Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Azthiszem,hogy külön kéne vállasztani a valódi buzikat,meg a jódolgában már azt sem tudja mitcsinál hedonista divatbuzikat.Valódi buzi az genetikai alapú,az utóbbi viszont életmód következménye.Ezeket gyorsan kigyógyitaná a dologbol az,ha naponta keményen dolgozniuk kéne a megélhetésért.
Vannak ismerőseim, eléggé súlyos pozícióban.
Hányingerük van a "PRIDE" és egyéb rendezvényektől.
Megértik, hogy pl én, ha elvesztem a melóm a támogatások megvonása miatt , akkor az ostor rajtuk fog csattanni.
Mivel ismernek, tudják hogy az életszinvonalam ők fogják fenntartani....
Magyarán ha nekem nem jut pénz, az a buzik miatt lessz.
Ha elvesztik magyarországon az emberek a munkájukat, az a buzik miatt lessz.
DA,meg CSK.....hazaáruló korcsok munkája miatt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 116
31 096
113
Vannak ismerőseim, eléggé súlyos pozícióban.
Hányingerük van a "PRIDE" és egyéb rendezvényektől.
Megértik, hogy pl én, ha elvesztem a melóm a támogatások megvonása miatt , akkor az ostor rajtuk fog csattanni.
Mivel ismernek, tudják hogy az életszinvonalam ők fogják fenntartani....
Magyarán ha nekem nem jut pénz, az a buzik miatt lessz.
Ha elvesztik magyarországon az emberek a munkájukat, az a buzik miatt lessz.
DA,meg CSK.....hazaáruló korcsok munkája miatt.
Igen. Találgat....
Sermmi konkrétum.
Nem akarok bántani senkit ok nélkül. De egyenlőre a buziskodás, a jóléti társadalom mellékterméke semmi több.
Bocs,de ez igy nekem mind a kettő butaság.Cecil Rhods full buzi volt,és egy komplett dél afrikai birodalmat teremtett,aminek államai még ma is léteznek.És életében rengeteg munkahelyet teremtett.
Genetikai buziság meg egy létező dolog.Létezik az állatvilágban is.Van,hogy génhiba miatt albinó lesz az utód,van hogy buzi.
A jóléti társadalmaknak meg nem alapproblémája a buzulás,hanem csak tünete.
Pride meg engem is undorit,nem is megyek el rá.
Szerintem túl van ez hypolva.Egyszerűen mindenki tartsa be a társadalmi együtélés szabályait.Magánügy meg legyen magánügy.Én ugyan nem értem,mi a jó benne,de ha valakinek az a jó,hogy megkeverik benne a tegnapi vacsoráját,de ha közben ezzel senkinek semmiféle módon nem árt,hát,az ő vacsorája,egyéni szoc problémája,mit csinál vele.Mások meg az SM klubba mennek,hogy egy domina csak véresre korbácsolja őket-ezt sem tudom megérteni,de az is az ő segge (max a gyógyitását utána sziveskedjen megoldani saját pénzből,ne a közösből).Swinger klubba se járok,de aki odajár,az megintcsak egyéni dolga.A hétköznapi társadalmi együtélés szabályait tartsák be,azt a klubjaikban azt csinálnak,ami nekik jóleseik.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Bocs,de ez igy nekem mind a kettő butaság.Cecil Rhods full buzi volt,és egy komplett dél afrikai birodalmat teremtett,aminek államai még ma is léteznek.És életében rengeteg munkahelyet teremtett.
Genetikai buziság meg egy létező dolog.Létezik az állatvilágban is.Van,hogy génhiba miatt albinó lesz az utód,van hogy buzi.
A jóléti társadalmaknak meg nem alapproblémája a buzulás,hanem csak tünete.
Pride meg engem is undorit,nem is megyek el rá.
Szerintem túl van ez hypolva.Egyszerűen mindenki tartsa be a társadalmi együtélés szabályait.Magánügy meg legyen magánügy.Én ugyan nem értem,mi a jó benne,de ha valakinek az a jó,hogy megkeverik benne a tegnapi vacsoráját,de ha közben ezzel senkinek semmiféle módon nem árt,hát,az ő vacsorája,egyéni szoc problémája,mit csinál vele.Mások meg az SM klubba mennek,hogy egy domina csak véresre korbácsolja őket-ezt sem tudom megérteni,de az is az ő segge (max a gyógyitását utána sziveskedjen megoldani saját pénzből,ne a közösből).Swinger klubba se járok,de aki odajár,az megintcsak egyéni dolga.A hétköznapi társadalmi együtélés szabályait tartsák be,azt a klubjaikban azt csinálnak,ami nekik jóleseik.
Még mindíg várom a a "Genetikailag", igazolt buzikat.
- Ilyen nincs! ez egy degeneráció.-
-Társadalmi szempontból elenyésző ezen abberált embermennyiség-
- A demokrácia, vagyis a többség dönt , elve hol is van? -
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 116
31 096
113
Még mindíg várom a a "Genetikailag", igazolt buzikat.
- Ilyen nincs! ez egy degeneráció.-
-Társadalmi szempontból elenyésző ezen abberált embermennyiség-
- A demokrácia, vagyis a többség dönt , elve hol is van? -
Degeneráció,igen.Genetikai degeneráció.Divatbuzik meg egy más tétel.
Nemtudom,mennyire elenyésző tétel.Nagy Sándor bisex volt,a francia Capet ház meg azért halt ki,mert III Henrik olyan buzi volt,hogy képtelen volt gyereket csinálni.
Demokrácia egyik alapelve a jogállamiság.Jogállamiság egyik alapelve meg a jogegyenlőség.EU és jogi szempontbol itt van a gond,nem a genetikával.A megélhetési "harcos" LMBTQ propagandisták meg szememben ugyanolyan szarháziak,mint a megélhetési "zöldek",meg akármelyik gané,amelyik a saját vagyonát gyarapitja mások kárára a szarkeveréssel.A problémát ezek a bulvárbuzik okozzák,nem a "hétköznapi" homárok,kkről nem is tudjuk,hogy az,mert magánügykéntr kezeli,és nem köti a köz orrára.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
4 éve vólt hogy neteztem telóról akkor adott a vodafone néhány GB netet feltöltésenként de azt se mindig pörgettem le.
elvagyok nélküle ha csinálok valamit azt csinálom. ha nemtudok valamit kérdezek. ha tömegközekedek nézelődök gondolkozom vagy beszélgetek. ha nemtalálok valamit amit keresek pl egy helyet megkérdezem.

