Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Az alapjövedelem emlegetésekor elfelejtik hozzátenni, hogy azzal meg kellene szűnnie a sokféle segélynek és az azokat osztogató - nem kicsi- apparátusnak!
Eric From Létezni vagy birtokolni.
Igen, és onnantól beáll egy eddig sosem látott kiszolgáltatottság az állam (politika) felé. Már eddig is a "ki ad több pénzt?" jellegű hazudozás jellemzi a politikát. Onnantól egy választási kampányban csak számokat kell kiírni a plakátokra, nyílt szavazatvásárlássá változik az egész.

És ha lesz alapjövedelem, az egész társadalom egzisztenciálisan zsarolható. Légből kapott példaként egy járványhelyzetben most csak a munkahelyeddel tudnak oltásra "ösztönözni", de ha van megvonható alapjövedelem, akkor azzal fognak. A kiszolgáltatottság lefölözésére még van egy csomó további ötletem is, de nem írnám le... :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Igen, és onnantól beáll egy eddig sosem látott kiszolgáltatottság az állam (politika) felé. Már eddig is a "ki ad több pénzt?" jellegű hazudozás jellemzi a politikát. Onnantól egy választási kampányban csak számokat kell kiírni a plakátokra, nyílt szavazatvásárlássá változik az egész.

És ha lesz alapjövedelem, az egész társadalom egzisztenciálisan zsarolható. Légből kapott példaként egy járványhelyzetben most csak a munkahelyeddel tudnak oltásra "ösztönözni", de ha van megvonható alapjövedelem, akkor azzal fognak. A kiszolgáltatottság lefölözésére még van egy csomó további ötletem is, de nem írnám le... :)

Pillanatok alatt elinflálódna bármilyen alapjövedelem, végén ugyanott lennénk, mint a mostani segélyekkel.
 
M

molnibalage

Guest
Valahol pislogok. Egyesek úgy beszélnek itt, mintha a legcsekélyebb veszélye is fennállna a kormányváltásnak.
Ti tényleg ezt látjátok és érzitek?
Ez még akkor is csekély lenne, ha a legintelligensebb, értelmes ellenzék lenne, de erről sajnos szó nincsen.

(Amig Dobrev versenyben volt, addig komolyan azt gondoltam, hogy ha ő győz, akkor nyelek egy nagyot és szavazok inkább a narancsosra, annyira ostoba dolgokat jelentett ki...)

Így egyesek számára az alternatíva annyira nem vonzó, hogy vagy el sem megy szavazni, vagy inkább odahúz a narancsba, mert az legalább kiszámíthatóan (?) szar. Csak sajnos nem látni, hogy ebből mély gödörből, ahol az ország van mentálisan és szerkezetileg hogyan lehetne kilépni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Valahol pislogok. Egyesek úgy beszélnek itt, mintha a legcsekélyebb veszélye is fennállna a kormányváltásnak.
Ti tényleg ezt látjátok és érzitek?
Ez még akkor is csekély lenne, ha a legintelligensebb, értelmes ellenzék lenne, de erről sajnos szó nincsen.

(Amig Dobrev versenyben volt, addig komolyan azt gondoltam, hogy ha ő győz, akkor nyelek egy nagyot és szavazok inkább a narancsosra, annyira ostoba dolgokat jelentett ki...)

Így egyesek számára az alternatíva annyira nem vonzó, hogy vagy el sem megy szavazni, vagy inkább odahúz a narancsba, mert az legalább kiszámíthatóan (?) szar. Csak sajnos nem látni, hogy ebből mély gödörből, ahol az ország van mentálisan és szerkezetileg hogyan lehetne kilépni.

Az emberi idiotizmusra mindig lehet számítani.
MZP polgármester is úgy lett, hogy felheccelték a kisebbséget, hogy őket kiszipolyozzák a közmunkával, meg milyen már, hogy nyáron, melegben is szedniük kell más szemetét...

Én személy szerint úgy vagyok a mostani kormányzattal, hogy élni és élni hagyni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 363
55 987
113
Valahol pislogok. Egyesek úgy beszélnek itt, mintha a legcsekélyebb veszélye is fennállna a kormányváltásnak.
Ti tényleg ezt látjátok és érzitek?
Ez még akkor is csekély lenne, ha a legintelligensebb, értelmes ellenzék lenne, de erről sajnos szó nincsen.

(Amig Dobrev versenyben volt, addig komolyan azt gondoltam, hogy ha ő győz, akkor nyelek egy nagyot és szavazok inkább a narancsosra, annyira ostoba dolgokat jelentett ki...)

Így egyesek számára az alternatíva annyira nem vonzó, hogy vagy el sem megy szavazni, vagy inkább odahúz a narancsba, mert az legalább kiszámíthatóan (?) szar. Csak sajnos nem látni, hogy ebből mély gödörből, ahol az ország van mentálisan és szerkezetileg hogyan lehetne kilépni.



Mondtam, hogy szavazzatok rám.
:D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 466
113
Kampány. Az ellenzék többkulcsos adót szeretne. Adómentes minimálbér stb. Ehhez a fedezet a középosztály magasabb SZJA kulcsa. Ezt nem lehet leírni, max. 1-2 hülye kotyogja el. Ez volt a 10 előtti progresszív adorendszer. Persze meghirdetve a 0% és mondjuk egy 40%-os burzsujadó lesz. Természetesen a leggazdagabb réteg erre adóelkerüléssel válaszol. Igy muszáj lesz a köztes 20-30%-os sávnál alacsonyabb éves jövedelmet meghúzni, hogy ne üssön lyukat a költsegvetésben. A milliárdosok a cégeik hálójában eltűnnek, a vállalkozók adómentes minimálbéren, a közép meg kap 10-30%-al magasabb adót, így visszatérünk oda, amikor a bruttód 45-50%-át kaptad meg a mai 66% helyett. Persze ha van kölköd ez a mai kézhez kapott nem 66%, lehet a béred 75-100%-a is.
Pontosan ezért nem fogok addig SOHA elszavazni ellenoldalra, amíg azt érzem hogy egy váltás után az én faszommal vernék a csalánt! Ugyan ezt látom ebből ki én is, egy 550 bruttóval 3 gyerekkel ha váltás jön, majd amit én megtermelek s nagy részét a saját gyerekemre költhetem, szépen szociálisan vezérelve elveszik az enyéimtől, és átcsoportosítják Borsodba, a halmozottan hátrányos helyzetű 8 gyerekes családhoz, ahol apu majd ha épp kint van a böriből, elissza/elgépezi! Ha nincs kint, megteszi a legidősebb fiú, meg anyu elszívja.


Kösz nem!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 466
113
Szerintem az adókedvezmény is megy a kukába, azzal nem lehet C szavazatokat venni, jön a családi pótlék meg munkanélküli növelés.
Ha behozzák megint lesz egy szép nagy kivándorlási hullám, mint 2006-10 között, én se maradok.
Egyértelmű, ugyan ezt várom én is. A dolgozó normalitáspárti értékteremtő középosztálytól átcsoportosítani a segély alapú társadalom kedvezményezettjeihez. Nekem is meggyőződésem, hogy ennek az országnak EZ, a migráció engedésével ez a végső csapás lesz, remélem nem kerül rá sor!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 290
113
Nem akartak, gyártottak is. A bevételük nagy része lámpagyártásból volt. Aztán nagyon hozzákötötték magukat az IKEA-hoz, és főleg egy termékhez ("halálcsillag lámpa"). [Megint óriási vastaps a vezetésnek.] A kávéfőző szegmens a kisebb részt tette ki, amit aztán a bukás után kiszerveztek egy másik cégbe; és így tudtál venni.
Te jobban csináltad volna? Te tudod mekkora mozgásterük volt?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 466
113
Valahol pislogok. Egyesek úgy beszélnek itt, mintha a legcsekélyebb veszélye is fennállna a kormányváltásnak.
Ti tényleg ezt látjátok és érzitek?
Ez még akkor is csekély lenne, ha a legintelligensebb, értelmes ellenzék lenne, de erről sajnos szó nincsen.

(Amig Dobrev versenyben volt, addig komolyan azt gondoltam, hogy ha ő győz, akkor nyelek egy nagyot és szavazok inkább a narancsosra, annyira ostoba dolgokat jelentett ki...)

Így egyesek számára az alternatíva annyira nem vonzó, hogy vagy el sem megy szavazni, vagy inkább odahúz a narancsba, mert az legalább kiszámíthatóan (?) szar. Csak sajnos nem látni, hogy ebből mély gödörből, ahol az ország van mentálisan és szerkezetileg hogyan lehetne kilépni.
Balázs, simán benne van hogy nyer az ellenzéki összefogás!

Ahogy az is, hogy kurva nagy ribillió lesz utána, akkor is ha veszítenek. Én úgy érzékelem, hogy az ország durván két félre szakadt, teljesen mindegy az emberek nagy részének hogy ki mit mond, ki kivel hogyan áll össze akár elvtelenül (Jobbik-DK szerelem), kinek milyen botrányai vannak(Borkain én is röhögtem megnézve a videókat, s Győr főterén még napokkal később az utca emberei nagy százalékban azt nyilatkozták, hogy az biztos nem Ő, mert Ő rendes ember, meg családja van etc, vagy az MSZP-s Lachner Csabiról kokózás közben felvétel van, ahol elmondja hogy aki nem lop 100 misit évente helyi politikában az balfasz)!

Semmi nem számít itt, vegyük már észre! Se lopás, se kurvázás, se kokózás, se korrupció, pláne nem hogy mekkora balfaszságokat mond leendő programként egy politikus, semmi!

Érzelmek alapján fog eldőlni ez a választás IS, s az fog dönteni, hogy a mobilizált szavazóknak az ORBÁN, vagy a NEM ORBÁN lesz éppen a szimpatikus, többségben.

Lazán benne van hogy bukik a Fidesz, bukik Viktor, és akkor itt olyan kurva betyár világ lesz, mikor akár sima többséggel elkezdik lebontani az amúgy SZERINTEM is pofátlan Fidesz körbebástyázott-bebetonozott alapítványokat, 9-12 évre fontos pozíciókat betöltő embereket, meg odaadják a MI adónkból a halmozottan hátrányos helyzetűeknek az emelt munkanélkülit, segélyeket, s ezek mellé ránkszabadítják a migránsokat, hogy összeszarjuk magunkat!

S igen, látom én is hogy a Fidesz mit csinál, lopnak mint ha nem lenne holnap, arrogánsak, pofátlanok, a vezérnek a foci a hobbija ezért épültek pont szerintem 4x annyi stadion és negyed annyi kórház mint kellett volna, de Ooorky írta le a lényeget, és én is úgy vagyok velük ahogy Ő: Élni és élni hagyni.

A másik oldaltól konkrétan rosszul vagyok, nem érzelem alapján, hanem az alapján amit mondanak/meg amit tudom hogy csinálni fognak, azok alapján...
 
M

molnibalage

Guest
Ami nekem működni szokott: kedves vagyok a pult másik oldalán levőkkel.
Háromszor voltam végtelenül kedves.
Bocsánat, hogy negyedjére amikor közölték, hogy engem büntetnek, mert ők baszták el, nem vagyok...
Főleg, amikor kifejtették, hogy csak azt a látogatást látják a rendszerben, amire időpontot foglaltam, ami eleve kívül esik az ügyintézési határidőn túl volt.

Meddig védi még bárki ezt a következmények nélküli foshalmot...?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 290
113
Magyar állammal viszonyom újabb csodás fejezete.

Jogkövető állampolgár leadózza, amit kell, de hát kell valami szutyok ÁFA bevallást csinálni. Hurrá.
A Google Adsense-hez közösségi adószámot kellett kérni, kifejezetten erre hívja fel a figyelmet mindenki. Hogy kell.

Fogod az ÁNYK-t és ezt vágja képedbe.

OPcc2z0.png

Ezt a négy választási lehetőséget adja ÁFA bevallásnak.
Minden egyes témát érintő anyag közli, hogy a Google-s adózáshoz közösségi adószám kell.
Ergo az első sor első fele igaz, hiszen okkal van közösségi adószámom, rendelkezem vele, de jogi személy meg nem vagyok.

Erre mi a válasza a rendszernek?
Ja, hogy hogy azt nem választhatom.

8d4HO3K.png

És innentől fogva az állampolgár mit csináljon...?
Ha valaki ezek után azt mondja, hogy akkor a 3-as kell meg természetes személy, akkor OK, de közösségi adószámom meg van.

Sakk-matt.
Na, mi legyen? De tényleg....
Kérdezzem meg a NAV-ot? Eddig sem válaszoltak semmire sem...

Komolyan mondom, mi az, ami ebben a sz*rfészekben működik?
Érdemes lehet könyvelőhöz fordulni, ha oldalági bevételeid is vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 290
113
Eddig a magyar állammal való viszonyom az éves adóbevallás volt és csá. Nincs se kocsim, se lakásom. De ezek után már rettegek attól mi vár rám, ha lakást kell vennem. Egy kocsi átírást nem tudtak ezek a faszok megcsinálni és a szerv két irodája egymásnak ellent mondott. Csudajó.

A privát szférában meg érdkes módon fizetek és szolgálatnak. Ott én vagyok az ügyfél és a pénzemmel szavazok, ha nem tetszik.

Jelenleg ott tart a viszonyom az állammal, hogy én fizetek azért, amit ők basztak el.
He ez neked "hőbörgés", akkor lelked rajta...

De ha ki akarod próbálni és van kocsid, akkor holnapra állítsd le négy hónapra és fizess nekik 20k összeget és vegyél ki két szabadnapot, hogy majd visszakapd 4 hónap múlva. Akkor térjünk vissza erre a "hőbörgés" részre.
1. a többségnek sikerül a kocsi átírtatás simán...

2. privát szférában fizetsz, és vagy azt kapod amit kértél, vagy nem, vagy képesek egy rendes számlát kiállítani, vagy nem. Gondolom még nem kellett komolyabbab Microsoft, Amazon, Google, Uber, Kínai impex cég, stb... piaci szereplőkkel birkóznod, hogy valamit rendesen csináljanak meg, mert pl. a saját formjuk alapján meghülyül a rendszerűk és mást ír a számlára mint amit beadtál neki... vagy áfát számol fel az amerikai cég német fiókcége a közösségi adószámos eu-n belüli céges rendelésre, de a számlát is formailag hibásan állítja ki, a könyvelő szeme meg tikkel amikor meglátja...

Nyugi, nem csak az állam tud szopatni.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
1. a többségnek sikerül a kocsi átírtatás simán...
A többségnek nem örökölt kocsija van, aminek rendeletileg élő műszakija van, amiről kijelenti a szerv, hogy átíráskor elveszti, majd a másik kirendeltsége a szervnek lehülyézi a másikat, hogy nem...
2. privát szférában fizetsz, és vagy azt kapod amit kértél, vagy nem, vagy képesek egy rendes számlát kiállítani, vagy nem. Gondolom még nem kellett komolyabbab Microsoft, Amazon, Google, Uber, Kínai impex cég, stb... piaci szereplőkkel birkóznod, hogy valamit rendesen csináljanak meg, mert pl. a saját formjuk alapján meghülyül a rendszerűk és mást ír a számlára mint amit beadtál neki...
Amazonról eddig két könyvet rendeltem eddig.

vagy áfát számol fel az amerikai cég német fiókcége a közösségi adószámos eu-n belüli céges rendelésre, de a számlát is formailag hibásan állítja ki, a könyvelő szeme meg tikkel amikor meglátja...

Nyugi, nem csak az állam tud szopatni.
De, ez is az állam, mert ő vár el nevetséges papírmunkát.
Kreáltak egy labirintust, amin át kell jutni. Senki nem mondja, hogy lehetetlenül átláthatatlanra kéne.
Amúgy szerinted eddig mit szoptam össze a Militavia számlázással és papírmunkával?
Volt olyan hét, amikor több időt basztam el arra, hogy mit és hogyan kéne, mint tartalomgyártásra.
Érdemes lehet könyvelőhöz fordulni, ha oldalági bevételeid is vannak.
Egyszer kellett csak megérteni és megtudni hogyan kell, de mire az sikerült...
Mert a XXI. században template-eket létrehozni egy rendszerben sci-fi itthon...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 290
113
Viszonyításképpen.
A NAV-nak írtam egy kérdést okt. 5-én. Se kép se, hang.

Írtam a kocsi kötelező biztosítónak, hogy mi a helyzet és fél napon belül válaszolt, hogy OK, akkor ez és az lesz.
A válasz nem volt egészen világos, visszakérdeztem és kb. 5 percen belül válaszoltak.
Ez szolgáltatás.

Az, amit én eddig az állam felől az adómból eltartott szervezetektől kaptam az nem szolgáltatásnak, hanem szopatásnak, inkompetenciának vagy simán szolgáltatás nem nyújtásának hívnám. És akkor még felfelé pontoztak őket.
A kocsim előző biztosítója megpróbált átbaszni, és amíg nem kértem hivatalosan a PSZÁF-nek (asszem ők a felügyeleti szervük, akkor a megfelelőt használtam) CC-zve a korábbi hangfelvételek és üzenetváltások másolatát, hogy a hamis állításaik lelplezzem, amik alapján megpróbáltak néhányszázezer forinttal megkárosítani, addig csak pingpongoztak velem. Az állam említésére hirtelen felismerték a tévedésük, és hoppá, kiderült, hogy "tévedtek"...

A FED-ex megvádolt, hogy egy számlát nem fizettem ki, és tájékoztatott, hogy behajtónak átadta az ügyet. Csatolva megküldtem válaszomban a számla kifizetését igazoló kp átvételi bizonylatot amit a sofőrjük adott. három hét után se válaszoltak. Felhívtam őket. Adjak időt, akár egy hónap is lehet... 3. hónapja várom a válaszuk.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci