Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 839
57 799
113
Gorbacsov helyet a vezető eredetileg Grigorij Vasziljevics Romanov lett volna.
"keményvonalas" csávó volt, a hadipari fejlesztésekhez volt köze korábban. Leningrádban elég komoly fejlesztéseket vitt véghez. Végzetsége szerint hajóépítő mérnök, 5 Leninrend birtokosa volt.
Amikor meghalt Csernyenkó nem volt Moszkvában Romanov.
Mire oda utazott, hogy összeüljön a választmány addigra közölték vele, hogy Gorbacsov a vezető, már megválasztották XD
Igaz szabálytalan volt a dolog, de sebaj. Romanovot azonnal "nyugdíjazták".
Igazi kis érdekes, színes történet :rolleyes:
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Tudod a megvédést, nem csak erőszakosan, polgárháborúval, fegyverrel lehet véghezvinni. (Ha odáig fajul a dolog, már régen rossz.) Csak annyi kellett volna tenniük, hogy azt az apró kis X-et, nem egy usabérenc komédiás neve mellé teszik. (Egy demokráciában ennyi is elég.)
Ennek issza most mindenki a levét.
Egy demokráciában mindenki oda teszi az X-et, ahová akarja. Azért demokrácia a neve.
Annak isszuk a levét, hogy Oroszország elérkezettnek látta az időt a régi érdekszférájának visszaállítására (v.ö.: NATO-bővítések visszavonása), az USA meg úgy érezte, annyit sem érdemel, amennyi van neki ( Ukrajna nyugati érdekszférába vonása). Hogy kinek van igaza, azt ne feszegessük, hosszú oldalak szólnak itt erről, nem is a legbarátságosabban, de ez a konfliktus központi eleme.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Tömegverekedés, egy szolnoki benzinkútnál:


Egyébként a tömegből ítélve, nem ma barnulhattak le az "erős" falkatagok.
Egyszer Ceglédnél tapasztaltam hasonlót, ahol nem sokon múlott a tettlegesség, a kisebbség részéről, egy idősebb ember kárára.
Neki csak annyi volt a bűne, hogy mert szólni azért, amiért balesetveszélyesen bevágtak elé.
Egyből tolatott a csapattagok másik autója, és mindjárt 8 ember állt szemben az öreggel.
 
  • Dühítő
  • Tetszik
Reactions: enzo and merleg

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
Tömegverekedés, egy szolnoki benzinkútnál:


Egyébként a tömegből ítélve, nem ma barnulhattak le az "erős" falkatagok.
Egyszer Ceglédnél tapasztaltam hasonlót, ahol nem sokon múlott a tettlegesség, a kisebbség részéről, egy idősebb ember kárára.
Neki csak annyi volt a bűne, hogy mert szólni azért, amiért balesetveszélyesen bevágtak elé.
Egyből tolatott a csapattagok másik autója, és mindjárt 8 ember állt szemben az öreggel.
Állandó téma a fikuszzombik részéről,hogy nyugat hamarosan iszlámisztán lesz (ami különben igaz).De az nem,hogy mi elöbb leszünk ziegunerland........
És mi járunk rosszabbul.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Vajon mi lehetett az oka, hogy mégis oda tették az x-et?
Mert ezt nagyon nem firtatja senki...
Vajon mennyi köze van a Krím elcsatolásának és a szakadár államok szakadárkodásának hozzá?
Amibe szerintem itt sokan nem gondolnak bele, hogy a 2000 -es években az ukrajnai elnökválasztásokon közel 50-50% -os megosztottság volt, és a törésvonal erősen korrelált az egyes régiókban a magukat orosz anyanyelvűnek vallók arányával.
Krím és Donbasz egy részének elcsatolásával kb 6 millió lakosságú, orosz többségű terület esett ki a választásokból. Ez már akkor is jelentősen befolyásolja az eredményeket, ha mindenki ugyanúgy szavaz, mint addig tette.
9xnFgPa.png
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Amibe szerintem itt sokan nem gondolnak bele, hogy a 2000 -es években az ukrajnai elnökválasztásokon közel 50-50% -os megosztottság volt, és a törésvonal erősen korrelált az egyes régiókban a magukat orosz anyanyelvűnek vallók arányával.
Krím és Donbasz egy részének elcsatolásával kb 6 millió lakosságú, orosz többségű terület esett ki a választásokból. Ez már akkor is jelentősen befolyásolja az eredményeket, ha mindenki ugyanúgy szavaz, mint addig tette.
9xnFgPa.png
Akkor nagy ötlet volt Putyin részéről megkavarni a fekáliát...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 625
32 171
113
Mire gondolsz konkrétan? Kifejtenéd?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
"Két ember meghalt, legalább tizenkettő pedig megsérült csütörtök reggel, amikor leszakadt egy függőhíd a kelet-szerbiai Cacak közelében – közölte a szerbiai közszolgálati televízió. A tudósítás szerint egy turistacsoport tagjai zuhantak a vízbe, amikor a túlterheltségtől leszakadt a Nyugati-Moraván átívelő függőhíd. A sérülteket kórházba szállították, állapotuk stabil, két nő élettelen testét a folyóból húzták ki."

Az egy szép vidék, arra jártunk tavasszal. Lehet sétahajókázni a folyón, és szép kolostorok vannak a közelben, meg kicsit olyan, mint a ráckevei Duna-ág, tele hangulatos fakalyibákkal, nyaralókkal. Arra a hídra meg felmentek néhányan (egyszerre max. négyen, elsősorban fotózni) de ha valaki rálépett a hídra úgy belengett, hogy kajabálni kezdtek. Én inkább a híd lábánál lévő - ott van a hajókikötő is - kocsmahivatal teraszán iszogatva röhögtem rajtuk.
Szerencsétlen marhák, látni lehetett elsőre, hogy nem bír el tíz embert sem... :(
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113

Azért júniusban Koppenhágában nagyon nem azt tapasztaltam, hogy olcsóbb lenne kint az élelmiszer... posztoltam is ide valahova.
Persze kétségtelen, hogy nagy a drágulás itthon, én sem örülök neki, senki ne értse félre... Csak azért ez a külföldön mindig minden jobbozás nekem már uncsi.

Mellesleg a koktélpari a Fővám téren sokkal-sokkal ezer alatt van. Múltkor valami 3 vagy 400-ért vettem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
Azért júniusban Koppenhágában nagyon nem azt tapasztaltam, hogy olcsóbb lenne kint az élelmiszer... posztoltam is ide valahova.
Persze kétségtelen, hogy nagy a drágulás itthon, én sem örülök neki, senki ne értse félre... Csak azért ez a külföldön mindig minden jobbozás nekem már uncsi.

Mellesleg a koktélpari a Fővám téren sokkal-sokkal ezer alatt van. Múltkor valami 3 vagy 400-ért vettem.
Mert a dánok egy nem dán fizetésünek megintcsak qrva drágák.Náluk a 2 eurós benzinár olcsónak számit......Nem csak most,10+ éve már igy voltak vele.