Nekem abból szerencsém van hogy akikel az uobbi 4-5-6 (8-9) évben ismerkedtem meg a annak általába jelzem számcsere esetén :D ) akkor még lehetett ma már kicsit furán néznek de megértik.
Ezzel kapcsolatban emesélném egy réges-régi emlékem: amikor az első igazán komoly munkahelyemről elmentem az első szabadságomra, már volt mobilom: egy kihajtható antnnás, féltégla Ericsson. Már volt feleségem, kislányom (babaméretű), és egy rokonunk csodás vidéki parasztházában húztuk meg magunkat. Egy álló héten át csörgött a mobilom, és dolgoztam a szabim alatt, mert egy faszfej főnököm is volt sajnos. Akkor megtanultam a saját káromon, hogy ez egy rohadt póráz. És póráz a céges laptop, a kocsi és minden hasonló baromság, amit A Vállalat ad. Azóta mindenki akarja ezt a pórázt. De frissdiplomás koromban nagy kocsmázások közepette az IT-mérnök haverjaimmal "feltaláltuk" azt a pici számítógépet, ami érintőképernyős, lehet rajta netezni, zenét hallgatni, játszani - aztán most ezt is egy ilyenről írom, itt van a kezemben, amit 30 éve kieszeltünk. És a világ brutálisan megváltozott, csak ettől az azonnaliságtól, az elérhetőségtől és hozzáférhetőségtől. Nincs tanulság, csak mesélem. :)
 
