Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Nem tudom, hogy a UK minek szamít nalad, de itt is gond a vad. Mondjuk itt a legnagyobb problema a kozlekedok oldalarol a muntyak szarvas. Ez a 40 centis dog, teljesen idegen itt, ugy szabadult el egy vadasparkbol es mostanra Anglia nagyreszen elterjedt. Mindenhol (a varos kozepen is) talalkozhatsz vele ahol van minimum ket bokor. Szerintem nincs olyan akinek van autoja ÈS nem utott meg el ilyet. Amilyen kicsi annyira gallyra vagja az autodat. Barhol es barmikor felbukkannak, hajnalban eletveszelyesek. A masik a nyul amibol szinten mindenfele hevernek a dogok az ut menten, meg persze a facan ami itt is pont olyan buta mint otthon.

Mondjuk legalabb a vadkart itt nem akarjak kifizettetni veled, igaz senki nem fizeti ki a karodat sem... legyen biztositasod.
Ok, értem, én csak a vadszámlálás probléájára kérdeztem rá.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Mindenhol gond van , a volt szoci országokba főként mert itt volt normális vadgazdálkodás . Nyugaton nincs és nem is volt ugyanis ott bármilyen kicsi területen lehet vadászni mert a vadászati jog a föld tulajdonhoz van kötve és a vad azé akinek a területén van. Nálunk a vadászati jog ugyan szintén területhez kötött magán /állami de a vad az az államé amíg el nem ejtik utána lesz a vadászati jogot terület alapon pénzen megváltott vadász társaságé ! Nyugaton mivel mindenki lő mindenre(lásd Olaszok , Spanyolok etc) így nem tud a vad elszaporodni addig idehaza a becsült vadállomány alapján határozzák meg a kilövési mennyiséget ! Mivel a vadászat felhígult a sok a pénzes újgazdag idiótával és földtulajdonossal így nem lehet normális helyzetet teremteni . Az Ő földjük , az Ő pénzük , az Ő vadjuk etc . Hasra ütés szerű becslések az alapjai a kilövési terveknek és ha rossz a kiinduló pont az eredmény csakis rossz lehet . De ettől lehet minden normális lefolyású és én vagyok az élő példa aki vadászik is és sokat közlekedik , hogy el lehet kerülni a balesetek . Tudom senki sincs beoltva ellene és velem is megtörténhet akár már holnap is !
Csak a vadfelmérés nehézségeit nem értettem, azt gondolnám, van a világban jól bevált módszer. Nem tudom, tényleg kérdezem.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Csak a vadfelmérés nehézségeit nem értettem, azt gondolnám, van a világban jól bevált módszer. Nem tudom, tényleg kérdezem.
Nincs , ilyen sűrűn lakott , szabdalt változatos terepen nem lehet . Na meg ugye a létszám is nagy ! Csak becslések vannak és azokat szándékosan alábecsülik a társaságok és ezért nem szankcionálják őket !
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Ok, értem, én csak a vadszámlálás probléájára kérdeztem rá.
Ez itt a "hivatalos" itteni nyilvantartas a vadallomanyrol. UK

