Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
684
2 705
93
Tetőtér szigetelésnél a szarufák közé behelyezett 15 cm-es szigetelő ( üveggyapot) kevés? Mennyi az ajánlott?! Ha valaki ért hozzá megköszönöm a választ!
Én nem értek hozzá, de sztem kevés, főleg üveggyapotból (én oda nem is azt tennék). Poliuretánhabból szoktak ennyit. Még ásványgyapotból, vagy polisztirolból is minimum 20 cm-t szoktak.

 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Kb.
A vájling peremét meg szabadalakítja.
Én ezektől mindig seggre ülök, lévén semmi kézügyességem nincs.
Dettó. Tegnap kb. 15 percig szenvedtem mire sikerült feltenni egy WC papír tartót...
De mondjuk a IKEA-s fellépő se volt piskóta, de abban az is benne volt, hogy a hozzáadott útmutató szart sem ért, full szar eleven volt benne, hogy szerintük hogyan kéne összerakni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Dettó. Tegnap kb. 15 percig szenvedtem mire sikerült feltenni egy WC papír tartót...
De mondjuk a IKEA-s fellépő se volt piskóta, de abban az is benne volt, hogy a hozzáadott útmutató szart sem ért, full szar eleven volt benne, hogy szerintük hogyan kéne összerakni.
Bevallom bennem nagyon sokáig élt az a sztereotípia, hogy egy mérnöknek van némi érzéke a -kétkezi- műszaki dolgokhoz.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
The end of US hegemony and the US dollar as the worlds reserve currency is near. The next expansion of BRICS+ will have a GDP 30% larger than the US, over 50% of the global population and 60% of oil and gas reserves. Multipolar is inevitable. More details: silkroadbriefing.com/news/2022/11/0…

Az Egyesült Államok hegemóniájának és a dollárnak, mint a világ tartalékvalutájának vége közeleg. A BRICS+ következő bővítésének GDP-je 30%-kal nagyobb lesz, mint az Egyesült Államoké, a világ népességének több mint 50%-a és az olaj- és gázkészletek 60%-a lesz. A multipoláris elkerülhetetlen.

További részletek: silkroadbriefing.com/news/2022/11/0…


Na ettől vinnyog a nyugat és főleg az USA. Mihelyt kiderül a dodóról , hogy csak üres papír és lesz alternatívája onnantól dől a kártyavár !
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Bevallom bennem nagyon sokáig élt az a sztereotípia, hogy egy mérnöknek van némi érzéke a -kétkezi- műszaki dolgokhoz.
Az egy dolog, hogy tudod hogyan kell működnie, hogyan gyártják le, hogyan kéne összeszerelni. De a megvalósítás megint egy másik munka. Persze, az sokat segít, ha a tervező is képben van szakmai trükkökkel.
A technológus a felelős a gyártásért. Neki tényleg képben kell lenni a "kétkezi" munkával is.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az egy dolog, hogy tudod hogyan kell működnie, hogyan gyártják le, hogyan kéne összeszerelni. De a megvalósítás megint egy másik munka. Persze, az sokat segít, ha a tervező is képben van szakmai trükkökkel.
A technológus a felelős a gyártásért. Neki tényleg képben kell lenni a "kétkezi" munkával is.

Azért az, hogy odaszorítom a wc papír tartót a falhoz, vízmérték, 2 pötty ceruzával, fúró, tipli, facsavar ne legyen már túl komplikált :)
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
684
2 705
93
Azért az, hogy odaszorítom a wc papír tartót a falhoz, vízmérték, 2 pötty ceruzával, fúró, tipli, facsavar ne legyen már túl komplikált :)
Ilyenkor döbbenek rá, hogy mennyire egyszerű (akár primitívnek mondható) életet élek. Soha a büdös életben fel nem merült bennem, hogy szükségem lenne ilyesmire, nálam tök jól megáll az oldalán. :confused: De most teljesen elbizonytalanodtam... mondhatni hiányérzetem támadt. :(
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Lehet itt köpködni a 8$-os módszerre, de a régi se volt jobb, gyakorlatilag vagy reklámoztál twitteren és úgy jutottál hozzá, vagy ideológiailag elég képzett voltál az ingyenes hozzáféréshez:
Ezek a behemótok régen is fizettek érte, csak nem így. (Gondolom részvényt vettek, vagy a tulajuk vett részvényt, és szólt le a megfelelő csatornán).
Elon egyrész a sűrű fillér elvet választja, úgy néz ki, plusz a balhé kell a hírverésnek, hogy revitalizálja a platformot.

Az se lepne meg, ha shortolt volna pár nagy céget előtte, és esetleg benne lenne valahogy a keze ebben is :p (persze SEC-biztos módon)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Bevallom bennem nagyon sokáig élt az a sztereotípia, hogy egy mérnöknek van némi érzéke a -kétkezi- műszaki dolgokhoz.
Az már a múlt. Kéne változtatni rajta, de az egyetemi oktatók elefántcsontoronyba kövülése is tesz ellene. Általában szakonként van pár jó arc ipari kapcsolatokkal, akiknél lehet esetleg gyakorlatiasságot felszívni annak, aki nem olyan háttérrel érkezett.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Az már a múlt. Kéne változtatni rajta, de az egyetemi oktatók elefántcsontoronyba kövülése is tesz ellene. Általában szakonként van pár jó arc ipari kapcsolatokkal, akiknél lehet esetleg gyakorlatiasságot felszívni annak, aki nem olyan háttérrel érkezett.
(szerkesztés időbe nem fért bele egy plusz gondolat)

Amit nagyon bánok: a villanyszerelő/automatizőr OKJ-nek nem mentem neki amikor az utolsó ingyenes/egyszerű OKJ roham volt kb 2 éve, mert nem volt kapacitásom rá. Nagyon jól jönne most, ha lenne minősített papírom, engedélyem ilyenekkel foglalkozni, amik számottevő részét amúgy is tudok már középsulis tanulmányokból.

Végtelen pénz (munka, és igényes munkára igény) van a témában, és most unom már nagyon a home officet, jó lenne kicsit több terepi munka.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Azért az, hogy odaszorítom a wc papír tartót a falhoz, vízmérték, 2 pötty ceruzával, fúró, tipli, facsavar ne legyen már túl komplikált :)
Tökéletes példa!
Végtelen ideig el tudok pöcsölni ilyen feladatokkal. :)
Például:
Néhány mm-rel biztos, hogy eltér a furatok pozíciója a vízszintestől. És tudom, hogy viszonylag könnyen beállítható a wcpapír-tartó, de megőrülök, hogy ha a csavarfejek nem futnak és addig bizgerálom, amíg jó nem lesz. :)
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Ilyenkor döbbenek rá, hogy mennyire egyszerű (akár primitívnek mondható) életet élek. Soha a büdös életben fel nem merült bennem, hogy szükségem lenne ilyesmire, nálam tök jól megáll az oldalán. :confused: De most teljesen elbizonytalanodtam... mondhatni hiányérzetem támadt. :(
Lehet venni a Praktikerhez hasonló helyeken álló tartót, amire 4-5 tekercs ráfér. Praktikus, esztétikus, és látod, mikor fog elfogyni (A párom heppje volt, hogy elpakolta a papírt, és gyakran akkor fogyott el, amikor egyedül voltam otthon és szaros seggel meg letolt gatyával kajtattam a lakásban azt a rohadt papírt, mert kétszer ugyanoda soha nem rakta.... :)
 
M

molnibalage

Guest
Bevallom bennem nagyon sokáig élt az a sztereotípia, hogy egy mérnöknek van némi érzéke a -kétkezi- műszaki dolgokhoz.
Pont azért is lettem, mert nincs ez meg. Amikor nehezen megközelíthető helyre tesznek csavart, akkor volt, hogy majdnem kárt tettem tárgyban a kurvaanyzázás közben. Ezért sem raktam összes saját PC-t nulláról 2008 óta. Soha többet nem akarok ilyenekkel szopni.

De az IKEÁ-s bútoroknál is vannak kihívások, de inkább azok teljesen balfasz összeszerelési útmutatói miatt.
Ezt ugyanis össze lehetett rakni úgy az útmutató szerint, hogy a furatok kurvára nem estek egybe és teljesen ki sem lehetett nyitni...

A megoldás az, hogy a két fém részt tettem rá, aminek max. nyitott állapotban a távolsága kiadja, hogy mennyire kéne kinyílnia.
Az útmutató meg nem ezt mutatta, azt tedd rá a végén. Ja, persze és centiméteres eltérés volt aközött, aminek lennie kellett volna és kijött.

Azért az, hogy odaszorítom a wc papír tartót a falhoz, vízmérték, 2 pötty ceruzával, fúró, tipli, facsavar ne legyen már túl komplikált :)
Aha, és azt a kis szar csavart a falnál mire meghúzod, egy örökkévalóság. Csak úgy 10-szer esett ki a kezemből a hajszálvékony imbuszkulcs.