1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Airbus A400M Atlas

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Mondjuk a Német Államra? Ami 1 hónapon belül dönt arról, hogy a szaudiak által megrendelt 48db Eurofightert (és a hírek szerint 12-15db A400M) leszállíthatja-e?
    Ha most is beintenek a németek, akkor az Airbus szerintem hagyni fogja a szaudi üzletet, mert egyszer már ki kellett emiatt 300+M EUR-t csengetnie.
    Mikor is lesz választás? Ja '21-ben. Meddig ígérték a leépítést? '21 év végéig. A 829 fő nem tűnik soknak, de ez nem csak ennyi negatív szavazó, de az adott tartomány bevételeit is igen komolyan befolyásolja majd ez a döntés.
    Ahogy most kinéz, a következő választáson pedig minden körzet számítani fog!
    De most komolyan! Csoportos létszámleépítést minimum 30 nappal előre kell bejelenteni az EU-ban. Nem majdnem 2 évvel! :eek:

2. pöcshuszár

És fajlagosan, ha minél többet viszel, annál olcsóbb! ;)
    Persze a teher egy részét, és a személyszállítást intézik az A319-esek, de úgy is marad bőven.

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nem arról van szó, hogy idén is kaptak már egy nagy büntetést korrupciógyanús esetek miatt, így 2020 is valószínűleg veszteséges lesz, ezért valahogy csökkenteni kell a költségeket? 2362 ember elbocsátása az mekkora bérköltség megtakarítást jelent 2 év alatt, kb. 500 milliót vagy 1 milliárd Eurót?

formosa1 likes this.
  4. aquarell

aquarell Well-Known Member

Az Airbus az osztrâk vadászgèp vâsârlâssal kapcsolatban 14 szemèlynek 55 mio eurot fizetettt.
    Aki akarja, szâmitsa ât forintra. Ez aztân a korrupció.....:)
    Mellèkesen az osztrák alkotmánybirósâg minden tagjának pârthoz való tarzozâsa nyilvânos. Most éppen a zölfek jogosultak egy uj tag kinevezèsère... Birói függetlensèg? Szabaf nevetni.
    De mi vagyunk a barbárok.....

5. pöcshuszár

Egy kis ismeretterjesztés (55perc, angolra feliratozható a youtube-bal):

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Egy hetet lapozz vissza a topikban... ;)

(Bár ha te linkeled, lehet többen megnézik. Én még egy lájkot sem kaptam rá :D)

7. rudi

rudi Well-Known Member

Őszintèn szólva nem.sok érdekes volt a videóban (egy jordániai út...)
    Legfeljebb annyi hogy az A400 hőszigetelése nem lehet valami tökéletes mert személy szállításnál fel kell rakni a ràmpánàl azt az elválasztó ponyvát mert hátul k.hideg van...
    Én szívesebben látnék videót a harcászati képességeiről. (pl.: kis magasságú terepkövető repülés, teher kidobás alacsony áthúzás közben meg ilyesmi)

formosa1 and Terminator like this.
  8. pöcshuszár

opardon! :oops:
    Nekem az a poszt teljesen kimaradt! o_O
    Van olyan, hogy ha túl sok poszt kerül be a topicba, és nem az értesítésekre kattintok, akkor már nem jelzi nekem újként, ha véletlenül egyszerűen a topicot simán kikeresem. PFFff:hadonaszos:

Szolgálati közlemény:
    Szóval aki esetleg az enyémet like-olta volna, az menjen vissza - legyen kedves - az eredeti forrásra!

9. pöcshuszár

Ezeket küldetéstípusokat az angolok csinálják, és ők nem nagyon szoktak ilyen promó/ismeretterjesztő jellegű videókat csinálni. Spotterek pakolnak fel low level flightokat a Mach Loopból, aztán szevasz.

Alapvetően a drop teszteket és az alacsony repüléses teszteket az angolok csinálják.

Ez utóbbit szerintem eredetileg az Airbus csinálta. Mert a mérföldköveket mindig maguk dokumentálják.
    A refuelling teszteket a franciák. Az ejtőernyősöket meg a franciák a spanyolokkal vegyesen. Kinek mire van szüksége.
    Mert ugye mindenkinek magának kell a certifikációkat megszereznie.
    A németek utántöltenek meg szállítanak velük...

kamm likes this.
  10. kamm

kamm Well-Known Member

https://www.ladepeche.fr/2020/03/06...u-coeur-dune-premiere-pour-la400m,8780365.php

Ha jol ertem (botranyos a franciam, remelem van valaki, aki folyekony), akkor kozvetlenul Tolousebol dobtak le supplyt a Mali, NIger es Burkina Faso harmas hatarnal onalloan harcolo, 200 legiosnak, egyelore gepenkent 20 tonnat, 6400 kilometerre, ezzel minositve Tolouse-t az uj, next generation legi muveleti kozpontta.

(Pszt, en meg mindig nem zarom ki, hogy a vegen par A400M lesz belole odahaza is, valami kreativ penzugyi konstrukcioban, valakiktol atveve a felesleget.)

11. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Bonjour!
    (én még itt tartok a franciával)
    Viszont a gugli szerint az van, amit mondasz. 20 tonna élelemet, vízet, üzemanyagot és lőszert dobtak le. Kicsit fényezik a gépet, hogy teherbírásban, gyorsaságban és a megtett távolságban a világon a lehető legjobb.

gacsat, kamm and svajcibeka like this.
  12. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A C-17 itt meg röhög egy nagyot. De 20 tonnát még a C-130J is tud tudtommal így dobni.
    Megint csak az A400 marketingese akciózik itt, ha jól látom...

13. borisz

borisz Well-Known Member

Csak C-17-ből nehezen veszel újat.

kamm and svajcibeka like this.
  14. pöcshuszár

Vagy bármilyet! ;)

gacsat, kamm and svajcibeka like this.
  15. molnibalage

A kérdés nem ez volt...

16. borisz

borisz Well-Known Member

Hát persze :D

17. molnibalage

Figyu, a marketing maszlaggal mást kéretik fárasztani.

18. borisz

borisz Well-Known Member

Tud bárki új C-17-est venni?

19. molnibalage

Mondom, nem ez a kérdés. Nem arról beszélt, hogy tudsz-e venni. Képességekről. Pont.

20. borisz

borisz Well-Known Member

KI? Kérdőjel.

Irsai Olivér likes this.

Ezen oldal megosztása