A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 965
113
Japán...jen...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 642
7 120
113
Meséld már el, hogy tudatmódosító hatására mit olvasol ki ebből!
Mondjuk, hogy milyen pozitívumot?
Bár nem engem kérdeztél, de gondolom a címen kívül mást nem olvastál el.

Cím: Egy hajszálon múlt: még nem a magyar háztartások a legszegényebbek az EU-ban
Első mondat: A magyar háztartások fogyasztása tavaly az EU-átlag 68%-án volt, kissé alacsonyabban, mint egy évvel korábban (68,3%)

Azaz hazug cím. Hazug Portfólió.
Attól, hogy nálunk a legkisebb a fogyasztás ( Figyelem: jó a Földnek), attól még nem a legszegényebbek.
A lakosság pénze megtakarításra megy, (pl. állampapírba) és nem 2-3-4x magasabb rezsire.

Magyarok (utolsók fogyasztásban azt jelenti):
  • Kevés hitelt törleszt
  • Kevés a rezsi
  • Takarékoskodik

Fejlett nyugat (szuper nagy fogyasztás, mert):
  • Sok hitelt törleszt
  • 2-3-4x rezsi költség
  • pazarol, fölösleges dolgot vesz
  • fizeti az illegális migránsokat

Attól, hogy én keveset fogyasztok lehetek gazdag.
És attól szegény vagyok még fogyaszthatok sokat (hitelre).

De ezt már leírtam, amikor Románia nagyobb fogyasztásával jöttetek, hogy bezzegRománia is lehagyott minket.
Náluk is magas rezsit és hitel emeli fel a fogyasztást.

Tényleg nem érted, hogy mi a fogyasztás és gazdagság között a különbség vagy direkt ferdítesz és hergelsz?
Mert az biztos, hogy a Portfólió (és a F.O.S) jó a hazug hergelésben.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 168
113
Bár nem engem kérdeztél, de gondolom a címen kívül mást nem olvastál el.

Cím: Egy hajszálon múlt: még nem a magyar háztartások a legszegényebbek az EU-ban
Első mondat: A magyar háztartások fogyasztása tavaly az EU-átlag 68%-án volt, kissé alacsonyabban, mint egy évvel korábban (68,3%)

Azaz hazug cím. Hazug Portfólió.
Attól, hogy nálunk a legkisebb a fogyasztás ( Figyelem: jó a Földnek), attól még nem a legszegényebbek.
A lakosság pénze megtakarításra megy, (pl. állampapírba) és nem 2-3-4x magasabb rezsire.

Magyarok (utolsók fogyasztásban azt jelenti):
  • Kevés hitelt törleszt
  • Kevés a rezsi
  • Takarékoskodik

Fejlett nyugat (szuper nagy fogyasztás, mert):
  • Sok hitelt törleszt
  • 2-3-4x rezsi költség
  • pazarol, fölösleges dolgot vesz
  • fizeti az illegális migránsokat

Attól, hogy én keveset fogyasztok lehetek gazdag.
És attól szegény vagyok még fogyaszthatok sokat (hitelre).

De ezt már leírtam, amikor Románia nagyobb fogyasztásával jöttetek, hogy bezzegRománia is lehagyott minket.
Náluk is magas rezsit és hitel emeli fel a fogyasztást.

Tényleg nem érted, hogy mi a fogyasztás és gazdagság között a különbség vagy direkt ferdítesz és hergelsz?
Mert az biztos, hogy a Portfólió (és a F.O.S) jó a hazug hergelésben.

Értem!
Ezek szerint mi magyarok szimpla környezettudatosságból nem fogyasztunk, kevés hitelt törlesztünk, több a megtakarításunk, alacsony a rezsink a jövedelmünkhöz képest.
A listát amúgy nézted?
Segítek. A BENELUX államok vannak az élbolyban (Luxemburg nincs a listán, de írják hogy első), és csupa, nálunk jóval fejlettebb, gazdagabb ország! Mondjuk Svájcot hiányolom, de a te eszmefuttatásod alapján ők valahol mögöttünk kullognak. Szóval ha fordítva ülsz a lovon a cimboráiddal és a kormánnyal, akkor tényleg jófelé megyünk!? És ugye doktorproffesszor vagy te is, mint ők?
Ja és azt is tudjuk, hogy Bulgáriában nagymértékben gyorsult a fogyasztás, tehát akkor szerinted ők még jobban csúsznak vissza, így már mi lehetünk az elsők, igaz? :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Japán...jen...
Tehát az erős jentől sokáig szenvedő exportorintált gazdaságuk, ami 230%-osan el van adósodva GDP arányosan belső adósság formájában így egyre több jent tud kapni egy dollárnyi exportért, és versenyképesebb lesz az exportja, valamint el tudja inflálni a belső adósságát (és a lakosság megtakarítását)?

Nem azért, de itthon ugyanehhez a jelenséghez tapsikoltok.. Ha pedig Japánban történik, akkor világrengető HŰHA, meg szégyenfolt a szamurájkormányon???

(itthon meg ninjakormány van, na erre varrjatok gombot, vannak hasonlóságok!)
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Tehát az erős jentől sokáig szenvedő exportorintált gazdaságuk, ami 230%-osan el van adósodva GDP arányosan belső adósság formájában így egyre több jent tud kapni egy dollárnyi exportért, és versenyképesebb lesz az exportja, valamint el tudja inflálni a belső adósságát (és a lakosság megtakarítását)?

Nem azért, de itthon ugyanehhez a jelenséghez tapsikoltok.. Ha pedig Japánban történik, akkor világrengető HŰHA, meg szégyenfolt a szamurájkormányon???

(itthon meg ninjakormány van, na erre varrjatok gombot, vannak hasonlóságok!)
Annyi “érdekességet” tennék hozzá,h a BoJ gyakorlatilag felvásárolta a belső adósságot.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Mert a szent piac mindig erősebb. Ugye.
Ne légy már ennyire naív.
Illetve lehetsz, szíved joga.

Akció vs. Reakció.
Mindig mindennek van következménye.
Más nem az életből - ha már nem vagy fiatal ennyit meg tanulhattál.
S most ezt nem metafizikai megközelítés.

Közgáz/piac egy mátrix. Belepiszkálsz hatása van. Nem azonnal, s nem akkor és úgy ahogy várod. Pl.: másnem a piaci szereplő magatartása, bizalma változik, kockázatként kezeli az új fejleményt és beépíti a tervezésbe. Változatos módon.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Catles

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 965
113
A BTC és az ETH...megy a hullámvasút, most éppen lefelé...partyfólió szerint is...
A mélyebb dolgok...
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
A BTC és az ETH...megy a hullámvasút, most éppen lefelé...partyfólió szerint is...
A mélyebb dolgok...
Mert minden duma ellenére nem megtakarítási és menedék eszköz hanem egy hyper spekulatív instrumentum. Még hétvégén is nyitva a piaca.
Káosz volt tegnap. Mindenki keresi az irányt.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 965
113
Mert minden duma ellenére nem megtakarítási és menedék eszköz hanem egy hyper spekulatív instrumentum. Még hétvégén is nyitva a piaca.
Káosz volt tegnap. Mindenki keresi az irányt.
Ezért írtam korábban, hogy a beetetett tömegek a pénzüket az euró/dollárból, a
"magiccoin"nokba áramoltatja, ezzel eltünteti a píízt a piacról, illetve olyan piaci eseménysorozatban vész részt, amire nincs valódi rálátása...spekulatív, akár a tőzsde....
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 965
113
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and fip7

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Bár nem engem kérdeztél, de gondolom a címen kívül mást nem olvastál el.

Cím: Egy hajszálon múlt: még nem a magyar háztartások a legszegényebbek az EU-ban
Első mondat: A magyar háztartások fogyasztása tavaly az EU-átlag 68%-án volt, kissé alacsonyabban, mint egy évvel korábban (68,3%)

Azaz hazug cím. Hazug Portfólió.
Attól, hogy nálunk a legkisebb a fogyasztás ( Figyelem: jó a Földnek), attól még nem a legszegényebbek.
A lakosság pénze megtakarításra megy, (pl. állampapírba) és nem 2-3-4x magasabb rezsire.

Magyarok (utolsók fogyasztásban azt jelenti):
  • Kevés hitelt törleszt
  • Kevés a rezsi
  • Takarékoskodik

Fejlett nyugat (szuper nagy fogyasztás, mert):
  • Sok hitelt törleszt
  • 2-3-4x rezsi költség
  • pazarol, fölösleges dolgot vesz
  • fizeti az illegális migránsokat

Attól, hogy én keveset fogyasztok lehetek gazdag.
És attól szegény vagyok még fogyaszthatok sokat (hitelre).

De ezt már leírtam, amikor Románia nagyobb fogyasztásával jöttetek, hogy bezzegRománia is lehagyott minket.
Náluk is magas rezsit és hitel emeli fel a fogyasztást.

Tényleg nem érted, hogy mi a fogyasztás és gazdagság között a különbség vagy direkt ferdítesz és hergelsz?
Mert az biztos, hogy a Portfólió (és a F.O.S) jó a hazug hergelésben.
Ez nem teljesen van úgy ahogy írod. Az alábbi checklistben eléggé kifejtik ezt a témát:


Nagyjából arról szól hogy ez a mutatószám (AIC - háztartások végső fogyasztása) azt fejezi ki hogy a lakosság mennyit költ különböző árukra, szolgáltatásokra, illetve kap az államtól quasi ingyen szolgáltatásokat - egészségügy, oktatás stb. Mindezt vásrlóerő paritáson (vagyis próbálja azonos alapra hozni azokat az egyes országokban). Hiteltölresztés pl. egyáltalán nincs benne. A migránsok kifizetése sem. De pl. a haderőre költött pénz sem.

És ez a mutatószám együtt mozog a jóléttel (és persze igazad van hogy a jólét jöhet hitelfelvételből is), és természetesen befolyásolhatja a megtakarítási ráta is, de a mi lemaradásunk azért nem azért van mert a fizetésünk 30-40%-át megtakarítjuk (úgy általában persze, van aki ezt is megteheti).

Vagyis a cím hatásvadász, de nem hazug. Ezzel szemben a Fosozást és egyéb Általad írt dolgokat nem igazán támasztja alá tényszerű adat (vagy ha igen akkor elfelejtetted leírni), max a világlátásod által gondolt dolgokat öntötted ide. (Amúgy nem tudom miért a nyugatot szapulod, az adatsor szerint a bulgárokon kívül mindenki minimum 10 százalékponttal előttünk jár)
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 985
30 259
113
A LUMINOR BANK.

A három országban, Észtországban, Lettországban és Litvániában jelenlévő pénzintézetet a vezető független bank a Baltikumban és a harmadik legnagyobb pénzügyi szolgáltató a régióban, 15 százalékos piaci részesedéssel a hitelezésben. Közel 2500 alkalmazottat foglalkoztat a pénzintézet, fiókjain keresztül közel 900 ezer ügyfelet szolgálnak ki. Két svéd bankkal, a Swedbankkal és a SEB-bel versenyez a Luminor, amelyek az egész régióban tevékenykednek, valamint egy kisebb méretű, helyi bankkal, az LHV Pankkal.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 967
38 243
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
Vagyis a cím hatásvadász, de nem hazug. Ezzel szemben a Fosozást és egyéb Általad írt dolgokat nem igazán támasztja alá tényszerű adat (vagy ha igen akkor elfelejtetted leírni), max a világlátásod által gondolt dolgokat öntötted ide. (Amúgy nem tudom miért a nyugatot szapulod, az adatsor szerint a bulgárokon kívül mindenki minimum 10 százalékponttal előttünk jár)
HDI mutatónak érdemes utána nézni. A pénzügyeknél kicsit több is bele tartozik.
Ott 2015-ben és 2022-ben is a 47. ország voltunk. (a 2022-es adatokat 2024-ben tették közzé)
Románia 56. volt 2015-ben, most 53.-ok. Vagyis fejlődtek a helyezések tekintetében.
Pl. Szlovákia 46. ezen a listán.

A mérőszámok:
Svájc: 0.967 (A legfejlettebb ország a világon HDI szerint)
Ausztria: 0.926 (21. legfejlettebb ország a világon)
Csehek: 0.895
Horvátok: 0.878
Szlovákia: 0.855
Magyarország: 0.851
Románok: 0.827
Szerbia: 0.805
A Bolgárok értéke 0.8 alatti így nincsenek is rajta a fejlett országok listáján.... 0.8 a határ.

Ami engem elszomorít, hogy csiga lassan fejlődünk. Ez tény. Szóval jó lenne egy jobb kormányzással ezen változtatni.
Ellenben az, hogy a románok vagy a bolgárok beértek volna minket az nem igaz. Ahhoz még kicsit kapálózniuk kell.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Bár nem engem kérdeztél, de gondolom a címen kívül mást nem olvastál el.

Cím: Egy hajszálon múlt: még nem a magyar háztartások a legszegényebbek az EU-ban
Első mondat: A magyar háztartások fogyasztása tavaly az EU-átlag 68%-án volt, kissé alacsonyabban, mint egy évvel korábban (68,3%)

Azaz hazug cím. Hazug Portfólió.
Attól, hogy nálunk a legkisebb a fogyasztás ( Figyelem: jó a Földnek), attól még nem a legszegényebbek.
A lakosság pénze megtakarításra megy, (pl. állampapírba) és nem 2-3-4x magasabb rezsire.

Magyarok (utolsók fogyasztásban azt jelenti):
  • Kevés hitelt törleszt
  • Kevés a rezsi
  • Takarékoskodik

Fejlett nyugat (szuper nagy fogyasztás, mert):
  • Sok hitelt törleszt
  • 2-3-4x rezsi költség
  • pazarol, fölösleges dolgot vesz
  • fizeti az illegális migránsokat

Attól, hogy én keveset fogyasztok lehetek gazdag.
És attól szegény vagyok még fogyaszthatok sokat (hitelre).

De ezt már leírtam, amikor Románia nagyobb fogyasztásával jöttetek, hogy bezzegRománia is lehagyott minket.
Náluk is magas rezsit és hitel emeli fel a fogyasztást.

Tényleg nem érted, hogy mi a fogyasztás és gazdagság között a különbség vagy direkt ferdítesz és hergelsz?
Mert az biztos, hogy a Portfólió (és a F.O.S) jó a hazug hergelésben.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 649
9 211
113
HDI mutatónak érdemes utána nézni. A pénzügyeknél kicsit több is bele tartozik.
Ott 2015-ben és 2022-ben is a 47. ország voltunk. (a 2022-es adatokat 2024-ben tették közzé)
Románia 56. volt 2015-ben, most 53.-ok. Vagyis fejlődtek a helyezések tekintetében.
Pl. Szlovákia 46. ezen a listán.

A mérőszámok:
Svájc: 0.967 (A legfejlettebb ország a világon HDI szerint)
Ausztria: 0.926 (21. legfejlettebb ország a világon)
Csehek: 0.895
Horvátok: 0.878
Szlovákia: 0.855
Magyarország: 0.851
Románok: 0.827
Szerbia: 0.805
A Bolgárok értéke 0.8 alatti így nincsenek is rajta a fejlett országok listáján.... 0.8 a határ.

Ami engem elszomorít, hogy csiga lassan fejlődünk. Ez tény. Szóval jó lenne egy jobb kormányzással ezen változtatni.
Ellenben az, hogy a románok vagy a bolgárok beértek volna minket az nem igaz. Ahhoz még kicsit kapálózniuk kell.

Ha havi 300 ezer nettó a jövedelmed, akkor a hónapok, évek során kialakul egy életszínvonalad. Hogy hol laksz, hogy milyen ruhákat viselsz, hogy hogyan közlekedsz stb.

Ha ezután a jövedelmed megnő havi 1 millió 300 ezer nettóra, akkor a fogyasztásod rögtön megugrik. De hónapok, évek kellenek, míg a lakhatás, a ruházat, a közlekedés terén teljesen hozzá igazodik az életszínvonalad az új jövedelmedhez.

Így áll most a helyzet. Románia, de már Bulgária fogyasztása is beért vagy le is előzött minket. De még kell idő, amíg az életszínvonal is beér minket.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ha havi 300 ezer nettó a jövedelmed, akkor a hónapok, évek során kialakul egy életszínvonalad. Hogy hol laksz, hogy milyen ruhákat viselsz, hogy hogyan közlekedsz stb.

Ha ezután a jövedelmed megnő havi 1 millió 300 ezer nettóra, akkor a fogyasztásod rögtön megugrik. De hónapok, évek kellenek, míg a lakhatás, a ruházat, a közlekedés terén teljesen hozzá igazodik az életszínvonalad az új jövedelmedhez.

Így áll most a helyzet. Románia, de már Bulgária fogyasztása is beért vagy le is előzött minket. De még kell idő, amíg az életszínvonal is beér minket.
Legalább tisztes szegénységben élünk, ez lesz a következő szöveg, most, hogy az életszínvonal emelkedéses lemez lejárt.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Nem a bitcoinról, hanem arról, amit a linkelt videóban Biden gazdasági tanácsadója mond.. konkrétan a 10. perctől 14:50 ig főleg, de az utána való rész is érdekes, az egész, ami a pénznyomtatásról szól!

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Értem!
Ezek szerint mi magyarok szimpla környezettudatosságból nem fogyasztunk, kevés hitelt törlesztünk, több a megtakarításunk, alacsony a rezsink a jövedelmünkhöz képest.
A listát amúgy nézted?
Segítek. A BENELUX államok vannak az élbolyban (Luxemburg nincs a listán, de írják hogy első), és csupa, nálunk jóval fejlettebb, gazdagabb ország! Mondjuk Svájcot hiányolom, de a te eszmefuttatásod alapján ők valahol mögöttünk kullognak. Szóval ha fordítva ülsz a lovon a cimboráiddal és a kormánnyal, akkor tényleg jófelé megyünk!? És ugye doktorproffesszor vagy te is, mint ők?
Ja és azt is tudjuk, hogy Bulgáriában nagymértékben gyorsult a fogyasztás, tehát akkor szerinted ők még jobban csúsznak vissza, így már mi lehetünk az elsők, igaz? :)
750x422_cmsv2_5400d999-e831-54f3-abd6-03bd964a3008-8064452.jpg