Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ezt pedig lehet kultúrált módon, suttyóság nélkül is közölni. Az itteni fideszes trollok Bayer Zsolt kritikán aluli szintjén szoktak írogatni.
Jó lenne tudni, hogy én beletartozom-é, vagy még nem teljesítem megfelelően a pártutasítást?

És sajnos ez itt a szűk kisebbség.
Nem csak itt, mindenhol. Oldaltól függetlenül. (Bár azt megjegyzem, hogy megfigyelésem bár szubjektív, de azt látom, hogy a magukat Fidesz szavazóknak aposztrofálók sokkal értelmesebb és építő jellegű kritikákat tudnak megfogalmazni; de nyilván ez nem azt jelenti, hogy aki nem Fideszes, az suttyó barom, de többször látni más okokat és más minőségeket a "kritikában").

Ha valaki elítéli a fideszes (vagy bármilyen egyéb) suttyóságot, erőből átvitt döntéseket, szélsőséges ideológiát, akkor egyből szélsőbalos lesz? Nem túl józan logika.
Mondtam ilyet? Azt írtam, hogy ez az állítás részéről alapvetően helytálló.
A suttyóság pártszítől függetlenül suttyóság. Az erőből átvitt döntéseket pedig egyessével érdemesebb gorcső alá vonni, mert így összefoglalóan nézve nem biztos, hogy jó tényállás.
 
K

Kopi2000

Guest
Akkor lehet, hogy fel kellene keresned egyet. Mert hát nem mindegy, hogy milyen szemüvegen át nézi a világot.


Más is mond ilyet:
"Úgyhogy inkább ne baszgassátok egymást, fiúk, mert rövid az élet a hülyeséghez. :)"


Azért lehet, hogy meg kéne látni, hogy az orbángyűlölet és egyéb ideológiai dolgok mellett előfordulhat, hogy van olyan illető, aki tényleg hülye. A hülyeség alól pedig sem pártszimpátia, sem pártunszimpátia nehezen tud egyéneket felmenteni.

Igazad van, ez elég kirekesztő; nem mindenki moslék, van köztük ganaj is. -Jó, hogy így tuti levertem néhányaknál a biztosítékot... van normális is az "árok azon oldalán" is, akikkel mindig érdemes a párbeszéd és érdemes a közös pontokat megtalálni.

Egyébként Kurfürstnek abban igaza van, hogy ha valaki szélsőbalra áll, onnan minden jobbra van. Bár azt hiszem, hogy a Munkáspárton kívül nincs valódi -szélső- baloldaliság Magyarországon, se pártban, se párton kívül keresve. Bár az élet fintora, hogy Magyarország egyetlen kommunista pártja nemzetibb, mint a nem kommunista ellenzék igen jelentős része. Ez valahol már siralmas és röhej.
Eddig teged meg a legjobbak koze soroltalak a jobber oldalon. De, azert a fel orszag ganajozasarol le lehetne mar szallni, mert az a masik fel orszag is a napi igat huzza es nem csak bekiabal a partvonalrol... Olvasva titeket, orulok, hogy a human etdeklodesem ellenere megis muszaki ertelmisegikent tengetem a mindennapjaim. Latom ha valaki human vegzettsegu, akkor ha nem palyaelhagyo, akkor be kell allni a napi kurzusra. Persze csak akkor, ha a delikvens nem akar ehenhalni. Nekem egyszerubb a dolgom, a Krom VI vegyerteku ionjanak az eltavolitasa nem igenyel ideologiai kepzettseget, hanem csak nemi kemiai ismeretet ami politika semleges.... Tobben vannak az ideologiailag kepzett jobberek, mint azok, akik a fentebb emlitett dolgokat meg is tudjak valositani. Igy, hat utalja a jelenlegi kurzus a libsiket, a szarnal is jobban, de megis rafanyalodnak a szaktudasukra, mert a birkak csak begetni tudnak. Azt meg krom ionok meg nem tudjak ertelmezni.... De szerintetek a jovo megvaltoztatja ezt is...
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Eddig teged meg a legjobbak koze soroltalak a jobber oldalon. De, azert a fel orszag ganajozasarol le lehetne mar szallni, mert az a masik fel orszag is a napi igat huzza es nem csak bekiabal a partvonalrol... Olvasva titeket, orulok, hogy a human etdeklodesem ellenere megis muszaki ertelmisegikent tengetem a mindennapjaim. Latom ha valaki human vegzettsegu, akkor ha nem palyaelhagyo, akkor be kell allni a napi kurzusra. Persze csak akkor, ha a delikvens nem akar ehenhalni. Nekem egyszerubb a dolgom, a Krom VI vegyerteku ionjanak az eltavolitasa nem igenyel ideologiai kepzettseget, hanem csak nemi kemiai ismeretet ami politika semleges.... Tobben vannak az ideologiailag kepzett jobberek, mint azok, akik a fentebb emlitett dolgokat meg is tudjak valositani. Igy, hat utalja a jelenlegi kurzus a libsiket, a szarnal is jobban, de megis rafanyalodnak a szaktudasukra, mert a birkak csak begetni tudnak. Azt meg krom ionok meg nem tudjak ertelmezni.... De szerintetek a jovo megvaltoztatja ezt is...
Kedves Kopi!
Nem írtam, hogy az ország fele, vagy hány százaléka lenne "ganaj". Ezt Te véleményezed és projectálod a hozzászólásomba. Azt írtam, hogy a "moslék" mellett van "ganaj" is; na de ha elolvastad, akkor leírtam, hogy "Jó, hogy így tuti levertem néhányaknál a biztosítékot... van normális is az "árok azon oldalán" is, akikkel mindig érdemes a párbeszéd és érdemes a közös pontokat megtalálni." Na most, hogy Te miből következtettél ebből 50%-os ganajilag való lefedettségre, az számomra rejtély. Pedig, mint műszaki ember, akkor legalább az ismert, választáskori eredményeket és számokat alapul véve láthatnád, hogy az ország igen jóval több mint a fele -politikai értelemben, (amivel mindig vádolva van az ember, mint ha csak az lenne) igen csak nem kért az ellenzékből, sőt az ellenzék sem csak az összefogásból áll.
Szóval teljesen homályos ez a konteód.

Hát ez a humán-reál dolog is elég érdekes. Mi van, ha valaki reált is végzett, meg humánt is? Vagy több mindennel is foglalkozik?

Én pályaelhagyás előtt is, meg után is volt, amiben egyetértettem, meg volt amiben nem a "kurzussal"; ennek mi köze van hozzá?

Tudod mit változtat meg a jövő? -amennyire látszik. Hogy a liberális ideológia, a genderrel, a mindenki egyenlővel, a kvótákkal, a moralitással, az lmbtq-van, a nagyonzöldséggel totál felülírja a tudományt, a tényszerűséget, a szakmaiságot. Ez a humán pályán már megtörtént. Nem most, nem 20 éve; szépen berágta magát, mint rozsda a fémbe. A műszaki területen ez sokkal újkeletűbb és van egy rossz hírem, ez pont azoknak köszönhető elsősorban, akik mellett láthatóan kiállsz. Ami nem gond, mert mindenki a mellett áll ki, ami, vagy aki mellett akar; csak kicsit visszás, hogy utána másokra vetíted ezt ki.
 
K

Kopi2000

Guest
Kedves Kopi!
Nem írtam, hogy az ország fele, vagy hány százaléka lenne "ganaj". Ezt Te véleményezed és projectálod a hozzászólásomba. Azt írtam, hogy a "moslék" mellett van "ganaj" is; na de ha elolvastad, akkor leírtam, hogy "Jó, hogy így tuti levertem néhányaknál a biztosítékot... van normális is az "árok azon oldalán" is, akikkel mindig érdemes a párbeszéd és érdemes a közös pontokat megtalálni." Na most, hogy Te miből következtettél ebből 50%-os ganajilag való lefedettségre, az számomra rejtély. Pedig, mint műszaki ember, akkor legalább az ismert, választáskori eredményeket és számokat alapul véve láthatnád, hogy az ország igen jóval több mint a fele -politikai értelemben, (amivel mindig vádolva van az ember, mint ha csak az lenne) igen csak nem kért az ellenzékből, sőt az ellenzék sem csak az összefogásból áll.
Szóval teljesen homályos ez a konteód.

