Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113
Remélem nem akarnak (német mintára) minden elektromos rollerre rendszámot tenni... :hadonaszos:
Pedig elég jó lenne, lehetne műszakiztatni őket, tudni lehetne mikor ki használta egy bűncselekménynél. Én a kerékpárokra is tetetnék!

Plusz lehet értelmes fenntartott tartományokat csinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 347
10 736
113
Nem tudnának megbüntetni senkit sem, mivel eleve el van rontva az egész, mert a KRESZ-ben nincs olyan, hogy "BKK-sáv", csak buszsáv van. :rolleyes:

Hát, pedig nem kell hozzá fogyatékosnak lenni, könnyen el lehet téveszteni az irányt, mert ez egy teljesen új felhajtó. Az elmúlt hónapokban sokszor változott a forgalmi rend is, és aki még nem járt arra, annak tényleg nem egyszerű:
584210e13be73eccf34d9809b2542fac.png

Ja, meg a kertek mellett sok kátyú van, és az egyik akkora, ami simán kikapja a jobboldali futóművet, szóval még ezért is nehezebb figyelni. Hogy később miért nem veszi észre mi a baj, az persze már más kérdés...
Újabban ez a divat, meg a fél szem...:

S látható, hogy már ezt is átépítették.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Legyen már másnak is szar, ne csak engem szabályozzanak agyon. (ez nem szigorúan az autózásra vonatozik, elég sok papírmunkát kellett mostanában csinálnom)
Ezzel nagyon egyet értek, ha tehetem nem ülök autóba, szóval a túlszabályozottságot nem ezen a területen érzem általánosságban fájón, hanem kb mindenhol. Azért a szabályoknak is van egy optimuma, amit ha túllépünk már több kárt hoz, mint hasznot.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 357
113
 
M

molnibalage

Guest
Kretének.
Zéró emissziós jármű nincs, max. annak hazudják be.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113

azért a demszky-csöcsöt így fejjel levenni... Nagy mák, hogy robogós volt és full-face bukó. Ha ez nem full-face bukó, akkor ott komoly sajnos lett volna. Kifejezetten szerencsés esése volt a srácnak. Hogy ki hibázott, tuti ki lesz tárgyalva.

A magam részéről a robogós helyében nem vágtam volna bele ebbe a manőverbe, mert kevés a hely. Bringával sem csinálok ilyet. Másrészt belekalkulálom, hogy nem nézi a tükröt az autósok zöme. Tudok-e biztonságosan előzni vagy sem. Ezt viszont megint gyakorlat kérdése.

Igazából nem érdekel, hogy elsőbbségem van-e vagy sem. 2,5 meg 3 tonnás SUV-ok között - legtöbbször a telefont buzerálja meg üvölt a nemzetiségi zene, nem fognak észrevenni, hiába van rajtam mellény meg ég a lámpa elöl/hátul. Nem tudom megjósolni a viselkedését, ahogy azt sem, hogy nyitnak-e rám ajtót vagy sem. A városban 30km/h-s korlátozás van. Bringával ez nekem utazósebesség, az út közepén megyek - amúgy sem tud megelőzni. Ha kereszteződés jön, akkor mindig elengedem a mögöttem jövő autót (150-200 méterenként van kereszteződés, 95%-ban jobbkezes).

Magamról tudom, hogy szabálykövető vagyok, a többiről nem és nem akarok a hónapokig tartotó lábadozás során arról gondolkodni, mit lehetett volna máshogy csinálni. Reggel a ház előtt állt egy véres e-roller, megint...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113
Csak a kommentek néztem, hogy ne kelljen annyi bullshitet meghallgatni. Hadd ne többtíz kW-os indulciós töltés legyen már, vagy akkor legyen diszkont kemó is már a kocsihoz. Robot raktárakat tudunk csinálni, robot targoncákkal, kb. master diploma szint egy robotkarral a konnektort beledugni az autóba a töltőponton.

Érdemes mégis megnézni? Mi van benne? Tipikus bullshittelésnek tűnik, és a műsorról semmi vázlat nincs milyen témákat érintettek, csak clickbait cím.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 357
113
Csak a kommentek néztem, hogy ne kelljen annyi bullshitet meghallgatni. Hadd ne többtíz kW-os indulciós töltés legyen már, vagy akkor legyen diszkont kemó is már a kocsihoz. Robot raktárakat tudunk csinálni, robot targoncákkal, kb. master diploma szint egy robotkarral a konnektort beledugni az autóba a töltőponton.

Érdemes mégis megnézni? Mi van benne? Tipikus bullshittelésnek tűnik, és a műsorról semmi vázlat nincs milyen témákat érintettek, csak clickbait cím.

Még nem néztem én sem végig.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Aki jót akar magának ne vegyen mostanában (made in romania) Fordot.
Németek 3-4 havonta szoktak visszaküldeni egy szerelvény selejtet (szállítás közben annyira megsérült vagy műszaki hiba miatt eladhatatlan).
Júniusban 4 szerelvény jött és már itt az első júliusi...
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Ilyen kretén hogy lehet valaki, hogy megáll az autópálya közepén a belső sávban (!) forgalommal szemben (!!) KEREKET CSERÉLNI!!! Miközben ott van vele a családja és a kislánya.
Kb. egy életre elvenném az ilyennek a jogsiját.