Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Szélső jobb ? Eszemfaszommegáll ! Akkor kapor ország zselével micsoda ? Ott úgy látom nem vagytok annyira finnyások ! De nem baj most meg lesz fingatva az EU összes haza és nemzetáruló nyomorultja ! Forca Italy ! Forca Giorga !
Ha a kiemelt alatt többek között rám céloztál, akkor köszönöm a kedvességed. "Le style c`est l`homme meme."
Honnan veszed, hogy szelsőjobb? Miben nyilvánul meg a szélsőségességük?
Kicsit olvass vissza, hogy s mint nyílvánult meg a hölgy különböző témákban. Ha ez megvolt, akkor majd talán megérted, mire is gondoltam.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ha a kiemelt alatt többek között rám céloztál, akkor köszönöm a kedvességed. "Le style c`est l`homme meme."
Ha szélső jobbossozol egy demokratikusan megválasztott fehér európai nőt akkor gyakorlatilag te magad skatulyázod be saját magadat úgy , hogy ugyan akkor meg kommentjeidbe a kaprokat - akik 1000x durvábbak és valójából már a szélsőjobb se fejezi ki a politikai berendezkedésük szélsőségét- meg nem ítéled el ! Na ezt hívjuk öngólnak amiért nyugodtan haragudhatsz rám és a stílusomra de valójában te hoztad magad ebbe a helyzetbe !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Ha szélső jobbossozol egy demokratikusan megválasztott fehér európai nőt akkor gyakorlatilag te magad skatulyázod be saját magadat úgy , hogy ugyan akkor meg kommentjeidbe a kaprokat - akik 1000x durvábbak és valójából már a szélsőjobb se fejezi ki a politikai berendezkedésük szélsőségét- meg nem ítéled el ! Na ezt hívjuk öngólnak amiért nyugodtan haragudhatsz rám és a stílusomra de valójában te hoztad magad ebbe a helyzetbe !
Attól még, mert valakit szabályosan megválasztottak, lehet szélsőjobboldali szereplő. Volt már erre példa a történelemben.
Hogy "kaprok" alatt kikre gondolsz, sajnos nem tudom. Legyenek bárkik, nyilvánvalóan azért nem ítéltem el őket a fenti hozzászólásomban, mert nem róluk szólt a cikk.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
@OhioNurse ajánlom figyelmedbe:

Én pont leszarom, hogy a fórumközösség véresszájú jobboldali kommentelőinek tetszik-e avagy sem a véleményem. A legszánalmasabbak pedig azok, akik röhögős smiley-kat nyomnak a nekik nem tetsző hozzászólásokra. :)
Ezzel csak magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 628
55 117
113
Ha szélső jobbossozol egy demokratikusan megválasztott fehér európai nőt akkor gyakorlatilag te magad skatulyázod be saját magadat úgy , hogy ugyan akkor meg kommentjeidbe a kaprokat - akik 1000x durvábbak és valójából már a szélsőjobb se fejezi ki a politikai berendezkedésük szélsőségét- meg nem ítéled el ! Na ezt hívjuk öngólnak amiért nyugodtan haragudhatsz rám és a stílusomra de valójában te hoztad magad ebbe a helyzetbe !
"Même" nem kell oda.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Fura vagy sem, nem mindenki támogatja a szélsőjobb képviselőit...
Honnan veszed, hogy szelsőjobb? Miben nyilvánul meg a szélsőségességük
Ha a kiemelt alatt többek között rám céloztál, akkor köszönöm a kedvességed. "Le style c`est l`homme meme."

Kicsit olvass vissza, hogy s mint nyílvánult meg a hölgy különböző témákban. Ha ez megvolt, akkor majd talán megérted, mire is gondoltam.
Mindegy.
 
K

Kopi2000

Guest
Kedves egészségedre.
Én pont leszarom, hogy a fórumközösség véresszájú jobboldali kommentelőinek tetszik-e avagy sem a véleményem. A legszánalmasabbak pedig azok, akik röhögős smiley-kat nyomnak a nekik nem tetsző hozzászólásokra. :)
Sajnos, tobbszor irtam mar itt le, hogy amit itt is latunk irasban lekepezve, az a butasag diktaturajanak a megnyilvanulasa. En pld. szivesen olvasom a velemenyed sok olyan targykorben is, amiben nekem joval csekelyebbek az ismereteim. Ugy latom, hogy innen Jezust is kiatkoznak, mert nem az ismerek csereje a legfontosabb, hanem az az istenverte politikai oldalhoz valo tartozas. Ha jo helyre pozicionalod magad (szeljobbra), akkor irhatsz le barmekkora suletlenseget, huszan fognak tapsolni neki. De, jajj fannak, aki nem ker ennek az akolnak a melegebol. Irhatsz barmi jot, szepet, le leszel hurrogva. Ez van itt is, sajnos...

Ui.: ja es ez meg a " beszelgeto" cimu topik...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Sajnos, tobbszor irtam mar itt le, hogy amit itt is latunk irasban lekepezve, az a butasag diktaturajanak a megnyilvanulasa. En pld. szivesen olvasom a velemenyed sok olyan targykorben is, amiben nekem joval csekelyebbek az ismereteim. Ugy latom, hogy innen Jezust is kiatkoznak, mert nem az ismerek csereje a legfontosabb, hanem az az istenverte politikai oldalhoz valo tartozas. Ha jo helyre pozicionalod magad (szeljobbra), akkor irhatsz le barmekkora suletlenseget, huszan fognak tapsolni neki. De, jajj fannak, aki nem ker ennek az akolnak a melegebol. Irhatsz barmi jot, szepet, le leszel hurrogva. Ez van itt is, sajnos...

Ui.: ja es ez meg a " beszelgeto" cimu topik...
Az itteni bájcsevelyt az mérgezi meg, hogy ha véleményt nyilvánít az ember bármilyen témában, jön 7-8 fideszes kolléga, akik válogatott sértések és tapló beszólások közepette levezetik, hogy milyen hülye az illető. A fejlett vitakultúra írmagja sem fedezhető fel náluk.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Remekül működik az "oszd meg és urald" elv nálunk is. Miközben a korábbi balos politikai vívmányoknak éppúgy van helyük a mai életünkben, mint a konzervatív alapoknak. A szomorú az, hogy mindkét szekértábor tagjai hasznát látják ezeknek. Ezügyben is odavan már az európai értelemben vett minőségi szemlélet, és teljesen a voluntarista vonal vette át a vezető szerepet a tömegdemokrácia logikájával.

Úgyhogy inkább ne baszgassátok egymást, fiúk, mert rövid az élet a hülyeséghez. :)
 
K

Kopi2000

Guest
Az itteni bájcsevelyt az mérgezi meg, hogy ha véleményt nyilvánít az ember bármilyen témában, jön 7-8 fideszes kolléga, akik válogatott sértések és tapló beszólások közepette levezetik, hogy milyen hülye az illető. A fejlett vitakultúra írmagja sem fedezhető fel náluk.
Ne csodálkozz ezen, mivel az MTV-ből távozó bájgúnár híradós is azt állította, nincsen szükség vitára.... (Csak halkan jegyzem meg, ez az állítás magában rejti azt az állítást, hogy csak az egyetértés az elfogadható...)
 
K

Kopi2000

Guest
Remekül működik az "oszd meg és urald" elv nálunk is. Miközben a korábbi balos politikai vívmányoknak éppúgy van helyük a mai életünkben, mint a konzervatív alapoknak. A szomorú az, hogy mindkét szekértábor tagjai hasznát látják ezeknek. Ezügyben is odavan már az európai értelemben vett minőségi szemlélet, és teljesen a voluntarista vonal vette át a vezető szerepet a tömegdemokrácia logikájával.

