A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 669
46 677
113
1.A piaci körülményeket nem lehet NAV adatokból leképezni, s nem is az a célja, feladat a NAV adatgyűjtésnek.
Historikus adatokhoz lehet hasonlítgatni csak hát az se írja le a piacot, hiába a teljes körű kvantitatív/kvalitatív adatgyűjtés(nincs ilyen).
Mivel vannak úgynevezett irracionális elemek is.

A fel vezetett logika max. a tervgazdasági rendszerben működhetne.
Ohh wait, azt már ismerjük, h az még ennyire se működött.

Ha piac úgy leírható lenne mint ahogy itt elővezetted, akkor a világ egy nagyon egyszerű és boldog hely lehetne, örök élet stb…
Bízzunk benne egyszer eljön, de az nem mostanában lesz.
Szó sincs erről.
Hogy a picsába nem lehet a piaci körülményeket leképezni?
A NAV ismeri a bejövő, kimenő számlaforgalmat, az alkalmazotti béreket, mindent. Ha nem lehetne leképezni, akkor nem lenne képes a cég helyett elkészíteni a bevallás tervezetet.

A tervgazdálkodás nem kötött időre szól, mint ahogy az üzemanyagárstop is határidőkhöz volt kötve. POntosan, hogy a irracionális elemeket próbálják kivezetni a jelenlegi üzemanyag piacról.
2. Ja, hogy a lyukas költségvetés foltozására jól jönne az üzemanyagból a tranzitből származó bevétel.(?)
Hát tetszettek volna a politikus urak kicsit előre gondolkodni s nem politikai szempontoknak alárendelni piaci folyamatokat…
Azért az kellemetlen, hogy te a tervgazdálkodást ekézed, miközben a szabályozót kárhoztatod ennek hiánya miatt. A szabályozónak a kialakult piaci szélsőségeket kell kezelni.
Akkor a költségvetés is jobban állna.
Értem adott körülmények között megszorításokra van szükség (bocsánat Nerniában az nem létezik), szóval minden más szóba jöhet lyuk foltozásra, kell is, csak ezt az ócska dumát ahogy felvezetik. Ezt meghagyom másnak.
Azt észrevetted már, hogy te mindent meghagysz másnak? Te a fórum gazdasági Puzsér Róbertja vagy! :)
Egyébként a piacnak mindig igaza van. Nem azért mert a piac igazságos vagy negatív és pozitív fogalommal leírható (nem az) egyszerűen csak azért mert erősebb.
Egy f@szt - már ha szabad így fogalmaznom (by Safranek)!
Ha így lenne, akkor az USAban, a kapitalizmus fellegvárában nem lenne piaci felügyelet....
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 314
2 520
113
Szó sincs erről.
Hogy a picsába nem lehet a piaci körülményeket leképezni?
A NAV ismeri a bejövő, kimenő számlaforgalmat, az alkalmazotti béreket, mindent. Ha nem lehetne leképezni, akkor nem lenne képes a cég helyett elkészíteni a bevallás tervezetet.

A tervgazdálkodás nem kötött időre szól, mint ahogy az üzemanyagárstop is határidőkhöz volt kötve. POntosan, hogy a irracionális elemeket próbálják kivezetni a jelenlegi üzemanyag piacról.

Azért az kellemetlen, hogy te a tervgazdálkodást ekézed, miközben a szabályozót kárhoztatod ennek hiánya miatt. A szabályozónak a kialakult piaci szélsőségeket kell kezelni.

Azt észrevetted már, hogy te mindent meghagysz másnak? Te a fórum gazdasági Puzsér Róbertja vagy! :)

Egy f@szt - már ha szabad így fogalmaznom (by Safranek)!
Ha így lenne, akkor az USAban, a kapitalizmus fellegvárában nem lenne piaci felügyelet....
Ez nagyon vicces hozzászólás lett tőled.
Te magad írod le mi a NAV funkciója, feladat, hatásköre…
Mi köze a piaci folyamatokhoz a működésének? Vagy akkor nem érted mit írtál le? Nem, inkább a piac fogalma nincs meg.
A SEC működését szinten nem ismered vagy nem érted, mert akkor meg se említenéd egy nevetséges politikai kom. panellel indokolt kormányzati árszabályozás kapcsán.

Ui.: értem, h vannak olyanok akik a kormányzati kommunikáció nem túl változatos szöveg paneljei mentén nézik, értelmezik a világot, s eszerint helyezik el saját magukat és az életüket a világban.
Sőt azt is megértem, aki ezekre élvez vagy erre veri ki.
Simán együtt tudok élni azzal, h mások másképpen gondolják.
Csak azt nem értem miért kellene ehhez az általuk elvárt módon viszonyulnom.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 737
93
A szabályozónak a kialakult piaci szélsőségeket kell kezelni
Ezt stimmt. Viszont ahogy fentebb írtam most 1,3%-al vagyunk a régiós átlag felett (és ebben benne van Románia ahol sokkal olcsóvb az üzemanyag) Kérdés hogy ez szélsőség-e, vagy kommunikációs háborút vívnak a nagyjaink? (Mert hát ellenségkép nélkül nincs szavazóbázis vagy kompetens kormányzás)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 053
30 978
113
Dodó-arany...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 669
46 677
113
Ez nagyon vicces hozzászólás lett tőled.
Te magad írod le mi a NAV funkciója, feladat, hatásköre…
Mi köze a piaci folyamatokhoz a működésének? Vagy akkor nem érted mit írtál le? Nem, inkább a piac fogalma nincs meg.
A SEC működését szinten nem ismered vagy nem érted, mert akkor meg se említenéd egy nevetséges politikai kom. panellel indokolt kormányzati árszabályozás kapcsán.
Errr...
Most így nézek ki a fejemből. o_O
Elvileg értelmes emberek beszélgetnek egymással.
Hol írtam, hogy a NAVnak lenne köze a piaci folyamatokhoz?
A NAV-tól származó ADATOK felhasználásával, a Kormány viszont piaci szabályozóként tud fellépni. Vagy most arról kezdünk el beszélgetni, hogy nincs a NAVnak adatszolgáltatási kötelezettsége a PM felé?
Halló!
Ui.: értem, h vannak olyanok akik a kormányzati kommunikáció nem túl változatos szöveg paneljei mentén nézik, értelmezik a világot, s eszerint helyezik el saját magukat és az életüket a világban.
Sőt azt is megértem, aki ezekre élvez vagy erre veri ki.
Simán együtt tudok élni azzal, h mások másképpen gondolják.
Csak azt nem értem miért kellene ehhez az általuk elvárt módon viszonyulnom.
Nem is gondoltam, hogy ez a Puzséros hasonlat mennyire találóra sikerült. :rolleyes:
Hogy te mihez viszonyulsz, az a te dolgod. De azért legyen már egy szint!
A múltkor az a 3 hónapos termékenységi ráta, most meg ez a NAV szövegértési probléma.... Pfff.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 669
46 677
113
Ezt stimmt. Viszont ahogy fentebb írtam most 1,3%-al vagyunk a régiós átlag felett (és ebben benne van Románia ahol sokkal olcsóvb az üzemanyag) Kérdés hogy ez szélsőség-e, vagy kommunikációs háborút vívnak a nagyjaink? (Mert hát ellenségkép nélkül nincs szavazóbázis vagy kompetens kormányzás)
Akkor a friss adatok a holtankoljunk adatai szerint. (benzin, gázolaj)
Szlovákia 666 618
Ukrajna 531 532
Románia 585 591
Szerbia 664 691
Horváto. 629 638
Ausztria 663 662

Ehhez képest itthon a most szerdán aktuális 3-3 forintos árcsökkentéssel együtt: 644 630

