Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 922
113
T

Törölt tag 1711

Guest
8e396c59fe36ef1354f35f8c2e10cd20.png
Hát izé... Van még mit finomítani.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: hete and Kim Philby

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 776
28 784
113
Azokhoz fordulnék, akik otthon vannak Patreon témában: mégis hogyan kell az ott szerzett bevétel után adózni? Mert se könyvelő, se adótanácsadó nem tudta pontosan megmondani (vagy egymásnak ellentmondóan) most ez milyen bevételnek minősül és miképp meg hogyan kellene utána adózni, esetleg melyik adónem lenne a legkedvezőbb. Tisztázatlan helyzetben meg nem akarnánk belevágni, hiába van asztalon már lassan egy éve a projekt. Illetve mennyi adminisztrációval jár, mert már így is el vagyunk rendesen havazva vele a puszta napi működés kapcsán.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azokhoz fordulnék, akik otthon vannak Patreon témában: mégis hogyan kell az ott szerzett bevétel után adózni? Mert se könyvelő, se adótanácsadó nem tudta pontosan megmondani (vagy egymásnak ellentmondóan) most ez milyen bevételnek minősül és miképp meg hogyan kellene utána adózni, esetleg melyik adónem lenne a legkedvezőbb. Tisztázatlan helyzetben meg nem akarnánk belevágni, hiába van asztalon már lassan egy éve a projekt. Illetve mennyi adminisztrációval jár, mert már így is el vagyunk rendesen havazva vele a puszta napi működés kapcsán.
@molnibalage már foglalkozott a témával.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Azokhoz fordulnék, akik otthon vannak Patreon témában: mégis hogyan kell az ott szerzett bevétel után adózni? Mert se könyvelő, se adótanácsadó nem tudta pontosan megmondani (vagy egymásnak ellentmondóan) most ez milyen bevételnek minősül és miképp meg hogyan kellene utána adózni, esetleg melyik adónem lenne a legkedvezőbb. Tisztázatlan helyzetben meg nem akarnánk belevágni, hiába van asztalon már lassan egy éve a projekt. Illetve mennyi adminisztrációval jár, mert már így is el vagyunk rendesen havazva vele a puszta napi működés kapcsán.
A legegyszerűbb.
  1. Egyéni vállalkozóként átalányadóval, ha van mellette 40 órás főállásod. Ha ez nem igaz, akkor ne is olvass tovább, mert ha nincs főállásod, akkor nem tudom mi a dörgés.
  2. Ez most a minimálbér mittomén hány %-ig évente adómentes, ami a lényeg, hogy ez azt jelenti, hogy idén 1,2M HUF/év bevételig teljesen adómentes. Nem tudom, hogy erre a 90%-os költséghányad alkalmazható-e, mert nekem ez még nem faktor. :) Akkor a bevételed 90%-a lenne az adóalap és nem a teljes bevétel.
  3. Ehhez kell adószám, aminél feltesz a rendszer egy rakás kérdést.
    Én bementem egy NAV főfőkirendeltségbe és megcsinálták nekem. Azóta se zargattak, hogy rossz lenne. Mondtam mire kell és megcsinálták.
  4. Ezekről számlát kell kiállítani, amit célszerű elektronikus számlázón keresztül, amit összekötsz a NAV-val. (Én BILINGO-t használom. Lépésről lépésre leírják hogyan kell. (Ha ide eljutsz, akkor majd megmutatom mit kell megadni.) Az se baj, ja pár nappal később állítod ki a számlát, csak legyen nyoma. Lássa a NAV, hogy honnan van a bevétel.
  5. 2258 (jövőre 2358) lapon minden hónapban 0-ás bevallást kell leadni, hogy nem kell TAJ-t fizetned. Igen, nullásról is kell. Ezt minden hónap elején 10-ig kell megcsinálni. Célszerű az abejava-val csinálni és ügyfélkapun intézni. Ha az első megvan, akkor csak copy / past és küld. Csak a dátumot kell átírni az adott hónap első és utolsó napjára.
  6. Az adóbevallásban nem tudom hova kell majd beírni a bevételeket, ez a jövő év eleji program. Ezt se ingyen fogom megtudni...
  7. A Patreonról csak Paypalra tudsz pénzt küldeni magyarként tudtommal. A magyar bankszámlára utalás ezzel megy, a kovertálást is kíírja, hogy Ft-ban tudd a számlát kiállítani. Utaláskor automatikusan az aktuális árfolyamon csinálja, de magán a Paypal felületen bármelyik nap átcsavarhatod más valutába a bevételt. Jó szarul váltja...
Könyvelővel mentem ezen végig és kemény tízezreket pengettem le ezért a tudásért. Használd bölcsen.
A NAV alapvetően segítőkész amúgy, még a néha kicsit szenvedős is.
Template 2258-ast tudok mutatni ha kell, hogy mit kell beleírni és hova.