Úgyhogy inkább ne baszgassátok egymást, fiúk, mert rövid az élet a hülyeséghez. :)
Én valahogy csak az egyik szekértábortól látom ezeket a hülyeségeket. De, lehet, csak régen voltam szemésznél....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Én valahogy csak az egyik szekértábortól látom ezeket a hülyeségeket. De, lehet, csak régen voltam szemésznél....
Akkor lehet, hogy fel kellene keresned egyet. Mert hát nem mindegy, hogy milyen szemüvegen át nézi a világot.

Ne csodálkozz ezen, mivel az MTV-ből távozó bájgúnár híradós is azt állította, nincsen szükség vitára.... (Csak halkan jegyzem meg, ez az állítás magában rejti azt az állítást, hogy csak az egyetértés az elfogadható...)
Más is mond ilyet:
"Úgyhogy inkább ne baszgassátok egymást, fiúk, mert rövid az élet a hülyeséghez. :)"

Az itteni bájcsevelyt az mérgezi meg, hogy ha véleményt nyilvánít az ember bármilyen témában, jön 7-8 fideszes kolléga, akik válogatott sértések és tapló beszólások közepette levezetik, hogy milyen hülye az illető. A fejlett vitakultúra írmagja sem fedezhető fel náluk.
Azért lehet, hogy meg kéne látni, hogy az orbángyűlölet és egyéb ideológiai dolgok mellett előfordulhat, hogy van olyan illető, aki tényleg hülye. A hülyeség alól pedig sem pártszimpátia, sem pártunszimpátia nehezen tud egyéneket felmenteni.
Tipikus szűklátókörűség. De mit is várok én azoktól, akik szerint mindenki “moslék”, aki nem ért velük egyet…
Igazad van, ez elég kirekesztő; nem mindenki moslék, van köztük ganaj is. -Jó, hogy így tuti levertem néhányaknál a biztosítékot... van normális is az "árok azon oldalán" is, akikkel mindig érdemes a párbeszéd és érdemes a közös pontokat megtalálni.
Tipikus szűklátókörűség.
Egyébként Kurfürstnek abban igaza van, hogy ha valaki szélsőbalra áll, onnan minden jobbra van. Bár azt hiszem, hogy a Munkáspárton kívül nincs valódi -szélső- baloldaliság Magyarországon, se pártban, se párton kívül keresve. Bár az élet fintora, hogy Magyarország egyetlen kommunista pártja nemzetibb, mint a nem kommunista ellenzék igen jelentős része. Ez valahol már siralmas és röhej.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Azért lehet, hogy meg kéne látni, hogy az orbángyűlölet és egyéb ideológiai dolgok mellett előfordulhat, hogy van olyan illető, aki tényleg hülye. A hülyeség alól pedig sem pártszimpátia, sem pártunszimpátia nehezen tud egyéneket felmenteni.
Ezt pedig lehet kultúrált módon, suttyóság nélkül is közölni. Az itteni fideszes trollok Bayer Zsolt kritikán aluli szintjén szoktak írogatni.
van normális is az "árok azon oldalán" is, akikkel mindig érdemes a párbeszéd és érdemes a közös pontokat megtalálni.
És sajnos ez itt a szűk kisebbség.
Egyébként Kurfürstnek abban igaza van, hogy ha valaki szélsőbalra áll, onnan minden jobbra van. Bár azt hiszem, hogy a Munkáspárton kívül nincs valódi -szélső- baloldaliság Magyarországon, se pártban, se párton kívül keresve. Bár az élet fintora, hogy Magyarország egyetlen kommunista pártja nemzetibb, mint a nem kommunista ellenzék igen jelentős része. Ez valahol már siralmas és röhej.
És nekem ehhez mi közöm van? Ha valaki elítéli a fideszes (vagy bármilyen egyéb) suttyóságot, erőből átvitt döntéseket, szélsőséges ideológiát, akkor egyből szélsőbalos lesz? Nem túl józan logika.