1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar hadiipar napjainkban

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - altx által indítva @ 2014. március 25..

1. wolfram

wolfram Well-Known Member

Oké dudi, de én az adatokból nem ezt látom.

2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ízlések és pofonok, nekem nem jön be. Olyan játékpuska kinézete van, ráadásul nem is AK.

3. wolfram

Hát, AK-ból pedig csak a 12-es jöhetne szóba. Bármelyik régebbi modellnél tudtommal a tokfedél még mindig nem alkalmas optikához, mert elmozdul.

4. krisss

krisss Well-Known Member

A 12-esért nekem is fáj a szívem nagyon :D

5. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Hát, AK-ból pedig csak a 12-es jöhetne szóba. Bármelyik régebbi modellnél tudtommal a tokfedél még mindig nem alkalmas optikához, mert elmozdul.
    </blockquote>

Hazai áttervezés nem is jöhet szóba?

Privát piacon van több oylan AK verzió, ahol már megoldották a tokfedél problémát.

6. wolfram

Ugye? Nekem is tetszik. Ha olyan tartós is, mint a régiek, akkor nagyon jó kis fegyver.

</blockquote>

Hazai áttervezés nem is jöhet szóba?

Privát piacon van több oylan AK verzió, ahol már megoldották a tokfedél problémát.
    </blockquote>

Passz... De az itthoni AK-modernizációból kiindulva, hát...

7. krisss

krisss Well-Known Member

Még mindig esélytelen hazai karabélygyártás rentábilisan.

8. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Ezt már hallottam én is, meg hogy vennénk pár Leo2 a6-ost mutatóba, de túl sok beszerzési kísérlet esett már kútba a rendszerváltás óta (Hercules C-130,Leo2 a4, Apache AH64, M109, F-16,UH-1) szóval hiszen ha már hadrendben vannak!

9. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

<b>Passz... De az itthoni AK-modernizációból kiindulva, hát...</b>
    </blockquote>

Jogos.

De csak van ott más is....

Hagyjuk már ezt a rentábilitást...

10. krisss

krisss Well-Known Member

Hát én nem támogatnék egy korrupcióval hajtott pénznyelőt amit bezárunk amint a hazai igények kielégültek, aztán ha 15 év múlva megint kéne fegyver meg vakaródzunk, hogy gyerekek kéne a gyár amit bezártunk még anno.

11. dudi

dudi Well-Known Member

wolfram

Milyen adatokat nézel te?

12. wolfram

Hát amit be is linkeltem, a Hornadyst. De mindjárt nézek Lapuást.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Biztos véletlen van,hogy a LvL III mellények védenek a .308-as lőszertől és a LvL IV mellények meg a 7,62x54R lőszertől.

14. wolfram

Na, itt 7.62x53R néven fut, de utánaolvasva, a finnek így hívják a 7.62x54R-t, vagyis ugyanaz a lőszer, csak a neve más.

http://www.lapua.com/en/hunting/7-62x53r-hunting-cartridge.html

http://www.lapua.com/en/hunting/-308-winchester-hunting-cartridge.html

15. wolfram

Majd később utánanézek még, de az nem lehet, hogy a LvL IV a 7.62x54R<b>AP</b>-hez kell?

16. honved

honved Well-Known Member

+1

Én a Currust is zárnám, amilyen munkát végeznek.
    A harcjárműveink nagyobb javítására, felújítására, egy nemzetközi céget bíznák meg, hosszútávú szerződéssel, hazai telephellyel. Viszont a saját munkakultúrájával és technológiájával. Na, ez egy eretnek gondolat. :)

Nagy Csaba likes this.
  17. krisss

krisss Well-Known Member

Hát a currust felégetném a hm ei-vel együtt, a helyüket meg behinteném sóval.

18. wolfram

Megnéztem egy másik gyártót is:

http://www.barnaul.co.nz/ammunition/selection/rifle-2/7-62-x-54r

http://www.barnaul.co.nz/ammunition/selection/rifle-2/7-62-x-51

Tehát a lövedékenergia megegyezik nagyjából a két lőszernél.

A LvL IV-es követelményre valószínűleg az a magyarázat, hogy a 7.62x51-nél az M80-at veszik általában figyelembe (és ehhez elég a LvL III), mint a leggyakoribb 7.62x51-es katonai lőszert (ez teljes rézköpenyes ólommagvas), addig a 7.62x54R-ből katonai alkalmazásra a 57-N-323Sz és a 7N13 lőszer a leggyakoribb, és ezek teljes rézköpenyes acélmagvasak, tehát nagyobb az áthatolóképességük, mint az ólommagvas M80-nak.

19. wolfram

http://gunrf.ru/rg_patron_7_62x54_eng.html

20. marton

marton Well-Known Member

Ebben a HM Ei/Currus égetéssel látom páran közös nevezőn vagyunk. Mi lenne ha még bele is látnánk, mekkora túlfoglalkoztatás, prémiumosztás, állami vagyon használat(lopás), naplopás megy ott,,

Nagy Csaba likes this.

Ezen oldal megosztása