Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Nagyhirtelen a KRESZ nem vonatkozik a yard-ra....?
Ha nincs biztosítva az, hogy olyan helyre tudjál mozogni, ahol nem ragadsz be, akkor nem indulsz el. Pont.
A yard ezt megsértette. Pont olyan szabályszegő volt, mint a fekete terepjárós. Csak azzal tetézte, hogy aztán pirosba hajtott bele...

Ez ritka nagy baromság, telezöldnél a büdös életben senki sem tudna balra kanyarodni így...
 
M

molnibalage

Guest
Ez ritka nagy baromság, telezöldnél a büdös életben senki sem tudna balra kanyarodni így...
???

A másik irányból zöld volt már a lámpa.
Bringával úgy csak pár százszor jártam erre, szóval elég jól ismerem a helyet, nagyon rövid a zöld.
A yard bement, majd várt, dudált és közben régen piros volt már, csak az nem látszik.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hát, nem sikerült túl nagyot mondanod, sőt, egy fél kézzel lenyomom. :D

1999, 16 éves voltam. Reggel 3:53-as HÉV-re szálltam fel. Aztán 13-as villamos (akkor még létezett, a mai 3-as lett belőle) 3:20-kor keltem, hogy reggel 6-ra Rákoshalálfaszán legyek. Még Őrsről ment oda busz.
250 Ft/HUF órabérért.

De akkor azzal császárnak éreztem magam, akkor 1000 Ft-ból egy átlagos kocsában igen görbe estét lehetett csapni.
Még 2001 őszén is a Kármán büfében 120 volt a korsó sör...

Meg hűtött raktárban dolgozni egész kellemes volt. Aztán du kettőkor ki a kapun és a nyár pofáncsapott. :rolleyes:
https://semmelweis.hu/psychophysiol...elatonin-avagy-a-cirkadian-ritmus-karmestere/
Csak ennyi az oka, hogy úgy borítja a cirkadian ritmusod ez az óraátálítás dolog, mint a villám...
Persze van aki a hajnali kelésre érzékeny, és van aki erre. Pl én...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ezt a megzavarja a szervezetet dumát képtelen vagyok megérteni.
Lehet, hogy nem érted, de attól még van ilyen. Nem tudom miért, nekem is volt sokáig ilyen, valahogy idén nem jött elő, de sok éven keresztül óraátálítás után 1-2 hétig -nyilván nem szenvedés, az igen erős túlzás- de nem a legkellemesebb dolog. Pedig nem fix időpontban kelek, meg fekszem amúgy se.
Mert Te nem élted át, attól még van ilyen. Ez ugyan olyan, hogy Neked meg a koránkelés a probléma, ami meg másnak (pl. nekem) érthetetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
M

molnibalage

Guest
https://semmelweis.hu/psychophysiol...elatonin-avagy-a-cirkadian-ritmus-karmestere/
Csak ennyi az oka, hogy úgy borítja a cirkadian ritmusod ez az óraátálítás dolog, mint a villám...
Persze van aki a hajnali kelésre érzékeny, és van aki erre. Pl én...
Tudod miről vettem észre ma az óraátállítást? Hogy nem értettem, hogy du 1-kor miért vagyok éhes. Ennyi.
De tényleg, ha ez az 1 óra számít, akkor kérlek magyarázza már meg az összes szakember, amikor egy átlag kedd és szerda között valaki 1,5 órával korábban fekszik és kel fel, akkor az miért is nem borítja meg...? Az is pont olyan, mintha az átlag napod ennyivel tolódna el, nagyhirtelen máskor kel a Nap számodra. Korábban is fekszel és kelsz, mint az addigi cirkadian ritmus.

Vagy egy hétvégi parti / esküvő...?
Ettől akkor miért nem állnak fejre tömegek? Nem értem.

Amikor végre nyári időszámítás kezdődik akkor szoktam érezni azt, hogy visszakapom a szabadidőm, mert lehet úgy tekerni vagy bármit csinálni, hogy világos van, de már lement a délutáni csúcs.

