Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 244
113
Jó sok dolgot megtudtam belőle, amiről eddig lövésem se volt.

Nem csak "útban voltak", hanem az együttélés is kissé problémás, ha időnként a "békés szomszédok" lerohanják valamelyik farmot, a férfiakat megskalpolják, a nőket és a gyerekeket elhurcolják. A magántulajdonról pedig kissé más fogalmaik vannak, mint a telepeseknek.
Egyszerűen nem volt kompatibilis a két kultúra, gondoljuk a magyar-cigány együttélés problémáira, de a köbön.

Ez pl. egy erősen konzi szerző, de a mai mainstreammel szemben árnyalja kicsit a dolgokat:


Persze ez elsősorban a préri indiánokra vonatkozik.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: fip7 and Kim Philby

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 067
113
"Breaking News
Az információk szerint ma lemondott Palkovics László Technológiai és Ipari miniszter, és a lemondását a miniszterelnök elfogadta. Palkovics tárcája felel a közlekedésért, de a lemondásának valódi oka a Kréta rendszer feltörésének botránya lehet."
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 328
9 861
113
"Breaking News
Az információk szerint ma lemondott Palkovics László Technológiai és Ipari miniszter, és a lemondását a miniszterelnök elfogadta. Palkovics tárcája felel a közlekedésért, de a lemondásának valódi oka a Kréta rendszer feltörésének botránya lehet."
Azt hittem viccelsz.


 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 881
82 401
113

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 917
7 617
113

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 328
9 861
113
Azt hittem viccelsz.


Itt már tényként írnak róla

 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 199
113
Nem csak "útban voltak", hanem az együttélés is kissé problémás, ha időnként a "békés szomszédok" lerohanják valamelyik farmot, a férfiakat megskalpolják, a nőket és a gyerekeket elhurcolják. A magántulajdonról pedig kissé más fogalmaik vannak, mint a telepeseknek.
Egyszerűen nem volt kompatibilis a két kultúra, gondoljuk a magyar-cigány együttélés problémáira, de a köbön.

Ez pl. egy erősen konzi szerző, de a mai mainstreammel szemben árnyalja kicsit a dolgokat:


Persze ez elsősorban a préri indiánokra vonatkozik.
A vendég határozza meg a vendéglátó háziszabályait? Ezt te sem gondolod...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Akkor erről van szó, félsz, hogy a gép elveszi a munkát!

Hát, már programot is generáltatnak MI-vel, de én nem tartok attól,hogy elveszi a mukám. Pedig néha egész használható amit csinál!
Amit eddig láttam az iparban - pl. képfeldolgozád szintjén, arra nyugodtan lehet mondank, hogy nagymintás IF függvényen végigmegy a FOR ciklus.

Amivel mi kísérleteztünk, azok hegesztési hibák voltak a röntgen felvételen. Először az kellett megírni, hogyan lásson a program. Fogtam a standard röntgenképet és rengeteg szektorra bontottam fel, majd minden szektort 0-100-ig (0 fehér, invertált szín, maximálisan fényelnyelő nehézfém, vagyis wolfram, míg a fekete szín - 100 - a levegő, ahol a röntgensugár elnyelődése zérus)

Ehhez csináltam egy fényerősség mérőt és hozzá egy x-y síkban mozgó letapogatást. A szektor mérete a léptetőmotortól függ, így sikerült 1024-640-es felbontást elérni, ennyi pontban fényerősséget mérni, vagyis lett 2 tömböm, egy mátrix és egy sorvektor.

Ezután jött a jellegzetes hibák - vagyis sorvektor sajátosságok bevitele, milyen egy repedés, salakzárvány, wolframzárvány, összeolvadási hiba, túlzott gyökátfolyás, stb.

Ezen kívül megírni az algoritmust, ami megtalálja a lemezt meg a varratot, mert nem mindig középen van a filmen.

Lényeg a lényeg, ezt el tudtam adni, mint "mesterséges intelligencia", holott a trükk annyi, hogy mennyi és milyen keresési feltételt, milyen letapogatási pontossággal tudok kiszánolni.

Ha mondjuk hullámhajtóművel csinálom, tovább reszelem az algoritmust, akkor egy tök jó cucc lett volna, de csak arra voltam kíváncsi, tudok-e ilyet csinálni.

Innentől fogva minden MI-t így nézek:
- milyen részletes adatbázisból milyen lekérdezéssel tesztelsz végig MINDEN kritériumot és hogyan értékelsz.

Vagyis sok IF/AND/OR meg pár FOR ciklus, némi hardware-rel...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 929
19 179
113
Amit eddig láttam az iparban - pl. képfeldolgozád szintjén, arra nyugodtan lehet mondank, hogy nagymintás IF függvényen végigmegy a FOR ciklus.

Amivel mi kísérleteztünk, azok hegesztési hibák voltak a röntgen felvételen. Először az kellett megírni, hogyan lásson a program. Fogtam a standard röntgenképet és rengeteg szektorra bontottam fel, majd minden szektort 0-100-ig (0 fehér, invertált szín, maximálisan fényelnyelő nehézfém, vagyis wolfram, míg a fekete szín - 100 - a levegő, ahol a röntgensugár elnyelődése zérus)

Ehhez csináltam egy fényerősség mérőt és hozzá egy x-y síkban mozgó letapogatást. A szektor mérete a léptetőmotortól függ, így sikerült 1024-640-es felbontást elérni, ennyi pontban fényerősséget mérni, vagyis lett 2 tömböm, egy mátrix és egy sorvektor.

Ezután jött a jellegzetes hibák - vagyis sorvektor sajátosságok bevitele, milyen egy repedés, salakzárvány, wolframzárvány, összeolvadási hiba, túlzott gyökátfolyás, stb.

Ezen kívül megírni az algoritmust, ami megtalálja a lemezt meg a varratot, mert nem mindig középen van a filmen.

Lényeg a lényeg, ezt el tudtam adni, mint "mesterséges intelligencia", holott a trükk annyi, hogy mennyi és milyen keresési feltételt, milyen letapogatási pontossággal tudok kiszánolni.

Ha mondjuk hullámhajtóművel csinálom, tovább reszelem az algoritmust, akkor egy tök jó cucc lett volna, de csak arra voltam kíváncsi, tudok-e ilyet csinálni.

Innentől fogva minden MI-t így nézek:
- milyen részletes adatbázisból milyen lekérdezéssel tesztelsz végig MINDEN kritériumot és hogyan értékelsz.

Vagyis sok IF/AND/OR meg pár FOR ciklus, némi hardware-rel...
Ennyi erővel minden csak egy if és for halmaz. A neurális háló lényegében épp ez: a neuron aktivációs függvénye egy összeadás a bejövő értékekre (súllyal szorozva), és egy if az aktivációs küszöbre.

Az algoritmusok is csak forok és ifek egymás heygén hátán. Ahogy az algoritmusban sem mindegy, hogy hol mi van, úgy a neurális hálóban sem.

Mármost az MI-nek, különleges eseteként a neurális hálóknak (mert csomó MI-nek nevezett dolog sima statisztika, vagy a döntési fák is nevezik MI-nek, meg a gépi tanulás teljes eszköztárát) is megvannak a maga "algoritmusai", építőkövek amikből aki járatos a témában gyorsan tud egy feladatra használható pontosságú eszközt építeni, az ilyen osztályozási problémákban elég jól teljesítenek ezek.

Amit leírtál az hagyományos algoritmikus képfeldolgozásnak hat, de MI-nek általában a gépi tanulásos megoldásokat nevezzük. Persze mi is eladtunk egy munkahelyen egy kéznűves szénnéoptimalizált és unit tesztelt kézzel írt döntési fát mint AI-t (Advanced If -nek csúfoltuk). Viszont az általad leírt feladatra egy felügyelt tanítással lehet valószínűleg elég nagy pontosságú megoldást összerakni nem túl nagy erőfeszítéssel, talán már egy kezdő is megoldja, ha a felcímkézett képeket odaadod neki. (nyilván a kép rögzítést kézműves kóddal kell lekódolni ugyanúgy).
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 244
113
Persze, mert az első telepeseket megmentették az indiánok.

Roanoke telepeseit pedig nem. Ez nem változtatott semmin. Naivitás azt gondolni, hogy Európa parlagon hagyott volna egy kőkorban rekedt "üres" kontinenst (a spanyol felfedezők pedig már behurcolták azokat a betegségeket, amelyek az indiánok többségét elvitték még bőven az angolok megjelenése előtt).
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 490
12 626
113
Meg kell venni színezüst tápkábelt 1 misiért, hogy jól szóljon.

Bár mostanában szoktam látni varázstörlőkendőt, fa alátétet az erősítőnek, hogy szebben szóljon.
;)

Azt hiszitek csak viccelek, mi?


Érdemes megnézni, hogy menynibe kerül egy interconnect kábel.

Én remélem, hogy akik ezt megveszik, aoknak 1.5es aluval van ősszetekergetve a vezeték a falig.


De van inverter is, ami a csöves csodákhoz állít elő "tökéletes" szinuszt.

Valaki esetleg high end olvadó biztosítékot? Garantáltan teltebb lesz vele a brother loui hangzása.


Itt a fakocka, ami képes finomítani a hangminőséget. Egy hifi magazinban szerintem 5 tömör oldal bullshitet kifosnak, hogy menynire megváltoztatja a hangzásvilágot:
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 968
113
Azt hiszitek csak viccelek, mi?


Érdemes megnézni, hogy menynibe kerül egy interconnect kábel.

Én remélem, hogy akik ezt megveszik, aoknak 1.5es aluval van ősszetekergetve a vezeték a falig.


De van inverter is, ami a csöves csodákhoz állít elő "tökéletes" szinuszt.

Valaki esetleg high end olvadó biztosítékot? Garantáltan teltebb lesz vele a brother loui hangzása.


Itt a fakocka, ami képes finomítani a hangminőséget. Egy hifi magazinban szerintem 5 tömör oldal bullshitet kifosnak, hogy menynire megváltoztatja a hangzásvilágot:
Így is el lehet baszni a pénzt...
Én akkor kezdtem kapisgálni, hogy ez valami ordas nagy baromság, amikor tizenpár éve a totalcaros Bazsó, aki autóhifistaként kezdett írogatni, egy blogposztban bemutatott valami erősítőt vagy mit, ami nevetséges áron hozta az akkor többszázezres csöves cuccok hangzását. Persze az odatévedő "hifisták" elmondták minden kóklernek. Mivel nem értek hozzá és a sznobságtól irtózom, ezért Karotta véleményét valóságoshoz közelinek gondoltam.
Kicsit nekem ez a szomeliék baromságaira emlékeztet.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 490
12 626
113
Így is el lehet baszni a pénzt...
Én akkor kezdtem kapisgálni, hogy ez valami ordas nagy baromság, amikor tizenpár éve a totalcaros Bazsó, aki autóhifistaként kezdett írogatni, egy blogposztban bemutatott valami erősítőt vagy mit, ami nevetséges áron hozta az akkor többszázezres csöves cuccok hangzását. Persze az odatévedő "hifisták" elmondták minden kóklernek. Mivel nem értek hozzá és a sznobságtól irtózom, ezért Karotta véleményét valóságoshoz közelinek gondoltam.
Kicsit nekem ez a szomeliék baromságaira emlékeztet.

Azért mondjuk az igaz, hogy az átlag hifi az borzalmasan szar szint.
Pl egy kommerzs márkás hangdoboznál egyáltalán nem biztos, hogy a ts paramétereknek van méretezve a láda.. vagy éppen annyit szór a hitvány dzsunka gyártás, hogy az egyiknek zárt kéne, a másiknak reflex.
Meg ezek mind többutasak, de se lpad, hangváltó gyanánt, meg nemhogy egyedileg mérezetve a kresztezési frekikhez, hanem egy szar bipoláris elkó, aztán csumi, minden párhuzamban.
Meg arról nem beszélve, hogy az érzékenysége, ami dB/W/m mértékegység, azaz logaritmikus.. ez tipikusan igaz az autó hangszórókra, amik vicces dB/W/men szólnak, de ha megnézel egy fostex tényleg prémium minőséget, ott akár bőven több mint 10dBt is rátehet. Igazából megszoktal döbbenni, hogy 1W mért teljesítmény az mekkorát szól egy rendes és nem pl egy sony 82dB/W/mes hangsugarzón.
De mint írták korábban.. laikusok is simán ledöbbennének egy akár szélessávú, tl vagy valami hasonló jól méretezett dobozon.
Még a kisiskolásoknak is megjönnek az új hangszerek, megjegyzik, hogy ezt nem is hallották, mert a kommersz addig.. az olyan, mintha egy szaros wc kefét súrolnának..

