Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 702
113
Azért ez egy nagyon àltalànos megállapitàs, amit nehezen lehet szemelyeskedésnek nevezni.
Persze, ha magadra veszed....:)

Magyarán ha én azt írom, hogy rajtam kívül mindenki kretén és egy vízelet ívó alantas lény, akkor az nem sért fórum szabályzatot?
És ha minden nap ilyeneket írok az amúgy rendben van? o_O
Én komolyan kérdezem. Mert minden napos a csávónál ez a stílus, hogy aki nem ért vele egyet, az bizony valami alantas élőlény, és közli is.
Azt meg lehet nézni mások meg miért kaptak 2 hónapokat.... ;)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 159
23 319
113
Szerintem tartsuk magunkat a régi jól bevált dolgokhoz:
iu
Ajánlom a lábtörlőt, a szomszédaink is szeretik… :D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 723
14 535
113
Szia!
Én csak érdeklődni szeretnék, hogy mindenenkívül folyamatos személyeskedése másokkal szemben, mennyire fér bele a fórum kereteibe? Mai termése:


És ezt folyamatosan nyomja nap nap után. Mi az álláspontotok ez ügyben?
Valahol igaza van,mert inkább magán,mint mindenen kívül. Valami frusztrált forma lehet,ugyanazok a panelek,legfeljebb néha felcserél jelzőket,és borzasztó egyszerű. Olyan,mint egy rossz papagáj.

 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 723
14 535
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 760
15 699
113
Miféle szúnyog az, aminél a csípés helye konkrétan begennyesedik? Régebben is volt egy-két ilyen eset, aztán most szüretkor szintén szarrá csipkedtek a dögök és egyiknél kicsit genny is lett a helyén, de szerencsére már begyógyult
A melegedő éghajlat miatt állítólag egyre több az afrikai szúnyog is országban, lehet ők csípnek ilyen csúnyán :confused:
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 752
28 598
113
btw hogy sikerült a szüret? Én egy darászcsipéssel megúsztam, szerencsére már a vége felé..., harmada a hozam a szokásosnak :(, de legalább a cukorfok 22,5 volt. El is adtam pálesznek még frissen szedve... :)
Sajna az elmúlt 4-5 évben brutál szar a hozam, sok tőkét kéne kipótolni (egy részét valszeg még a háború előtt telepítették a veszprémi érsekek bakhátasként, aztán valamikor 40-50 éve a TSZ is hozzátett), plusz idén a lisztharmat elkapta rendesen a meglévő állományt, de ez elvileg az egész Balaton-felvidéken probléma volt. Nyáron még egész jónak ígérkezett az idei termés, de majd 2/3-a a fürtöknek szó szerint rászáradt a tőkékre. Jó kis pepecs munka volt kiválogatni az egészséges szemeket, aminél ráadásul kézzel kellett összenyomni, mivel a talján zúzó-bogyózó valszeg 2 éve zárlatos lett, a kézi daráló meg szimplán szar. Jah, és a prést meg a szuvak eszik nagyban :D

Amúgy a cukorfok 19 fokos lett, aminél persze volt már jobb is (olaszriszlingről beszélünk mellesleg), de legalább mégis lett valami kis eredmény. Most azt tervezzük, hogy miután ez nem állapot, legalább annyit kellene, hogy évente 1 sort kipótolni/megújítani meg mellé rendesen vagy levéltrágya vagy műtrágyával megszórni. Rendes trágya lenne az igazi, de azzal rendre mindig átbasznak minket, úgy meg nincs értelme. A birkatrágyát utána nem tudjuk elégszer kigyomlálni, a lónál meg tiszta szalma az egész. Disznó az embertelen büdös, marhatrágya meg hát alig van.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 132
113
Sajna az elmúlt 4-5 évben brutál szar a hozam, sok tőkét kéne kipótolni (egy részét valszeg még a háború előtt telepítették a veszprémi érsekek bakhátasként, aztán valamikor 40-50 éve a TSZ is hozzátett), plusz idén a lisztharmat elkapta rendesen a meglévő állományt, de ez elvileg az egész Balaton-felvidéken probléma volt. Nyáron még egész jónak ígérkezett az idei termés, de majd 2/3-a a fürtöknek szó szerint rászáradt a tőkékre. Jó kis pepecs munka volt kiválogatni az egészséges szemeket, aminél ráadásul kézzel kellett összenyomni, mivel a talján zúzó-bogyózó valszeg 2 éve zárlatos lett, a kézi daráló meg szimplán szar. Jah, és a prést meg a szuvak eszik nagyban :D

Amúgy a cukorfok 19 fokos lett, aminél persze volt már jobb is (olaszriszlingről beszélünk mellesleg), de legalább mégis lett valami kis eredmény. Most azt tervezzük, hogy miután ez nem állapot, legalább annyit kellene, hogy évente 1 sort kipótolni/megújítani meg mellé rendesen vagy levéltrágya vagy műtrágyával megszórni. Rendes trágya lenne az igazi, de azzal rendre mindig átbasznak minket, úgy meg nincs értelme. A birkatrágyát utána nem tudjuk elégszer kigyomlálni, a lónál meg tiszta szalma az egész. Disznó az embertelen büdös, marhatrágya meg hát alig van.
Hát nálam a bianka bírta a legjobban, vegyesben eladtam 500kg-ot kb. 4 sorról, 3 sor az csak mutatóban itt - ott , a maradék 3-ról meg lejött 450 liter. Ha minden jól megy az öreg bort is elviszik majd pálesznak, aztán kezdődhet minden elölről. :)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Némi megjegyzés az elmúlt napok történéseihez, a hazai viszonyokat illetően: őszintén megdöbbentett, mennyi "Izrael-barát" lett itthon hirtelen. Itt a fórumon is olyanok váltottak hirtelen "atomot Gázára" üzemmódba, akikről soha nem gondoltam volna, hogy erre vágynának. Az ultrahang "szolidarítási tüntetést" (WTF??) szervez. A kormányközeli médiumok 99%, de még bayerzsótika is megszólalt, hirtelen az ő fején is megjelent a kipa.

Facebookra nem megyek, ott már kikerült a Dávid-csillag az emberek profilképére?

Szép dolog a tömegpszichózis, de inkább vegyétek be a chill tablettát néha. Izrael elvetett egy(pár) magot évtizedekkel ezelőtt, és most aratni készül. Miért kéne ezzel szolidarítani?
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 765
113
Némi megjegyzés az elmúlt napok történéseihez, a hazai viszonyokat illetően: őszintén megdöbbentett, mennyi "Izrael-barát" lett itthon hirtelen. Itt a fórumon is olyanok váltottak hirtelen "atomot Gázára" üzemmódba, akikről soha nem gondoltam volna, hogy erre vágynának. Az ultrahang "szolidarítási tüntetést" (WTF??) szervez. A kormányközeli médiumok 99%, de még bayerzsótika is megszólalt, hirtelen az ő fején is megjelent a kipa.

Facebookra nem megyek, ott már kikerült a Dávid-csillag az emberek profilképére?

Szép dolog a tömegpszichózis, de inkább vegyétek be a chill tablettát néha. Izrael elvetett egy(pár) magot évtizedekkel ezelőtt, és most aratni készül. Miért kéne ezzel szolidarítani?
Mert különben csúnya antiszemita leszel.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 752
28 598
113
Némi megjegyzés az elmúlt napok történéseihez, a hazai viszonyokat illetően: őszintén megdöbbentett, mennyi "Izrael-barát" lett itthon hirtelen. Itt a fórumon is olyanok váltottak hirtelen "atomot Gázára" üzemmódba, akikről soha nem gondoltam volna, hogy erre vágynának. Az ultrahang "szolidarítási tüntetést" (WTF??) szervez. A kormányközeli médiumok 99%, de még bayerzsótika is megszólalt, hirtelen az ő fején is megjelent a kipa.

Facebookra nem megyek, ott már kikerült a Dávid-csillag az emberek profilképére?

Szép dolog a tömegpszichózis, de inkább vegyétek be a chill tablettát néha. Izrael elvetett egy(pár) magot évtizedekkel ezelőtt, és most aratni készül. Miért kéne ezzel szolidarítani?
Én inkább azt nem értem miért kezd el hirtelen mindenki itthon arról beszélni, hogy az Ukrajna projektnek vége. Dehogy van vége kérem szépen, csak a Marvel/Tik-Tok tier figyelemidővel rendelkező NPC nyugati közvéleménynek most "lazító bejátszásként" felfújják az izraeli-palesztin balhét, aminek záros határidőn belül jelen formában úgyis vége lesz. Így vagy úgy, de arról majd úgyis írok. Az egy dolog, hogy Gázát felszámolod a jelenlegi formájában, de a hosszú távú következmények hasonlóak lehetnek a régióban, mint Falludzsa ostroma után. És most nem, ez nem oldalválasztás kérdése, hogy pro-palesztin vagy pro-izraeli valaki. Itt próbáljunk meg kicsit hátrébb menni és a nagy képet nézni, mert hosszú távon lehet még visszasírjuk a Hamaszt ahhoz képest, ami jöhet és aminek a magjai most kerülnek elvetésre. Ne feledjük, a Hamasz is kezdetben az Arafat-féle PLO keményvonalas ellenzékeként kezdte. Na de nem lövöm le az egész írást.

Cserébe Ukrajnába úgy beleragadtak nyugaton mint a szar, és már megy is szépen az izraeli-ukrán katonai segélycsomagok összevonása a háttérben. Most pár hétig/1-2 hónapig mindenki a Közel-Keletet figyeli, de Ukrajna közben nem áll le, sőt. Lásd Avgyejevka, igaz most úgyis amíg a raszputyicának nem lesz vége alapból is adásszünet lenne. De ahogy az orosz mondaná, Ukrajna egy полномасштабная война, amihez képest pár Fortnite ejtőernyős dzsihád Ali repkedése legfeljebb egy epizód.