Ausztrál nukleáris tengeralattjáró program

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Amugy az AU kulugy oldalan meg ott is van a nyoma, hogy meg ket hettel korabban is hazudoztak a franciak szemebe a 2+2 kulugyi talalkozon:

  • "Minister for Foreign Affairs
  • Minister for Women
Senator the Hon Marise Payne

Inaugural Australia-France 2+2 Ministerial Consultations​


  • Joint statement with:
  • Jean-Yves Le Drian, Minister for Europe and Foreign Affairs of France
  • Florence Parly, Minister for the Armed Forces of France
  • The Hon Peter Dutton MP, Minister for Defence of Australia

30 August 2021"

(kiemelesek tolem)

"Bilateral cooperation


18 - Australia and France welcomed the growing defence relationship and discussed practical ways to strengthen military-to-military cooperation. Ministers welcomed Australia's support for France's participation in Exercise Talisman Sabre 2023, having contributed observers to this year's exercise. Australia will work with the US and France to determine the size and scope of France's participation.


19 - Ministers agreed to begin negotiations on enhancing and diversifying France's military cooperation with Australia, in support of France's force posture in the region. The negotiations demonstrate Australia and France's shared commitment to a secure, stable and inclusive Indo-Pacific, in line with France's 2021 Indo-Pacific Strategy and Australia's 2020 Defence Strategic Update. Ministers committed to developing the concept for decision by their governments in the first quarter of 2022.


20 - Australia and France agreed to closer cooperation on military exercises in all three services, including exercises La Perouse, Peronne and Pitch Black, and regular information exchanges. They underscored the importance of enhanced cooperation in the Indo-Pacific and endorsed efforts underway to develop a regional plan for closer cooperation between the Australian Defence Force and French Armed Forces in New Caledonia (FANC) and French Polynesia (FAPF). Ministers discussed expanding operational-level cooperation in the Indo-Pacific region. Both sides undertook to strengthen their support for Pacific Island countries, in particular through the Western Pacific Naval Symposium and the Pacific Quadrilateral Dialogue in order to enhance participating countries' naval capabilities and support maritime surveillance operations.


21 - Both sides committed to deepen defence industry cooperation and enhance their capability edge in the region. Ministers underlined the importance of the Future Submarine program. They agreed to strengthen military scientific research cooperation through a strategic partnership between the Defence Science and Technology Group and the Directorate General for Armaments.


22 - Ministers agreed to deepen space cooperation, including on the operational management of the space domain and space capabilities, including space science and technology research. They agreed to actively work together in international fora to further promote norms of responsible behaviour in space.


23 - Both countries underscored the importance of building more secure, reliable and sustainable supply chains in critical minerals, including rare earths. With this in mind, the Ministers have established a Critical Mineral Dialogue which would provide a strong basis to support Australia and France's strategic, low carbon and economic security ambition.


24 - Ministers recalled the close and long-standing collaboration of our countries in Antarctica, including our engagement in the Antarctic Treaty system and in Antarctic science and research.


25 - Ministers agreed to hold the next Australia-France 2+2 Foreign and Defence Ministerial Consultations in 2022."


Es ezek utan ez a "fella from down under" (Morrison) meg kepes azt hazudni a sajtoban, hogy ok szoltak elore a franciaknak. Egeszen elkepeszto ez a gerinctelen hazudozas.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
4 144
21 832
113
Szerintem is itt kevésbé lesz szerepük, de azért jelen lesznek.
Jó pár elemzést olvastam, láttam arról hogy a "hordozó gyilkos ballisztikus rakéta" inkább papíron hangzik jól - gyakorlatban nehezen tudna működni. Ehhez nagyon pontosan kellene tudni merre vannak a hordozók és merre tartanak. A műholdak sok ezer km/órával keringenek, egy adott területet rövid ideg látnak. Ha kiszúrják az anyahajót, akkor egy pillanatnyi pozit tudnak leközölni a célzáshoz, amíg szem elől nem vesztik - alapból felhős időben nem is szúrják ki. A műhold leadja a pozíciót, akkor fél-egy óra is eltelhet mire megérkezik "hordozó gyilkos" rakéta, vagyis a cél már rég nem lesz ott és leszálló ágban azért olyan nagyot nem tud manőverezni egy ilyen.
o_O
No offense...
Majd nézz utána a dolgoknak, mert a műholdakkal, és a haditengerészeti eszközökkel kapcsolatos tudásodban érzek egy pici zavart.
Illetve Kínát már ma sem tudod blokád alá venni....
Minden is jön, és megy szárazföldön mindenfelé.
Illetve egy esetleges blokád esetén a konfliktusban nem érintett országok tömkelege hogyan pótolni a kieső termékeket?
Kína blokád alá vétele esetén, a fél világ is blokád alá kerülne.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 264
43 449
113
o_O
No offense...
Majd nézz utána a dolgoknak, mert a műholdakkal, és a haditengerészeti eszközökkel kapcsolatos tudásodban érzek egy pici zavart.
Illetve Kínát már ma sem tudod blokád alá venni....
Minden is jön, és megy szárazföldön mindenfelé.
Illetve egy esetleges blokád esetén a konfliktusban nem érintett országok tömkelege hogyan pótolni a kieső termékeket?
Kína blokád alá vétele esetén, a fél világ is blokád alá kerülne.
Szárazföldön töredéknyi árut lehet szállítani a vízhez képest - egyszerűen nem lenne elég. 20-24ezer konténeres hajók vannak manapság, vasúton ugyanez hetekig tartana és vasút vonalak sem feltétlen arra mennek amerre kellene. Pl. a legnagyobb réz termelő Chile, hogy szállít rezet a legnagyobb felvásárlójának Kínának, ha az amerikaiak nem engedik át a hajóikat Kína felé?
A világ legnagyobb olajimportőre Kína. A legnagyobb beszállítóik:
  • Saudi Arabia: US$28.1 billion (down -30% from 2019)
  • Russia: $27.3 billion (down -25.2%)
  • Iraq: $19.2 billion (down -19.2%)
  • Angola: $13.9 billion (down -38.7%)
  • Brazil: $13.9 billion (down -24.9%)
  • Oman: $12.8 billion (down -21.9%)
  • United Arab Emirates: $9.7 billion (up 33%)
  • Kuwait: $9 billion (down -16.9%)
  • United States: $6.3 billion (up 89.5%)
  • Norway: $4.3 billion (up 780%)
Ezek közöl az oroszok az egyetlenek, akik nem hajón szállítanak, de ha az összes orosz olaj Kínába menne, az sem lenne elég!
Kína import igény jelenleg 10.49millió hordó/nap, a teljes orosz olaj export jelenleg 5,2millió hordó/nap, de ennek nagyobb része Európába megy. A csővezetékek áteresztő képessége korlátozza a szállítható mennyiséget, szóval ha akarnák sem tudnák az oroszok szárazföldön mindet Kínába küldeni.

Fizikai képtelenség Kínát szárazföldről ellátni nyersolajjal vagy élelmiszerrel.

Az élelmiszer import nagyrésze "nyugatról" érkezik - pl. az EU és az USA a legnagyobb beszállítók egyike.
Az pedig, hogy Kína körbe legyen kerítve és blokádolható legyen lényegében az USA hivatalos stratégiája - erre utal az ausztrál tengeralattjáró biznisz is.

Igazad van, hogy komoly ellátási gondok lennének mindkét oldalon éppen ezért közel jövőben nem is várható konfliktus szerintem a nagy összefonódás miatt. A nyugati cégek már megkezdték a kivonulást (decoupling) Kínából - pl. Japán komoly pénzekkel támogatja cégei máshova költözését. Nemrég a Samsung jelentette be egy gyár bezárását - ők voltak Ningbo város legnagyobb foglalkoztatója, tüntetések törtek ki. Összességében egyébként 40millió embert foglalkoztatnak jelenleg külföldi cégek Kínában, beszállítókkal együtt 100millió embernek adnak munkát, szóval azért meg érzi a kínai gazdaság, ha ők szépen elszállingóznak. Nyilván ez egy lassú sok éves folyamat lesz és a "biztonsági, politikai kockázaton" kívül sokkal inkább az motiválja, hogy már nem elég olcsó a kínai munkás. A 100 milliós, nagyon fiatal lakosságú Vietnám vagy a még nagyobb Indonézia tárt karokkal várja ezeket a cégeket és ők biztosan nem fognak annyit problémázni, mint Kína.
Ha már jelentősen csökkent a Kína-függőség, akkor könnyebben működhet a blokád. Közép és hosszú távon elszigetelődik Kína - most sincsenek igazi szövetségesei, akik kiállnak mellette.

Egyébként meg az sem mindegy, hogy az iPhone fog hiányozni a polcokról Amerikában vagy a kaja és az üzemanyag Kínában - más jellegű problémái lennének a két oldalnak.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
4 144
21 832
113
Szárazföldön töredéknyi árut lehet szállítani a vízhez képest - egyszerűen nem lenne elég. 20-24ezer konténeres hajók vannak manapság, vasúton ugyanez hetekig tartana és vasút vonalak sem feltétlen arra mennek amerre kellene. Pl. a legnagyobb réz termelő Chile, hogy szállít rezet a legnagyobb felvásárlójának Kínának, ha az amerikaiak nem engedik át a hajóikat Kína felé?
A világ legnagyobb olajimportőre Kína. A legnagyobb beszállítóik:
  • Saudi Arabia: US$28.1 billion (down -30% from 2019)
  • Russia: $27.3 billion (down -25.2%)
  • Iraq: $19.2 billion (down -19.2%)
  • Angola: $13.9 billion (down -38.7%)
  • Brazil: $13.9 billion (down -24.9%)
  • Oman: $12.8 billion (down -21.9%)
  • United Arab Emirates: $9.7 billion (up 33%)
  • Kuwait: $9 billion (down -16.9%)
  • United States: $6.3 billion (up 89.5%)
  • Norway: $4.3 billion (up 780%)
Ezek közöl az oroszok az egyetlenek, akik nem hajón szállítanak, de ha az összes orosz olaj Kínába menne, az sem lenne elég!
Kína import igény jelenleg 10.49millió hordó/nap, a teljes orosz olaj export jelenleg 5,2millió hordó/nap, de ennek nagyobb része Európába megy. A csővezetékek áteresztő képessége korlátozza a szállítható mennyiséget, szóval ha akarnák sem tudnák az oroszok szárazföldön mindet Kínába küldeni.

Fizikai képtelenség Kínát szárazföldről ellátni nyersolajjal vagy élelmiszerrel.

Az élelmiszer import nagyrésze "nyugatról" érkezik - pl. az EU és az USA a legnagyobb beszállítók egyike.
Az pedig, hogy Kína körbe legyen kerítve és blokádolható legyen lényegében az USA hivatalos stratégiája - erre utal az ausztrál tengeralattjáró biznisz is.

Igazad van, hogy komoly ellátási gondok lennének mindkét oldalon éppen ezért közel jövőben nem is várható konfliktus szerintem a nagy összefonódás miatt. A nyugati cégek már megkezdték a kivonulást (decoupling) Kínából - pl. Japán komoly pénzekkel támogatja cégei máshova költözését. Nemrég a Samsung jelentette be egy gyár bezárását - ők voltak Ningbo város legnagyobb foglalkoztatója, tüntetések törtek ki. Összességében egyébként 40millió embert foglalkoztatnak jelenleg külföldi cégek Kínában, beszállítókkal együtt 100millió embernek adnak munkát, szóval azért meg érzi a kínai gazdaság, ha ők szépen elszállingóznak. Nyilván ez egy lassú sok éves folyamat lesz és a "biztonsági, politikai kockázaton" kívül sokkal inkább az motiválja, hogy már nem elég olcsó a kínai munkás. A 100 milliós, nagyon fiatal lakosságú Vietnám vagy a még nagyobb Indonézia tárt karokkal várja ezeket a cégeket és ők biztosan nem fognak annyit problémázni, mint Kína.
Ha már jelentősen csökkent a Kína-függőség, akkor könnyebben működhet a blokád. Közép és hosszú távon elszigetelődik Kína - most sincsenek igazi szövetségesei, akik kiállnak mellette.

Egyébként meg az sem mindegy, hogy az iPhone fog hiányozni a polcokról Amerikában vagy a kaja és az üzemanyag Kínában - más jellegű problémái lennének a két oldalnak.
Igen erről beszéltem.
Oo gőzerővel építi a kapacitásokat,ahogyan Irán is.
Kína terjeszkedik Afrika felé,egy évtizeden belül véleményem szerint meglesz a vasúti összeköttetés arra is.
Kína gazdasági szerkezetének átalakítása már folyamatban, és van idejük rá...az ellenoldalnak lényegesen kevesebb,ha meg akarja őrizni a hegemóniáját. Előre menekülés véleményem szerint az új szövetség is,mert rájöttek hogy 1v1 full contactban ott már az USA sem nyerhet.Hiszen a kivonuló gyárak munkástömegeit a military-industry szippantja fel, az pedig pörgeti a haderő fejlesztést.
Hazai pályán pedig a kínai haderő európai szemmel nézve is felrántható 10-12 millióra (!) közepesen felszerelve,és kiképezve kb napok alatt...iszonyatos erőkoncentráció.
Az utolsó bekezdésedhez annyit fűznék,hogy sajnos az európai ipar nagyrészt leállna, ha blokád alá kerülne Kína. Ergo hiába van kenyér a polcon,ha azt nem tudja a melós megvenni.
Egyetértünk a kérdésben,csak más szemszögből látjuk.
Nem mellékesen, egy embargó esetén véleményem szerint érdekes folyamatok indulnánk el,pl dél Amerikában...a rengeteg kommunista alapú terrorszervezet feléledne, illetve a Hormuzi szorosan áthaladó olaj-köldökzsinór megszorongatása....ugye indult már HT-i rakéta tevehátról.
Kína már globális tényező, tetszik vagy sem. Egy háború ellene kihatna a mi életünkre is.
Jó bőlére sikerült, bocs.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 264
43 449
113
Igen erről beszéltem.
Oo gőzerővel építi a kapacitásokat,ahogyan Irán is.
Kína terjeszkedik Afrika felé,egy évtizeden belül véleményem szerint meglesz a vasúti összeköttetés arra is.
A vasúti összeköttetésnek vagy 10-20 országon kell átmennie Afrikából-Kínáig, ami nagyon kockázatos és drága - mindegyik ráver valamilyen vámot vagy elkezdhet szívózni önszántából vagy mert Amerika szépen kéri, lefizeti. A vasút hihetetlenül nem hatékony a hajókhoz képest: képtelenség kiváltani a tengeri szállítást. Vasútvonalakat könnyű szétbombázni - akár 1-2 naponta megszórják ha kell vagy magát vonatot lövik ki, az még egyszerűbb!
Irán megint csak hajón küldené a cuccot, vagyis az sem járható.

Kína gazdasági szerkezetének átalakítása már folyamatban, és van idejük rá...az ellenoldalnak lényegesen kevesebb,ha meg akarja őrizni a hegemóniáját. Előre menekülés véleményem szerint az új szövetség is,mert rájöttek hogy 1v1 full contactban ott már az USA sem nyerhet.
Az USA-nak vannak (hasznos) szövetségesei (pl. India is egyre inkább az), Kína meg már minden szomszédjába belerúgott - elég hülye húzás...
Közvéleménykutatások szerint az összes délkelet-ázsiai ország kedvehzőbben tekint az USA-ra mint Kínára. Kína megítélése jelenleg történelmi mélyponton van, szóval ha egyszer oldalt kell választani, az biztos nem Kínai lesz, aki szinte mindenki felé területi követelést jelentet be. Még az orosz távol-kelet is nekik járna és ezt még hangoztatják is! :D

Hiszen a kivonuló gyárak munkástömegeit a military-industry szippantja fel, az pedig pörgeti a haderő fejlesztést.
Hazai pályán pedig a kínai haderő európai szemmel nézve is felrántható 10-12 millióra (!) közepesen felszerelve,és kiképezve kb napok alatt...iszonyatos erőkoncentráció.
Kína létszám fölénye élő erőben nem lényeges, hiszen tengeri és légi háború lenne. Szárazföldön az USA sosem akar megütközni Kínával. Ha veszít tengeren, akkor visszább vonul a második szigetlánchoz.
Mondjuk 200 millió kínai úszógumival és lángvágóval a kezében már jelenthet veszélyt az amerikai flottára. :D

Az utolsó bekezdésedhez annyit fűznék,hogy sajnos az európai ipar nagyrészt leállna, ha blokád alá kerülne Kína. Ergo hiába van kenyér a polcon,ha azt nem tudja a melós megvenni.
Jegyrendszer - a második világháborúban is így ment Európában. Kínában hiába lenne jegy, kenyét pontosabban rízs nem lenne mellé az olajról nem is beszélve, ami nélkül a flottájuk sem tudna sokáig mozogni.
Egyetértünk a kérdésben,csak más szemszögből látjuk.
Nem mellékesen, egy embargó esetén véleményem szerint érdekes folyamatok indulnánk el,pl dél Amerikában...a rengeteg kommunista alapú terrorszervezet feléledne, illetve a Hormuzi szorosan áthaladó olaj-köldökzsinór megszorongatása....ugye indult már HT-i rakéta tevehátról.
Kína már globális tényező, tetszik vagy sem. Egy háború ellene kihatna a mi életünkre is.
Jó bőlére sikerült, bocs.
Tuti hogy nagy szívás lenne mindkét oldalon, csak azok tévednek óriásit akik már most temetik a "nyugatot" és biztosra veszik Kína hegemóniáját a világban. Kínának nagyon nincsenek jó földrajzi adottságai és ezen nem is tud változtatni.
A legtöbb amit elérhet, hogy megszerzi Tajvánt és ezzel valamennyire kitör az első szigetláncból illetve uralja a dél-kínai tengert. Szerintem nem is igazán vágyik többre, viszont ezt nagyon "drágán" kapná csak meg - nem véletlen, hogy csak szájkarate megy már évek óta. Még azzal sem tudott mit kezdeni, hogy az US NAVY kedvére hajókázzon a partjai közelében...
 
M

molnibalage

Guest
Hazai pályán pedig a kínai haderő európai szemmel nézve is felrántható 10-12 millióra (!) közepesen felszerelve,és kiképezve kb napok alatt...iszonyatos erőkoncentráció.
Aha, és azon kívül, hogy van nála egy karabély mire lenne jó egy ilyen elképzelt "haderő"?
Vegyük már észre, hogy az efféle tömeghadseregek kora régen lejárt.
Akkor meg főleg senkit sem érdekel, ha a hadszíntér nem szárazföldi és nem Kína határánáé van.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Aha, és azon kívül, hogy van nála egy karabély mire lenne jó egy ilyen elképzelt "haderő"?
Vegyük már észre, hogy az efféle tömeghadseregek kora régen lejárt.
Akkor meg főleg senkit sem érdekel, ha a hadszíntér nem szárazföldi és nem Kína határánáé van.
De amúgy ezzel próbálkoztak a Szovjet Kínai határincidens során. Az egész kb addig működött amíg be nem szálltak a gradok.
 
M

molnibalage

Guest
De amúgy ezzel próbálkoztak a Szovjet Kínai határincidens során. Az egész kb addig működött amíg be nem szálltak a gradok.
Ez a human wave "koncepció" nettó faszság a mai tűzerő koncentráció mellett.
Kb. akkor sem működne egy fejlett ellenfél ellen, ha lenne egy hegynyi T-55-jük.

Láttuk az USAF-nál pl. mi a szint. 16 db SDB egy F-15E-n.
Na, ha a célok követve vannak, akkor adatkapcsolaton egyetlen F-15E hány légvédelem nélküli tankot mészárolna le?
Senki nem gondolja már, hogy sokadvonalas egységnek lenne légvédelme. Láttuk a VSz-nél mi volt a realitás...

Vagy ugyanez a CBU-105 SFW-nél is. Jön a sok sok ócska szar tank légvdelem nélkül és leszór néhány gép egy tucat olyat. Volt zl. nincs zl.

Nagyhatlamak ütközésénél nézzük már meg mi van a nagyhatalmaknak.

Amúgy igen kíváncsi lennék annak a 12 milliós haderőnek csak a logisztikájára is...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
50 861
85 391
113
Ez a human wave "koncepció" nettó faszság a mai tűzerő koncentráció mellett.
Kb. akkor sem működne egy fejlett ellenfél ellen, ha lenne egy hegynyi T-55-jük.

Láttuk az USAF-nál pl. mi a szint. 16 db SDB egy F-15E-n.
Na, ha a célok követve vannak, akkor adatkapcsolaton egyetlen F-15E hány légvédelem nélküli tankot mészárolna le?
Senki nem gondolja már, hogy sokadvonalas egységnek lenne légvédelme. Láttuk a VSz-nél mi volt a realitás...

Vagy ugyanez a CBU-105 SFW-nél is. Jön a sok sok ócska szar tank légvdelem nélkül és leszór néhány gép egy tucat olyat. Volt zl. nincs zl.

Nagyhatlamak ütközésénél nézzük már meg mi van a nagyhatalmaknak.

Amúgy igen kíváncsi lennék annak a 12 milliós haderőnek csak a logisztikájára is...
Ellátni menne nekik, nagyon sokan vannak, ha más nem gyalog vinnék a cuccot, aki meg meghal otthagyják az árokban. Kb 1,5 milliárdan vanank, ez elképesztően nagy előerő és megfelelően gátlastalanok, hogy beáldozzanak egy halommal.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 923
5 428
113
Ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy egy USA-Kína meccsen ha neadjisten bekövetkezik, nem lenne használva nuki ......?
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 264
43 449
113
Ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy egy USA-Kína meccsen ha neadjisten bekövetkezik, nem lenne használva nuki ......?
Azt Kína teljsen és az USA részben semmisülne meg. USA-nak több és jobb atomfegyverei vannak jelenleg.
Amíg egyik fél sem lép a másik területére szárazföldön, addig ez valószínűtlen az atom fegyver bevetése, mert az garantált vereség és megsemmisülés mindkét oldalnak. Amíg van hova visszavonulni és nincs sarokba szorítva egyik fél sem, addig nem kell atombomba.
Simán le lehet játszani ezt vízen és levegőben. Aki elveszti a flottája jelentős részét az visszavonul és békét köt.

Az összefonódás miatt egyelőre valószínűtlen a háború.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
4 144
21 832
113
Ez a human wave "koncepció" nettó faszság a mai tűzerő koncentráció mellett.
Kb. akkor sem működne egy fejlett ellenfél ellen, ha lenne egy hegynyi T-55-jük.

Láttuk az USAF-nál pl. mi a szint. 16 db SDB egy F-15E-n.
Na, ha a célok követve vannak, akkor adatkapcsolaton egyetlen F-15E hány légvédelem nélküli tankot mészárolna le?
Senki nem gondolja már, hogy sokadvonalas egységnek lenne légvédelme. Láttuk a VSz-nél mi volt a realitás...

Vagy ugyanez a CBU-105 SFW-nél is. Jön a sok sok ócska szar tank légvdelem nélkül és leszór néhány gép egy tucat olyat. Volt zl. nincs zl.

Nagyhatlamak ütközésénél nézzük már meg mi van a nagyhatalmaknak.

Amúgy igen kíváncsi lennék annak a 12 milliós haderőnek csak a logisztikájára
Nézd....
Csak ellenőrizd mennyien vonulnak nálluk be sorállomanynak ( Ami ugye valami véderőnek van titulálta, és a hivatásos sereg levedlett cuccait kapja, talán csak védelmi feladatokra vannak tervezve.).
Tehát a logisztika nem lehet gond, ahogyan a készletezés sem.
Felszerelésben kb 200%-osan a Kelet európai haderők előtt vannak,mind minőségben,mind mennyiségben. Nem a pár darabos technikákra gondolok...
Ezenkívül van egy eléggé potenciális hivatásos seregük,kb 1,5 millió fővel ami kapja a high-tech cuccokat.
És folyamatosan fejlődnek....fossák a gyárak a technikát, hajókat, meg ülnek a nukin.
Nem vagyok Kína fan, de ha valamit, akkor nyers erőt tudnak felmutatni.
Ha van valakinek infója a realitasokról,akkor szívesen veszek naprakész infót.
@Mackensen (?)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
W

Wilson

Guest
E_u5xRAVgAMGp9Y
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Aha, és azon kívül, hogy van nála egy karabély mire lenne jó egy ilyen elképzelt "haderő"?
Vegyük már észre, hogy az efféle tömeghadseregek kora régen lejárt.
europaban igen.
de azsiaban, ahol millioszamra lehetne vinni az embereket a daraloba? ott biztos hogy nem.

pusztan szamokkal legyoz.
addig tamad meg nem farad ki es nem fogy ki a loszerbol a jobban kikepzet de kevesebb letszamu ellenfel.
nem hulye az amcsi hogy a levegobe es a tengeren jatszadozik a kinaval.
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Filter

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 264
43 449
113
europaban igen.
de azsiaban, ahol millioszamra lehetne vinni az embereket a daraloba? ott biztos hogy nem.

pusztan szamokkal legyoz.
addig tamad meg nem farad ki es nem fogy ki a loszerbol a jobban kikepzet de kevesebb letszamu ellenfel.
nem hulye az amcsi hogy a levegobe es a tengeren jatszadozik a kinaval.
Kínának nem túl jó "track recordja". Számot tevő háborút utoljára Vietnámmal vívott, ami egy nagyon hasonló felszereltségű, ám tapasztaltabb hadsereg volt. A nagy számok törvénye szerint győznie kellett volna, de nem így lett. Jó indulattal is döntetlen, de inkább kínai vereség és visszavonulás lett belőle.

A háború nem úgy működik hogy felpakoljuk a számokat egy mérlegre aztán amerre dől az nyer. Ennél sokkal bonyolultabb a dolog!
Kína még sosem vívott modern háborút, az USA meg igen. (Pl. a 1991-es Irak benne volt a világ top10 haderejében a számok alapján és felszerelése sem volt rossz az akkori szinthez képest, aztán semmi nem maradt belőle... )
Lehet, hogy sok a viszonylag modern cucca van Kínának, de merev és tapasztalatlan a parancsnoki rendszer - pláne sikeres tengeri ütközetben nem vettek részt évszázadok óta.
Szóval PLA-nak "szoftvere" a gyenge pontja szerintem - nem is annyira "hardvere".
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Nagy Csaba