Tranzit szempontjából fontos lehet még:
Cseho. 624 612
Lengyelo. 611 615

A 2 hetes türelmi idő bejelentése napján sikerült 7 forintot vágni a dízel árán, de a fenyegető kommunikáció (már korábban elkezdődött) hatásai korábban is láthatóak. Április 10-én még valahol 658Ft-on állt a dízel ára.
Jelzem, hogy eddig SEMMIT nem csinált a Kormány. Csak tárgyalt és kommunikált. Ehhez képest 1-ére az akkori árnál 28Ft-tal lesz olcsóbb a dízel ára.
Miközben persze az olaj világpiaci ára trendszerűen növekszik.
Ha tényleg a régiós átlag a cél, akkor az olyan 622-624 körül lenne gázolajból, akkor az a csúcshoz képest már 35Ft körüli összeggel lenne olcsóbb.
Én szerintem ilyen esetben már indokolt egy beavatkozás.
A benzinél nem volt ekkora eltérés, de láthatóan a piaci korrekció is kisebb volt.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 314
2 520
113
Errr...
Most így nézek ki a fejemből. o_O
Elvileg értelmes emberek beszélgetnek egymással.
Hol írtam, hogy a NAVnak lenne köze a piaci folyamatokhoz?
A NAV-tól származó ADATOK felhasználásával, a Kormány viszont piaci szabályozóként tud fellépni. Vagy most arról kezdünk el beszélgetni, hogy nincs a NAVnak adatszolgáltatási kötelezettsége a PM felé?
Halló!

Nem is gondoltam, hogy ez a Puzséros hasonlat mennyire találóra sikerült. :rolleyes:
Hogy te mihez viszonyulsz, az a te dolgod. De azért legyen már egy szint!
A múltkor az a 3 hónapos termékenységi ráta, most meg ez a NAV szövegértési probléma.... Pfff.
Továbbra se értem mi köze a NAV-nak s az irányába menő adatszolgáltatásoknak a piaci folyamatok monitorozásához…
Egy piaci szereplő tevékenységének egy bizonyos elemre lát rá. Arra is csak mikro szinten.

Ja, h ezzel magyarázod, h politikai szándékkal a semmibe kilőtt nyílvessző köré majd NAV adatok alapján rajzoljunk céltáblát..(?) s ez alapján lesz a bünti annak aki a kapitalizmust és a piacgazdaságot komolyan veszi…
Mert hogy szerintük, s szerinted létezik tisztességes haszon.
Ezt is láttuk már korábban.

3 hónapos termékenység ráta.
LOL.
Miután sikerült hozni egy 2022-es adatokat tartalmazó képet/térképet termékenység rátára s azt fényező MN cikket… s ráírtad, h.:
“Friss 2024-es adatok”…(?)

Annyit tettem, h mellé írtam a 2024-es aznap publikált KSH adatot. Mivel azt bár hivatkoztad nem tetted oda.
Ugye értelemszerűen három hónap adata van meg az idei évből….
S hát az romlást mutatott.
Az hogy ez együttmozog-e az európai folyamatokkal vagy egyéni pályát fut be később derül majd ki. Júliusra a 2023-as év összesítésének meg kellene lennie. Az majd többet mutat.