M

molnibalage

Guest
Ezzel kapcsolatban emesélném egy réges-régi emlékem: amikor az első igazán komoly munkahelyemről elmentem az első szabadságomra, már volt mobilom: egy kihajtható antnnás, féltégla Ericsson. Már volt feleségem, kislányom (babaméretű), és egy rokonunk csodás vidéki parasztházában húztuk meg magunkat. Egy álló héten át csörgött a mobilom, és dolgoztam a szabim alatt, mert egy faszfej főnököm is volt sajnos. Akkor megtanultam a saját káromon, hogy ez egy rohadt póráz. És póráz a céges laptop, a kocsi és minden hasonló baromság, amit A Vállalat ad. Azóta mindenki akarja ezt a pórázt. De frissdiplomás koromban nagy kocsmázások közepette az IT-mérnök haverjaimmal "feltaláltuk" azt a pici számítógépet, ami érintőképernyős, lehet rajta netezni, zenét hallgatni, játszani - aztán most ezt is egy ilyenről írom, itt van a kezemben, amit 30 éve kieszeltünk. És a világ brutálisan megváltozott, csak ettől az azonnaliságtól, az elérhetőségtől és hozzáférhetőségtől. Nincs tanulság, csak mesélem. :)
Én az első cégemnél már 7 évet húztam le és nem kaptam céges telefont.
De mondjuk nem is keresett senki soha hétvégén.
Egyszer merült fel ilyen, amikor háromszor kellett lassan elmondanom, hogy privát számom van. Harmadikra megértette a PM, hogy ő engem hétvégén aztán nem fog hívogatni.

(Akkoriban kb. olyan "jó" bért adtak, hogy vicceskedve még mondtam is, hogy nemhogy annyit nem tudnak fizetni, hogy hétvégén dolgozzak, de lassan már annyit sem hogy hétköznap sem..)

Amúgy meg, ha attól mert van céges telóm vagy mert magán cégesbe van és jön rá a mai, attól nem nézek rá hétvégén vagy munkaidőn durván kívül.
Látom, hogy jött egy mail, attól még nem nézem meg. Majd holnap oszt csá.
Az, hogy nem saját költségen telefonálok nem jelenti azt, hogy majd szombaton dolgozom...

Akkor póráz, ha hagyja az ember.
Ha nincs a munkaszerződésben, hogy munkaidőn kívül fel kell venni - akkor meg minek annak definiálása...? - akkor IJ.

Soha eszembe nem jutott volna a pihenőnapján felhívni bármelyik munkatársam.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Én az első cégemnél már 7 évet húztam le és nem kaptam céges telefont.
De mondjuk nem is keresett senki soha hétvégén.
Egyszer merült fel ilyen, amikor háromszor kellett lassan elmondanom, hogy privát számom van. Harmadikra megértette a PM, hogy ő engem hétvégén aztán nem fog hívogatni.

(Akkoriban kb. olyan "jó" bért adtak, hogy vicceskedve még mondtam is, hogy nemhogy annyit nem tudnak fizetni, hogy hétvégén dolgozzak, de lassan már annyit sem hogy hétköznap sem..)

Amúgy meg, ha attól mert van céges telóm vagy mert magán cégesbe van és jön rá a mai, attól nem nézek rá hétvégén vagy munkaidőn durván kívül.
Látom, hogy jött egy mail, attól még nem nézem meg. Majd holnap oszt csá.
Az, hogy nem saját költségen telefonálok nem jelenti azt, hogy majd szombaton dolgozom...

Akkor póráz, ha hagyja az ember.
Ha nincs a munkaszerződésben, hogy munkaidőn kívül fel kell venni - akkor meg minek annak definiálása...? - akkor IJ.

Soha eszembe nem jutott volna a pihenőnapján felhívni bármelyik munkatársam.
Persze, mélyen egyetértek, de a köztünk lévő 10+ év korkülönbség adja ki ezt az egész sztorit. Mi a saját kárunkon tanultuk meg az új munkakultúrát, tenderírással, sales- és projektszemlélettel, a nyüzsgő, friss kapitalizmusban. Nem panasz mindez, mert jól kerestem, sokat kockáztattam, rengeteget tanultam stb., de az egész kapitalista vállalatosdi még friss volt és pezsgő, egyben elég amőboid - mindenki csak tanulta az új szabályokat és módszereket, és persze az illemtant is. Lehet-e smárolni a dúskeblű kolleginával a félig üres irodaház lakatlan harmadik emeletén? Nos, lehetett. :) De közben muszáj volt tanulni a "bizniszt" is, és azt is, hogy ha megvan a sales terv, akkor SEMMI nem számít. Azóta sokat fejlődtem, de kellett ez az iskola.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Láttátok nyilatkozni ezt a nőt? Nem normális valamilyen szinten, az tuti. De persze lehet, hogy metoozták, de faxért nem lehet ezzel akkor előjönni, amikor, nem mindig csak akkor, amikor már nem megy?!
Ez felnőttként se könnyű, gyerekként pedig szinte lehetetlen. Nyilván nem százas a csaj, de ezzel még önmagában semmi baj nincs. Dr. House is megmondta, hogy "A mai világban az a normális, ha valaki nem normális" Ha pedig még bántalmazták is, akkor ez az alap.
Beperelte az apja. Kemény.

Azt írja az apja, hogy :
"Minden egyes hamis szavad egy-egy késszúrás a szívembe,... "
Ezt a kifejezést - talán néhány vicces helyzetet nem számítva - jellemzően csak manipulátoroktól lehet hallani. Nagy összeget még nem tennék rá, de arra tippelek, hogy a faterja lesz a hunyó. :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Ezt most találtam...:) @Pogány ha esetleg nem vagy megélégedve a karácsonyi ajándékokkal....akkor...:):)

30642.webp
 
M

molnibalage

Guest
@vilmoci
@Allesmor Obranna

Engem két cég keresett meg egyszerre, hogy akkor mennék-e hozzájuk dolgozni.
Hónapok alatt nem tudtak épkézlábnak tűnő embert találni a feladatra, amire kellek.

Ez egyfelől kellemes, mert ezek szerint nem kell aggódnom (?), hogy majd kiszorít az ifjúság.
Másrészt nagyon félelmetes, hogy mikor jön el az a pillanat, amikor nem lesz elég műszaki embert sem, hogy az alapvető üzemeltetés tervezze majd bárki.
Ki fog itt vízvezetéket nyomvonalat, távvezeték tartóoszlopot, BÁRMIT tervezni alap infrához?
És azon felül?

Lassan a mai 55-65 közötti utolsó nagy mérnök generáció is nyugdíjba megy, nagy generációs szakadék van mögöttük.
Hogy utánam mi van a kis mintából nem tudom megítélni. De az OTI-nál töltött időben azt láttam, hogy 2007-8 táján csak a technológia felvett 7-8 25-28 közötti fiatal mérnököt. Kvázi kezdőt. Aztán 2012-13 és 2019 között összesen ennyit...

Komplett szakágak örögedtek ki és tűntek el utánpótlás nélkül a cégnél.
Ha eltűnik az utolsó igazán tapasztalt generáció, akkor kiktől lehet majd tanulni...?


De sokszor én sem értem a folyamatokat és durva kilengéseket.
Amerre szoktam sétálni étterem zárt be, mert nem tudtak embert szerezni az üzemeltetéshez.
Ez van legalábbis kiírva cirka 2 hónapja.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 086
10 254
113
@vilmoci
@Allesmor Obranna

Engem két cég keresett meg egyszerre, hogy akkor mennék-e hozzájuk dolgozni.
Hónapok alatt nem tudtak épkézlábnak tűnő embert találni a feladatra, amire kellek.

Ez egyfelől kellemes, mert ezek szerint nem kell aggódnom (?), hogy majd kiszorít az ifjúság.
Másrészt nagyon félelmetes, hogy mikor jön el az a pillanat, amikor nem lesz elég műszaki embert sem, hogy az alapvető üzemeltetés tervezze majd bárki.
Ki fog itt vízvezetéket nyomvonalat, távvezeték tartóoszlopot, BÁRMIT tervezni alap infrához?
És azon felül?

Lassan a mai 55-65 közötti utolsó nagy mérnök generáció is nyugdíjba megy, nagy generációs szakadék van mögöttük.
Hogy utánam mi van a kis mintából nem tudom megítélni. De az OTI-nál töltött időben azt láttam, hogy 2007-8 táján csak a technológia felvett 7-8 25-28 közötti fiatal mérnököt. Kvázi kezdőt. Aztán 2012-13 és 2019 között összesen ennyit...

Komplett szakágak örögedtek ki és tűntek el utánpótlás nélkül a cégnél.
Ha eltűnik az utolsó igazán tapasztalt generáció, akkor kiktől lehet majd tanulni...?


De sokszor én sem értem a folyamatokat és durva kilengéseket.
Amerre szoktam sétálni étterem zárt be, mert nem tudtak embert szerezni az üzemeltetéshez.
Ez van legalábbis kiírva cirka 2 hónapja.
Már 3. napja 66 évesként igazán nem tudom mit kellett volna másképp csinálni.
Azokat a gyárakat, ahol a legszebb ifjonti éveimet, évtizedeimet töltöttem, eladták, lebontották, a helyét felszántották.... és most lakópark van ott.
Értelme???
Köszönjük, hogy létrehozhattuk és működtethettük azt a termelő vagyont, aminek a felszámolásából néhány jó időben jó helyen lévő jól megszedte magát.

A kérdésedre a válasz az, hogy minél előbb, minél gyorsabban "szedd ki" a még működő, elérhető öreg szakikból a tudást, tapasztalatot. És majd ne felejtsd el tovább adni!
 
M

molnibalage

Guest
A kérdésedre a válasz az, hogy minél előbb, minél gyorsabban "szedd ki" a még működő, elérhető öreg szakikból a tudást, tapasztalatot. És majd ne felejtsd el tovább adni!
Az új helyre, ahova megyek kb. a korosztályom lesz a munkatársam a 38-45 év körüliek.
Amennyire látom.

Amúgy amikor én végeztem 2008-ban, akkor a BME-n 4 db áramlástechnikus végzett össze vissza.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Zárjátok le a fórumot 24 órára,hogy a sok,nyomi kocka is tudjon menni piálni,kajálni,memberekkel interakciózni,kufircolni,legalább évente egyszer,különben itt fog az összes röppályákat,meg átütéseket számolgatni.
;):rolleyes:
Hozzám jönnek medencés bulira. Már melegítem a vizet. Addig itt baszom a rezet.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Olyan civilizációban élünk, mint a Star Wars sorozatban: kőkorszaki érzelmekkel, középkori intézményekkel és mindenható, istenszerű technológiával rendelkezünk. Ez óriási probléma. Nem fogjuk megőrizni az egyensúlyunkat, és kitalálni a megfelelő megoldásokat, amíg nem értjük, sőt nem is fogadjuk el, hogy az érzelmeink a paleolit korból származnak, és evolúciós alapjaik vannak. Meg kell értenünk, miképpen jöttek létre az intézményeink, és el kell döntenünk, hogy valóban életképesek-e számunkra, vagy pedig már nem tudunk velük létezni, és inkább kezdjünk el a helyes irányba haladni. És ez magában foglal egy csomó vallási intézményt is. Végre valahára felismertük, hogy a vallásos hit nagyon veszélyes, különösen akkor, ha az emberek hajlandóak azt mondani, hogy valami isten akarata. Állandóan ettől az ideától szenvedünk.”
(Edward O. Wilson biológus, 1929-2021)
https://quillette.com/2021/12/29/speaking-with-e-o-wi
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Köszönjük, hogy létrehozhattuk és működtethettük azt a termelő vagyont, aminek a felszámolásából néhány jó időben jó helyen lévő jól megszedte magát.
Pedig milyen jól hangzott, hogy "Tied a gyár, magadnak építed" jelszó. Aztán meg látjuk, hogy mi lett.
De sokszor én sem értem a folyamatokat és durva kilengéseket.
Amerre szoktam sétálni étterem zárt be, mert nem tudtak embert szerezni az üzemeltetéshez.
Ez van legalábbis kiírva cirka 2 hónapja.
Sajnos ez egy tendencia. Aki most kicsit életrevaló, az a vendéglátásban igen szép karriert futhat be rövid idő alatt.
Általánosságban fiatalok munkamoráljára panaszkodnak sokan.
 
Status
Not open for further replies.