Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
A földeléssel nem lehet gond? Kössétek össze egy falon kívüli vezetékkel a bojler meg a biztosítéktáblát próbaképpen.... Persze ésszel. Mert ha akkor is ez történik, akkor a bojler a huncut. De ilyen esetben amúgy is jó lenne új vezetéket behúzni a bojlernek... Szerintem... Józan paraszti ésszel... De majd @Fundin szakérti.
Az ÁVK akkor kapcsol le ha az áram "elszivárog" jó esetben a védővezetőn (föld) keresztül. tehát azzal szerintem nem lesz baj :) az ÁVK működési elve az alábbi linken https://megaohm.hu/aram-vedokapcsolo/fi-rele-mukodesi-elve
@Centquri prime a lehető legjobban választottatok a kollégának a megfelelő műszerekkel egy fél óra lesz az egész ha nem szalad bele valami durva szabványtalanságba. Te egy napon át keresnéd egy csavarhúzóval meg egy kombinált fogóval jó esetben még egy multiméterrel :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Parades, hogy a tavolleted alatt sikerult egy uj szoval kiegeszitened a szokincsedet es azota minden masodik posztodban „geolokalsz“.
A kellemetlen, hogy ennek ellenere minden mondatod olyan, mintha egy Rakosi-korszakbol itt maradt ujsagot olvasnek. Nem jovok ra, hogy ezek a szavak, mondatok, stilus honnan jonnek neked.
Panoz volt ilyen észak koreai hírképzőt megjárt, lehet annak a valakinek a kollégája.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 453
113
Alapvetően annyira nincs, hogy egy albérletet ami nem is az enyém elkezdjek szétbontani. Főleg, hogy nem vagyok villanyszerelő, csak műkedvelő amatőr.
Hahaha...
Kedvencem a bojler mésztelenitése,háton fekve, mert a pincében kb 70 centin van a alja.:)
A fütöelem leszerelése, esetleg cserèlése, a mészkö eltâvolitâsa egyszerü. De igazán fincsi a fütöelemet tartó lap 5 izgó-mozgó csavarjával való visszatètele. :confused:Nyugodt kèz, jó idegek sok türelem kell hozzá. Esetleg segit, ha a csavarokat nedves wc-papir galacsinnal fixâlod ( vagy megpróbálod fixâlni...).Nem árt a drótokat lefényképezni, mielött szétszeded az egészet. A villanyszerelök sem rajonganak érte, sokan nem is vállalják.
Szerencsére csak pár évenként kell csinálni. :)
PS: Nem vagyok mèrnök, még csak müszaki sem.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Hahaha...
Kedvencem a bojler mésztelenitése,háton fekve, mert a pincében kb 70 centin van a alja.:)
A fütöelem leszerelése, esetleg cserèlése, a mészkö eltâvolitâsa egyszerü. De igazán fincsi a fütöelemet tartó lap 5 izgó-mozgó csavarjával való visszatètele. :confused:Nyugodt kèz, jó idegek sok türelem kell hozzá. Esetleg segit, ha a csavarokat nedves wc-papir galacsinnal fixâlod ( vagy megpróbálod fixâlni...).Nem árt a drótokat lefényképezni, mielött szétszeded az egészet. A villanyszerelök sem rajonganak érte, sokan nem is vállalják.
Szerencsére csak pár évenként kell csinálni. :)
PS: Nem vagyok mèrnök, még csak müszaki sem.
Mmint vízkő, nem?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 453
113
Nekem mészkönek tünik. Fehèr.Granulátos, kèzzel lehet morzsolni...
Nem azèrt csinálom, mert annyira szeretem csinálni, hanem mert a szerelö ritkán jön rövid határidövel. :(
Youtuberól tanultam meg...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Nekem mészkönek tünik. Fehèr.Granulátos, kèzzel lehet morzsolni...
Nem azèrt csinálom, mert annyira szeretem csinálni, hanem mert a szerelö ritkán jön rövid határidövel. :(
Youtuberól tanultam meg...
Ha kristálytanilag nézzük, a "mészköved" inkább aragonit, de ez nem változtat azon, hogy kemény hálózati víz esetén, pld. Keszthely-Tapolca-Sümeg térsége, rendszeresen megcsináld a vízkőtelenítést.....
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
@Ember ugye Te is macskás vagy?
/vagy más, aki szintén zenész/
Készítettél már házilag neki kekszet/kaját?
Szerinted ha csirkeszívet összemixelek (tojással, liszttel, olajjal) és kisütöm, akkor hogyan viselkedne?
Ezeket gondoltam volna így módosítani:ú
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 395
3 632
113
Hahaha...
Kedvencem a bojler mésztelenitése,háton fekve, mert a pincében kb 70 centin van a alja.:)
A fütöelem leszerelése, esetleg cserèlése, a mészkö eltâvolitâsa egyszerü. De igazán fincsi a fütöelemet tartó lap 5 izgó-mozgó csavarjával való visszatètele. :confused:Nyugodt kèz, jó idegek sok türelem kell hozzá. Esetleg segit, ha a csavarokat nedves wc-papir galacsinnal fixâlod ( vagy megpróbálod fixâlni...).Nem árt a drótokat lefényképezni, mielött szétszeded az egészet. A villanyszerelök sem rajonganak érte, sokan nem is vállalják.
Szerencsére csak pár évenként kell csinálni. :)
PS: Nem vagyok mèrnök, még csak müszaki sem.

