Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 045
15 033
113
Valaki tud nekem vmi linket, bótot, ahonnan jó kis Wagneres pólókat ilyesmit lehet rendüni? Egyet taliztam ami tetszik 15 ajró...köszke... segíthetnek ukránfanok is :D
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az információ előállítása pénzbe kerül, kicsit túlzó elvárés, hogy ez ingyenesen kelljen odaadni mindenkinek. Honnan lenne a K+F-re pénz egyébként, ha a hasznot letarolják a többiek?
@ozymandias @nyugger áthoztam ide

Az a baj, hogy a tudományos publikációk esetén, a publikáció plusz költség, és nem pedig bevétel forrás.
+Annak ellenére, hogy kb fél év egy komolyabb publikáció átfutása, ha minden rendben van, és 2-5000 euró, még a nature esetén is 40% felett van a nem reprodukálható kísérletek aránya.
Na akkor innentől sok értelmük nincs, csak a nevük. Ami ugye megdobja az imp-jüket, ami viszont kell a pályázatokhoz, tehát a végeredmény az, hogy marad ott minden, mert hiába jelenne meg egy új szuper, újság család, ha az ismeretlenség miatt az idézettség a béka segge alatt marad, ami miatt alacsony impaktu lesz, ami viszont azt jelenti, hogy nem sokat számít, és a kör bezárult.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 090
16 424
113

Szerintem ez lehetett (Rendőrlovassági laktanya, Bercényi - Esze Tamás sarok)


Most is megvan: https://www.google.com/maps/@47.454...C-bheeJ5PLuUIlkQ!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

fortepan_16669.jpg
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 569
10 266
113
"Nem,az ilyet mifelénk butának hívják. Bár a trollok is buták,szóval vékony jégen jársz."
@Reppa

Értem, akkor a kisebbségi vélemény a trollság.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 056
16 697
113
Hisztek a reinkarnációban? Yoda nem bírta ki, most éppen AT blogján játszik Don Quijotét.. Aprítja a fórumközösséget rendesen. Egy érdekesség, ugye "magyarul" irogat kissé furcsa nyelvezettel, a fórumgazda kiszúrta kapaszkodjatok, Lemberg megyéből, Ukrajna nacionalista erődítményéből tolja az észt, (míg ott is meg nem unják..)

Csak a trollság juttatta ezt eszembe...
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 158
3 437
113
Orbán Vektor legnagyobb hibája, hogy nehezen mond nemet a hazai dolgokat illetően, s többet szentel a nemzetközi életnek, mint kellene. Értem én, hogy nyomot akar hagyni a világban, hogy nevét még halála után is említsék a határainkon túl, de ez már adott. Ideje lenne, ha a honi folyamatokra nagyobb figyelmet szentelne.
Napjainkban Lázár viszi el a "mindennapok terhét", de ez még kevés, ha és amennyiben nem lépnek fel keményebben, nagyon nehéz helyzetbe sodorják bele az országot. Ekkora mennyiségű hitelnek a vége az, hogy nyögni fog az ország (már nyög). Értem én, hogyha "mérnek akkor veszítenek", de így a végén mindannyian óriásit fogunk veszíteni. A rövidtávú vágyak és a racionalitás ütközik.
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 056
16 697
113
Ez tok komoly volt?
Nézzetek be AT lapjára, idézek pld egy hozzászólását, a "Megnyerhetetlen háború" poszthoz

"Mi a magyarok aránya Munkácson?
Melyik magyar miniszterelnök /ő most akkor a magyarok érdekében dolgozott vagy mindig az ellen csak e kérdésben nem/ alatt lett oda rakatva a város felé magasodó magyar szélsőjobbos jelkép?
Vannak petőfi utcák ukrajnai magyarok által is lakott településeken és kapható magyarul kiirva a II. Rákóczi Ferenc üveges sör is.
Mindenféle szükséges kisebbségi joguk meg van.
Budapestről akarják a feszültséget kelteni.
Ukrajnának az a kedvező /birtokon belül van/ ha nyugalom van kárpátalján/zákárpátszká oblasztyban/ budapest akarja a feszültséget gerjeszteni.
Sajnos. Cinikus módon mit sem törődve a ott lakók valós érdekeivel.
Osztrák kisebbségi politika hányan voltak 1920 ban magyarok burgenland tartományban hányan azok 2020-ban /nem bevándorlók meg a határ magyar oldaláról átjárok, hanem ott született magyarul beszélő emberek.
Kassán/Kosice hogy változott a magyarok aránya 1920-2020 között?
Magyarország lakossága hogy változott 1990 -2022 között? Ez a millió feletti magyararországi magyar lakosság csökkenés kinek tudható be?"

Nem tudom a stílusból ráismertek-e, annó velem is kötekedett egy kicsit az egyik blogon, nem nyújtott feledhetetlen alkotást, így nem tudom megitélni, csak arra emlékszem innen hogy ki lett b@szva mint macskát sz@rni...
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 056
16 697
113
Hisztek a reinkarnációban? Yoda nem bírta ki, most éppen AT blogján játszik Don Quijotét.. Aprítja a fórumközösséget rendesen. Egy érdekesség, ugye "magyarul" irogat kissé furcsa nyelvezettel, a fórumgazda kiszúrta kapaszkodjatok, Lemberg megyéből, Ukrajna nacionalista erődítményéből tolja az észt, (míg ott is meg nem unják..)

Csak a trollság juttatta ezt eszembe...
Nagyon tetszett egy válasz az ottani blogtárstól:

"Yoda, ki vagy te, ezzel a harcosan zavaros magyarellenességgel?"
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Valaki tud nekem vmi linket, bótot, ahonnan jó kis Wagneres pólókat ilyesmit lehet rendüni? Egyet taliztam ami tetszik 15 ajró...köszke... segíthetnek ukránfanok is :D
Látom, már meg is érkezett és lőttél egy szelfit:
je-suis-Wagner.jpg

(Sixtus Netflix edition)

 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 660
113
Nézzetek be AT lapjára, idézek pld egy hozzászólását, a "Megnyerhetetlen háború" poszthoz

"Mi a magyarok aránya Munkácson?
Melyik magyar miniszterelnök /ő most akkor a magyarok érdekében dolgozott vagy mindig az ellen csak e kérdésben nem/ alatt lett oda rakatva a város felé magasodó magyar szélsőjobbos jelkép?
Vannak petőfi utcák ukrajnai magyarok által is lakott településeken és kapható magyarul kiirva a II. Rákóczi Ferenc üveges sör is.
Mindenféle szükséges kisebbségi joguk meg van.
Budapestről akarják a feszültséget kelteni.
Ukrajnának az a kedvező /birtokon belül van/ ha nyugalom van kárpátalján/zákárpátszká oblasztyban/ budapest akarja a feszültséget gerjeszteni.
Sajnos. Cinikus módon mit sem törődve a ott lakók valós érdekeivel.
Osztrák kisebbségi politika hányan voltak 1920 ban magyarok burgenland tartományban hányan azok 2020-ban /nem bevándorlók meg a határ magyar oldaláról átjárok, hanem ott született magyarul beszélő emberek.
Kassán/Kosice hogy változott a magyarok aránya 1920-2020 között?
Magyarország lakossága hogy változott 1990 -2022 között? Ez a millió feletti magyararországi magyar lakosság csökkenés kinek tudható be?"

Nem tudom a stílusból ráismertek-e, annó velem is kötekedett egy kicsit az egyik blogon, nem nyújtott feledhetetlen alkotást, így nem tudom megitélni, csak arra emlékszem innen hogy ki lett b@szva mint macskát sz@rni...

Minden ember megmondhatoja elkepeszto empatikus allapotomnak es extrem humanista beallitottsagomnak melynel csak cukimukisagom nagyobb, de vannak esetek, amikor…
g0cu.gif
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 660
113
Hallo kartarsak! Ha esetleg tud valaki barhol az osztrak hegyekben valami pofas kis Hütte-t, ahol mar jart is kerem ne fogja vissza magat! Elore is koszonom!
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 045
15 033
113
Látom, már meg is érkezett és lőttél egy szelfit:
je-suis-Wagner.jpg

(Sixtus Netflix edition)

nem véletlen nem fért be a humor rovatba ..... Látom kilyukadt a humorkulacsod :D
 
W

Wilson

Guest
Valaki tud nekem vmi linket, bótot, ahonnan jó kis Wagneres pólókat ilyesmit lehet rendüni? Egyet taliztam ami tetszik 15 ajró...köszke... segíthetnek ukránfanok is :D

Akciós 28 ojró helyett most le van árazva 23 ojróra úgyhogy ne fogd vissza magad és tenyerelj rá a rendelés gombra....:)

richard-wagner-german-opera-composer-t-shirt-classic-mens-t-shirt.jpg


 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 045
15 033
113
Akciós 28 ojró helyett most le van árazva 23 ojróra úgyhogy ne fogd vissza magad és tenyerelj rá a rendelés gombra....:)

richard-wagner-german-opera-composer-t-shirt-classic-mens-t-shirt.jpg


Még egy Humor Harold :D " Ismét jót nevettünk vidéki pajtásunk 3 pontos humorán" :D
Zelis póló is van...rendeljek neked? a 2 egyben olcsóbb :DDe van olyan ahol ráteszik a fotódra Biden arcát is...szeretnéd? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány