Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 763
10 223
113
Példának okáért, ajánlom figyelmedbe, figyelmetekbe az alábbi dokumentumfilmet. Német tudás szükségeltetik hozzá.

"Német tudás szükségeltetik hozzá."
Na ez itt a fő probléma :) 10 évig tanultam németül, illetve fogalmazzunk inkább úgy, hogy 10 évig tanították nekem :D
Az első idegen nyelv volt, már általános iskolában az volt a kötelező. Igazából a gimi 10-ik osztályáig jól ment. Aztán már nem.
Kb semmit nem tudok németül. Csak összehasnlításként: angolból 3 év után gimi 11-ikben lett meg a középfokú komplex nyelvvizsgám,elsőre. Oroszból 5 év alatt jutottam el odáig, de ott sajnos a nyelvtanfolyam csak heti 2 alkalmat jelentett. Az pedig kevés egy idegen nyelv megtanulásához a nulláról, szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
716
2 834
93
Mivel ha őseid ebben az országban éltek, nagy valószínűséggel keveredtek más népekkel. Mivel rengeteg szláv nép él körülöttünk, így a mi genetikánk is jórészt szláv meg német katyvasz. Ha tetszik, ha nem.
1. Legalább azzal lennél tisztában te szerencsétlen, hogy mit értünk rokonságon.
2. Az általad sugallt értelmezés (relativizálás) szerint mindenki rokona mindenkitek, sőt bizonyára még valami ősmajmok is, meg valami cickányfajta is...
3. Lófaszt se tudsz te rólam.
4. Jelen felvetésben semmi értelme a "szlávság" és "németség" fogalmának, csodálkozom, hogy a "románságot" nem említetted (esetleg zsidóságot, vagy cigányságot).
 
  • Tetszik
Reactions: embersarkany

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 744
11 914
113
1. Legalább azzal lennél tisztában te szerencsétlen, hogy mit értünk rokonságon.
2. Az általad sugallt értelmezés (relativizálás) szerint mindenki rokona mindenkitek, sőt bizonyára még valami ősmajmok is, meg valami cickányfajta is...
3. Lófaszt se tudsz te rólam.
4. Jelen felvetésben semmi értelme a "szlávság" és "németség" fogalmának, csodálkozom, hogy a "románságot" nem említetted (esetleg zsidóságot, vagy cigányságot).
De bizony genetikailag rokonok ők is. Ha elhiszed te szerencsétlen, ha nem.
 
K

Kopi2000

Guest
Amikor a járványok, a belpol és az ukrán topikban szörfözök, akkor hasonló gondolataim szoktak támadni...

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 912
22 448
113
Csak, mert érdekes :)

Britannia legrégebbi és egyetlen angol-szász korabeli ajtaja.
Több mint 950 éve áll a helyén, a Westminster Apátságban, készítése
Hitvalló Edward uralkodására tehető, az 1050-es években.
FaIFJI0aMAAy2wa
 
M

molnibalage

Guest
@Ember
Az egészen röhögök.
A fanatikus japánok is jól széptcsapták magukat a jenkiken.
A fanatikus katonánál rosszabb kevés van, mert szegény agymosott hülye és nem képes gondolkodni és magát képes kinyíratni akár a semmiért is.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 818
24 178
113
@Ember
Az egészen röhögök.
A fanatikus japánok is jól széptcsapták magukat a jenkiken.
A fanatikus katonánál rosszabb kevés van, mert szegény agymosott hülye és nem képes gondolkodni és magát képes kinyíratni akár a semmiért is.
Ezzel szemben a fanatikus SS is hogy szétcsapta magát a jenkiken. Ja nem. Pedig semmivel sem volt kevésbé fanatikus, mint a japán gyalogság.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
@Ember
Az egészen röhögök.
A fanatikus japánok is jól széptcsapták magukat a jenkiken.
A fanatikus katonánál rosszabb kevés van, mert szegény agymosott hülye és nem képes gondolkodni és magát képes kinyíratni akár a semmiért is.
Igen egyrészt röhely, másrészt kurva elszomorító, hogy mennyi kárt tudnak okozni az agymosott fanatikusok legyen az iszlamista, kamikaze, indoktrinált SS totenkopf, konkvisztádor stb. Persze észak koreát is lenyomná dél, de milyen áron. Az iszlám államnak sem volt esélye, de mégis modern fegyverek is eljutottak hozzájuk, és szétkúrtak egy országot. A japán fanatizmus nélkül meg pl megúszhatták volna az atomot, ahol rengeteg civil pusztult el. Ide veszem a pontagyú jenkit is amúgy aki bibliai idézeteket vés a puskatusába amikor elvileg Szaddam ellen megy, de gyakorlatilag lelövi a "rongyfejű" arab kecskepásztort is, mintha valami keresztes háború lenne a gyaurok ellen. A katonaság eleve táptalajt ad a gondolkodni képtelen szolgáknak. Van egy jó oldala is, pl a légió a családom meg a bajtársiasság, csak arra vagyok allergiás amikor a civileket irtják parancsszóra, az a szememben nem katona, csak egy harci droid.
 
  • Szomorú
Reactions: BJani

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 848
34 948
113

Mindig volt bennem egyfajta makacs igazságkeresés, nagyon igazságtalannak tartottam ugyanis azt, amikor lecigányoztak, lezsidóztak valakit. És egyszer azon kaptam magam, hogy sikerült egy dalban elkapni, hogy miről van szó. A Világszerver című számban van egy olyan sor, hogy „Ha választhatnék, zsidó lennék.” De ebben az is benne van, hogy ha választhatnék, cigány lennék, ha választhatnék, hülye lennék, ha választhatnék, kicsi lennék. Nem tudom, ki mondta, hogy amíg egyetlen embert is lezsidóznak a világon, addig ő zsidó akar lenni. És akkor jön a neheze, hogy mi az, hogy zsidó? Szerintem zsidónak, antiszemitának, és semlegesnek is meg kell egyszer fogalmaznia ezt magában. Én mostanában kezdem megérteni. Elvittem a feleségemet Izraelbe két évvel ezelőtt, és azzal az élménnyel jöttem vissza, hogy Izrael az egyetlen ország a világon. Én nagyon sok helyen megfordultam már, ráadásul az a fajta ember vagyok, aki mindenhol jól érzi magát. De ott rám szakadt az érzés, hogy ez egy létező ország, hiába friss tákolmány, az összes többi viszont díszlet egy operettben. Lehet, hogy ez szörnyen hangzik, de onnantól kezdve az a szó, hogy hazám, valamennyi más himnuszban mulatságosnak tűnt. Mindig gyanakvó voltam egyébként a magyar hazafisággal, bár természetesen magyarnak vallom magam, de ahogy ezt itt kiejtik a szájukon az emberek, az mindig viszolyogtató volt a számomra.

Őszinte szavak, el kell ismerni neki. Ez van, a zsidó számára csak az ő népe, országa, nemzete "valódi", csak annak van létjogosultsága.
És sajnos igaz, hogy igen, ők az egyetlen nép az ún. nyugati civilizációban, amely szégyen nélkül lehet büszke arra, ami, pártállástól függetlenül. Akármennyit gyilkolnak civileket, gyerekeket, ez is csak összekovácsolja őket. Azt is tudják, hogy hiába teszik kötelezővé az imádatukat, sosem lesz őszinte a szeretet a többség részéről irányukban. Bár talán már vannak ennyire indoktrináltak, ők lélekben zsidók maguk is, hiába nincs bennük egy kiválasztott gén sem. Pl. az ún. keresztény cionisták.
Ezen gondolatmenet miatt nem is akarják, hogy Izraelen kívül lehessen más nemzet a Földkerekségen, a többinek fel kell oldódnia a multikulti, toleráns masszában, hiszen számukra az ő identitásuk úgyis talmi, díszlet, sőt a zsidógyűlölet felöltöztetése csupán.
Illetve el tudom képzelni, hogy egyes balos zsidók komolyan azt hiszik, hogy akkor, ha majd "senkit sem fognak lezsidózni többé", akkor valósulhat meg csak a földi utópia. Ezen érv szerint a zsidót zsidónak mondani, a cigányt cigánynak mondani sértés, megalázás, mintha a zsidó vagy cigány valami testi fogyatékosság lenne. De ahhoz nekik is fel kellene adniuk az identitásukat, márpedig kurvára nem akarják feladni. Csak azt akarják, hogy a gójok számára az láthatatlan legyen, illetve tilos legyen észrevenniük... legalábbis ez a saját következtetésem.