Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Talán csak annyi az értelme és közös pontja, hogy a Bíbor és a fekete alkotói visszautalnak és tisztelegnek a korábbi Róma nyílt városra.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Megoldva:
Az olaszoknál kétfajta lövés általi kivégzés volt:
Szemből, illetve háttal.
Utóbbi:
"A hátba lövöldözés hírhedt volt, és olyan bűncselekményekért szabták ki, amelyek rendkívüli gyalázatot jelentettek. A hátba lövés előtt a lefokozás , majd a kivégzés megtörtént : az elítéltet bekötött szemmel, háttal a lőosztagnak ültették; maga a szakasz, ha már a helyszínen jelen volt az elítélt előtt, hátulról sorakoztak fel, így az elítélt és a szakasz soha nem nézett egymásra; miután a szakasz megfordult, az ítéletet végrehajtották."

A szemben történő kivégzés is alapvetően ülve történt, csak külön kérésére állították fel az elítéltet.

Tehát a háttal az megaláztatás volt.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Megoldva:
Az olaszoknál kétfajta lövés általi kivégzés volt:
Szemből, illetve háttal.
Utóbbi:
"A hátba lövöldözés hírhedt volt, és olyan bűncselekményekért szabták ki, amelyek rendkívüli gyalázatot jelentettek. A hátba lövés előtt a lefokozás , majd a kivégzés megtörtént : az elítéltet bekötött szemmel, háttal a lőosztagnak ültették; maga a szakasz, ha már a helyszínen jelen volt az elítélt előtt, hátulról sorakoztak fel, így az elítélt és a szakasz soha nem nézett egymásra; miután a szakasz megfordult, az ítéletet végrehajtották."
És valóban! A Róma, nyílt városban háttal sorakozik fel a kivégzőosztag - a Bíbor és feketénél már biztos
elfelejtették ezt a részletet :)
Érdekes, mert ugye ha valakit meg akarnak alázni, akkor akasztják.
A lőpor és golyó mégiscsak nemesebb.
Örök hála. Sejtettem én, hogy van mondanivaló a dolog mögött. Köszi.
Ma is tanultunk valamit :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
És valóban! A Róma, nyílt városban háttal sorakozik fel a kivégzőosztag - a Bíbor és feketénél már biztos
elfelejtették ezt a részletet :)
Érdekes, mert ugye ha valakit meg akarnak alázni, akkor akasztják.
A lőpor és golyó mégiscsak nemesebb.
Örök hála. Sejtettem én, hogy van mondanivaló a dolog mögött. Köszi.
Ma is tanultunk valamit :)
Erre is van magyarázat.
Az olaszoknál a legsúlyosabb kivégzés volt sortűz és még azon belül is a háttal végzett az aljának az alja.

"A lövészosztag volt a legsúlyosabb büntetés, amelyet az olasz katonai törvénykönyvek (8-29. cikk a hadsereg büntető törvénykönyve - 7-31. haditengerészeti büntetőtörvénykönyv) szabtak ki, és a régi olasz katonai jogszabályok által elképzelt egyetlen módot jelentette a halálbüntetés kiszabására."

Azért is mehetett "feledésbe", mert 1947-ben volt az utolsó kivégzés sortűz által Olaszországban.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Erre is van magyarázat.
Az olaszoknál a legsúlyosabb kivégzés volt sortűz és még azon belül is a háttal végzett az aljának az alja.

"A lövészosztag volt a legsúlyosabb büntetés, amelyet az olasz katonai törvénykönyvek (8-29. cikk a hadsereg büntető törvénykönyve - 7-31. haditengerészeti büntetőtörvénykönyv) szabtak ki, és a régi olasz katonai jogszabályok által elképzelt egyetlen módot jelentette a halálbüntetés kiszabására."

Azért is mehetett "feledésbe", mert 1947-ben volt az utolsó kivégzés sortűz által Olaszországban.
Persze, hogy súlyos hiszen halálbüntetés.
De gondolom akasztottak is ha olyat kellett, aki a golyót nem érdemelte ki (?) .

edit: bár ha az egyetlen bevett mód a golyó volt, akkor valóban eggyel 'alantasabb' háttal végezni

Legalább a filmekben direkt mellé lőnek a honfitársaik :)
Mondjuk papot kivégezni egyébként is nonszensz szerintem. o_O
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 135
15 761
113
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A valóság majd kiderül, "a bűnösök bűnhődjenek" de érdekes a cikk evolúciója.

A farkas és a vadász története:

Elkezdődött úgy, hogy egy megyei lap megírta, hogy "egy vadász kilőhette", "Amint bővebb információt szerzünk, cikkünket frissítjük!" (jelenleg még nem frissült)
mno.hu-n még: "a BOON, amelyek szerint egy vadász kilőhette".

Aztán mi történt, uszkve 3 óra alatt az ugyan abból a BOON-os forrásból eredő hírrel? valahogy átváltozott (transz hír, ne vonjuk meg a hírektől, hogy néha véletlenül áttranszformálódjanak):
444, telex, 24, blikk, stb.: "a Boon.hu információi szerint a borsodi Hidasnémeti környékén egy vadász kilőtte"; "Hidasnémeti környékén egy vadász kilőtte azt a jeladóval rendelkező farkast, amelyik Svájcból tévedt Magyarország területére április elején – írja a BOON."

Majd a szerencsétlen mandiner sem tud egy forrásra rákattintani és azt értőn olvasni: "...számol be a 444. A lap a Boon.hu információira hivatkozva azt is írja, hogy a borsodi Hidasnémeti környékén ért véget az állat útja, miután egy vadász kilőtte".

Az meg, hogy egy tényszerű cikkből, hogy lesz hangulatkeltő cikk az megint más kérdés. (persze megint, ugye mivagyunk a mucsa mármint persze nem mi budapestiek, újságírók, függetlenek és liberálisok és európai értékeket vallók -hanem megint a vidék, a borsod, a magyarok)
De mint látjuk a foglalkozás elérte a célját, a hír még nem megerősített, a NNI és a rendőrség még nem reagált, de már a hangulatot megcsinálták az erre fogékonyaknál. Lehet dühöngeni, lehet hibáztatni, és "Nakérem" kerek-perec kijelenteni, meg "Magyarországon nem szokás"-ozni és "nem lepődök meg"-ezni ...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Orcakönyvről csórtam:

"Részlet egy családkutatási csevegésből. A beszélgetőpartner családnevét és az argentin település nevét kicsillagoztam.

- Helló, Betty K*** vagyok Bostonból. Egy bánsági eredetű argentin fiúhoz mentem feleségül a nyolcvanas években. Akkor még élt az apai nagyapja, Q*****-ben laktak, délre Buenos Aires-től. Amikor először meglátogattam a vőlegényem családját, furcsának találtam, hogy a nagypapa naponta legalább ötször meghallgatta ezt a zeneszámot:


Akkor még nem tudtam, hogy ez mi. Volt neki egy magnókazettája, tele ilyenekkel.

- Hm... És mondd Betty, hogy hívják a férjedet?

- Federico-nak.

- Úgy értem, hogy mi a családneve?

- Ja vagy úgy. Schneider.

- Aha, értem... De ugye ennyi idő után már nem találod furcsának a nagypapa zenei ízlését?

- Hát a férjem kérésére az elsőszülött fiamat Adolfo-nak kereszteltük, úgyhogy már mindent értek."
Valószínűleg kitalált sztori, de valóban vannak családtörténeti feketelyukak. Egyszer kutattam felkérésre, minden ág megvolt, kivéve egyet; valami nagy-nagy bácsi kereskedő szelleműbb volt, mint a sokévi átlag és kerülgettük a témát, hogy a család nem e olyan eredtű, ahova újabban a Gyöngyösi Márton is járni szokik. Elég jó belehetett lőni, hogy honnan erednek, sok adat meglett, de pechre pont az az egy ág nem lett meg, ám mikor a végén kvízeztünk, hogy Mennyi? Mennnnyí? Fele? Rájöttem, hogy nem véletlenül merült fel ilyen kardinálisan a kérdés a családban.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Valószínűleg kitalált sztori, de valóban vannak családtörténeti feketelyukak. Egyszer kutattam felkérésre, minden ág megvolt, kivéve egyet; valami nagy-nagy bácsi kereskedő szelleműbb volt, mint a sokévi átlag és kerülgettük a témát, hogy a család nem e olyan eredtű, ahova újabban a Gyöngyösi Márton is járni szokik. Elég jó belehetett lőni, hogy honnan erednek, sok adat meglett, de pechre pont az az egy ág nem lett meg, ám mikor a végén kvízeztünk, hogy Mennyi? Mennnnyí? Fele? Rájöttem, hogy nem véletlenül merült fel ilyen kardinálisan a kérdés a családban.
Elméletileg, valós a történet.
A konteo.blogrepublik.eu-s tiboru írta a fészbúkján.
Most családfakutatózik nyuggerként.
 