Hát ez a humán-reál dolog is elég érdekes. Mi van, ha valaki reált is végzett, meg humánt is? Vagy több mindennel is foglalkozik?

Én pályaelhagyás előtt is, meg után is volt, amiben egyetértettem, meg volt amiben nem a "kurzussal"; ennek mi köze van hozzá?

Tudod mit változtat meg a jövő? -amennyire látszik. Hogy a liberális ideológia, a genderrel, a mindenki egyenlővel, a kvótákkal, a moralitással, az lmbtq-van, a nagyonzöldséggel totál felülírja a tudományt, a tényszerűséget, a szakmaiságot. Ez a humán pályán már megtörtént. Nem most, nem 20 éve; szépen berágta magát, mint rozsda a fémbe. A műszaki területen ez sokkal újkeletűbb és van egy rossz hírem, ez pont azoknak köszönhető elsősorban, akik mellett láthatóan kiállsz. Ami nem gond, mert mindenki a mellett áll ki, ami, vagy aki mellett akar; csak kicsit visszás, hogy utána másokra vetíted ezt ki.
Bocsi, de engem pont a kormanyoldal foglalkoztat, altalaban... De, azert latom lajkolt teged a mi Centqurink, aki megvalaszolhatna, akar netes segitseggel is a krom VI vizbol valo eltavolitasa modszeret. A multkori vizuveges kerdesere el netes segitseg nelkul valaszoltam, jol....
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 865
27 415
113
Ezt is csak így itt hagyom, lehet tippelni, hogy hol van.
Albania-Blue-Eye-Saranda-pool.jpg
 
K

Kopi2000

Guest
Kedves Kopi!
Nem írtam, hogy az ország fele, vagy hány százaléka lenne "ganaj". Ezt Te véleményezed és projectálod a hozzászólásomba. Azt írtam, hogy a "moslék" mellett van "ganaj" is; na de ha elolvastad, akkor leírtam, hogy "Jó, hogy így tuti levertem néhányaknál a biztosítékot... van normális is az "árok azon oldalán" is, akikkel mindig érdemes a párbeszéd és érdemes a közös pontokat megtalálni." Na most, hogy Te miből következtettél ebből 50%-os ganajilag való lefedettségre, az számomra rejtély. Pedig, mint műszaki ember, akkor legalább az ismert, választáskori eredményeket és számokat alapul véve láthatnád, hogy az ország igen jóval több mint a fele -politikai értelemben, (amivel mindig vádolva van az ember, mint ha csak az lenne) igen csak nem kért az ellenzékből, sőt az ellenzék sem csak az összefogásból áll.
Szóval teljesen homályos ez a konteód.

Hát ez a humán-reál dolog is elég érdekes. Mi van, ha valaki reált is végzett, meg humánt is? Vagy több mindennel is foglalkozik?

Én pályaelhagyás előtt is, meg után is volt, amiben egyetértettem, meg volt amiben nem a "kurzussal"; ennek mi köze van hozzá?

Tudod mit változtat meg a jövő? -amennyire látszik. Hogy a liberális ideológia, a genderrel, a mindenki egyenlővel, a kvótákkal, a moralitással, az lmbtq-van, a nagyonzöldséggel totál felülírja a tudományt, a tényszerűséget, a szakmaiságot. Ez a humán pályán már megtörtént. Nem most, nem 20 éve; szépen berágta magát, mint rozsda a fémbe. A műszaki területen ez sokkal újkeletűbb és van egy rossz hírem, ez pont azoknak köszönhető elsősorban, akik mellett láthatóan kiállsz. Ami nem gond, mert mindenki a mellett áll ki, ami, vagy aki mellett akar; csak kicsit visszás, hogy utána másokra vetíted ezt ki.
Lehet, hogy veled (talan) erdemes lehetne egy uveg bor mellett leulni es beszelgetni.... De, hat egy forum nem ilyen hely. Keves mondatbol kell egymas allaspontjat megismerni. De, azert az erdekelne, hogy mi neked a human es a muszaki tapasztalatod. En muszaki diplomakkal rendelkezem, de adtam elo, meg egyetemista koromban Vajda Mihallyal, Feher Ferenccel, Heller Agnessel egy konferencian. Nem egyszer, hanem rendszeresen... Sot adtam elo az ELTE-en es az MTA-n is. Sot, a fentebb emlitettekkel van kozos tanulnanykotet is. Tobb tucat szakcikkem jelent meg a szociologia, filozofia es a kornyezet- meg a termeszetvedelem targykoreben.... Az egyetemen a rarsasalontudomanyokat tanito tabarain is utalrak mert en ott adtam eli es publijaltam, ahol onekik nem volt lehetosrguk. Eleg regen, aztan raalttam teljesen a muszaki vonalra. Egyreszt a penz miatt, masreszt meg azert, mert ezt tisztabbbak ereztem. Nem kellett, ha nem akart az ember egy egyetemi tansegedi cimert gazsulalni senkinel... No meg szeretem a mai napig csinalni, amit csinalok es orulok a regi dontesemnek...
 
K

Kopi2000

Guest
Lehet, hogy veled (talan) erdemes lehetne egy uveg bor mellett leulni es beszelgetni.... De, hat egy forum nem ilyen hely. Keves mondatbol kell egymas allaspontjat megismerni. De, azert az erdekelne, hogy mi neked a human es a muszaki tapasztalatod. En muszaki diplomakkal rendelkezem, de adtam elo, meg egyetemista koromban Vajda Mihallyal, Feher Ferenccel, Heller Agnessel egy konferencian. Nem egyszer, hanem rendszeresen... Sot adtam elo az ELTE-en es az MTA-n is. Sot, a fentebb emlitettekkel van kozos tanulnanykotet is. Tobb tucat szakcikkem jelent meg a szociologia, filozofia es a kornyezet- meg a termeszetvedelem targykoreben.... Az egyetemen a rarsasalontudomanyokat tanito tabarain is utalrak mert en ott adtam eli es publijaltam, ahol onekik nem volt lehetosrguk. Eleg regen, aztan raalttam teljesen a muszaki vonalra. Egyreszt a penz miatt, masreszt meg azert, mert ezt tisztabbbak ereztem. Nem kellett, ha nem akart az ember egy egyetemi tansegedi cimert gazsulalni senkinel... No meg szeretem a mai napig csinalni, amit csinalok es orulok a regi dontesemnek...
Bocsi, de Nyiri Kristofot kihagytam az elobbi felsorolasbol. Csak, hogy ne mind libsiket szerepeltessek. Meg a vegen rossz kovetkeztetesek adodhatnanak....
 
K

Kopi2000

Guest
Kedves Kopi!
Nem írtam, hogy az ország fele, vagy hány százaléka lenne "ganaj". Ezt Te véleményezed és projectálod a hozzászólásomba. Azt írtam, hogy a "moslék" mellett van "ganaj" is; na de ha elolvastad, akkor leírtam, hogy "Jó, hogy így tuti levertem néhányaknál a biztosítékot... van normális is az "árok azon oldalán" is, akikkel mindig érdemes a párbeszéd és érdemes a közös pontokat megtalálni." Na most, hogy Te miből következtettél ebből 50%-os ganajilag való lefedettségre, az számomra rejtély. Pedig, mint műszaki ember, akkor legalább az ismert, választáskori eredményeket és számokat alapul véve láthatnád, hogy az ország igen jóval több mint a fele -politikai értelemben, (amivel mindig vádolva van az ember, mint ha csak az lenne) igen csak nem kért az ellenzékből, sőt az ellenzék sem csak az összefogásból áll.
Szóval teljesen homályos ez a konteód.

Hát ez a humán-reál dolog is elég érdekes. Mi van, ha valaki reált is végzett, meg humánt is? Vagy több mindennel is foglalkozik?

Én pályaelhagyás előtt is, meg után is volt, amiben egyetértettem, meg volt amiben nem a "kurzussal"; ennek mi köze van hozzá?

Tudod mit változtat meg a jövő? -amennyire látszik. Hogy a liberális ideológia, a genderrel, a mindenki egyenlővel, a kvótákkal, a moralitással, az lmbtq-van, a nagyonzöldséggel totál felülírja a tudományt, a tényszerűséget, a szakmaiságot. Ez a humán pályán már megtörtént. Nem most, nem 20 éve; szépen berágta magát, mint rozsda a fémbe. A műszaki területen ez sokkal újkeletűbb és van egy rossz hírem, ez pont azoknak köszönhető elsősorban, akik mellett láthatóan kiállsz. Ami nem gond, mert mindenki a mellett áll ki, ami, vagy aki mellett akar; csak kicsit visszás, hogy utána másokra vetíted ezt ki.
ja, meg csináltam két képet, nem menőségből, hanem csak azért, ne érjen az a (korábban gyakori ) vád, hogy csak minden alap nélkül hantázok....


 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 097
113
  • Imádom
Reactions: Kopi2000

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Tipikus szűklátókörűség. De mit is várok én azoktól, akik szerint mindenki “moslék”, aki nem ért velük egyet…
Egy az egyben a primitív ballibbant paneleket mondod fel, legalábbis azokból szemezgetsz, aztán meg kikéred magadnak, hogy annak neveznek, aminek látszol. Most erre mégis mit lehet mondani?
62badc44449d0.jpeg

Ezt pedig lehet kultúrált módon, suttyóság nélkül is közölni. Az itteni fideszes trollok Bayer Zsolt kritikán aluli szintjén szoktak írogatni.
Bayerral lehet kulturáltan vitázni. Sőt, ő még a legnagyobb hazaárulókkal is le tud ülni egy komolyabb beszélgetésre. Pl a youtube-on nem kevés ilyen videó van. Tapasztalatom szerint akik - akár csak ezen a fórumon is - Bayereznek... Á, hagyjuk!

50ee2501e4d42f81d5b1186bb4b35ca2.png
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Egy az egyben a primitív ballibbant paneleket mondod fel, legalábbis azokból szemezgetsz, aztán meg kikéred magadnak, hogy annak neveznek, aminek látszol. Most erre mégis mit lehet mondani?
62badc44449d0.jpeg


Bayerral lehet kulturáltan vitázni. Sőt, ő még a legnagyobb hazaárulókkal is le tud ülni egy komolyabb beszélgetésre. Pl a youtube-on nem kevés ilyen videó van. Tapasztalatom szerint akik - akár csak ezen a fórumon is - Bayereznek... Á, hagyjuk!

50ee2501e4d42f81d5b1186bb4b35ca2.png
Unom a vérfideszesek agymenéseit. Részemről a téma a lezárva.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Talán azért mert valami "okos" szerint a drónozás az gyerekjáték és a mindent elsöprő tüzérségi fölény mindenre IS elég. Egyébként én már ezerrel szervezném a magyar speed drón bajnokságot, influenszereket állítanák a témára, megkönnyíteném a drónozást, pénzdíjakat ajánlanék fel. Tv, onlie közvetítés. Pár év és olyan durva drónpilótáink lennének, hogy gyakorlatilag az elitbe kerülnénk. Iskolákban drónépítő versenyek. Stb stb...
Már dolgoznak rajta:

itcafe.hu/hir/dron_vilagkupa-futam_magyarorszag

8616b1e430a53d0745a703bf5a7fd310.jpg

2022.09.23.

"A rendezvényt Palkovics László, technológiai és ipari miniszter nyitotta meg, aki a sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy a közel 60 fős mezőnyben az élvonal pilótái vesznek részt. Hozzátette: a kormány szándéka, hogy a jövőben minden évben Magyarországon legyen egy világkupafutam. Kiemelte, Magyarország az elsők között szeretne lenni a drónok alkalmazása, kutatása és gyártása területén is. Ezért hozták létre szakmai közösségként tavaly a Magyarországi Drón Koalíciót, amelynek fő feladata a drónstratégia előkészítése.

...

a ZalaZONE Világkupa Futam egyben a Drone Racing Hungary, azaz a magyar bajnokság zárófutama is volt ..."
 
Status
Not open for further replies.