azert ez sem annyira pontos, es ha megnezed, akkor most 2021-van, az adatok meg nem eppen mai allapotot mutatnak. Van amelyik vadnal 2011, van amelyiknel 2004 az utolso.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Mindenhol gond van , a volt szoci országokba főként mert itt volt normális vadgazdálkodás .
Annyi talán hozzátartozik, hogy amennyire tudom, ennek nem feltétlen a szocializmushoz van köze, hisz nagyjából 100 éve is hasonló elven működtek a vadásztársaságok, értem ez alatt, hogy nagyrészt község szinten az egyéni földtulajdonon felül álltak -bár ez alól, amennyiben hejtörténet alapján látom 1-1 területet ki lehetett venni, de azt nem írták a jegyzőkönyvek, hogy egyéni földterület alapú vadászati jog, vagy más miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Annyi talán hozzátartozik, hogy amennyire tudom, ennek nem feltétlen a szocializmushoz van köze, hisz nagyjából 100 éve is hasonló elven működtek a vadásztársaságok, értem ez alatt, hogy nagyrészt község szinten az egyéni földtulajdonon felül álltak -bár ez alól, amennyiben hejtörténet alapján látom 1-1 területet ki lehetett venni, de azt nem írták a jegyzőkönyvek, hogy egyéni földterület alapú vadászati jog, vagy más miatt.
Nem és igen ! Nem volt elterjedt vadgazdálkodás csak a szociban kb úgy az '50-es évek végétől , a csúcson a '70évek végétől a '90 évek elejéig volt ! Ma már csak kevés helyen végeznek klasszikus vadgazdálkodást ! Hiszen annak része volt a terület vadeltartó képességéhez igazított vadállomány !
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Nem és igen ! Nem volt elterjedt vadgazdálkodás csak a szociban kb úgy az '50-es évek végétől , a csúcson a '70évek végétől a '90 évek elejéig volt ! Ma már csak kevés helyen végeznek klasszikus vadgazdálkodást ! Hiszen annak része volt a terület vadeltartó képességéhez igazított vadállomány !
Most azt mondod, hogy régen minden jobb volt?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Most azt mondod, hogy régen minden jobb volt?
A vadászat , az erdő és vadgazdálkodás az mindenképpen ! Ugyanis nem a pénz határozott és zöld ruhában eltűntek a titulusok , társadalmi különbségek ! Amúgy nem vagyok a régi rendszer híve de ami jobb volt azt kár tagadni ! Nézd meg a Rácz Gáborék féle 12 hónap az erdőn c. remek művet ! A Magyar erdő és vadgazdálkodás teljes palettáját érinti . Minden gyerekkel megnézetném egy erdész vadász társaságában. Sokszor felajánlottam már iskoláknak , senki se élt vele !
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Na, akkor szavazásra. Ki az aki szerint ez a következő évek nagy szélhámossága? SMARTKAS Ez teljesen olyan, mint a THERANOS volt. "Világmegváltó" ötlet, semmilyen konkrét tény, nincs egyetlen leírás a technológiáról, és a hivatkozások gyakorlatilag mindegyike idei, de már gyűjtik a vagyonokat.
 
M

molnibalage

Guest
Na, akkor szavazásra. Ki az aki szerint ez a következő évek nagy szélhámossága? SMARTKAS Ez teljesen olyan, mint a THERANOS volt. "Világmegváltó" ötlet, semmilyen konkrét tény, nincs egyetlen leírás a technológiáról, és a hivatkozások gyakorlatilag mindegyike idei, de már gyűjtik a vagyonokat.
A piac mindent képes tulhypolni. Ráadásul az energia az, ami az igazi gond.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and Flexus

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
A piac mindent képes tulhypolni. Ráadásul az energia az, ami az igazi gond.
A nagy probléma a startup-okkal, hogy 99.9%-ban életképtelen ötletek iszonyatosan túltolva pénzzel. A startup a jelenkor dot comja. Pont akkora bukás lesz a vége, mint a dotcom lufinak volt a kilencvenes évek végén, kétezres elején. Maga az ötlet, hogy bárki bármekkora baromsággal előállhat, azt kinevezi startup-nak, és lőn pénzeső egy méretes svindli. Amikor nem a ténylegesen megtermelt, vagy legalább a komolyan vehető és tervezhető becslések alapján áramlik a pénz a megfelelő helyekre, hanem mindenbe öntünk egy kicsit, mert hátha egyszer egy valami bejön. Azért mert volt egy Microsoft, meg egy Apple, az nem azt jelenti, hogy minden évtizedre esik egy ilyen. Az egy egyszeri, kivételes helyzet volt, amikor egy garázsból el lehetett indulni egy ötlettel, és (na ez például a különbség a mai startup-okhoz képest) viszonylag kis összegből baromi nagyot lehetett csinálni. Ma ez nem más, mint egy hedge found-ok által játszott lottó, ahol megteszik a tétjeiket, aztán esetleg bejön, de az esély nem sokkal jobb mint a valódi lottón.

Itt nem kell bizonyítanod semmit, nem kell konkrét technológiai leírásokkal, tervekkel bajlódnod, nincs ellenőrizhető management, csak ígéretek és hit.

Konkrétan, ennél a SMARTKAS-nál, vagy a homokos energiatárolásnál, de akármelyiknél is, valaki is tudja, hogy pontosan hogyan működik? Milyen szoftver, milyen növénytermesztési technológia, milyen robotok dolgoznak, karbantartás igénye mennyi, hogyan veszem ki az energiát a meleg homokból, milyen megtérüléssel, mennyi a működési költsége, milyen környezeti hatásokkal jár, és így tovább. Végtelenül lehet sorolni. ÉS, ezen adatok nélkül öntik a pénzt beléjük?

Ha hozzád odamegy valaki, hogy figyu haver, van egy ötletem, az energiaszámládat 10 százalékra redukálom, azt nem mondom meg, hogy hogyan működik ez az egész, de adjál rá pénzt, akkor te odaadod neki a megtakarításodat, mert hátha bejön?
 
M

molnibalage

Guest
A nagy probléma a startup-okkal, hogy 99.9%-ban életképtelen ötletek iszonyatosan túltolva pénzzel. A startup a jelenkor dot comja. Pont akkora bukás lesz a vége, mint a dotcom lufinak volt a kilencvenes évek végén, kétezres elején. Maga az ötlet, hogy bárki bármekkora baromsággal előállhat, azt kinevezi startup-nak, és lőn pénzeső egy méretes svindli. Amikor nem a ténylegesen megtermelt, vagy legalább a komolyan vehető és tervezhető becslések alapján áramlik a pénz a megfelelő helyekre, hanem mindenbe öntünk egy kicsit, mert hátha egyszer egy valami bejön. Azért mert volt egy Microsoft, meg egy Apple, az nem azt jelenti, hogy minden évtizedre esik egy ilyen. Az egy egyszeri, kivételes helyzet volt, amikor egy garázsból el lehetett indulni egy ötlettel, és (na ez például a különbség a mai startup-okhoz képest) viszonylag kis összegből baromi nagyot lehetett csinálni. Ma ez nem más, mint egy hedge found-ok által játszott lottó, ahol megteszik a tétjeiket, aztán esetleg bejön, de az esély nem sokkal jobb mint a valódi lottón.

Itt nem kell bizonyítanod semmit, nem kell konkrét technológiai leírásokkal, tervekkel bajlódnod, nincs ellenőrizhető management, csak ígéretek és hit.

Konkrétan, ennél a SMARTKAS-nál, vagy a homokos energiatárolásnál, de akármelyiknél is, valaki is tudja, hogy pontosan hogyan működik? Milyen szoftver, milyen növénytermesztési technológia, milyen robotok dolgoznak, karbantartás igénye mennyi, hogyan veszem ki az energiát a meleg homokból, milyen megtérüléssel, mennyi a működési költsége, milyen környezeti hatásokkal jár, és így tovább. Végtelenül lehet sorolni. ÉS, ezen adatok nélkül öntik a pénzt beléjük?

Ha hozzád odamegy valaki, hogy figyu haver, van egy ötletem, az energiaszámládat 10 százalékra redukálom, azt nem mondom meg, hogy hogyan működik ez az egész, de adjál rá pénzt, akkor te odaadod neki a megtakarításodat, mert hátha bejön?
Gagyi CGI-jal mindent el lehet adni.
Amikor meg jön a mérnök azzal, hogy a középiskolás fizikával és józan ésszel is szembemegy, akkor persze kapod a jelzőket, hogy nem vagy haladó szellemű és a többi ökörség. Én meg ütném az összes hülyét. Mert az elkártyázott pénz miatti recessziót, más csőhülyeségét én is érzem majd.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 447
113
A nagy probléma a startup-okkal, hogy 99.9%-ban életképtelen ötletek iszonyatosan túltolva pénzzel. A startup a jelenkor dot comja. Pont akkora bukás lesz a vége, mint a dotcom lufinak volt a kilencvenes évek végén, kétezres elején. Maga az ötlet, hogy bárki bármekkora baromsággal előállhat, azt kinevezi startup-nak, és lőn pénzeső egy méretes svindli. Amikor nem a ténylegesen megtermelt, vagy legalább a komolyan vehető és tervezhető becslések alapján áramlik a pénz a megfelelő helyekre, hanem mindenbe öntünk egy kicsit, mert hátha egyszer egy valami bejön. Azért mert volt egy Microsoft, meg egy Apple, az nem azt jelenti, hogy minden évtizedre esik egy ilyen. Az egy egyszeri, kivételes helyzet volt, amikor egy garázsból el lehetett indulni egy ötlettel, és (na ez például a különbség a mai startup-okhoz képest) viszonylag kis összegből baromi nagyot lehetett csinálni. Ma ez nem más, mint egy hedge found-ok által játszott lottó, ahol megteszik a tétjeiket, aztán esetleg bejön, de az esély nem sokkal jobb mint a valódi lottón.

