben és Szlovákban
    -a Gripen kiképzőközpont már nagyon régen meghiúsult
    -A Bren valóban jó cucc,de én a Sig-re szavazok lisencben

12. krisss

krisss Well-Known Member

Hát a Sig-től valamiért idegenkedem. Tudom, hogy jó fegyver de valamiért nem tetszik.

13. krisss

krisss Well-Known Member

Meg én mindenképpen maradnék V4-en belül.

14. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

A 556-al az lesz a nagy gond, hogy ha elterjednek a komolyabb védőmellények, akkor nem 400m lesz a hatásos lőtávja, hanem jóval kevesebb.

15. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy ha már V4. Olyan pletykákat hallottam, hogy a Lengyelek odaadnák a levedlett PT-91 twardykat.

16. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Azokból mit tudnának ellopni?

Nagy Csaba likes this.
  17. krisss

krisss Well-Known Member

A kábelezést :D

Nagy Csaba likes this.
  18. wolfram

wolfram Well-Known Member

Nyilván ez így van hagyományos irányzék esetén és dudit is értem, de manapság már vannak kifejezetten karabélyra szánt "normálisabb" optikák, amiket "boldogabb" országokban használnak is. Ezekkel azért 400-500 méterről álló célt el lehet szerintem találni, persze normálisabb (Mk262, M855A1) lőszerrel.

https://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Combat_Optical_Gunsight

Pedig akadnak ám olyanok is. Az MK12-vel pl. Hogy ez mennyire inkább tesztfegyver, avagy kényszer szülte megoldás, vagy mi, azt nem tudom. És van még pár ország, ahol 5.56-os DMR-t használnak. Persze az 5.56-os lőszer miatt túl sok értelmét én személy szerint nem látom.

A 7.62x51-gyel az még a gond, hogy azonos tömeg esetén kb. fele annyi lőszert tudsz magaddal vinni, mint 5.56-ból, vagy 6.5 Grendelből.

M855A1 is képes erre elvileg.

Szerintem a 7.62x54R kicsit túl van hypolva a 7.62x51-hez képest. Hirtelen nem találtam hitlesnek elfogadható ballisztikai adatokat kifejezetten a 7.62x51-ről, viszont a .308-as (ami méretben ugyanaz, mint a 7.62x51, de <b>elvileg</b> kicsivel több lőportöltete van), kb. ugyanazt tudja, vagy még kicsit jobb is, mint a 7.62x54R. Így hirtelen:

http://www.hornady.com/store/308-Win-150-gr-SST/

http://www.hornady.com/store/7.62x54R-150-SST/

19. dudi

dudi Well-Known Member

krisss

Svájc a világ legjobb országa ott köteleznek,hogy legyen egy SIG-ed.

wolfram

A .308 az a 7,62x51 NATO amerikai megnevezése a kettő egy és ugyan az.

Az orosz puskalőszer erősebb mint a NATO által használt nincs itt semmi hipeolás ez egyszerű tény.Igazából a 7,62x54R közelebb van a .30-06 Springfield-hez mint a .308-hoz ugyan is a kettő közül az előbbi a teljes értékű puskalőszer nem a .308.

20. wolfram

wolfram Well-Known Member

Nekem szimpi a Cz 805.

Ezen oldal megosztása