1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. Celebra

Celebra Well-Known Member

Igen,javitja a mikroklimát.Bár mivel nem alkot erdőtársulást,egy városi fasornak koránt sincs olyan nagy hatása.A zöld falaknak,tetőknek már nagyobb hatása lehetne.És ahoz nem kell feltétlen fákat ültetni.
    Az oxigén termelő hatás viszont korántsem olyan nagy.Globális méretekben a teljes szárazföldi növényzet elvesztése sem okozna katasztrófális oxigénhiányt.Ebből a szempontbol az óceánok planktonállománya a döntő fontosságú.

blitzkrieg likes this.
  2. Lator

Lator Well-Known Member

Igen ez így van ahogy írtad. Mégis az angol nyelvűek könnyebben megtanulják mint mondjuk egy magyar vagy egy orosz vagy kínai

3. Lator

Lator Well-Known Member

Na ezzel így nem értek egyet. Szerintem igenis fontos a szárazföldi növényzet. Az biztos hogy a városban ültetett zöld nem járul nagyban hozzá a világ oxigén termeléséhez, ezt csak egy pozitív hozzadékának írtam. De képzeljük el a világot zöld nélkül. Szerintem a bolygó levegő minősége erősen romlásnak indulna

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ez részemről egy félig-meddig vicces megjegyzés volt. Annyira nem kell belegondolni.

5. Celebra

Valójában a növényzet csak annyi plusz oxigént termel,amennyi a le nem bomlott növényzet széntartalmához kapcsolódott eredetileg.Vagyis amiből pl széntelep lett.A vizi élőlényekkel,főleg az óceáni krnyezetben,ez jóval gyakrabban fordul elő.Azonkivűl a mész kiválasztásra csak vizi nvények képesek.A kalcium-carbonát meg a szénatomok nagy temetője.
    Hogy nem lenne kellemes a világ szárazfldi növényzet nélkül,az biztos

blitzkrieg and gergo55 like this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

Na most nem értelek titeket!Hallott már bárki franciát a francián kívül máshogy beszélni?Azok a nagyképű felfuvalkodott hólyagok meg nem szólalnak máshogy csak franciául,főleg otthon.

fip7 and Fennek like this.
  7. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Meg a zöld szín pszichésen nyugtatja az embert, ilyen hozadék is van.

blitzkrieg likes this.
  8. megazez

megazez Well-Known Member

Igen hallottam, angolul és németül meg magyarul. A csávó amúgy egy utálatos napóleon komplexusos emberke aki állandóan úgy puffaszkodott meg emelt fővel járkált, hogy már ezért viszketett a tenyerem.

9. nagyoncivil

nagyoncivil Member

https://www.technologyreview.com/s/614160/quantum-radar-has-been-demonstrated-for-the-first-time/
    Kvantum radar, röviden: előállítanak összefonódott fotonpárokat, amiből az egyiket kisugározzák (jel foton), a másikat (tétlen foton) pedig elteszik. Amikor a jel foton visszaverődése visszatér, interferál a tétlen fotonnal, amiből ki tudják számolni, hogy mennyit utazott a jelfoton.
    (Aki jobban érti, javítson/egészítse ki nyugodtan. :))
    A cikk említ egészségügyi és sejtet védelmi alkalmazásokat.
    Ez pl. légvédelemben mennyire jöhet szóba?

(Melyik topicban lenne ennek a helye? Nem találtam megfelelőt)

10. dragonette

dragonette Well-Known Member

Értem. Viszont ahogy említettem, ez a latin bázisú nyelvekre viszont nagyon is áll. Portugál-spanyol-francia-olasz.

blitzkrieg likes this.
  11. dragonette

dragonette Well-Known Member

Ez igaz, de az amerikai sem különb ennél. Tény, hogy ez esetben az angol sokkal inkább világnyelv.

12. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Máshogy nem fog menni. Egy árnyékos utca és árnyék nélküli utca felületi hőmérséklete között nyáron laza 25-30 fok difi is lehet. Ha az egész város nagy része árnyékos akkor brutálisan kisebb légkondi használat kell, ami még tovább rontja a pocsék helyzetet. Fiatal koromban hírből is alig volt 35 fok a belvárosban. Ma, amikor Bp széle 35 fok, akkor ott 38 tája van, mert ennyit dob rá még a szar várostervezés és légkondi.

blitzkrieg, papi, gergo55 and 3 others like this.
  13. megazez

Nem tudom hány éves lehetsz, de én emlékszek, hogy gyerekkoromban (90-es évek vége) a híradóban bemondták, hogy 28-30° lesz vigyázzanak, ma már a 35°-ra se emeljük fel a fejünket....

blitzkrieg, gergo55 and FilcTroll like this.
  14. ruszkik.haza

ruszkik.haza Active Member

Persze, Cooky a Rádió1-en beszél magyarul is.

blitzkrieg and antigonosz like this.
  15. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Talán olvastátok páran a Mit üzen Abakusz című gyerekregényt -- Nyugat-Németországban játszódik vmikor a hetvenes években, és az egyik fejezetben rendkívüli kánikulaszünetet rendelnek el az iskolában a 32 fokos hőség miatt. :)

16. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

36.

17. megazez

Akkor erre te még jobban emlékszel bő 10 évvel vagy idősebb:)

18. Fennek

Fennek Well-Known Member

Aki annyira francia, hogy Krisztiánnak hívják? :D

19. Celebra

Zacskóstejek.86ban emlékszem,hogy a ferencvárosi pályaudvaron kimentünk megnézzni,hogy robbantják ki a szenet a vagonokbol,mert befagyott.És volt akkor is már rekkenő hőség,aszállyal.Déri János elnézzést kért,hogy ingújjban vannak-de 42fok volt a stúdióban.Akkjoriban nyáron szokás volt locsolókocsikkal öntözni az uttestet is a nagyobb városokban kánikula idején.

gergo55 likes this.
  20. Lator

Lator Well-Known Member

Asszem itt valami rosszul sült el:)

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása