Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Mintha egy időben nem lett volna rá szándék ($$$) horvát, vagy mindkét oldalon? Lehet más oka (is) volt. Időközben egyébként beindult a dolog, az M6 már majdnem a határnál van, a tervek szerint 2024 Q1-ben kerülhet sor ezen szakasz átadására:
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 698
28 093
113
Figyelmeztetés: nyugger féle idegfaszos kiakadás fog következtni

Már elnézést, de mégis mi a pöcsöm ez a szar cikk? Konkrétan sikerült az őszi infostartos Tornado förmedvényt is alulmúlni. Még annyira sem volt képes az idióta cikkíró, hogy a V-2 motorcsaládnak utánanézzen és konzekvensen B-2-ként hivatkozik rá. Ennyire fogalmatlan hülye és ignoráns mégis hogy a pömpölőben lehet valaki? Wikipédia baszdmeg legalább annyit nézhettél volna meg, ha már oroszul egy kukkot sem értesz

Arról már nem is beszélek, hogy ukrán állami vállalatként írja le azt a HTZ-t meg a későbbi Malisev gyárat, miközben az 1930-40-es években ukrán államiság nem is létezett. Jön azzal a képzelgésével is, hogy hurr-durr a hülye oroszok a Királytigris (persze ott sem bírta az eredeti német nevét használni hanem King Tiger lett belőle) motrotját másolták le és azt akarják az Armatába pakolni :D Faszim, ha egy kicsit utánanéznél legalább az Armatát megelőző orosz fejlesztéseknek, akkor a T-95-nél megláthatnád mennyire faszságot írtál.

De még van itt tényleg minden képzelgés arról, hogy a beakadt lőszert nem lehet csak "szervizbázison" kiszedni, merthogy automata torony. Áhh tényleg, véletlenül sem tudsz bemászni a töltőberendezéshez és véletlenül sincsen ám hozzá szervizajtó a málházáshoz ugye? Plusz a google translate megint alkotott és így lett az autoloaderből a cikkben öntöltő berendezés lol. Amúgy kolléga nagyon ráállt az autoloader szapulására, ahol figyelembe sem veszi persze azt, hogy a nyugati töltőkezelő tud ám fáradni is, plusz a következő generációs lövegeket mindenki autoloaderrel képzeli el

Hablatyol még az elektronikáról is veretes faszságokat, viszont tovább egyszerűen nem bírtam már az undortól olvasni ezt a szart. De így nesze, ez a magyar újságírói színvonal. Aztán még ők vannak felháborodva, mikor semmibe veszik őket vagy felmerül, hogy ezt a foslék npc szintet a chatgpt is jobban lenne képes végezni

Ui.: Azért csak letekertem a végére és ez a barom egy lazerpig videóból írt cikket, hát több kérdésem nincs is. Annyira nem képes, hogy minimális szinten önálló kutatást/fact checkinget végezzen és egy szaros YT videóból ír anyagot :D Igaz privátbankártól mégis mire számítottam azt sem tudom
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 512
13 428
113
Arról már nem is beszélek, hogy ukrán állami vállalatként írja le azt a HTZ-t meg a későbbi Malisev gyárat, miközben az 1930-40-es években ukrán államiság nem is létezett.

Mire jó ez az erőltetett Harkiv alak ? Ilyen tempóval mikor fogják Kijevet Kijivnek, vagy Csernobilt Csornobilnak hívni ?

Vjacseszláv Malisev 1902-ben született Uszty-Sziszolszkban, átnevezve Sziktivkarban, Komiföldön, de nem komi volt, hanem fehér, orosz.

Alekszander Morozov 1904-ben Brjanszkban.

Mióta létezik olyan nép, hogy ukrán ? Van hozzá pontos évszám.

Mert a Cári Oroszországban biztos nem létezett még ukrán. De ahogy tart jelenleg a történelemírás, 1844-ben, vagy már 1794-ben az is ukrán volt, aki egyébként nem !

Ez ugyanaz, mint a románoknál, hogy már a neandervölgyi ősember is román volt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 624
55 110
113
Figyelmeztetés: nyugger féle idegfaszos kiakadás fog következtni

Már elnézést, de mégis mi a pöcsöm ez a szar cikk? Konkrétan sikerült az őszi infostartos Tornado förmedvényt is alulmúlni. Még annyira sem volt képes az idióta cikkíró, hogy a V-2 motorcsaládnak utánanézzen és konzekvensen B-2-ként hivatkozik rá. Ennyire fogalmatlan hülye és ignoráns mégis hogy a pömpölőben lehet valaki? Wikipédia baszdmeg legalább annyit nézhettél volna meg, ha már oroszul egy kukkot sem értesz

Arról már nem is beszélek, hogy ukrán állami vállalatként írja le azt a HTZ-t meg a későbbi Malisev gyárat, miközben az 1930-40-es években ukrán államiság nem is létezett. Jön azzal a képzelgésével is, hogy hurr-durr a hülye oroszok a Királytigris (persze ott sem bírta az eredeti német nevét használni hanem King Tiger lett belőle) motrotját másolták le és azt akarják az Armatába pakolni :D Faszim, ha egy kicsit utánanéznél legalább az Armatát megelőző orosz fejlesztéseknek, akkor a T-95-nél megláthatnád mennyire faszságot írtál.

De még van itt tényleg minden képzelgés arról, hogy a beakadt lőszert nem lehet csak "szervizbázison" kiszedni, merthogy automata torony. Áhh tényleg, véletlenül sem tudsz bemászni a töltőberendezéshez és véletlenül sincsen ám hozzá szervizajtó a málházáshoz ugye? Plusz a google translate megint alkotott és így lett az autoloaderből a cikkben öntöltő berendezés lol. Amúgy kolléga nagyon ráállt az autoloader szapulására, ahol figyelembe sem veszi persze azt, hogy a nyugati töltőkezelő tud ám fáradni is, plusz a következő generációs lövegeket mindenki autoloaderrel képzeli el

Hablatyol még az elektronikáról is veretes faszságokat, viszont tovább egyszerűen nem bírtam már az undortól olvasni ezt a szart. De így nesze, ez a magyar újságírói színvonal. Aztán még ők vannak felháborodva, mikor semmibe veszik őket vagy felmerül, hogy ezt a foslék npc szintet a chatgpt is jobban lenne képes végezni

Ui.: Azért csak letekertem a végére és ez a barom egy lazerpig videóból írt cikket, hát több kérdésem nincs is. Annyira nem képes, hogy minimális szinten önálló kutatást/fact checkinget végezzen és egy szaros YT videóból ír anyagot :D Igaz privátbankártól mégis mire számítottam azt sem tudom
Hű, de felhúztad magad! Igyál egy kupica pálinkát és feledd el azt a szerencsétlen idiótát. :)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 698
28 093
113
Mire jó ez az erőltetett Harkiv alak ? Ilyen tempóval mikor fogják Kijevet Kijivnek, vagy Csernobilt Csornobilnak hívni ?
Ugyanaz a posztmodern liberalizmus dekonstrukciós ágának nyelvtannáci tendenciája, mint ami pl. Lukasenkonál és a fehéroroszoknál is megjelent, hogy akkor most a szolidaritás nevében csakis az ukrán/belarusz alakokat használjuk, mert mocskoselnyomógyarmatosítóoroszok. Hirtelen senkit sem érdekel, hogy hány évtizeden vagy évszázadon keresztül volt meg a történelmi magyar neve - ami sokszor egyezett az orosszal - az adott településnek, most bizony az ukránt kell használni különben putlerbérenc vagyol. Hülye hvg pár hónapja még egy fizetős cikket is lehozott, hogy Kijevet is annak kéne. Azon csodálkozok, hogy Ungvárt még nem Uzsgorodozták le a nagy ukránpártiságban
Ez ugyanaz, mint a románoknál, hogy már a neandervölgyi ősember is román volt
A fáraók meg ukránok csak nem találom most azt a videót :D
Hű, de felhúztad magad! Igyál egy kupica pálinkát és feledd el azt a szerencsétlen idiótát. :)
A Privátbankár / Portfólió / stb-től eleve témaidegen az egész, felesleges bosszankodni rajta, a problémák ott kezdődnek, amikor az Aranysas és Regiment is agitációs propagandát tol ...
Ma még vezetek, de majd Veszprémben jönni fog a Tátratea :D Plusz igazából megint az a hülye népnevelő lelkem ilyenkor a probléma, mert látom azt, hogy ennyi fals és szándékosan torzított info jut el a tömegekhez, majd csodálkozunk mikor az általános hazai haditechnikai ismeret/közbeszéd az így a béka segge alatt. HTKA is részben ennek az orvoslására jött létre még anno, de sajnos a tendencia az ukrán háborúval csak tovább romlott, mikor hirtelen minden balfasz/tehetségtelen/lusta firkászból hirtelen Ukrajna szagértő lett
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Jön azzal a képzelgésével is, hogy hurr-durr a hülye oroszok a Királytigris (persze ott sem bírta az eredeti német nevét használni hanem King Tiger lett belőle) motrotját másolták le és azt akarják az Armatába pakolni :D
el-risitas-juan-joya-borja.gif
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 698
28 093
113
Ez mondjuk szép szómagyarítás amúgy, szerintem, az öntöltő pisztoly/puska mintájára.
Amúgy koncepcióját illetően nem rossz, csak én személy szerint inkább az automata előtétet használnám, mert az öntöltő az jobban a self-loading-nak feleltethető meg. Itt viszont az orosz (автомат заряжания) és az angol eredeti is arra helyezi a hangsúlyt, hogy a szerkezet működése emberi közreműködés nélkül, automatizált módon történik. Bár lehet ez inkább csak az én részemről ilyen autizmus és tényleg ez legyen a legkisebb probléma. Helyette szállingózzanak a lézengő lőszerek :D