A Google Adsense is képben lenne bármi miatt, azt is meg tudom mutatni, hog ahhoz mi kell.

Sajnálatos, hogy ezen dolgok nem közkincsek...
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
A látszik az űrből című baromsághoz: ezt most mondják mindenre, Kínai Nagyfal, piramisok, erdőtűz, stb. Ez mindig is zavart, hogy ok, milyen távolságból, és mekkora nagyítással? Tegyük fel, hogy szabad szemre gondoltak. Az űr határa mondjuk ~100 km (attól függ kit kérdezünk) innentől kezdve akkor ami látszik az látszik a Föld - Neptunusz távolságból is? Vagy csak szigorúan 100 km-ről? Amúgy az aranyhal és a politikusok memóriája stimmel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Na akkor a nagy sikerre való tekintettel, mai Index anyázás következik:

1. Kicsúszhat Putyin szorításából Európa, most már biztos, valaki veszíteni fog Az LNG megmenti Európát... vagy nem. Amúgy a cím igaz, VALAKI biztos veszíteni fog.

2. Rémisztő pókok jelentek meg egy vidéki településen Idézet a cikkből: "Tarnazsadányban mérgező pókok jelentek meg, amire a település önkormányzata is felhívta a lakók figyelmét. " Lejjebb a cikkben: "Szinetár Csaba pókszakértő kérdésünkre eloszlatta a félelmeket, és elmondta, hogy egy, a Kárpát-medencében, így Magyarországon is őshonos pókfajról van szó, ami küllemében valóban ijesztő lehet a mérete miatt, de teljesen veszélytelen az emberre nézve." Különben a szongáriai cselőpók tényleg ijesztő, baromi nagy, viszont szerintem kifejezetten szép, ha jobban megnézed. Nekem egyszer egy nap alatt kettő is besétált a lakásba, még otthon, de kitessékeltem őket. Viszont semmiképp sem MÉRGEZŐ.

3. Mi van, ha nem mi vagyunk az első fejlett civilizáció a Földön? A cikkben amire hivatkoznak: "So what about the PETM? Did those fumes originate in the engines of primeval jalopies? Unlikely. The carbon surge of that period was far more gradual than the one that began with our Industrial Revolution. The same is true of other comparable events in the distant past; geologists have yet to find anything as abrupt as the Anthropocene. " szóval ők sem gondolták úgy, ahogy az Index cikkben végül előadták, nem, nem élt előttünk fejlett civilizáció. Ez nekem szakma, szóval ha valaki ezzel akar vitatkozni, akkor pár kérdésre még magyarázatot kellene adnia. Ráadásul nem csak olyat nem találtunk, ami a felmelegedés jellegében hasonlítana, de semmilyen nyoma nincs ennek. Egy fia értékelhető lelet nincs ami ezt bármilyen módon igazolná. Ráadásul jönnek a Fermi pardoxonnal. Hagyjuk. Fermi nagyszerű elme volt, de ebben baromságokat beszélt. Egyszerűen az univerzum túl hatalmas, hogy a mi fejlettségünk mellet bármit megtaláljunk benne. Ha valaki egy Vénusz-i környezetet teremtett a bolygóján, azt sem vennénk észre, hacsak nem a legközelebbi csillag mellet van. Simán csak nem vette figyelembe az univerzum méretét és a távolságokat + érzékelőink érzékenységét.

4. (OK ez Dívány...brrrrr): ALIG ESZEL BELŐLE, PEDIG EZ A ZÖLDSÉG MEGVÉD A RÁKTÓL Puff neki, a fasznak kutatnak évtizedek óta, dollár milliárdokat elégetve? Elég lenne spenóttal bevetni a Nagy-Alföldet.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Utána jártam ennek.
Ez a felvétel valójában júniusban készült, és a maga a berendezés is akkor épült, és arra használták, hogy Zelenszkijt holografikusan megjelenítsék amikor beszédet mondott különböző tech konferenciákon londoni, párizsi, stockholmi, amszterdami, berlini, dublini közönségek számára.
Maga a felvétel a linken ebből a werkfilmből lett kivágva:

Tehát bár sok orosz oldal arra használja, valójában ez egy kontextusból kiragadott videó, ami az ostrom után több hónappal készült és semmilyen módon sem bizonyíték arra, hogy Zelenszkij ne lett volna Kijevben annak ostromakor.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Maga a felvétel a linken ebből a werkfilmből lett kivágva:

Tehát bár sok orosz oldal arra használja, valójában ez egy kontextusból kiragadott videó, ami az ostrom után több hónappal készült és semmilyen módon sem bizonyíték arra, hogy Zelenszkij ne lett volna Kijevben annak ostromakor.