Itt nem kell bizonyítanod semmit, nem kell konkrét technológiai leírásokkal, tervekkel bajlódnod, nincs ellenőrizhető management, csak ígéretek és hit.

Konkrétan, ennél a SMARTKAS-nál, vagy a homokos energiatárolásnál, de akármelyiknél is, valaki is tudja, hogy pontosan hogyan működik? Milyen szoftver, milyen növénytermesztési technológia, milyen robotok dolgoznak, karbantartás igénye mennyi, hogyan veszem ki az energiát a meleg homokból, milyen megtérüléssel, mennyi a működési költsége, milyen környezeti hatásokkal jár, és így tovább. Végtelenül lehet sorolni. ÉS, ezen adatok nélkül öntik a pénzt beléjük?

Ha hozzád odamegy valaki, hogy figyu haver, van egy ötletem, az energiaszámládat 10 százalékra redukálom, azt nem mondom meg, hogy hogyan működik ez az egész, de adjál rá pénzt, akkor te odaadod neki a megtakarításodat, mert hátha bejön?
Az olcsó sok pénz téves politikája is nagy szerepet játszik ebben. :(
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Gagyi CGI-jal mindent el lehet adni.
Amikor meg jön a mérnök azzal, hogy a középiskolás fizikával és józan ésszel is szembemegy, akkor persze kapod a jelzőket, hogy nem vagy haladó szellemű és a többi ökörség. Én meg ütném az összes hülyét. Mert az elkártyázott pénz miatti recessziót, más csőhülyeségét én is érzem majd.
Nézd, a mai világ egyre inkább a felé tolódik, hogy mindenféle befektetett tanulás és munka nélkül akarnak az emberek - és sajnos tudnak is - sok pénzt keresni. Elég megnézni, hogy a Youtub-on, vagy a tik-tok-on, mekkorákat kaszálnak olyan csatornákkal, amiknél egyszerűen nem értem, hogy ki a f...sz nézi ezt meg, pláne regisztrál rá. Pistike otthon játszik a gyerekekkel, heti 7 résszel, vagy Marcsika azon gondolkozik, hogy szőkére, vagy barnára fesse e a haját napi kiadásban.

Aztán jött az a remekbebaszott ötlet, hogy nem kell ám ipar nekünk, majd a szolgáltatásból fog mindenki megélni. Aztán, jött a felsőoktatás európai szintű kinyírása a bolognai rendszerrel, aztán kiderült, hogy igazából minek neked diploma, hiszen "könyvbűl is meg lehet aztat tanulni". Hiába magyarázod nekik, hogy nem, nem lehet. Tudod, gyakorlatok, vizsgák, előadások éééés minimum tíz év gyakorlat, na aztán lehet valakiből akármi is. Érdekes módon, például orvosnak nem tanulhat könyvből. Na ezek után, miután már mindenki leépült agyilag, és az általános műveltség (az meg mi az, kérdezné az egyszeri ember) a béka sejhaja alatt, jöhetnek a születésüknél fogva mindent is jobban tudók. Akik a saját szakmádban akarják megmagyarázni neked, hogy nem értesz ám te hozzá, mert ők ezt IS tudják. Itt a példa: Index. Nukleáris tél... anyád az. Basszameg, újságíró, legalább kérdezzen már meg valakit.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Az olcsó sok pénz téves politikája is nagy szerepet játszik ebben. :(
Persze, meg a befektetési alapok, amiknél olyan emberek döntenek a TE pénzed felett is (van magánnyugdíj számlád? Nekem van, itt kötelező. De bármilyen banki, pénzes terület ugyan ez), akik nem értenek hozzá, és nyilvánvaló hülyeségeket képesek megkajálni. Nem kérnek száraz tényeket, mert ugye, jajj azt nem adhatom ki, mert az a titkom, és abban van a mani. Nem mondod meg mi ez, és hogyan működik, és nem adhatom oda három független, háromszáz éve a szakmában lévő, minimum hat könyvet író és négy Nobelt nyerő valódi SZAKÁRTŐNEK, nuku pénz. (Nem, nincs aki háromszáz évig lenne a szakmában, mielőtt valaki ideírja.)
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime
M

molnibalage

Guest
Nézd, a mai világ egyre inkább a felé tolódik, hogy mindenféle befektetett tanulás és munka nélkül akarnak az emberek - és sajnos tudnak is - sok pénzt keresni. Elég megnézni, hogy a Youtub-on, vagy a tik-tok-on, mekkorákat kaszálnak olyan csatornákkal, amiknél egyszerűen nem értem, hogy ki a f...sz nézi ezt meg, pláne regisztrál rá. Pistike otthon játszik a gyerekekkel, heti 7 résszel, vagy Marcsika azon gondolkozik, hogy szőkére, vagy barnára fesse e a haját napi kiadásban.

Aztán jött az a remekbebaszott ötlet, hogy nem kell ám ipar nekünk, majd a szolgáltatásból fog mindenki megélni. Aztán, jött a felsőoktatás európai szintű kinyírása a bolognai rendszerrel, aztán kiderült, hogy igazából minek neked diploma, hiszen "könyvbűl is meg lehet aztat tanulni". Hiába magyarázod nekik, hogy nem, nem lehet. Tudod, gyakorlatok, vizsgák, előadások éééés minimum tíz év gyakorlat, na aztán lehet valakiből akármi is. Érdekes módon, például orvosnak nem tanulhat könyvből. Na ezek után, miután már mindenki leépült agyilag, és az általános műveltség (az meg mi az, kérdezné az egyszeri ember) a béka sejhaja alatt, jöhetnek a születésüknél fogva mindent is jobban tudók. Akik a saját szakmádban akarják megmagyarázni neked, hogy nem értesz ám te hozzá, mert ők ezt IS tudják. Itt a példa: Index. Nukleáris tél... anyád az. Basszameg, újságíró, legalább kérdezzen már meg valakit.
Persze, meg a befektetési alapok, amiknél olyan emberek döntenek a TE pénzed felett is (van magánnyugdíj számlád? Nekem van, itt kötelező. De bármilyen banki, pénzes terület ugyan ez), akik nem értenek hozzá, és nyilvánvaló hülyeségeket képesek megkajálni. Nem kérnek száraz tényeket, mert ugye, jajj azt nem adhatom ki, mert az a titkom, és abban van a mani. Nem mondod meg mi ez, és hogyan működik, és nem adhatom oda három független, háromszáz éve a szakmában lévő, minimum hat könyvet író és négy Nobelt nyerő valódi SZAKÁRTŐNEK, nuku pénz. (Nem, nincs aki háromszáz évig lenne a szakmában, mielőtt valaki ideírja.)
Az összes balfasz energetikai megváltó hülyeség is ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 367
8 846
113
Gagyi CGI-jal mindent el lehet adni.
Amikor meg jön a mérnök azzal, hogy a középiskolás fizikával és józan ésszel is szembemegy, akkor persze kapod a jelzőket, hogy nem vagy haladó szellemű és a többi ökörség. Én meg ütném az összes hülyét. Mert az elkártyázott pénz miatti recessziót, más csőhülyeségét én is érzem majd.
Atyavilág, már te is öreg konzervatív vagy a mai korhoz.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
See-Are-Toe :D
292255349_572161044377193_668171499079163930_n.jpg
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: BJani and fip7

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Imádom ezt a csatornát, mert megmutatja a fizikai alapelveket.
Igen az emberek általában azt gondolják, hogy csak egyenes fúrás lehetséges. Magyarországon meg azt nem tudják, hogy milyen baromi mély fúrások vannak. Az ország geológiája, adja ki, a valamikori Pannon tenger (aminek önmagában hosszú története van) feltöltődése (baromi jó anyagok vannak a MOL-nál róla), helyenként több ezer méter homokot, agyagot, hordalékot jelent, amiben lehet kergetni a gázt/olajat ilyen mélységekben. Amúgy klassz video.