Ui.: Megtaláltam ez éppen DeepL fordítás eredménye volt
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 850
15 187
113
Amúgy koncepcióját illetően nem rossz, csak én személy szerint inkább az automata előtétet használnám, mert az öntöltő az jobban a self-loading-nak feleltethető meg. Itt viszont az orosz (автомат заряжания) és az angol eredeti is arra helyezi a hangsúlyt, hogy a szerkezet működése emberi közreműködés nélkül, automatizált módon történik. Bár lehet ez inkább csak az én részemről ilyen autizmus és tényleg ez legyen a legkisebb probléma. Helyette szállingózzanak a lézengő lőszerek :D

Ui.: Megtaláltam ez éppen DeepL fordítás eredménye volt

Csak hogy az autista fegyvernomenklatúra klubhoz csatlakozzak - az angol eredetű (Browning után) lehet az automata, a német átvét (Selbstlade) lehet az öntöltő, legalábbis régen úgy tűnik így használták a különböző eredetű fegyvereken.

Van egy 1913-as magyar fegyverkatalógusom, ott aztán tök összevissza van minden is: ömműködő ismétlőpisztoly, automata ismétlőpisztoly, aztán van "Legujabb fél-automatikus "Bayard" karabély", szóval teljes a katyvasz a kezdetektől.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Ért valaki a kivégzésekhez?
Most néztem újra a Róma, nyílt várost és a Bíbor és feketét.
Mindkettőben /olasz/ kivégzőosztag, /olasz/ papokat végez ki.
Illetve nem, mert mindkettő filmben direkt mellé lőnek.
Ami eddig fel sem tűnt, hogy mindkettőnél az elítélt a kivégzőosztagnak
háttal ül egy széken, mellkassal a támla felé.
Esetleg ötlet, hogy mi lehet ennek az oka?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Ért valaki a kivégzésekhez?
Ha csak nincs egy egykori hóhér a fórumon, akkor nem valószínű, hogy találsz ilyen embert.
Most néztem újra a Róma, nyílt várost és a Bíbor és feketét.
Mindkettőben /olasz/ kivégzőosztag, /olasz/ papokat végez ki.
Illetve nem, mert mindkettő filmben direkt mellé lőnek.
Ami eddig fel sem tűnt, hogy mindkettőnél az elítélt a kivégzőosztagnak
háttal ül egy széken, mellkassal a támla felé.
Esetleg ötlet, hogy mi lehet ennek az oka?
Csak egy tipp: ha a szék le van csavarozva, akkor a kivégzendő illetőt megtartja, nem hagyja, hogy a lövések kinetikus energiája következtében a test eldőljön.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Ha csak nincs egy egykori hóhér a fórumon, akkor nem valószínű, hogy találsz ilyen embert.

Csak egy tipp: ha a szék le van csavarozva, akkor a kivégzendő illetőt megtartja, nem hagyja, hogy a lövések kinetikus energiája következtében a test eldőljön.
Fura dolgok érdeklik az embereket, hátha van ilyen is :D
Nem mindegy annak a testnek már?
Fura, mert máshol nem láttam még ilyenmód, itt viszont mindkét eset azonos, a két film meg teljesen más korban.
A Róma, nyílt város pl 1945-ös. Felteszem akkurátusan játszották el a dolgot, nem öncélúan.
De a szék értelmére még nem jöttem rá.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 402
16 628
113
Fura dolgok érdeklik az embereket, hátha van ilyen is :D
Nem mindegy annak a testnek már?
Fura, mert máshol nem láttam még ilyenmód, itt viszont mindkét eset azonos, a két film meg teljesen más korban.
A Róma, nyílt város pl 1945-ös. Felteszem akkurátusan játszották el a dolgot, nem öncélúan.
De a szék értelmére még nem jöttem rá.
Angol humor lenne? :)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Fura dolgok érdeklik az embereket, hátha van ilyen is :D
Mindig tanulok valami újat.
Nem mindegy annak a testnek már?
Fura, mert máshol nem láttam még ilyenmód, itt viszont mindkét eset azonos, a két film meg teljesen más korban.
A Róma, nyílt város pl 1945-ös. Felteszem akkurátusan játszották el a dolgot, nem öncélúan.
De a szék értelmére még nem jöttem rá.
Én elmondtam a tippem. Lehet, hogy valaki más pontosabb választ tud adni.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Talán azért ül háttal,hogy ne nézzen a szemükbe.,a szék nekem is új.
Mert felszentelt pap?
Mindig tanulok valami újat.

Én elmondtam a tippem. Lehet, hogy valaki más pontosabb választ tud adni.
Nem vagyok aberrált, csak fura ez a dolog :D

Egyébként itt az egyik,
57:47-től
A másik
1:39:31-től
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand