Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 014
14 829
113
Nem ismerlek így nem tudhatom, hogy pontosan milyen pólóra vágysz,csak annyit írtál, hogy segítséget kérsz wagneres póló beszerzésében mivel nem ismerlek így joggal feltételezhettem, hogy lehet, hogy Richard Wagner rajongó vagy és egy a mester arcképével ellátott pólóban szeretnéd végig ülni a
Bayreuthi Ünnepi Játékokat...
erre most írhatnám hogy full baromság, mert kb az itteni előéletemet ismered... (már 14 óta vagyok) de most azt írom...igen igazad van nem tudhattad :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az ember a barátait megválogatja a családtagjait meg nem; a barátokkal jóban van az ember, még ez nem feltétlen kell ennek teljesülnie. De szerintem a család kifejezés sem igazán fedi le a hasonszőrű szervezetek működését és tagjainak kapcsolatát. Több közösségi típus összegyúrva (etnikai, gazdasági, célorientált, céh stb.).
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 021
38 352
113
Az ember a barátait megválogatja a családtagjait meg nem; a barátokkal jóban van az ember, még ez nem feltétlen kell ennek teljesülnie. De szerintem a család kifejezés sem igazán fedi le a hasonszőrű szervezetek működését és tagjainak kapcsolatát. Több közösségi típus összegyúrva (etnikai, gazdasági, célorientált, céh stb.).
Azért a mafia csak nevében volt család - nem is érdemes összmosni vele. Pont az vetett véget az ameriaki olasz mafiának (vagy legalábbis nagyon meg gyengítette őket) hogy 80-90 évekbe sorra dobták fel egymást. Már nem volt omerta, hallgatás! Mindeki fel dobott mindenkit, csak neki ne kelljen ülni. Lásd John Gottit sem tudták lecsukni, amíg Sammy "the bull" nem köpött - hogy a legismertebb esetet mondjam.
Régen az amerikai elnökválasztásokba is bele szóltak a szakszervezeteken keresztül, most meg már kisstílű csikre fogók csak.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Azért a mafia csak nevében volt család - nem is érdemes összmosni vele. Pont az vetett véget az ameriaki olasz mafiának (vagy legalábbis nagyon meg gyengítette őket) hogy 80-90 évekbe sorra dobták fel egymást. Már nem volt omerta, hallgatás! Mindeki fel dobott mindenkit, csak neki ne kelljen ülni. Lásd John Gottit sem tudták lecsukni, amíg Sammy "the bull" nem köpött - hogy a legismertebb esetet mondjam.
Régen az amerikai elnökválasztásokba is bele szóltak a szakszervezeteken keresztül, most meg már kisstílű csikre fogók csak.
Azért az utolsó mondatát revidiálja. : )
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 017
16 365
113
Azért az utolsó mondatát revidiálja. : )
Igazából azért nem látod már a hagyományos maffia működést mert kb 1990 - 2000 után átvette minden fontos pénztermelő ágazat üzemeltetését egy új szervezet.
Egy ismerősöm mondta egyszer, hogy a maffia új, legmagasabb szintű, így törvényekkel szentesített, bevédett szervezete a politikusi fehérgalléros vezető réteg összefonódva, szimbiózisban az oligarchákkal..

Ezért látunk ilyen történéséket, hogy a mostani , első ukrán puskalövés előtt ezek hónapokkal már magángépekkel menekültek ukrajnából, mint patkányok a süllyedő hajóról, mert azok előre megérzik..

Hogyan lehetséges hogy ezek tudták a tutit, a világ katonai szagértői meg csak lesnek ki a fejükből, kullognak a történtek után?

Hát ezért...

Valamint lehet látni , ha valamit elkövetnek a saját szervezetük ellen," inkorrektek", megszegik az irott és hallgatólagos szabályokat, kezdenek kiugrálni az ablakon vagy egyéb módon lesznek öngyilkosok, mostanában elég sűrűn... Gondolkozzatok...
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Igazából azért nem látod már a hagyományos maffia működést mert kb 1990 - 2000 után átvette minden fontos pénztermelő ágazat üzemeltetését egy új szervezet.
Egy ismerősöm mondta egyszer, hogy a maffia új, legmagasabb szintű, így törvényekkel szentesített, bevédett szervezete a politikusi fehérgalléros vezető réteg összefonódva, szimbiózisban az oligarchákkal..

Ezért látunk ilyen történéséket, hogy a mostani , első ukrán puskalövés előtt ezek hónapokkal már magángépekkel menekültek ukrajnából, mint patkányok a süllyedő hajóról, mert azok előre megérzik..

Hogyan lehetséges hogy ezek tudták a tutit, a világ katonai szagértői meg csak lesnek ki a fejükből, kullognak a történtek után?

Hát ezért...

Valamint lehet látni , ha valamit elkövetnek a saját szervezetük ellen," inkorrektek", megszegik az irott és hallgatólagos szabályokat, kezdenek kiugrálni az ablakon vagy egyéb módon lesznek öngyilkosok, mostanában elég sűrűn... Gondolkozzatok...
Ön értelmes ember, de nem erre gondoltam.

Az olasz maffiát nem lehet leírni. A pénz nem tűnik el, legfeljebb* csak átalakul.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 017
16 365
113
Ön értelmes ember, de nem erre gondoltam.

Az olasz maffiát nem lehet leírni. A pénz nem tűnik el, legfeljebb* csak átalakul.
Igaz lusta voltam az előző kommentekből kiszedegetni a maffiák átalakulására, szemünk elöl eltűnésére vonatkozó részeket.. Igy kicsit nehezebben volt követhető amit írtam.

Ezt az egész világra jellemzően írtam le, itt ebben is együttműködés van..
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Létszámstoppal.
Lehet, meg pl. az Észak Pesti Centrumkórház (lánykori nevén Hovédkórház) ugye átkerült a Belügyminisztériumhoz és megszűnt a kiemelt finanszírozása. Valahogy egyre kevéssé boldogok az alkalmazottak és egyre több mindent utasítanak el, vagy hosszú előjegyzést adnak, olyannak, ami eddig nagyon flottul ment.
Tapasztalat: mindjárt beesik valaki, aki elmagyarázza, hogy ez nem így van.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Lehet, meg pl. az Észak Pesti Centrumkórház (lánykori nevén Hovédkórház) ugye átkerült a Belügyminisztériumhoz és megszűnt a kiemelt finanszírozása. Valahogy egyre kevéssé boldogok az alkalmazottak és egyre több mindent utasítanak el, vagy hosszú előjegyzést adnak, olyannak, ami eddig nagyon flottul ment.
Tapasztalat: mindjárt beesik valaki, aki elmagyarázza, hogy ez nem így van.
Én a Dél-Tepsiről tudom, hogy mostanra kvázi teljes létszámstopp van. De persze ilyen nincs
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 871
113
Ha nem derül ki semmi érdekes, az is lehet használható.

Brit tudósok:

"Az eredmények kiértékelése után azt állapították meg, hogy nagyjából ugyanannyi személynél alakult ki betegség a reggeli és az esti csoportban.

Az eredmények alapján a legjobb, ha mindenki az szerint veszi be a gyógyszerét, ahogy az orvosával megállapodtak."

 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Wilson

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Nagyon ki vagyok már égve, de a hajam is az égnek állt, mikor egyik nővérünk előadta, hogy milyek kib@szott gyökér a fül-orr-gégész, mert valami ismerőse bevitte a gyerekét a szakrendelőbe, hogy fáj a füle, és csak az időpontra érkezett előjegyzett betegek után nézte meg. Merthogy az véleményem az, hogy tökéletesen igaza volt a gégésznek. Ha cseszett elvinni el gyerekháziorvosához (aki ugyanúgy tud írni orrcseppet, antibiotikumot meg fájdalomcsillapítót, mint a fül-orr-gégész), akkor várja ki a sorát. De lehet, már büdös gyökér vagyok. Vagy a szülő az. Lehet eldönteni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
De az orvoshoz fordulások racionlizálását alapellátás hiányában nem merik meglépni. Mert orvoshoz fordulásban szerintem világelsők vagyunk.
Ami fáj nem nyúlunk hozzá. Ezt te is tudod.
Orvosilag nézve, mintha azért, mert a gyulladt szövet kezelése fájna, ezért inkább nem nyúlunk hozzá, aztán lassan elüszkösödik az egész, és mire oda jutunk, már késő bármit is kezdeni vele.
Maximum levágni lehet.
De ez már egy másik történet.