1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

AgustaWestland AW129 Mangusta/TAI T-129

Diskurzus a(z) 'Harci helikopterek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

2. zotyek78

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Szép nyugati gép, de az a két harcos ott a keréken egy Mi-35-ön nem így utazna.:)
    A két utas = mínusz 4 TOW?

4. therob

therob Active Member

Szép nyugati gép, de az a két harcos ott a keréken egy Mi-35-ön nem így utazna.:)
    A két utas = mínusz 4 TOW?
    </blockquote>

Ezzel csak azt próbálták ki, hogy lehet kimenteni a saját embereket nem szállítógépet csinálnak belőle...

5. antigonosz

Volt pár hasonló eset Irakban+Afganisztánban azt hiszem. Még az amcsik hozták divatba. De ha én fenn repkedek a helivel, csinálom a feladatomat, közben meg szólnak hogy ugyan már vegyek fel két potyautast akkor leszállok és leszerelem a 4 rakettát? Ez olyan MacGyver megoldásnak tűnik.:) Mégis csak jó gép a Mi-24/35?:)

6. therob

therob Active Member

Miért kéne leszerelni? Simán leszáll felveszi az embereket és húz is a ..csába.

7. antigonosz

Elvileg 8 van rajt, a két utas ha felszáll akkor csak 4.

8. weasel007

weasel007 Well-Known Member

9. wolfram

wolfram Well-Known Member

Szép nyugati gép, de az a két harcos ott a keréken egy Mi-35-ön nem így utazna.:)</blockquote>

Még egy Mi-28-ason sem. :)

vilmoci likes this.
  10. weasel007

Módosított (2.0-ás) kép.

11. alfa74

alfa74 Active Member

Szeretnék ilyen gépeket ,Magyar felségjellel látni!

12. weasel007

http://www.honvedelem.hu/cikk/50824_harcba_indultak_a_t-129-esek

13. zotyek78

Ez gyorsan ment... Én még valamiért azt hittem, hogy fejlesztés alatt. :)

14. weasel007

15. ms07

ms07 Well-Known Member

Egyetlen képből indulsz ki? :) És akkor az alsó 2x2 Tow-ot lerúgod, vagy mit csinálsz vele? Az ilyen utas kimentés mindig adhoc feladat, nem tervezik előre, hogy na én csak 2 Tow-ot rakok fel, mert a sivatagban fel kell szednem majd 2 csókát.

16. weasel007

17. weasel007

T-129 FullHD

18. rudi

rudi Well-Known Member

A törökök - úgy tűnik - megint nekibátorodtak a T-129-kel...
    Szerintem erősen kockázatos ilyen jellegű bevetéseket repülni a Kurdok ellen:

Ebből sanszosan megint valami ilyesmi lesz:

Nem értem miért nem úgy csinálják mint az oroszok. A ruszkik Szíriában sok km-rel a cél előtt emelkedésből indítják a nem irányított rakétáikat, aztán szintén még a cél előtt jókora távolságban vad infracsapda szórás közepette kifordulnak és hazamennek, vagy ha maradt még muníció akkor új körre mennek.

Persze tudom hogy az orosz módszerrel a helikopterek legfeljebb terület lefogásra jók, de talán kisebb a lelövés kockázata.
    Persze lehet hogy a Törökök, mivel maguk gyártják a helikoptereiket és van elég a képzett hajózójuk, talán úgy gondolkodnak hogy megengedhetnek maguknak néhány veszteséget is.

gacsat and fishbed like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Azon a terepen és puha célokban bővelkedve, a dedikáltan területlefogásra kitalált NIR blokkok fájhatnak eléggé azoknak akikre lőnek velük. Nagyon jól csinálják, így is kell. Ami kemény és nagy értékű célpont, arról láthattunk már videót, hogy ATGM -el szedegetik ki általában 5km tájáról a Rus helikopterek.

fip7 and emel like this.
  20. tacticool

tacticool Well-Known Member

Ezen oldal megosztása