Puzsérral semmi bajom, csak túl sok tud lenni, s néha nem értem mit mond.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 669
46 677
113
Továbbra se értem mi köze a NAV-nak s az irányába menő adatszolgáltatásoknak a piaci folyamatok monitorozásához…
Egy piaci szereplő tevékenységének egy bizonyos elemre lát rá. Arra is csak mikro szinten.
:D
Melyik piacról is beszélünk? Ki annak a fő szereplője idehaza? Milyen szegmensekben is vesz részt ez a szereplő az üzemanyag piacon?
Milyen kapcsolatban is áll egymással ez a szereplő és az állam?
Különben szerinted melyik az az EGY elem, amire kizárólagosan rálát a NAV? :rolleyes:
Ja, h ezzel magyarázod, h politikai szándékkal a semmibe kilőtt nyílvessző köré majd NAV adatok alapján rajzoljunk céltáblát..(?) s ez alapján lesz a bünti annak aki a kapitalizmust és a piacgazdaságot komolyan veszi…
Mert hogy szerintük, s szerinted létezik tisztességes haszon.
Ezt is láttuk már korábban.
A fentebbi hozzászólásom (a részletes üzemeanyagárakkal) mutatja, hogy ezek szerint a piaci szereplők is hasonlóan gondolkodnak, hiszen csupán a fenyegetés is elegendő volt, az azonnali, és jelentős árcsökkentéshez.
3 hónapos termékenység ráta.
LOL.
Miután sikerült hozni egy 2022-es adatokat tartalmazó képet/térképet termékenység rátára s azt fényező MN cikket… s ráírtad, h.:
“Friss 2024-es adatok”…(?)
Hehe hogy is volt az a bizonyos kommentem? Mert én úgy emlékszem, hogy azt írtam frissen kijött EUROSTAT adatok (és tényleg!). Mellesleg a visszakérdezésedre mellétettem a KSH 2023-as utolsó teljes éves adatai is. Te meg elkezdtél hívatkozni a 1.-3. hónapos adatokra. Ezzel az erővel a lábméretedre is hívatkozhattál volna, mert kb. pont ennyi relevanciája lett volna. :)
Állítólag te gazdasági elemzésekkel foglalkozol....
Annyit tettem, h mellé írtam a 2024-es aznap publikált KSH adatot. Mivel azt bár hivatkoztad nem tetted oda.
Ugye értelemszerűen három hónap adata van meg az idei évből….
S hát az romlást mutatott.
Az hogy ez együttmozog-e az európai folyamatokkal vagy egyéni pályát fut be később derül majd ki. Júliusra a 2023-as év összesítésének meg kellene lennie.
Abból majd látszani fog.
Jaja leírtad az adatot, csak a forrást nem írtad oda, amiből kiderült volna, hogy miről van szó. Én helyetted megtettem. Meg mellé még belinkeltem a tényleg releváns 2023-as egészéves adatot.

Az 1.-3. hónapos adatok súlyosan szakmaiatlan beírására 3 ok vezethetett téged:
  • figyelmetlen voltál (csak el kellett volna ismerni, nincs abban semmi gáz!)
  • vagy manipulálni akarsz
  • vagy igen komoly kihívásokkal küzdesz. (mondjuk ez is egy elég erős opció, mivel aki kicsit is tudja, hogy miről van szó, akkor az tudhatná, hogy 1-2 év alatt nem változik egy termékenységi ráta 0,2+ értéket. Ez egy nagyságrenddel nagyobb voltozás, mint ami a természetes folyamatokból adódna.)
Lehet választani! Melyik számodra a kevésbé égő?

Mindemellé én vagyok propagandistának megbélyegezve.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 314
2 520
113
:D
Melyik piacról is beszélünk? Ki annak a fő szereplője idehaza? Milyen szegmensekben is vesz részt ez a szereplő az üzemanyag piacon?
Milyen kapcsolatban is áll egymással ez a szereplő és az állam?
Különben szerinted melyik az az EGY elem, amire kizárólagosan rálát a NAV? :rolleyes:

A fentebbi hozzászólásom (a részletes üzemeanyagárakkal) mutatja, hogy ezek szerint a piaci szereplők is hasonlóan gondolkodnak, hiszen csupán a fenyegetés is elegendő volt, az azonnali, és jelentős árcsökkentéshez.

Hehe hogy is volt az a bizonyos kommentem? Mert én úgy emlékszem, hogy azt írtam frissen kijött EUROSTAT adatok (és tényleg!). Mellesleg a visszakérdezésedre mellétettem a KSH 2023-as utolsó teljes éves adatai is. Te meg elkezdtél hívatkozni a 1.-3. hónapos adatokra. Ezzel az erővel a lábméretedre is hívatkozhattál volna, mert kb. pont ennyi relevanciája lett volna. :)
Állítólag te gazdasági elemzésekkel foglalkozol....