Éppugy hiába jo ma pl a digitális technika, a d osztály gyakrolatilag midnent vihet, ha jó. Mert azért tény, hogy annó egy class a és egy ab közt volt különbség.. nem csak a hifista bullshit.
De ma is elkövetik azt, hogy hiába lehetne jó akár a kommersz erölködő... emberek nem vesznek hyper xbass boost nélkül már cuccokat és a dsp akkor is ráküld valami szart, ha kikapcsolsz minden effektet. :D

Szóval en hiszek a jó cuccolban és tényleg vannak baromi jók.. de itt is átmegy a dolog egészen a butaságba amikor a kimenőtrafós cucc alá gránit golyókat raknak, csodafolyadékkal áttörölgetve.. hogy szebben szóljon.

A csövesnek meg annyi a sztorija, hogy annó a félvezetősök üzemi feszültsége alacsony volt és a jel zaj viszony rosszabb értéket adott, mintha nagyfeszültségű csövekkel hajtják.. de egy óriási korláttal (gyak. sávszűrő) kimenőtrafóval, még úgyis. (Nyilván van otl alkalmazás is)
Aztán ez erősen áthajlott sznobizmusba.

Ami most már lement a pórnéphez is. Iphone jelenség.. fogalmad sincs mivel tud többet az új generáció, de meg kell venni, mert drága. Sőt előny, ha minél drágább. Samsung is rájött két évtized után, hogy nem alá kell belőni az árat. A benzinkutas kislánynak bizony nálunk 800e forintos foldj z4je van.. nem holmi szaros 500e forintos szifon... :D
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 968
113
Azért mondjuk az igaz, hogy az átlag hifi az borzalmasan szar szint.
Pl egy kommerzs márkás hangdoboznál egyáltalán nem biztos, hogy a ts paramétereknek van méretezve a láda.. vagy éppen annyit szór a hitvány dzsunka gyártás, hogy az egyiknek zárt kéne, a másiknak reflex.
Meg ezek mind többutasak, de se lpad, hangváltó gyanánt, meg nemhogy egyedileg mérezetve a kresztezési frekikhez, hanem egy szar bipoláris elkó, aztán csumi, minden párhuzamban.
Meg arról nem beszélve, hogy az érzékenysége, ami dB/W/m mértékegység, azaz logaritmikus.. ez tipikusan igaz az autó hangszórókra, amik vicces dB/W/men szólnak, de ha megnézel egy fostex tényleg prémium minőséget, ott akár bőven több mint 10dBt is rátehet. Igazából megszoktal döbbenni, hogy 1W mért teljesítmény az mekkorát szól egy rendes és nem pl egy sony 82dB/W/mes hangsugarzón.
De mint írták korábban.. laikusok is simán ledöbbennének egy akár szélessávú, tl vagy valami hasonló jól méretezett dobozon.
Még a kisiskolásoknak is megjönnek az új hangszerek, megjegyzik, hogy ezt nem is hallották, mert a kommersz addig.. az olyan, mintha egy szaros wc kefét súrolnának..

Éppugy hiába jo ma pl a digitális technika, a d osztály gyakrolatilag midnent vihet, ha jó. Mert azért tény, hogy annó egy class a és egy ab közt volt különbség.. nem csak a hifista bullshit.
De ma is elkövetik azt, hogy hiába lehetne jó akár a kommersz erölködő... emberek nem vesznek hyper xbass boost nélkül már cuccokat és a dsp akkor is ráküld valami szart, ha kikapcsolsz minden effektet. :D

Szóval en hiszek a jó cuccolban és tényleg vannak baromi jók.. de itt is átmegy a dolog egészen a butaságba amikor a kimenőtrafós cucc alá gránit golyókat raknak, csodafolyadékkal áttörölgetve.. hogy szebben szóljon.

A csövesnek meg annyi a sztorija, hogy annó a félvezetősök üzemi feszültsége alacsony volt és a jel zaj viszony rosszabb értéket adott, mintha nagyfeszültségű csövekkel hajtják.. de egy óriási korláttal (gyak. sávszűrő) kimenőtrafóval, még úgyis. (Nyilván van otl alkalmazás is)
Aztán ez erősen áthajlott sznobizmusba.

Ami most már lement a pórnéphez is. Iphone jelenség.. fogalmad sincs mivel tud többet az új generáció, de meg kell venni, mert drága. Sőt előny, ha minél drágább. Samsung is rájött két évtized után, hogy nem alá kell belőni az árat. A benzinkutas kislánynak bizony nálunk 800e forintos foldj z4je van.. nem holmi szaros 500e forintos szifon... :D
Hát, szívesen mondanám, hogy egyetértek, de az utolsó bekezdést leszámítva, nem igazán értettem az írásodat. Ez az én tájékozatlanságom a témában.
Annyit tudok, hogy azért fül is kell ahhoz, hogy egy komoly hifi rendszert értékelni tudjon az ember. És ez nem mindenkinek van meg.
Meg azt is tiszta, hogy van egy minőségi szint, ami felett minden szintlépés a költség hatványozódásával jár.

A mobilos témában egyetértek.
Teljesen felesleges a kb 150-200 ezresnél drágább telefon. Egy átlagember úgysem tudja kihasználni a képességeiket, kakis emojikat meg a 50-70 ezresen is lehet küldözgetni.
Mondjuk, egy hajtogatós tablet/telót elfogadnék, de nem ennyiért.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 968
113
Azért mondjuk az igaz, hogy az átlag hifi az borzalmasan szar szint.
Pl egy kommerzs márkás hangdoboznál egyáltalán nem biztos, hogy a ts paramétereknek van méretezve a láda.. vagy éppen annyit szór a hitvány dzsunka gyártás, hogy az egyiknek zárt kéne, a másiknak reflex.
Meg ezek mind többutasak, de se lpad, hangváltó gyanánt, meg nemhogy egyedileg mérezetve a kresztezési frekikhez, hanem egy szar bipoláris elkó, aztán csumi, minden párhuzamban.
Meg arról nem beszélve, hogy az érzékenysége, ami dB/W/m mértékegység, azaz logaritmikus.. ez tipikusan igaz az autó hangszórókra, amik vicces dB/W/men szólnak, de ha megnézel egy fostex tényleg prémium minőséget, ott akár bőven több mint 10dBt is rátehet. Igazából megszoktal döbbenni, hogy 1W mért teljesítmény az mekkorát szól egy rendes és nem pl egy sony 82dB/W/mes hangsugarzón.
De mint írták korábban.. laikusok is simán ledöbbennének egy akár szélessávú, tl vagy valami hasonló jól méretezett dobozon.
Még a kisiskolásoknak is megjönnek az új hangszerek, megjegyzik, hogy ezt nem is hallották, mert a kommersz addig.. az olyan, mintha egy szaros wc kefét súrolnának..

Éppugy hiába jo ma pl a digitális technika, a d osztály gyakrolatilag midnent vihet, ha jó. Mert azért tény, hogy annó egy class a és egy ab közt volt különbség.. nem csak a hifista bullshit.
De ma is elkövetik azt, hogy hiába lehetne jó akár a kommersz erölködő... emberek nem vesznek hyper xbass boost nélkül már cuccokat és a dsp akkor is ráküld valami szart, ha kikapcsolsz minden effektet. :D

Szóval en hiszek a jó cuccolban és tényleg vannak baromi jók.. de itt is átmegy a dolog egészen a butaságba amikor a kimenőtrafós cucc alá gránit golyókat raknak, csodafolyadékkal áttörölgetve.. hogy szebben szóljon.

A csövesnek meg annyi a sztorija, hogy annó a félvezetősök üzemi feszültsége alacsony volt és a jel zaj viszony rosszabb értéket adott, mintha nagyfeszültségű csövekkel hajtják.. de egy óriási korláttal (gyak. sávszűrő) kimenőtrafóval, még úgyis. (Nyilván van otl alkalmazás is)
Aztán ez erősen áthajlott sznobizmusba.

Ami most már lement a pórnéphez is. Iphone jelenség.. fogalmad sincs mivel tud többet az új generáció, de meg kell venni, mert drága. Sőt előny, ha minél drágább. Samsung is rájött két évtized után, hogy nem alá kell belőni az árat. A benzinkutas kislánynak bizony nálunk 800e forintos foldj z4je van.. nem holmi szaros 500e forintos szifon... :D
Megtaláltam a bejegyzést.
Hátha neked többet mond:

Basszus, 2005-ös a bejegyzés!
Megöregedtem...
 
  • Tetszik
Reactions: GI83