Hagyjuk is figyelmen kívül, hogy rengeteg márciusi videón látszott a CGI háttér.
Csak akkor még azzal védték, hogy szándékosan gyenge minőségű, mert a bunkerben készült és igazából nem akarják átverni vele a népet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 071
88 031
113
@Flexus kolléga rovatát folytatva az okádék újságírás egyik újabb példája, avagy

Most nem is a cikk üzenete meg tartalma a lényeg, mert nem akarok tényleg semmilyen politikát meg ukrán topikot belevenni, de baszdmeg ilyen retardált kifejezést, mint az óriáshíd mégis honnan lehet egyáltalán kitalálni :hadonaszos: Oké, hogy vasárnap van, kell a cickbait és még lehet nem is a legfényesebb gyakornokokat ültetik ilyenkor be, de ez még egy bulvárnál is kínos. Kb az a szint, mikor az index óriáságyúként hivatkozott a Koalicija-SzV-re, mert még egy wikipedia szócikket sem voltak képesek megnézni. Bár azt is kinézem belőlük, hogy a kríminél a giant bridge kifejezést akarták nyelvújítani, csak nem sikerült. Vagy akkor holnaptól a Csatorna-alagút is óriásalagút lesz, mert a szerkesztőségben úgy gondolták?
Fos hvg, portfólió.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Ó, és itt van a nagy kedvenc. Ez már pár napos, de akkor elfelejtettem: Jövőkutató: Van még 30 évünk a Földön, próbáljuk meg értelmesen kihasználni! Annyit hozzá, hogy a pasi egy "összeomlás-kutató". Hogy a kibaszott ....-be tudnak ekkora méretes baromságokkal előjönni? És ebből megél, hogy a fene egye meg. Mekkora már? Ülök otthon, elmélkedem és jó pénzt kapok érte akármekkora faszságot is mondok.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Ó, és itt van a nagy kedvenc. Ez már pár napos, de akkor elfelejtettem: Jövőkutató: Van még 30 évünk a Földön, próbáljuk meg értelmesen kihasználni! Annyit hozzá, hogy a pasi egy "összeomlás-kutató". Hogy a kibaszott ....-be tudnak ekkora méretes baromságokkal előjönni? És ebből megél, hogy a fene egye meg. Mekkora már? Ülök otthon, elmélkedem és jó pénzt kapok érte akármekkora faszságot is mondok.
Óvatosan hallgassuk, mert néhol majdnem belebasztam a széket a monitorba. A terelés, mellébeszélés, hozzá nem értés és méretes baromságok olyan halmaza, aminél tényleg csak kapkodjuk a levegőt.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 672
113
@Mark1993
Igen. A kérdésed egyébként jogos, és a válasz sem a mai értelemben vett egyértelmű nemzet-definiciónak megfelelő. Azt lehet mondani, hogy a terület elnevezése (ukrajna), még hamarabb vált elfogadottá, mint a népnév. Egy pontosan körül nem határolható (mint országhatár) terület az egykori kijevi állam délilkeleti részétől a Fekete-tenger városainak területéig. Az itt lakó rutén ( kisorosz) népeket már a XVI. századtól ukránként említik, a területet pedig ukrajnaként, mint határvidéket.
(Bővebben: Oscar Halecki: A nyugati civilizáció peremén).
A Dnyeper bal- és jobbparti ukránság sorsa is külön utakon járt, miután az előbbiek orosz, az utóbbiak lengyel-litván fennhatóság alá kerültek. A balparti ukrán nemesség a XVIII. század végére eloroszosodott, és csak a jobbágysorban élő parasztok között maradt meg az identitás. Az ukrán nemzeti mozgalom a XVIII-XIX. században a lengyel és Habsburg uralom alatt élő ukrán értelmiség körében kapott lángra, bővebben ld. Niederhauser Emil: A nemzeti megújulási mozgalmak Kelet-Európában (Bp., 1977).
Szóval volt terület, amit Ukrajnának hívtak, volt népcsoport, ami magát ukránként definiálta.
Volt eloroszosodás, ez nem kérdés.
Ezek a tények kicsit hosszabban @boki számára
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 672
113
...semmilyen ország sem emelhet kezet katonailag a saját lakosságára,csak mert usánkának az Orosz gáz,és olajmezőkre vásik a pofája
Magyarországon is adtak ilyenre parancsot a kommunizmus alatt...
Az USA-nak hiába fáj a foga az orosz gáz- és olajmezőkre, azokat Kína fogja saját céljaira kihasználni - Oroszországgal együtt. Mármint, hogy Oroszországot is ki fogja használni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711