Jaja leírtad az adatot, csak a forrást nem írtad oda, amiből kiderült volna, hogy miről van szó. Én helyetted megtettem. Meg mellé még belinkeltem a tényleg releváns 2023-as egészéves adatot.

Az 1.-3. hónapos adatok súlyosan szakmaiatlan beírására 3 ok vezethetett téged:
  • figyelmetlen voltál (csak el kellett volna ismerni, nincs abban semmi gáz!)
  • vagy manipulálni akarsz
  • vagy igen komoly kihívásokkal küzdesz. (mondjuk ez is egy elég erős opció, mivel aki kicsit is tudja, hogy miről van szó, akkor az tudhatná, hogy 1-2 év alatt nem változik egy termékenységi ráta 0,2+ értéket. Ez egy nagyságrenddel nagyobb voltozás, mint ami a természetes folyamatokból adódna.)
Lehet választani! Melyik számodra a kevésbé égő?

Mindemellé én vagyok propagandistának megbélyegezve.
Termékenységi ráta.
Hírlevélben kapom ezt is mint sok mást(sok más szart).
Valóban hibáztam, a hírlevél grafikonjáról olvastam le az 1.34-át, ami valójában 1,38. Valóban a 0,4 nem elhanyagolható különbség.
Hírlevélből a volt a szöveges idézet(eredetiben idézőjelben).

KSH saját eredeti közlése.

2024.04.26.

Idézet a szövegből:
“A teljes termékenységi arányszám 1 nőre becsült értéke 1,38, ami egy évvel korábban 1,51 volt.”
12 hónapos(!) gördülő adat.

A ráta változásának okára nem tettem semmiféle megállapítást.

Ezek szerint új dolog neked, de képzeld dolgozunk éves, 12 hónapos gördülő, H1/H2, Q1/Q2/Q3/Q4, havi, hó közi adatokkal , mivel az elemzés idősíkja vagy az esetleges prognózis időtávja dönti el mi a releváns.
De adat dönti el(pl árfolyam), pénzpiac esetében nagyobb idősík felől haladva a kisebb felé, akár intradayig van bontva - európai, USA, ázsiai nyitvatartást figyelembe véve.
S mivel az adatközlések folyamatosak azonnal hatással vannak, így be is épülnek adott esetben egy várakozásba(függvényében változóhoz új értéket rendelsz).
Ez a származtatott adatok esetében tud látványos lenni.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 694
113
Továbbra se értem mi köze a NAV-nak s az irányába menő adatszolgáltatásoknak a piaci folyamatok monitorozásához…
Egy piaci szereplő tevékenységének egy bizonyos elemre lát rá. Arra is csak mikro szinten.

Ja, h ezzel magyarázod, h politikai szándékkal a semmibe kilőtt nyílvessző köré majd NAV adatok alapján rajzoljunk céltáblát..(?) s ez alapján lesz a bünti annak aki a kapitalizmust és a piacgazdaságot komolyan veszi…
Mert hogy szerintük, s szerinted létezik tisztességes haszon.
Ezt is láttuk már korábban.

3 hónapos termékenység ráta.
LOL.
Miután sikerült hozni egy 2022-es adatokat tartalmazó képet/térképet termékenység rátára s azt fényező MN cikket… s ráírtad, h.:
“Friss 2024-es adatok”…(?)

Annyit tettem, h mellé írtam a 2024-es aznap publikált KSH adatot. Mivel azt bár hivatkoztad nem tetted oda.
Ugye értelemszerűen három hónap adata van meg az idei évből….
S hát az romlást mutatott.
Az hogy ez együttmozog-e az európai folyamatokkal vagy egyéni pályát fut be később derül majd ki. Júliusra a 2023-as év összesítésének meg kellene lennie. Az majd többet mutat.


Puzsérral semmi bajom, csak túl sok tud lenni, s néha nem értem mit mond.
Most min megy a vita? Hogy mire lát rá a Nav?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 694
113
Eredeti kérdés a az volt hogy van e olyan, h “tisztességes haszon”…
Ugye ilyen nincs.
DE
Fórumtárs neki állt levezetni, h szerinte (is) van és a NAV a hivatott megállapítani PM pontosabban inkább Nagy Marci minisztériummal összeborulva , h ez mennyi….
Minden olyan jövedelem, bevétel ami után a kötelező terheket (adó meg anyám kinyja na értitek) meg fizetted az tisztességes haszon amelyet a Nav felügyel mint Magyarországon egyetlen költségvetési szerv amelynek joga es kotelettsege ellenőrzi felügyeli beszedi a pénzügyminisztérium felügyelet alatt
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 314
2 520
113
:D
Melyik piacról is beszélünk? Ki annak a fő szereplője idehaza? Milyen szegmensekben is vesz részt ez a szereplő az üzemanyag piacon?
Milyen kapcsolatban is áll egymással ez a szereplő és az állam?
Különben szerinted melyik az az EGY elem, amire kizárólagosan rálát a NAV? :rolleyes:

A fentebbi hozzászólásom (a részletes üzemeanyagárakkal) mutatja, hogy ezek szerint a piaci szereplők is hasonlóan gondolkodnak, hiszen csupán a fenyegetés is elegendő volt, az azonnali, és jelentős árcsökkentéshez.

Hehe hogy is volt az a bizonyos kommentem? Mert én úgy emlékszem, hogy azt írtam frissen kijött EUROSTAT adatok (és tényleg!). Mellesleg a visszakérdezésedre mellétettem a KSH 2023-as utolsó teljes éves adatai is. Te meg elkezdtél hívatkozni a 1.-3. hónapos adatokra. Ezzel az erővel a lábméretedre is hívatkozhattál volna, mert kb. pont ennyi relevanciája lett volna. :)
Állítólag te gazdasági elemzésekkel foglalkozol....

Jaja leírtad az adatot, csak a forrást nem írtad oda, amiből kiderült volna, hogy miről van szó. Én helyetted megtettem. Meg mellé még belinkeltem a tényleg releváns 2023-as egészéves adatot.

Az 1.-3. hónapos adatok súlyosan szakmaiatlan beírására 3 ok vezethetett téged:
  • figyelmetlen voltál (csak el kellett volna ismerni, nincs abban semmi gáz!)
  • vagy manipulálni akarsz
  • vagy igen komoly kihívásokkal küzdesz. (mondjuk ez is egy elég erős opció, mivel aki kicsit is tudja, hogy miről van szó, akkor az tudhatná, hogy 1-2 év alatt nem változik egy termékenységi ráta 0,2+ értéket. Ez egy nagyságrenddel nagyobb voltozás, mint ami a természetes folyamatokból adódna.)
Lehet választani! Melyik számodra a kevésbé égő?

Mindemellé én vagyok propagandistának megbélyegezve.
Az, h te propagandista és/vagy ez a meggyőződésed én nem tudhatom.
De nem is érdekes.

A gazdasági elemzéssel nem foglalkozom, ha hivatásként vagy mint megélhetési forrásként hivatkozol rá - én soha nem tettem ilyet.
Ez a része nálam egy leágazás. Hobbi(?)
Elemzéssel foglalkozom, de az csak része a munkának/ pénzszerzésnek/keresetnek nem célja vagy outputja.

Így vissza is térnék ehhez, mert a hét elkezdődött.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 053
30 978
113

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 092
4 060
113
A Holdról is látszik:

 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
594
2 925
93
A Holdról is látszik:

Azért azt nem hittem, h 3 év alatt megcsináljuk. De wir shaffen das
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 669
46 677
113
A Holdról is látszik:

....hogy nem olvastad el, hogy mit linkelsz.