  • Hűha
Reactions: enzo and Kim Philby

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Valószínűleg kitalált sztori, de valóban vannak családtörténeti feketelyukak. Egyszer kutattam felkérésre, minden ág megvolt, kivéve egyet; valami nagy-nagy bácsi kereskedő szelleműbb volt, mint a sokévi átlag és kerülgettük a témát, hogy a család nem e olyan eredtű, ahova újabban a Gyöngyösi Márton is járni szokik. Elég jó belehetett lőni, hogy honnan erednek, sok adat meglett, de pechre pont az az egy ág nem lett meg, ám mikor a végén kvízeztünk, hogy Mennyi? Mennnnyí? Fele? Rájöttem, hogy nem véletlenül merült fel ilyen kardinálisan a kérdés a családban.

Egyébként én sem tudtam majd 30 éves koromig, hogy egyik öregapám nyilas volt.
Megsebesült a doni áttöréskor, és csak így tudta elkerülni, hogy felépülése után újra a frontra kerüljön. 2 kis gyereke volt már '44 közepén.
Meg azt is akkor tudtam meg, hogy apám sitkón volt Kőhidán vagy hol, a hatvanas években, jóval születésem előtt. Mi, gyerekek, úgy tudtuk, hogy tüdőszanatóriumban volt és nem lehetett látogatni.
Ha akkor nem vagyok otthon, sosem tudom meg.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
De mint látjuk a foglalkozás elérte a célját, a hír még nem megerősített, a NNI és a rendőrség még nem reagált, de már a hangulatot megcsinálták az erre fogékonyaknál. Lehet dühöngeni, lehet hibáztatni, és "Nakérem" kerek-perec kijelenteni, meg "Magyarországon nem szokás"-ozni és "nem lepődök meg"-ezni ...

Én momentán olyan olyan reakciókat láttam facebook-on:

borsodi féltestvéreinket ismerbe azon se csodálkoznék ha már meg is ették volna.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Valami görbült a térben.

dgdg.jpg
Kérlek mondd hogy már a mudit keresed!
Cifrát szeretnék, olyat aminek megvan a farka, hogy tudja csóválni. Meg majd tölts fel róla jó sok képet. Köszönöm! :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kérlek mondd hogy már a mudit keresed!
Cifrát szeretnék, olyat aminek megvan a farka, hogy tudja csóválni. Meg majd tölts fel róla jó sok képet. Köszönöm! :)
Nem. :)
Múlt héten kellett elaltani a kutyánk, elég hirtelen, elég nehéz utolsó pár nappal; kicsit még friss a dolog; és abban állapodtunk meg, hogy egy darabig nem lesz másik eb.
Pumit akartak ajándékba adni, de az meg pláne nem kellett.
Sokat gondolkodtunk, hogy milyen kellene, de nagyon nehéz két ilyen ideális kutya után, mint ami volt kockáztatni, hogy lesz e olyan jó; és azért elég nagy felelősség egy olyannal együtt élni 10-en évig, aki nem biztos, hogy tudja hozni azt a mércét, amit az elődei felállítottak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Á, értem. Ez igazán szomorú.

A minap nézegettem őket a neten. Azt hiszem még mindig nyitott a törzskönyvük, vagyis nem feltétlen kell papírral venni. Azt ráérsz megcsinálni később is.
Azért majd rákérdezek időnként, mert ezek sokkal cukibbak annál, mintsem hogy szomorkodhasson az ember. Persze nem azért mondom...
;)