Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Érdekes csatorna és széria a histroy vs ...
Amolyan tárgyalásszerűen pro és kontra mutatja be a történelmi személyeket.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Van itt valaki aki túrázni jár? Ha igen kíváncsi lennék hogy milyen felszereléssel. Hátizsák hálózsák ruha stb.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Van itt valaki aki túrázni jár? Ha igen kíváncsi lennék hogy milyen felszereléssel. Hátizsák hálózsák ruha stb.
Én szoktam, bár én nem vagyok az az ottalvós fajta. Ha alszok azt nyáron csinálom, mikor meleg van és akkor nem kell sátor sem.
Ha ottalvós a dolog, akkor van egy régi külsővázas hátizsákom, olyan retró dolog, mint az akárhányezer lépés Magyarország műsorban van :D
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Én szoktam, bár én nem vagyok az az ottalvós fajta. Ha alszok azt nyáron csinálom, mikor meleg van és akkor nem kell sátor sem.
Ha ottalvós a dolog, akkor van egy régi külsővázas hátizsákom, olyan retró dolog, mint az akárhányezer lépés Magyarország műsorban van :D
Az úgy jó pedig hogy kint alszol. Este tüzet gyújtotok és letoltok egy üveg rumos teát:) Én ha sok cuccot kell vinni egy alice pack változatra esküszök. A felfújható derékaljam és a felfújható kispárnám is nélkülözhetetlenek az úveg rum mellett:)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Az úgy jó pedig hogy kint alszol. Este tüzet gyújtotok és letoltok egy üveg rumos teát:) Én ha sok cuccot kell vinni egy alice pack változatra esküszök. A felfújható derékaljam és a felfújható kispárnám is nélkülözhetetlenek az úveg rum mellett:)
Az is külsővázas, nem? Egy ideje mintha teljesen kihaltak volna, de most mintha megint gyártani kezdték volna őket, csak rohadt drágák.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Az is külsővázas, nem? Egy ideje mintha teljesen kihaltak volna, de most mintha megint gyártani kezdték volna őket, csak rohadt drágák.
Igen, külső vázas. És ha esetleg valami rossz dolgot olvasnál róla azt ne hidd el. Nem, nem drága anno mikor tatán voltam katona 20 ezer forint volt az alice. A közepes mèretű
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Őszintén, talán a legtöbbet egy síma PUMA sport hátizsákot használtam, semmi extra.
Viszont ami úgy érzem senki felszereléséből sem hiányozhat, az a műanyag kajásdoboz!!!
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Egyesült Földi Erők ;) ?! Hova kéred az első terméskövet :)?

Miért egy ekkora hagyományos katonai erő ellen számít az oroszok hagyományos ereje ?

Bár nem tudom, molni biztos tudja mennyi f-16 épült de tuti több f-35 fog épülni mint f-16 ;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Miért egy ekkora hagyományos katonai erő ellen számít az oroszok hagyományos ereje ?

Bár nem tudom, molni biztos tudja mennyi f-16 épült de tuti több f-35 fog épülni mint f-16 ;)
Amiről te vizionálsz arra esély semmi. Egyesült Földi Erők? Oroszország ellen? Oroszország hol van szerinted, a Marson? Akkor már nem beszélhetünk EFE-ről innentől, kb. csak felsoroltál pár NATO tagot, plusz általad USA szövetségesnek vélt országot. De még ez is hibás, mert odavetted a Törököket, vagy Egyiptomot akik jelenleg inkább a NATO tagokkal vannak szarban, nem az Oroszokkal. Illetve teljességgel esélytelen hogy egy ilyen konfliktusban ahol a NATO nagy része rámozdul az Oroszokra, ne szállna be mellettük egy rakat ország, pl. Belarusz, Kazahsztán, Irán, Kína etc... Az meg a legnagyobb vicc, hogy egy ekkora volumenű konfliktus kimenetelét te F-16 vagy F-35 darabszámokkal akarod alátámasztani. Ezek ott már nem osztanak, szoroznak. Lehet 12.000 db F-35, az sem számítana.

Roni, már megint leírtál valamit aminek semmi értelme.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Amiről te vizionálsz arra esély semmi. Egyesült Földi Erők? Oroszország ellen? Oroszország hol van szerinted, a Marson? Akkor már nem beszélhetünk EFE-ről innentől, kb. csak felsoroltál pár NATO tagot, plusz általad USA szövetségesnek vélt országot. De még ez is hibás, mert odavetted a Törököket, vagy Egyiptomot akik jelenleg inkább a NATO tagokkal vannak szarban, nem az Oroszokkal. Illetve teljességgel esélytelen hogy egy ilyen konfliktusban ahol a NATO nagy része rámozdul az Oroszokra, ne szállna be mellettük egy rakat ország, pl. Belarusz, Kazahsztán, Irán, Kína etc... Az meg a legnagyobb vicc, hogy egy ekkora volumenű konfliktus kimenetelét te F-16 vagy F-35 darabszámokkal akarod alátámasztani. Ezek ott már nem osztanak, szoroznak. Lehet 12.000 db F-35, az sem számítana.

Roni, már megint leírtál valamit aminek semmi értelme.

Nem Roni vizionálta, hogy a török légierő simán lenyomná az oroszt. Ahogy látom néha vannak látomásai, minden alapot nélkülöző látomások.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Nem Roni vizionálta, hogy a török légierő simán lenyomná az oroszt. Ahogy látom néha vannak látomásai, minden alapot nélkülöző látomások.

Ezek nem látomások hanem technika tényen alapulnak

A Törökök irigylésre méltó hadi ipart építettek ki

Csak is kis kóstoló neked ;)


Turkish+Aselsan+Self+Propelled+Anti-AirCraft+Gun+(SPAAG)+(1).jpg



KORAL-ASELSAN.jpg


aselsan-aselpod2.jpg


T-72_SHYGYS.jpg



Anka-armed-Turkish-MoD.png


300px-SOM_cruise_missile_mockup_on_MSPO_2014.jpeg
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Ezek nem látomások hanem technika tényen alapulnak

A Törökök irigylésre méltó hadi ipart építettek ki

Csak is kis kóstoló neked ;)


Turkish+Aselsan+Self+Propelled+Anti-AirCraft+Gun+(SPAAG)+(1).jpg



KORAL-ASELSAN.jpg


aselsan-aselpod2.jpg


T-72_SHYGYS.jpg



Anka-armed-Turkish-MoD.png


300px-SOM_cruise_missile_mockup_on_MSPO_2014.jpeg


Roni megint álmodozol. Javíts ki ha tévednék, de a törökök akarnak orosz fegyvert venni és nem fordítva.
Értem én hogy lelkes vagy, de tudásod ebben a témában ....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Ja, aki kétbitesen csak a mennyiségi tűzerőt nézni, az képes ekkora bugyutaságot mondani. Az mennyit ért, hogy szemből közeldve egy F-35 NEZ-en belül indíthatja az AIM-120-at úgy, hogy a 4++ gép sanszosan kb. akkor érzékeli az F-35-öt, amikor kifordul és már távolodni kezd...

Belső fegyvezét esetén meg a legnagyobb légellenállású csapásmérő fegyverzet belül vihető, ami nem hátrány, ha már valaki éppen az adott bevetésen nem érzi szükségét a stealthmnek. Egy 4++ gép soha nem lesz stealth egy 5. gen igen és akkor is 4++ gép RCS alatt maradt és eléri annak terhelését.

Nem értem, hogy hol a gond... [fejvakarás]


A PAK-FA beéső tere elég nagynak tűnik ehhez.

A politikusok nem azt látják,hogy S300 ellen fognak majd repülni az F-35-ök hanem azt,hogy kecskebaszókat kell bombázni.
 
Status
Not open for further replies.