Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Kertbe igen, de van kint vele vki. Más macskákkal nem balhézott.

Volt igen. Negatív.
HIV lehetne, de az is negatív volt, azt is karmolással kaphatná el.
Daganat sem, mert az meg látszana szintén a vérképen meg nyirokcsomókon, ugyan ez valami csípésnél is.
Mérgezés sem, mert arra se klappol a labor, meg nem is hány stb.

Egy autoimmun +újra egy HIV tesztet csináltatok.
De egyelőre a lázat kellene levinni, meg az immunerősítőket beleerőszakolni.
Értem. Más ötletem sajnos nincs, macskában nem vagyok otthon.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 697
28 092
113
Nem tudom, hogy érdekel-e vagy van-e neked, de ingatlanbiztosítás mellé érdemes kiegészítő kisállat (kutya, macska) egészségbiztosítást kötni. Évente minimális pluszköltség, cserébe évi 75-150.000 forint értékben állják az állatorvosi kezelés + gyógyszerek költségét.
Annyi kiegészítés hozzá, hogy pl. a Groupama esetében 7 éves korig vállalja csak a biztosító a kisállatot, afelett már nem
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Annyi kiegészítés hozzá, hogy pl. a Groupama esetében 7 éves korig vállalja csak a biztosító a kisállatot, afelett már nem
A Generali egész élettartam alatt fizet annyi kikötéssel, hogy a biztosítás megkötése idején el kell múlnia 6 hónaposnak és nem lehet 7 évesnél idősebb.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 852
27 315
113
Kertbe igen, de van kint vele vki. Más macskákkal nem balhézott.

Volt igen. Negatív.
HIV lehetne, de az is negatív volt, azt is karmolással kaphatná el.
Daganat sem, mert az meg látszana szintén a vérképen meg nyirokcsomókon, ugyan ez valami csípésnél is.
Mérgezés sem, mert arra se klappol a labor, meg nem is hány stb.
Ja, meg az UH se lát semmit.

Egy autoimmun +újra egy HIV tesztet csináltatok.
De egyelőre a lázat kellene levinni, meg az immunerősítőket beleerőszakolni.
Mármint FIV, de igen.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 320
113
Én azért pár héttel később megismételném. Arra írtam, h amit HIVnek írtál, az FIV. Mondjuk ott nagyobb az esélye, ahol több macskát tartanak együtt.
Mindenképp. Ezt a Feligen CRP -t szoktam neki beadatni egyébként.

Az a bajom /meg az orvosnak/, hogy a fehvsejt szám nem mászott el a jó értéktől.
Annak pedig egy sima vmilyen gyulladásnál is kéne :/
Így elég fura az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 320
113
Kihez vitted? Melyik doki?
Sicc Állatorvos, József Attilán, két doki is látta már.
Talán mára mintha jobban lenne, de nagyon talán /lekopogom/,
mert a tegnap is így indult, de délre rosszul lett ismét. Nem is evett egész nap.

Ja... biztosítás. Nyilván...
Kiderült, hogy van rá biztosítás. Mondjuk ha ezt tudom, akkor kérek számlákat csütörtöktől.
Utólag meg nyilván nem lehet. Tipik :D
De legalább megmarad ha menni kell az Állatorvosira -ha kell a biopszia.
Ott elég mokány árak vannak...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Sicc Állatorvos, József Attilán, két doki is látta már.
Talán mára mintha jobban lenne, de nagyon talán /lekopogom/,
mert a tegnap is így indult, de délre rosszul lett ismét. Nem is evett egész nap.

Ja... biztosítás. Nyilván...
Kiderült, hogy van rá biztosítás. Mondjuk ha ezt tudom, akkor kérek számlákat csütörtöktől.
Utólag meg nyilván nem lehet. Tipik :D
De legalább megmarad ha menni kell az Állatorvosira -ha kell a biopszia.
Ott elég mokány árak vannak...
Egy komolyabb állategészségügyi ellátásért több százezer forintot vagy akár többet is ott lehet hagyni pillanatok alatt.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 407
4 992
113
Már régen nem írtam Index szemlét, de most...: (OK ez Napi.hu, de egykutya) Valaki fejtse már meg nekem, hogy mi a fene az a műholdas nyomvonal? : "Később a szakértők olyan verziókkal álltak elő, amelyek szerint a zuhanáshoz vezető hirtelen manőver oka egy másik repülőgép kikerülése vagy annak műholdas nyomvonalába való ütközés, egy meteorszondával vagy egy madárrajjal való ütközés, valamint a kabin nyomáscsökkenése volt, ami miatt a pilóták elvesztették az eszméletüket." Először tettek közzé fotókat Gagarin halálának helyszínéről
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 697
28 092
113
Már régen nem írtam Index szemlét, de most...: (OK ez Napi.hu, de egykutya) Valaki fejtse már meg nekem, hogy mi a fene az a műholdas nyomvonal? : "Később a szakértők olyan verziókkal álltak elő, amelyek szerint a zuhanáshoz vezető hirtelen manőver oka egy másik repülőgép kikerülése vagy annak műholdas nyomvonalába való ütközés, egy meteorszondával vagy egy madárrajjal való ütközés, valamint a kabin nyomáscsökkenése volt, ami miatt a pilóták elvesztették az eszméletüket." Először tettek közzé fotókat Gagarin halálának helyszínéről
Drága szerzőn kifogott a google translate, főleg miután az oroszról magyarra szarul fordít és a medúzás anyag nemigen sikerült :D
Alapvetően a magyarul nemzeti gyászt jelentő государственный траур kifejezést sikerült állami gyásszá csavarni. Ami meg a műholdas nyomvonalt illeti ott valszeg a fordító összeszarta magát, mert a спутный след az lényegében a másik gép által keltett légörvényt/turbulenciát jelöli, amibe belerepülve elszállt az irányítás. Viszont a szputnij kifejezést hogyan lehetett szputnyikovijra áttekerni az rejtély.

Mondjuk annyira low effort az egész cikk, hogy konkrétan a meduza anyag szó szerinti fordítása, csak még az sem sikerült :D Igaz a napi.hu részéről minőséget ne is várjon az ember
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
_128365075_leopard_2_tank_2x640d-nc.png.webp


A BBC illusztrációja a hírhez, miszerint megérkeztek az első német Leo tankok Ukrajnába.