Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Na várj. Most ment át az egyik sebész a délpestibe.
Hát, orvosoknál nem tudom mi van, meg áthelyezés stopp nincs, én ugye a labor környezetben mozgom. Ott nincs felvétel, mert "így is sokan vannak"
Persze embercserebere laborok között van, csak ha valaki elmegy, felmond, nyugdíjba megy nem pótolják.
Még asszisztensi színten csak csak lehet kérni engedélyt, bár kapni nagyon nem,de főiskolás, vagy diplomás pozira egyáltalán nem.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 165
113
Ami fáj nem nyúlunk hozzá. Ezt te is tudod.
Orvosilag nézve, mintha azért, mert a gyulladt szövet kezelése fájna, ezért inkább nem nyúlunk hozzá, aztán lassan elüszkösödik az egész, és mire oda jutunk, már késő bármit is kezdeni vele.
Maximum levágni lehet.
De ez már egy másik történet.
Jah, meg megtalálták a megoldást az orvos nélküli körzetekre: megszüntetik őket, gondolom a szomszédos körzetekhez szórják szét a területet. Eddig is vonzó voltak egyes vidékek a háziorvosoknak. Most még inkább azok lesznek.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Jah, meg megtalálták a megoldást az orvos nélküli körzetekre: megszüntetik őket, gondolom a szomszédos körzetekhez szórják szét a területet. Eddig is vonzó voltak egyes vidékek a háziorvosoknak. Most még inkább azok lesznek.
Nézd, tudom, hogy kapok majd hideget meleget, de én megszűntetném a háziorvosi rendszert. Lennének régiós rendelőintézetek, ahova megy a nyuggerbusz. De nem kell minden tanyabokorra elhasználni egy egy orvost, nővért, aszisztenst, amikor amúgy is kevés van.
Csak nem ez történik
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 165
113
Nézd, tudom, hogy kapok majd hideget meleget, de én megszűntetném a háziorvosi rendszert. Lennének régiós rendelőintézetek, ahova megy a nyuggerbusz. De nem kell minden tanyabokorra elhasználni egy egy orvost, nővért, aszisztenst, amikor amúgy is kevés van.
Csak nem ez történik
Én meg a háziorvosi rendszert tulajdonképp szakrendelő szintre hoznám. Csak kurva sok pénz, hogy 1-2-3 körzetenként legyen UH, minilabor meg egyebek úgy, hogy a "körzetiorvos" még használni is tudja, mert jelen pillanatban az orvosok fele csak kolonc., mivel minden érdemi munkától el van tiltva, legyen az egy katétercsere. Mert normális helyen nem csak az állaorvosi rendelőben, az emberorvosnál is van felszerelés meg tudás.
Magyarország előre megy, nem hátra, itt a szakrendelő végzi az alapellátást.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
@gafzhu @Centquri prime az egészségügyi szakigazgatásban is kvázi létszámstop van.

Minket most akarnak az NNK-val összevonni. Már volt 10%-nyi elbocsátás, amit további ~10%-kal megfejelnek az összevonás miatt. És akkor így kellene felügyelnünk a hazai gyógyszeripart, felelni a gyógyszerellátás folyamatosságáért, felügyelni a hazai patikákat és a táplálkozás-egészségügyet, a TB-támogatásba vételhez szakvéleményeket alkotni…
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
@gafzhu @Centquri prime az egészségügyi szakigazgatásban is kvázi létszámstop van.

Minket most akarnak az NNK-val összevonni. Már volt 10%-nyi elbocsátás, amit további ~10%-kal megfejelnek az összevonás miatt. És akkor így kellene felügyelnünk a hazai gyógyszeripart, felelni a gyógyszerellátás folyamatosságáért, felügyelni a hazai patikákat és a táplálkozás-egészségügyet, a TB-támogatásba vételhez szakvéleményeket alkotni…
Év elején majdnem felvettek oda. Mármint felvettek, minden megvolt, totális lelkesedés, hogy szuper végre ember, bemutattak a főosztályvezetőknek. Aztán egy tolvonással ment az egész a francba. Értsd bejött a létszámstopp
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 165
113
@gafzhu @Centquri prime az egészségügyi szakigazgatásban is kvázi létszámstop van.

Minket most akarnak az NNK-val összevonni. Már volt 10%-nyi elbocsátás, amit további ~10%-kal megfejelnek az összevonás miatt. És akkor így kellene felügyelnünk a hazai gyógyszeripart, felelni a gyógyszerellátás folyamatosságáért, felügyelni a hazai patikákat és a táplálkozás-egészségügyet, a TB-támogatásba vételhez szakvéleményeket alkotni…
Na hajrá, ha nyugdíjkorhatár előtt megkapod a halotti bizonyítványt, nem kell nyugdíjat fizetni :) Tiszta haszon.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Év elején majdnem felvettek oda. Mármint felvettek, minden megvolt, totális lelkesedés, hogy szuper végre ember, bemutattak a főosztályvezetőknek. Aztán egy tolvonással ment az egész a francba. Értsd bejött a létszámstopp
Engem áprilisban a velem együtt jött új kolléganővel csak a főov. hosszas harca után tudtak felvenni. De máshová nem engedélyeztek felvételt.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and gafzhu

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
.
Mert normális helyen nem csak az állaorvosi rendelőben, az emberorvosnál is van felszerelés meg tudás.
Tudod mennyi pénz? Eleve, állatorvos felvesz erre szakembert (már amelyik. A többségükről még állateüs időszakomból megvan a véleményem), szted a magyar állam csinál majd ilyet?
Amikor a mostani laborhálózat kiépítésnél is sikerült minden egyes labornak megígérni, hogy majd ha elindul az lesz a központ.
Hogy azóta se történjen semmi.
Illetve dehogynem, Mészáros and Mészáros épp most vett egy laboratóriumot. Hmm
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Valamikor azt mondtam, hogy eljött a 7 szűk esztendő, semmire sem lesz pénz, de lehurrogtak. Lehet, mégsem beszéltem egészen a levegőbe?
Az állománygyűlésen Cilike indirekt módon utalt rá, hogy az összevonás után várható béremelés az új intézetben dolgozóknak.

(Mondjuk az eredeti ütemterv szerint július 1-jei kezdőnappal kellett volna felállnia az új szervezetnek, ezt most aug. 1-re halasztották. De még csak azt sem tudjuk, hogy mi lenne a neve.. :D)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 165
113
.

Tudod mennyi pénz? Eleve, állatorvos felvesz erre szakembert (már amelyik. A többségükről még állateüs időszakomból megvan a véleményem), szted a magyar állam csinál majd ilyet?
Amikor a mostani laborhálózat kiépítésnél is sikerült minden egyes labornak megígérni, hogy majd ha elindul az lesz a központ.
Hogy azóta se történjen semmi.
Illetve dehogynem, Mészáros and Mészáros épp most vett egy laboratóriumot. Hmm
Hú basszus, annyi azért történt, hogy pl. nálunk a helyi mikrobiolgia megszűnt, Székesfehérvárra vagy hova viszik hétvégén a sürgős mintákat (akár agyhártyagyulladásban a baktérium-gyorstesztet), és éjszaka a haemokultúra ott áll az asztalon, mert az asszisztensnek ki kéne tölteni egy csomó papírt, de azt meghagyja reggelre. Azt, hogy a napi labort elviszik máshova, az már régi történet. De egy szerológia vagy 1 hét amíg kész van (és egy csomó plusz adminisztáció) , ez is sokat "gyorsult" az elmúlt években.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 689
76 685
113
vagy két napja eléggé passzív lett @Terminator . Történt vele valami?

Én nem tudom. Remélem helyettünk inkább mással (család, barátok) foglalkozott :D
Nem gondoltam, hogy bárkinek feltűnik... ezek szerint mégis csak van igény a rendre és a hírekre? Egyébként haditechnikát nézek élőben külföldön több napja reggeltől estig :D Mobilról elég körülményes a moderáció, de hamarosan visszatérek ("I'll be back."). Több nap lesz majd mire mindenhol rendet csinálok, de ha megelőz valamelyik másik moderátor, akkor addigra törölve lesz minden offtopik hozzászólás és ki lesz osztva topikrombolásért is egy kis pihenő.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Nem gondoltam, hogy bárkinek feltűnik... ezek szerint mégis csak van igény a rendre és a hírekre? Egyébként haditechnikát nézek élőben külföldön több napja reggeltől estig :D Mobilról elég körülményes a moderáció, de hamarosan visszatérek ("I'll be back."). Több nap lesz majd mire mindenhol rendet csinálok, de ha megelőz valamelyik másik moderátor, akkor addigra törölve lesz minden offtopik hozzászólás és ki lesz osztva topikrombolásért is egy kis pihenő.
A franciknál nézelődsz? :)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 047
30 451
113
Nem gondoltam, hogy bárkinek feltűnik... ezek szerint mégis csak van igény a rendre és a hírekre? Egyébként haditechnikát nézek élőben külföldön több napja reggeltől estig :D Mobilról elég körülményes a moderáció, de hamarosan visszatérek ("I'll be back."). Több nap lesz majd mire mindenhol rendet csinálok, de ha megelőz valamelyik másik moderátor, akkor addigra törölve lesz minden offtopik hozzászólás és ki lesz osztva topikrombolásért is egy kis pihenő.
Remélem sok képet csinálsz :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby