Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Egyszerûen tedd ignore-ra, amiképp én is. Annyian és annyit hadakoztok vele feleslegesen. Nekem hónapokkal ezelôtt elég volt ebbôl és mellé még kretén is. Ignore és vége a nyomorék birodalomnak az oldalon.
De a reakciókból látszik, hogy bővült a portfóliója az LMBT jogok és britannia után immár a holokauszt is téma. Az a baj, hogy a válaszolókat nem tehetem mind ignorera, mert akkor már csak téged tudlak itt olvasni lassan. (amit szeretek, de azért a változatosság gyönyörködtet)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 025
66 477
113
De a reakciókból látszik, hogy bővült a portfóliója az LMBT jogok és britannia után immár a holokauszt is téma. Az a baj, hogy a válaszolókat nem tehetem mind ignorera, mert akkor már csak téged tudlak itt olvasni lassan. (amit szeretek, de azért a változatosság gyönyörködtet)
Én csak ôt tettem olyanra amit nem kapkodok visszavonni. Sokkal nyugodtabb a rengeteg irritàló brith nélkül minden, csak azt làtom, hogy géppuska szerûen telít topikokat amivel hergel mindenkit a vàlaszok alapjàn.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 743
26 193
113
Tudunk valamit @Szittya -ról?
Márc.2. óta nem posztolt.
Írnék egy hosszabb összefoglalót. de nemteszem. Jelenleg a gyerekkoromba szétvert álkapcsom miatt kialakúlt fordítottharapás következményébe a teljes koponyát éríntő ízületi váladékkal történt feltöltődését távolítom el magamnak egy a tarkónáll elytett metszéssel és a válladék odamaszírozásával. csapolom épp. ezt 5-7 évente meg kell csinálnom ez után hálát adva megváltoztatom az életem mint mindig. Az előző 7 éves ciklusom egy kalap szar vólt minden tekintetbe. Tehát lezárásra kerül. így most innét is búcsúzom. Kérem töröljétek a profilomat.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 504
6 466
113
Kösz.
(Azt megnéztem, hogy mikor posztolt utoljára, csak azt nem, hogy mit.)
Hiányzott.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Mondjuk én mai napig nem értem ezt az egész eljárást. Nem hiszem el, hogy nincs egy orvos aki ezt ne tudná megoldani.

Ismertem olyan srácot aki már járni se tudott mikor végre bevitték sárgadinnye méretű daganattal a combján és 2 hónap múlva már boldogan sétált szidva magát a 4 évnyi szenvedésért....
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
több köze van a magyar biztpolhoz mint a IX. ker.-i parkolásnak
Pedig az nagyon is reális téma! Régen már kidolgoztak egy technológiát:
image.aspx


amit tudunk alkalmazni honvédelmi vonatkozásban is:

1625786_10206914687532394_2420251550727280585_n.jpg.1200x630_q85_crop-center_upscale.jpg


Ezt a képességet hazai gyártással is fel tudjuk építeni!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
15.000 Ft

De laborvizsgálat ára függ attól, hogy a doki rendelkezik-e a megfelelő vérkép automatával, stb vagy külső laborba küldi vizsgálatra.
Külső labor.
46000 volt a vér+ lázcsillapító-gyullcsökkentő inj+ féreghajtó+ a vizsgálati díj+ egy 30ml-es immunerősítő csepp
De mondjuk ma reggelre még szarabbul volt.
Úhogy délután vissza doki, infúzió, algopyrin inj, vmi immunerősítő paszta =23000
Holnap reggel meg megint vissza infúzióra...
De akkor gondolom ezek reális árak.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Külső labor.
46000 volt

10-18.000 Ft
+ lázcsillapító-gyullcsökkentő inj+
3-5000 Ft
pár száz Ft
+ a vizsgálati díj+
Dokitól függ, kb. 6-20.000 Ft
egy 30ml-es immunerősítő csepp
pár ezer Ft
De mondjuk ma reggelre még szarabbul volt.
Úhogy délután vissza doki, infúzió, algopyrin inj, vmi immunerősítő paszta =23000
Holnap reggel meg megint vissza infúzióra...
De akkor gondolom ezek reális árak.
Nagyjából reális.

Nem tudom, hogy érdekel-e vagy van-e neked, de ingatlanbiztosítás mellé érdemes kiegészítő kisállat (kutya, macska) egészségbiztosítást kötni. Évente minimális pluszköltség, cserébe évi 75-150.000 forint értékben állják az állatorvosi kezelés + gyógyszerek költségét.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
10-18.000 Ft

3-5000 Ft

pár száz Ft

Dokitól függ, kb. 6-20.000 Ft

pár ezer Ft

Nagyjából reális.

Nem tudom, hogy érdekel-e vagy van-e neked, de ingatlanbiztosítás mellé érdemes kiegészítő kisállat (kutya, macska) egészségbiztosítást kötni. Évente minimális pluszköltség, cserébe évi 75-150.000 forint értékben állják az állatorvosi kezelés + gyógyszerek költségét.
Ez nem jutott eszembe. Köszi.
Most biztos jól jött volna :D Még azt sem tudtuk kitalálni, hogy mitől van...
a limfocita-szám naggggyon alacsony: 0,1
Viszont mellette a fehvsejt stb meg nem csökkent :/
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Autoimmun betegség, gyulladás, fokozott stressz…
Az első talán.
De még annak is látszania kellene a többi értéken.
Vmi olyat magyarázott a doki, hogy nagyon szar, kb nincs immunrendszere a limfocita alapján. Viszont kérdés, hogy az mióta meg mitől. Mert ha ennyire tré, akkor sokkal hamarabb is kellett volna h már baja legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Az első talán.
De még annak is látszania kellene a többi értéken.
Vmi olyat magyarázott a doki, hogy nagyon szar, kb nincs immunrendszere a limfocita alapján.
Hát igen, tulajdonképpen ez a helyzet.
Viszont kérdés, hogy az mióta meg mitől. Mert ha ennyire tré, akkor sokkal hamarabb is kellett volna h már baja legyen.
Kijárós macska? Be van oltva FeLV ellen? Volt rá tesztelve?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Hát igen, tulajdonképpen ez a helyzet.

Kijárós macska? Be van oltva FeLV ellen? Volt rá tesztelve?
Kertbe igen, de van kint vele vki. Más macskákkal nem balhézott.

Volt igen. Negatív.
HIV lehetne, de az is negatív volt, azt is karmolással kaphatná el.
Daganat sem, mert az meg látszana szintén a vérképen meg nyirokcsomókon, ugyan ez valami csípésnél is.
Mérgezés sem, mert arra se klappol a labor, meg nem is hány stb.
Ja, meg az UH se lát semmit.

Egy autoimmun +újra egy HIV tesztet csináltatok.
De egyelőre a lázat kellene levinni, meg az immunerősítőket beleerőszakolni.