Jön az óraátállítás és tökmindegy mit csinálok. Sötét lesz 5 előtt...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Tudod miről vettem észre ma az óraátállítást? Hogy nem értettem, hogy du 1-kor miért vagyok éhes. Ennyi.
De tényleg, ha ez az 1 óra számít, akkor kérlek magyarázza már meg az összes szakember, amikor egy átlag kedd és szerda között valaki 1,5 órával korábban fekszik és kel fel, akkor az miért is nem borítja meg...?
Vagy egy hétvégi parti / esküvő...?
Mert, akkor nem a cirkadián ritmusod változik, csak egy órával korábban fekszel vagy kelsz. A biológiai órád ugyanúgy szinkronban marad. Itt meg egy durva átrántás történik. Konkrétan az a melatonin színt, ami tegnap még 17 óra 20 perchez tartozott ma 16 óra 20 perchez tartozik. És ez megzavarja az egész napi ritmusodat amíg újra nem szinkronizálódik. Lehet, hogy neked ez nem okoz gondot, örülök. Nekem meg az nem okoz gondot, hogy egy hétvége alatt éjszakai bagolyból aki 10re jár dolgozni korán kelővé váljak aki hajnali 6ra. De se ez, se az nem átlagos.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
???

A másik irányból zöld volt már a lámpa.
Bringával úgy csak pár százszor jártam erre, szóval elég jól ismerem a helyet, nagyon rövid a zöld.
A yard bement, majd várt, dudált és közben régen piros volt már, csak az nem látszik.

Ettől függetlenül ez egy igen szerencsétlen közlekedési szituáció volt, a rendőr ballépése csak az volt, hogy még megpróbált beférni úgy, hogy feltehetően a fekete Pick-uptól nem látta a jobbról érkező forgalmat.
Ha már előre gurult (a lámpa vonalát már régen elhagyta) akkor sok mindent nem tud csinálni. Vagy megáll, feltartva a balról érkezőket (akiknek szintén zöld lett a lámpa), vagy előre megy. Utóbbit választotta, de a Prius lendületből jött és későn vették észre egymást.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
M

molnibalage

Guest
Mert, akkor nem a cirkadián ritmusod változik, csak egy órával korábban fekszel vagy kelsz. A biológiai órád ugyanúgy szinkronban marad. Itt meg egy durva átrántás történik. Konkrétan az a melatonin színt, ami tegnap még 17 óra 20 perchez tartozott ma 16 óra 20 perchez tartozik. És ez megzavarja az egész napi ritmusodat amíg újra nem szinkronizálódik. Lehet, hogy neked ez nem okoz gondot, örülök. Nekem meg az nem okoz gondot, hogy egy hétvége alatt éjszakai bagolyból aki 10re jár dolgozni korán kelővé váljak aki hajnali 6ra. De se ez, se az nem átlagos.
Továbbra sem értem.
Amikor egy nap váltás között máskor kelek és fekszem, a tevékenységem hirtelen aszinkronba kerül a biológiai óráddal.
Minden nap 7:30-or kelek, kvázi természetes ébredéssel. Majd másnap kelek 5-kor megy megyek világ végére, akkor hol van a szinkron...?
Nem értem...

Ettől függetlenül ez egy igen szerencsétlen közlekedési szituáció volt, a rendőr ballépése csak az volt, hogy még megpróbált beférni úgy, hogy feltehetően a fekete Pick-uptól nem látta a jobbról érkező forgalmat.
Ha már előre gurult (a lámpa vonalát már régen elhagyta) akkor sok mindent nem tud csinálni. Vagy megáll, feltartva a balról érkezőket (akiknek szintén zöld lett a lámpa), vagy előre megy. Utóbbit választotta, de a Prius lendületből jött és későn vették észre egymást.
Ennél még az is jobb lett volna, ha visszatolat, ha nincs mögötte senki vagy jelez. Soha nem áll ott több, mint 2-3 kocsi, de sokszor egy sem.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Továbbra sem értem.
Amikor egy nap váltás között máskor kelek és fekszem, a tevékenységem hirtelen aszinkronba kerül a biológiai óráddal.
Minden nap 7:30-or kelek, kvázi természetes ébredéssel. Majd másnap kelek 5-kor megy megyek világ végére, akkor hol van a szinkron...?
Nem értem...


Ennél még az is jobb lett volna, ha visszatolat, ha nincs mögötte senki vagy jelez. Soha nem áll ott több, mint 2-3 kocsi, de sokszor egy sem.
Ugyan a linkben benne van, de akkor nagy levegő
Van egy társadalmi idő, van egy biológiai idő, és van egy humorális idő (számdékosan egyszerűsítek).
A tarsadalmi idő tegnap 17 óra 35 perc volt, ehhez tartozott egy fényszínt, ami szinkronizálta a humorális idődet a biológiai óráddal. Ez adja a cirkadián ritmust.Ma 16 óra 32 perc van, társadalmilag, a biológiai órád szerint még csak ugyanannyi ideje vagy ébren, mint tegnap 16 32kor, de a humorális órád szerint wgy órával később van. Amíg ez a kettő nem szinkronizálódik addig szét leszel csúszva.
És, mivel mind a biológia, mind a humorális órád, mind a cirkadián ritmusod is szinkronizációs jeleket igényel, mert még az se biztos, hogy anélkül egyforma ideig tart egy ciklusuk így ez a fényszint ugrás nagyon tud fájni.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
T

Törölt tag 1711

Guest
???

A másik irányból zöld volt már a lámpa.
Bringával úgy csak pár százszor jártam erre, szóval elég jól ismerem a helyet, nagyon rövid a zöld.
A yard bement, majd várt, dudált és közben régen piros volt már, csak az nem látszik.

Pont ezt írtam, telezöldnél is qva sokszor már csak akkor tud balra kanyarodni az illető ha már oldalról van zöld, addig áll a kereszteződés közepén.
 
M

molnibalage

Guest
Ugyan a linkben benne van, de akkor nagy levegő
Van egy társadalmi idő, van egy biológiai idő, és van egy humorális idő (számdékosan egyszerűsítek).
A tarsadalmi idő tegnap 17 óra 35 perc volt, ehhez tartozott egy fényszínt, ami szinkronizálta a humorális idődet a biológiai óráddal. Ez adja a cirkadián ritmust.Ma 16 óra 32 perc van, társadalmilag, a biológiai órád szerint még csak ugyanannyi ideje vagy ébren, mint tegnap 16 32kor, de a humorális órád szerint wgy órával később van. Amíg ez a kettő nem szinkronizálódik addig szét leszel csúszva.
És, mivel mind a biológia, mind a humorális órád, mind a cirkadián ritmusod is szinkronizációs jeleket igényel, mert még az se biztos, hogy anélkül egyforma ideig tart egy ciklusuk így ez a fényszint ugrás nagyon tud fájni.
Tök jó, hogy most írtad le azt, hogy ha egyik nap 2 órával korábban kell, akkor a szinkronizációs jelek szétcsúsznak. Nem kell hozzá óraátállítás...

Pont ezt írtam, telezöldnél is qva sokszor már csak akkor tud balra kanyarodni az illető ha már oldalról van zöld, addig áll a kereszteződés közepén.
Még mindig nem értem mit akarsz mondani. Onnan kihajtáskor lehet bármerre menni. Persze, ha hülyén beállnak eléd, akkor semerre nem tudsz menni. Ahogy a videón = nem indulsz el.
Ha balra akarsz menni és nem tudsz, mert ott állnak, akkor sem.
Simán annyi kéne, hogy nem ÉNÉNÉNÉNÉN közlekedés legyen. Amikor szoktam látni, hogy egy helyen bennragad kocsi és pl. csak miatt nem tud indul, akkor kiengedek a gyorsan akár 2-3 kocsit, hogy ne legyen torlódás.

Sajnos túl kevesen tekintenek kooperatív társasjátékként a közlekedésre.
Évekkel ezelőtt láttam egy fantasztikus videót arról, hogy egyetlen ésszel közlekedő ember el tudja érni azt, hogy pl. nagy forgalomban ne álljon be az autópálya és 2-3 ÉNÉNÉN elég ahhoz, hogy pulzáljon már a forgalom én néha leálljon.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
De, hogyne tudnám. Balra és jobbra is lehet, csak szemből jövőnek elsőbbsége van a kanyarodási szabály miatt.
De ez mitől releváns....?

NEM
MÉSZ
BE
ODA
AHONNAN
NEM
TUDSZ
KIJÖNNI és feltartasz vele mást.


Tényleg ilyen kurva nehéz...?

De balra kanyarodáshoz be kell menni és megvárni míg elengednek balra. Ez sokszor csak akkor teljesül ha pirosat kap a szembejövő, mivel sárgán még simán áthajt (oldalról meg piros-sárga aztán zöld). De még lehet ezután is bent állsz, mert Mari néni a banyatankkal még villogó zöldnél megindult és csak a felezővonalig jutott...

Ha sárga csíkos a kereszteződés belseje akkor az más tészta, oda valóban nem mehet be míg nem tud áthaladni rajta.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ettől függetlenül ez egy igen szerencsétlen közlekedési szituáció volt, a rendőr ballépése csak az volt, hogy még megpróbált beférni úgy, hogy feltehetően a fekete Pick-uptól nem látta a jobbról érkező forgalmat.
Ha már előre gurult (a lámpa vonalát már régen elhagyta) akkor sok mindent nem tud csinálni. Vagy megáll, feltartva a balról érkezőket (akiknek szintén zöld lett a lámpa), vagy előre megy. Utóbbit választotta, de a Prius lendületből jött és későn vették észre egymást.
Pont egy rendőr nem tudja, mit kellene ilyenkor NEKI csinálni?! KÉK lámpa, SZIRÉNA, és mindenki rögtön óvatosabb lesz, nyilván jobbról se jön akkora gázzal senki, mint ahogy jöttek és ezért CSATT lett.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
T

Törölt tag 4082

Guest
Tök jó, hogy most írtad le azt, hogy ha egyik nap 2 órával korábban kell, akkor a szinkronizációs jelek szétcsúsznak. Nem kell hozzá óraátállítás...
Sokadszor érzem azt, hogy itt és még sok helyen a biológia olyan nevetséges izéként van kezelve, pedig pont olyan egzakt tudomány, mint a mérnöki dolgok. Ezért inkább nagy levegőt veszek, és csak hallgatok, mert méltó átkot úgy se mondhatna más, a rettentő szavak tudója Ézsaiás.
Szóval nagy levegő újra.
Az idő egy fura dolog. Van egyszer ami megfoghatatlan, de létezik. Ennek a mérését elkezdtük valamikor, és önkényesen a napot felosztottuk 24 órára, ahol a nap 12 órakkor, azaz délben delel. Látszólag ez a legegyszerűbb, csak jött egy kis gond, az országok összehangolásához szükségvolt nagyobb területeket egységbe foglalni, mert pl Bp és Szeged között 4 perc különbség lenne a valóságban. Na most ez az amit talán leginkább társadalmi időnek hívhatunk.
Az embernek, és kvázi minden élőnek vannak cirkadián ritmusai, nevezzük bioritmusnak az egyszerűség kedvéért. Ezek am utolsó tudásom szerint 22-26 óra hosszuak, ha szabadon, szinkronizáció nélkül futnak. Erre hozhatnék még linkeket, de ott az a rohadt összefoglaló, amit belinkeltem, így nem fogok.
Ezek szinkronizálását az agy végzi, a nucleus suprachiasmaticussal, azaz a látóideg átkereszteződés fölötti maggal. Ez a terület amúgy elég ősi, és itt jön be a humorális vagy ha úgy jobban tetszik hormonális idő. Mivel ez, az extrém ősi fényérzékelő terület toboz mirigye termeli a melatonin nevű fényérzékeny hormont, aminek szintje a szinkronizáló tényező. Fun fact, valszeg valamennyire még ma is közvetlen fényérzékeny rész, de ma már a legtöbb jelet a retinából kapja. Ez a rendszer felel azért, hogy a szervezet tisztában legyen azzal, hogy hajnali kettő van, vagy épp délután négy. Ezért veszted el az időérzékedet amikor egész nap borongós félhomály van pl.
Ezen infók és a saját napi rutinod alapján a szervezeted beállítja a személyes napi ritmusod. Azaz pl reggel 6kor kelsz, x időben vagy a legproduktívabb, yban éhes, és zben rohadt álmos, úgy, hogy menj aludni. Ha az életritmusod nem szabályos, pl műszakokban dolgozol, akkor amúgy valóban kvázi beállíthatatlan, így végül a belső ritmusaid szabadon futókká válnak, vagy kvázi van egy pörgős 8 tól 22 óráig időszakaod, a maradék időben hulla fáradt vagy.
Na most itt jön az, ami változik. Tegnap a társadalmi idő még eg, órával később volt, tehát a hormon termelésed 1 órával el van tolva a valós napi ritmusodtól, így a biológiai órád aszinkronná vált. Ez az emberek nagy többségét kisebb nagyobb mértékben megviseli.
És ha hajnali 2ig bulizol, vagy épp délben kelsz az nem változtat a szinkronon normál esetben,mivel a szervezet belső óráján is hajnali 2 van, vagy épp dél. Ez max az infradián, és ultradián ritmusosok szempontjából fontos...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Pont egy rendőr nem tudja, mit kellene ilyenkor NEKI csinálni?! KÉK lámpa, SZIRÉNA, és mindenki rögtön óvatosabb lesz, nyilván jobbról se jön akkora gázzal senki, mint ahogy jöttek és ezért CSATT lett.
Azért az nem úgy van, hogy csak úgy kék lámpa , sziréna. Ez a szitu ahhoz nem volt elég.
Eredendően a kersztforgalom résztvevői baszták el, akik nem vették figyelembe a kereszteződést és a gyalogatkelo helyet. Úgy kell a kereszteződésen áthajtani, hogy azon minden körülmények között biztonságosan átérj és mögötted a keresztforgalom zavartalanul áthaladhasson.
A rendőrnek fel kellett volna ismerni, hogy veszélyes közlekedési szituáció alakult ki és ennek megfelelően nem szabadott volna már behajtani a kereszteződésbe. Ennyi.
A baleset a látható körülmények alapján egyértelműen a rendőr hibája. Az ahhoz vezető szituáció felelősségi mátrixa viszont osztott, amit csak a rendőr foglalkozásából adódó többlet felelőssége súlyoz.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
Mi ellen lázad egy 18-19 éves gyerek?

Mi ellen nem lázad egy 18-19 éves fiatalember?

Az megvolt, hogy az Állami Számvevőszék évtizedre visszamenőleg tárt fel az SZFE-n közpénzekkel visszaélés és korrupciógyanús ügyeket? Az ezt megakadályozó pénzügyi kontrollrendszert pedig sokadszorra sem voltak képesek bevezetni? Ha engem kérdezel, igazából az egész a legkevésbé a filmről vagy a művészetről szól, hanem a kormány megpróbált felszámolni egy őskomcsi kifizetőhelyet. A többi diktatúrázás meg diákok behülyítése csak a lejátszástechnikai felszíne a dolognak, hogy a gazdasági bűncselekményeket elfedjék. Ezt megerősíti, hogy az egyetemfoglalást már korábban elgyakoroltatták a diákokkal, hogy később 'spontán' menjen.

Az Állami Számvevőszék a Fidesz egy fiókszervezete. Ezt te sem vitathatod. Nem véletlen, hogy épp most talált valamit az SZFE-vel kapcsolatban. Szóltak, hogy találjanak valamit. Mindegy hogy igaz-e vagy sem, a lényeg, hogy jól hangozzon vádként. Ráadásul vicces lenne ha épp a Fidesz akarna átlátható finanszírozást. Minap osztogattak pofára fideszes csókáknak állami pénzt filmkészítésre. Kezdjék inkább azzal, hogy függetlenné teszik az Állami Számvevőszéket.
Az biztos, hogy az SZFE-t állampárti irányítás alá akarják tenni. Az egyetemi szenátus helyett a fideszes alapítvány kuratóriumának fideszes tagjai dönthetnek mindenről. Ez ellen lázadnak. És ezen az sem változtatna semmit, ha rossz dolgok derülnének ki az SZFE-ről. Az egyetem esetleges pénzügyi problémáit meg modellváltás nélkül is meg lehet oldani amúgy.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
Na ácsi!
Tegyük tisztába a dolgokat, mert már itt is kezdődik a csúsztatásos megmagyarázása a nagy kifogásosdinak.
..
A SZFE működésénél, illetve átalakításánál piaci alapokat, igényeket, elvárásokat megfogalmazni igen-igen erős csúsztatás, illetve összemosása a dolgoknak.
Épp ezért ha kérhetném akkor ezt mint hivatkozási alap mellőzzük!
Senki nem várja el, hogy az SZFE valamiféle piaci igényeknek feleljenek meg, ez marhára nem igaz. Nem is tudna hogyan.
Pláne mert az érveidet alátámasztandó beilleszted egy sorba, amivel pedig semmi problematika nem lehet, ha figyelembe vesszük ezt a monolitikus képződményt, ami a"módszerváltás" után már éppen megérett arra, hogy kezdjenek vele valamit.
És ha ez épp nem egy liberális monolit lenne akkor a kutyát nem érdekelné. (lásd még MTA és CEU. Mert érdekes módon a többi néma csend)
Ezért is a paláver.
Mert a folyón fentebb van a kultúra mint a politika, és a kultúra felől folyik a politika felé, nem pedig fordítva.
Szóval épp itt volt az ideje!
Pláne mert a nyáron olyan szépen gyakoroltak és tovább képezték magukat, hogy Alinsky elismerően csettintett volna.
Hagyjuk ezt a liberális visítást.
Legalább itt.
Ha már az internet 90 százalákán ez folyik.
..
Most látom, hogy bírtál írni egy ilyet is.
"Bár a kockázat most merőben más, ebben azért hasonlít '56-ra."
Aztaqrva!! :-O
Szóval akkor van bőr az orcádon azt állítani, hogy az SZFE-s akármi, az hasonlít 56-ra?
Mégis miben?
Kire lőttek? Kik lőttek? Kiért jött a fekete autó? Ki vágott feketén disznót, bármit? Kinek a padlását söpörték le? Milyen "baráti" csapatok jönnek, jöttek segíteni?
Szóval hol élsz te?
Hogy mersz ilyet leírni egyáltalán? De inkább számolok vagy.. 1000-ig mert még igen cifrára fognám.
...
"Elnyomásról hadoválnak a mást nem toleráló "toleránsok", a kirekesztő multikultisok, a korábbi vélemény-monopolisták. Akkor és addig jó, amíg nyivákoltok. A "liberalizmus" mai formája már nem egy politikai nézet, elmélet, irányzat, hanem csak egy kor- és kórtünet. Egy szellemi-morális lepra, amelyet vagy mindenestől eltakarítunk, vagy végül az pusztít el mindenkit és mindent...

A mai liberalizmus az emberiség legfőbb ellensége! A mindent megengedő látszatpolitika mögé bujtatott állítólagos demokrácia! Ami a legkirekesztőbb mindenki számára, aki ellent mond ideológiájuknak! A liberalizmus egy kisebbség ideológiája, ami akaratát a többségre kívánja kényszeríteni. A liberalizmus gátlástalansága korlátlan. És ha az építéshez nem is: a romboláshoz kiapadhatatlan ötletforrás buzog köreikben. Még évtizedekig fognak törni-zúzni kontinensünkön is, a világ más részein is. Rengeteg lesz az áldozat, de mégis, végül a jogkövetők, a demokraták kerekednek felül. De reméljük hogy még ebben az évszázadban sor kerül a liberalizmus nürnbergi perére."

De, az SZFE-vel kapcsolatban is megfogalmazhatóak piaci dolgok. De nem is ezért írtam, hanem mert a kormány egyik kedvenc módszere, hogy a piacra hivatkozva számol fel valamit. Például ha a modellváltások után az állam csak megrendelőként jelenik meg az egyetemeknél, akkor egyszerűen nem rendel meg olyan szakokat, amiket nem szeretne és arra hivatkozik hogy az egyetem oldja meg piaci alapon ha úgy gondolja. A gyakorlatban ez sima felszámolás.
Amúgy konzervatív vagyok nem liberális. Épp ezért a modellváltásoknál az egyik legfelháborítóbb dolognak a kormány neoliberális oktatáspolitikáját tartom, vagyis hogy fizetősség teszi a felsőoktatást. Olyan oktatásban részesülhet bárki, amennyi pénze van. Ez az a modell ami már az USA-ban sem működik.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
De vannak célravezeto ötleteim, az államigazgatást megreformálni.

Egyszer próbálták meg tudtommal csak. Nem meglepő módon épp a szocik. Szetei Gábor neve kapcsolódik ide. Meg ő volt az elsők között aki coming-out-olt. Ő próbált meg valami adminisztráció szoftvert bevezetni az államigazgatásban, de durván megbukott az igazgatás belső ellenállásán. Kiderült volna, hogy sokan nem nagyon csinálnak semmi érdemlegeset.
A Fidesznek lett volna lehetősége 2010 után, hogy a kétharmadot felhasználva ezen változtasson, de a hatalomépítés és a lopás érdekelte csak őket. Az államigazgatás meg inkább csak rosszabb lett azóta.