Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Bármennyit el lehet kérni bármiért, de minden csak annyit ér, amennyit ki is fizetnek érte. A mérnöki kamarai díjtáblázaton én mindenesetre jót derültem, tipikus bilibe lóg a kezünk miközben a piac kiröhög esetének tűnik. Fogtak valami német kamarai ajánlást és átváltották forintra vagy mi? Van bárki, aki ezt komolyan veszi, pl. a technikusi napidíj 66 000 forint? Meg gondolom a tisztes haszon levonása után meg is kapja mondjuk a bruttó 1 misit a középfokú végzettségű, lényegében betanított alkalmazott.
Azon nem kicsit kerekedett el a szemem nekem is, hogy $1000 a mernoki napidij szerintuk... WTF? :D
Hat en nem tudom, mi megy otthon, de nagyon keves project volt az eletemben, ahol annyit ki tudtam szamlazni naponta. Idekint, 20-25 ev gyakorlattal, erted...
 
W

Wilson

Guest
De hogyan lenne ez egyaltalan relevans, plane erv barmi mellett?
Az allatokkal peldalozni meg egyenesen idiotizmus, nem is ertem, hogyan jon ide.
A kerdes moralis es tarsadalmi, nem biologiai.

Ezen az alapon en meg felhozom ellene, hogy de hat az allatoknak negy labuk van avagy nem felegyenesedve jarnak, azert - ugyanolyan irrelevans marhasag. :)
Nem itt megint keverednek a dolgok te morális oldalról közelíted meg a dolgot idehozva a pedofíliát az én hozzászólásom lényege pedig két dologról szólt, az egyik az, hogy az emberi történelmet/kultúrát végig kíséri a homoszexualitás, (és ez a jövőben is így lesz) és voltak olyan európai kultúrák ahol egy adott korban ez sokkal jobban elfogadottabb illetve nyíltabb volt (a jelenlegi magyarországi helyzettel összehasonlítva) a másik része pedig a biológiai része a dolognak mivel egyrészt az állatvilágban egyáltalán nem szokatlan jelenség a homoszexualitás mégsem halnak ki emiatt a az állatfajok mint ahogy a jó öreg görögök sem tűntek el az ókorban..
 
W

Wilson

Guest
A görögök nem haltak, mert ők a homoszexuális kapcsolat mellett azért asszonyt is tartottak. Továbbá szerintem itt senkinek sem a homoszexualitással mint jelenséggel van a problémája, hanem a jelenség túlhangsúlyozását, propagálást ítélik el.
Nem azért nem válaszolok mert nem akarok vagy ne lenne ezzel kapcsolatos mondanivalóm, de mivel ha válaszolnék az tele lenne belpollal és én ugye belpollal kapcsolatban száraz szeptembert tartok:):).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Bármennyit el lehet kérni bármiért, de minden csak annyit ér, amennyit ki is fizetnek érte. A mérnöki kamarai díjtáblázaton én mindenesetre jót derültem, tipikus bilibe lóg a kezünk miközben a piac kiröhög esetének tűnik. Fogtak valami német kamarai ajánlást és átváltották forintra vagy mi? Van bárki, aki ezt komolyan veszi, pl. a technikusi napidíj 66 000 forint? Meg gondolom a tisztes haszon levonása után meg is kapja mondjuk a bruttó 1 misit a középfokú végzettségű, lényegében betanított alkalmazott.
Én majdnem technikus vagyok (-egy statika írásbeli :S), de mitől lenne betanított alkalmazott?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 048
16 176
113
Azon nem kicsit kerekedett el a szemem nekem is, hogy $1000 a mernoki napidij szerintuk... WTF? :D
Hat en nem tudom, mi megy otthon, de nagyon keves project volt az eletemben, ahol annyit ki tudtam szamlazni naponta. Idekint, 20-25 ev gyakorlattal, erted...

Bírósági ügyekben átlag 2-300 kilóért csinálnak komplett szakvéleményt és az is erősen kreatívan van számlázva.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 048
16 176
113
Én majdnem technikus vagyok (-egy statika írásbeli :S), de mitől lenne betanított alkalmazott?

Lényegében annak definiálja a táblázat.

"Segéd tervező, szerkesztő (nem mérnöki tevékenység):
Irányítás alapján végzett műszaki vagy irodai betanított tevékenység, szokványos, ismétlődő részfeladatok megoldása. Szaktudása legalább technikusi, vagy egyéb szakirányú középfokú végzettség és legalább három éves szakmai gyakorlat."
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 048
16 176
113
Azt el is hiszem, de az nem is egy napra szol, nem?

Úgy pár nap munka lehet benne, megkapja az iratokat, átnézi (vastagon felírja hogy irattanulmányozás 5 óra), esetleg tart egy pár órás helyszíni szemlét, utazik, aztán ha kell utánanéz, összerakja a szakvéleményét (2-3 nap tényleges meló lehet tippem szerint), esetleg elmegy egy tárgyalásra is, vagy van 1-2 pontosító irata, ha valami nem világos. Szóval azért elvan a feladattal.

Nem akarok hülyeséget írni de emlékezetből talán olyan 10 ezer forintos óradíjat szoktak így lenyeletni a bírósággal és a felekkel. Technikus/segédakárrki talán 5000.

Persze maximálisan kihasználják hogy erre költségként le van rakva x összeg (jellemzően 2-300 ezer forint) és szinte pontosan annyit el is kérnek érte. Kicsit piaci ár felett talán de alapvetően nincs ezzel baj, ha normálisan összerakott a szakvélemény.

FYI en itt egy menobb valoperes ugyvednek fizettem orankent $800 korul atlagosan... masfel evig. :eek:

Az ottani egy órából szerintem itthon az elejétől a végéig megcsinálja egy olcsóbb válóperes ügyvéd. :D
 
K

kamm

Guest
Úgy pár nap munka lehet benne, megkapja az iratokat, átnézi (vastagon felírja hogy irattanulmányozás 5 óra), esetleg tart egy pár órás helyszíni szemlét, utazik, aztán ha kell utánanéz, összerakja a szakvéleményét (2-3 nap tényleges meló lehet tippem szerint), esetleg elmegy egy tárgyalásra is, vagy van 1-2 pontosító irata, ha valami nem világos. Szóval azért elvan a feladattal. Persze maximálisan kihasználják hogy erre költségként le van rakva x összeg (jellemzően 2-300 ezer forint) és annyit el is kérnek érte pontosan. Kicsit piaci ár felett talán de alapvetően nincs ezzel baj, ha normálisan összerakott a szakvélemény.
Harom napra $1000 dijat mar otthon is normalisnak tartok.

Az ottani egy órából szerintem itthon az elejétől a végéig megcsinálja egy olcsóbb válóperes ügyvéd. :D
Ne is menjunk bele... egy (itteni!) kisebb haz aranal jarok es vegul sok ev utan tavaly sajat magamat kepviselve sikerult elernem annyit, hogy kivagattam a korrupt birot (ami egyben mistrialt is jelent), most kezdodik elolrol... :rolleyes:
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 048
16 176
113
Ne is menjunk bele... egy (itteni!) kisebb haz aranal jarok es vegul sok ev utan tavaly sajat magamat kepviselve sikerult elernem annyit, hogy kivagattam a korrupt birot (ami egyben mistrialt is jelent), most kezdodik elolrol... :rolleyes:

Ezért érdemes áttérni az iszlám jogra. Elég háromszor azt mondani az asszonynak, hogy el vagytok válva (ezért van a muszlim csajokon egy csomó ékszer, mert csak azt viheti, ami rajta van)

Mondjuk ha a kinti ügyvéded eltolt valamit akkor lehet vissza kellene kérni (vagy perelni) rajta a megbízási díjat, de az ugye újabb per..
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 457
31 803
113
Meg mar akkor is jatekfilm volt, nem valosag, ez idekint koztudott volt az elso perctol kezdve.
Anno engem mellbevagott, de vilagos volt, hogy ennyirol szolt az egesz, nonstop provokalni akart a rendezo, a sztori amugy egy szar, a ket gyerek szimplan tul undorito ahhoz, hogy hosszabban eltunodjek, miert lettek azza stb.
Az egeszet a rendezo irta, ket gordeszkazo utcagyereket vett fel az a Washington Sq Parkbol a ket ghetto kid foszerepere (az egyik par evvel kesobb megnosult, majd felakasztotta magat, a masik C-kategoriaban szineszkedik talan), a tobbi szereplo (Chloe Sevigny, Rosario Dawson etc) meg azota sztar lett.
A vicces az volt, hogy eladtak eloszor a Disneynek, majd a Weinsteineknek vissza kellett vegyek, mert a Disney nem adott ki NC-17 filmeket es raszoritotta oket - majd Weinsteinek a max $2M ktg filmbol csinaltak vagy $20M bevetelt, szimplan leszartak az MPAA ratinget. :D
Szerintem nem rossz film, a túlzása '95ben ma a valóság...ja a Sleepers is túlzás...de a valóság, mégrosszabb.
Abból a szempontból jó példák, hogy bizonyítják, hogy sem a görögök sem a különböző állatfajok nem haltak ki a jelenségtől, a pedofília pedig sajnos nemcsak a homoszexuálisoknál hanem a heteroszexuálisoknál is egy létező és büntetendő,elítélendő probléma...
Az ugye tiszta, hogy az ókori görögök és a mostani görögök nem ugyan az a nép? :rolleyes: Azok ugyanis kihaltak....:oops: Ahogy a rómaiak sem azonosak az olaszokkal...:p
 
W

Wilson

Guest
Mondjuk Szókratészt. ;)
Az én hozzászólásom szemszögéből Nagy Sándor sokkal jobb választás, mint Szókratész akivel kapcsolatban a pedófília is felmerül
Szerintem nem rossz film, a túlzása '95ben ma a valóság...ja a Sleepers is túlzás...de a valóság, mégrosszabb.

Az ugye tiszta, hogy az ókori görögök és a mostani görögök nem ugyan az a nép? :rolleyes: Azok ugyanis kihaltak....:oops: Ahogy a rómaiak sem azonosak az olaszokkal...:p
Ilyen alapon egyetlen európai nép sem az, arról nem is beszélve, hogy ezt nehogy elmond egy igazi görögnek mert egyből Zorbává változik:):)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 837
56 439
113
De hogyan lenne ez egyaltalan relevans, plane erv barmi mellett?
Az allatokkal peldalozni meg egyenesen idiotizmus, nem is ertem, hogyan jon ide.
A kerdes moralis es tarsadalmi, nem biologiai.

Ezen az alapon en meg felhozom ellene, hogy de hat az allatoknak negy labuk van avagy nem felegyenesedve jarnak, azert - ugyanolyan irrelevans marhasag. :)
Tehát ha én jól befűtve pálinkátol csak négykézláb tudok közlekedni, az is természetes, mert sok állat is négy lábon mozog. :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
És az adélie pingvinek?
És a lisztbogarak?
És a bonobók?
Ne fárassz már a hülyeséggel ! Ezeket a párhuzamokat csak az idióta kutatók látják ! NINCS BUZULÁS az állatvilágban legalábbis emberi összehasonlításban nincs ! Ha 2 egynemű állat párzó rituálét imitál az DOMINANCIA a másik felett ! De ettől még ha elé raksz egy normális másik neműt nem fog hupililát hányva elmenekülni ! NEM érzelmi alapú mint az embereknél !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
De amúgy, ha valami részben környezeti hatás és részben öröklődi, az mi, ha nem természetes szelekció eredménye?
Ha természetes szelekció eredménye akkor a természet rendezi mert nem lesz normális utódlási élete ez által nem lesz utóda és simán eltűnik a süllyesztőben . Pont mint az emberek is erre a sorsra jutnának ha nem lenne pl az LMBTQ és egyéb homofób mozgalom és propaganda ! Nincs a másságukkal semmi baj csak fogadják el , hogy nem lehet e miatt normál klasszikus a szaporodás által a fajt tovább örökítő családjuk és ezt főleg ne propagálják nyilvánosan másokat megbotránkoztatva !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Ne fárassz már a hülyeséggel ! Ezeket a párhuzamokat csak az idióta kutatók látják ! NINCS BUZULÁS az állatvilágban legalábbis emberi összehasonlításban nincs ! Ha 2 egynemű állat párzó rituálét imitál az DOMINANCIA a másik felett ! De ettől még ha elé raksz egy normális másik neműt nem fog hupililát hányva elmenekülni ! NEM érzelmi alapú mint az embereknél !
Örülök, hogy már ehhez is értesz.
Akkor meséld el nekem, miért fordul az elő, hogy mondjuk egy hímekből álló pingvin pár ellop egy tojást, amit aztán ők kiköltenek és felnevelik a fiókát. Hol van itt a dominancia? :)
A lisztbogarak mióta élnek domináns “társadalomban”?
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and ogretankHU