Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 135
33 437
113
Most elmegyek egy buliba ami valószínűleg elég nagy punnyadás lessz. de be fogok baszni az tuti. tehát a punyadós buli és az ital kombójának hatására lehet visszatérek írkálni. SENKI NE VEGYE FIGYELEMBE. (most szisszent az 1. söröm.)
 
M

molnibalage

Guest
A nagy probléma a startup-okkal, hogy 99.9%-ban életképtelen ötletek iszonyatosan túltolva pénzzel. A startup a jelenkor dot comja. Pont akkora bukás lesz a vége, mint a dotcom lufinak volt a kilencvenes évek végén, kétezres elején. Maga az ötlet, hogy bárki bármekkora baromsággal előállhat, azt kinevezi startup-nak, és lőn pénzeső egy méretes svindli. Amikor nem a ténylegesen megtermelt, vagy legalább a komolyan vehető és tervezhető becslések alapján áramlik a pénz a megfelelő helyekre, hanem mindenbe öntünk egy kicsit, mert hátha egyszer egy valami bejön. Azért mert volt egy Microsoft, meg egy Apple, az nem azt jelenti, hogy minden évtizedre esik egy ilyen. Az egy egyszeri, kivételes helyzet volt, amikor egy garázsból el lehetett indulni egy ötlettel, és (na ez például a különbség a mai startup-okhoz képest) viszonylag kis összegből baromi nagyot lehetett csinálni. Ma ez nem más, mint egy hedge found-ok által játszott lottó, ahol megteszik a tétjeiket, aztán esetleg bejön, de az esély nem sokkal jobb mint a valódi lottón.

Itt nem kell bizonyítanod semmit, nem kell konkrét technológiai leírásokkal, tervekkel bajlódnod, nincs ellenőrizhető management, csak ígéretek és hit.

Konkrétan, ennél a SMARTKAS-nál, vagy a homokos energiatárolásnál, de akármelyiknél is, valaki is tudja, hogy pontosan hogyan működik? Milyen szoftver, milyen növénytermesztési technológia, milyen robotok dolgoznak, karbantartás igénye mennyi, hogyan veszem ki az energiát a meleg homokból, milyen megtérüléssel, mennyi a működési költsége, milyen környezeti hatásokkal jár, és így tovább. Végtelenül lehet sorolni. ÉS, ezen adatok nélkül öntik a pénzt beléjük?

Ha hozzád odamegy valaki, hogy figyu haver, van egy ötletem, az energiaszámládat 10 százalékra redukálom, azt nem mondom meg, hogy hogyan működik ez az egész, de adjál rá pénzt, akkor te odaadod neki a megtakarításodat, mert hátha bejön?

És ezt képesek leadni hírcsatornák és nem azért mutatni, hogy röhögjön rajta az ember.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Széchenyi felismerte mi meg beledöglöttünk a '90-es évek elején (OTP lakás hitelkamat 3% fixről 30%+ változóra) meg 2008-napjainkig (a deviza alapú hitelnek csúfolt echte banki csalásba) . Hitel olyan mint a só , kell és szükséges de csak odafigyeléssel kis mértékig ugyanis ha több mint ami kéne akkor ehetetlen a főzt !
A devizahitel felvételéről csak annyi jutott eszembe hogy az akkor ellenzékben lévő Fideszből azt javasolta Szíjjártó, hogy be kell fagyasztani a képviselők fizetését addig, amíg az euró bevezetésre nem kerül. Ez nem a későbbi gazdaságpolitikájukkal összeegyeztethető gondolat, vagy ha igen, akkor vigyék vissza a fizujukat a 2007-es szintre, és a különbözetet perkálják be a költségvetés honvédelmi alapjába.
Tudom, utána jött a 2008-as gazdasági válság, de azért azóta volt már sok jó évünk dübörgő gazdasággal...
Egyébként egyetértek a hitel/ hitelfelvétel óvatosságával, de heát annak kell hitel drágán, akinek nincs elég pénze.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 974
13 975
113
Girls_Gossiping.jpg
 
M

molnibalage

Guest
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 969
113
300 felett eldobta a Lambót, megúszták mindketten.
Nem értem mi történt, egyszer csak elkezdett pattogni a kocsi,pedig az autólyán voltak,ráhajthatott valamire,esetleg defektet kapott?


 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
@aquarell-en kívül van még ilyen -fiatal- korú a fórumon?
Pfff.....
Én is telóztam "Bélás"-al, tudom mi az a kv daráló, a pénztárgépek mögött....( Napokban találtam azt a pici karton kártyát amivel kevergetni kelett a piros papír csomagos Omnia kv-t a daráló tölcsérében....Jesszusom.)
És egy 10-el mentem suliba ( Acél 10-es, szabadságszobor volt rajta, gyerekként kb akkorának tünt mint egy Kossuth 5-ös.), mert annyi volt 10dkg gépsonka, és 2 dupla sós kifli....
De "Szofit" vettem belőle, a pénztárnál 8 forintért , és egy kis "Diana"-t ( Sósborszesz).
Kék volt a busz jegy, sárga a villamos, miért, nem tudom , mindkettő 80 fillér volt :rolleyes:
150-ért kajáltam 3x-or suliban havonta...Már ha nem lett a pénzből Szofi és Diana...
Kupakos "Aranyalma" megvan valakinek? :D
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 169
7 999
113
Pfff.....
Én is telóztam "Bélás"-al, tudom mi az a kv daráló, a pénztárgépek mögött....( Napokban találtam azt a pici karton kártyát amivel kevergetni kelett a piros papír csomagos Omnia kv-t a daráló tölcsérében....Jesszusom.)
És egy 10-el mentem suliba ( Acél 10-es, szabadságszobor volt rajta, gyerekként kb akkorának tünt mint egy Kossuth 5-ös.), mert annyi volt 10dkg gépsonka, és 2 dupla sós kifli....
De "Szofit" vettem belőle, a pénztárnál 8 forintért , és egy kis "Diana"-t ( Sósborszesz).
Kék volt a busz jegy, sárga a villamos, miért, nem tudom , mindkettő 80 fillér volt :rolleyes:
150-ért kajáltam 3x-or suliban havonta...Már ha nem lett a pénzből Szofi és Diana...
Kupakos "Aranyalma" megvan valakinek? :D
Az utcai telefon még tantusszal működött, egy gombóc fagyi 50 fillér, nagyi Fecskét szívott, a filteres cigik még nem voltak divatban (Symphonia (sic!), Munkás).
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Az utcai telefon még tantusszal működött, egy gombóc fagyi 50 fillér, nagyi Fecskét szívott, a filteres cigik még nem voltak divatban (Symphonia (sic!), Munkás).
Fecske, Románc...
Első doboz cigim egyébként Helikon volt.
Tantusz réz volt egy asztali telefonnal...
Volt még papír 10-es, igaz akkor váltotta az acél fém. Volt papír 20-as is.
18 év alatt ingyen volt minden strand, uszoda.
Disco, Miskolc, Ady, 17-22 , utána csendháborítás, 22.30 után meg ha kinn voltál felszecskázott a kmb-s :D
Munkás ( Zöld-fehér), talpas Shimpy ( Piros-fehér) menő volt...Fecskében krepp papír szűrő volt.
És a sör csak 72 órás volt, nem volt pasztőrözve, megromlott....90-es évek elején jelent meg a pasztőrözött 30 napos sör.