Volt szerencsém ehhez a csavaros "játékhoz", aki ezt a megoldást a hajdunál kitalálta, az szerintem már rengeteget csuklott... Meg a jóédes anyukája is!
Hogy hogy a szarba lehetett ilyen szerelhetetlenül kitalálni azt a szart, azt fel nem foghatom. De a még durvább, hogy évtizedekig így gyártották, tán még ma is így megy...

:mad::mad: :mad: :hadonaszos::hadonaszos:
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Itt az igazi dráma,ki emlékszik még doktor bubóra,kockásfülű nyúlra,varázsceruza,lolka bolka?

Ebből egy csomót nem tudtam, pedig én sok mesét szerettem az említettek közül.
A kockásfülű nyúlat, Mirr-murr-t, a Varjúdombi meséket nem szerettem már gyerekkoromban sem.
Dr. Bubó poénjait meg csak idősebb koromban értettem meg.
De most is vannak tök jó magyar rajzfilmek gyerekeknek.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 526
29 733
113

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
@Ember ugye Te is macskás vagy?
/vagy más, aki szintén zenész/
Készítettél már házilag neki kekszet/kaját?
Szerinted ha csirkeszívet összemixelek (tojással, liszttel, olajjal) és kisütöm, akkor hogyan viselkedne?
Ezeket gondoltam volna így módosítani:ú
Igen, kettő is van, de még nem sütöttem nekik ilyet, szerintem jól hangzik, és jó ha zabliszttel csinálod, épp annyival, hogy összetartsa. Kacsaszív is jó az olaj meg lehet állatos boltban kapható lazacolaj azt szeretik. Drágább lesz, a macska az első! :)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Igen, kettő is van, de még nem sütöttem nekik ilyet, szerintem jól hangzik, és jó ha zabliszttel csinálod, épp annyival, hogy összetartsa. Kacsaszív is jó az olaj meg lehet állatos boltban kapható lazacolaj azt szeretik. Drágább lesz, a macska az első! :)
Te turmixolnád pépesre a szívet, vagy csak darabolni?
Nem makkan meg a sütéstől vajon?

Az első.... megbsza a krva anyjt, most hagyta ott a jódarab stilton sajtot, amit adtam neki o_O
Nem beszélve a szárított birka tüdőről és szarvasmarha májról -az se kell... bezzeg a csirkeszív az megy,
a többit meg majd megeszem én gondolom.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby