Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 642
11 352
113
Ma valahol a világban quadoztunk, és egy csapat, illetve a nap folyamán két csapat Honvéddel is találkoztunk a vadon mélyély. Szó szerint elég mélyen. Mindkét esetben volt pár ökölpacsi és kedves, kihangsúlyozom tényleg kedves üdvözlés és, búcsúzás! Vidámak, jó fejek voltak! Sok volt a lány.... ;) A linkelt videón picit láthatóak. Innen is üdvözöljük őket! Jó, hogy van ilyen is!!!
Úgy egyébként erdőben az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény vonatkozó paragrafusai alapján tilos quadozni vagy motorozni.
Ha pedig védett területen sikerül ezt művelni, akkor az már duplán tilos.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
707
1 954
93
Úgy egyébként erdőben az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény vonatkozó paragrafusai alapján tilos quadozni vagy motorozni.
Ha pedig védett területen sikerül ezt művelni, akkor az már duplán tilos.
Sokmindent tilos Drága Barátom! Szemetelni vagy szétlőni egy másik országot! Mégis csinálják! A gerendát keresd ne a szálkát.... És akkor szebb jobb, lesz ez a világ!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 642
11 352
113
Sokmindent tilos Drága Barátom! Szemetelni vagy szétlőni egy másik országot! Mégis csinálják! A gerendát keresd ne a szálkát.... És akkor szebb jobb, lesz ez a világ!
Sajnos láttam már nem egy és nem két helyet, amit a quadosok és motorosok szétbarmoltak, aztán utat nyitottak az eróziónak és az özönnövények terjedésének…
Felőlem nyugodtan folytasd, úgysem tudom megakadályozni. Csak aztán ne lepődj meg, ha egyszer így jársz ;) :

126067807_4111762098850652_4958274920313443810_o.jpg


Vagy így:

erdok-e1589894633709.jpg

Vagy így:

erdoben-motorozas-kep-forrasa-a-vertes-elovilaga-facebook-oldal-1280x720.jpg


Egyébként mások kihágásai senkit sem mentesítenek a szabályok betartása alól.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
707
1 954
93
Sajnos láttam már nem egy és nem két helyet, amit a quadosok és motorosok szétbarmoltak, aztán utat nyitottak az eróziónak és az özönnövények terjedésének…
Felőlem nyugodtan folytasd, úgysem tudom megakadályozni. Csak aztán ne lepődj meg, ha egyszer így jársz ;) :

126067807_4111762098850652_4958274920313443810_o.jpg


Vagy így:

erdok-e1589894633709.jpg

Vagy így:

erdoben-motorozas-kep-forrasa-a-vertes-elovilaga-facebook-oldal-1280x720.jpg


Egyébként mások kihágásai senkit sem mentesítenek a szabályok betartása alól.
Ha eleget járnál a vadonban, és nem csak divatból, meg sötétzöldködésből osztanád az igét, akkor egyáltalán nem törődnél a dologgal. Elképesztően balfasznak kell ahhoz lenni, hogy az ne zavarjon, hogy a fél ország le van aszfatozva, a másik fele meg szét van baszva a kényelmünk miatt ( napelem parkok, erőművek, szántófóldek, erdőirtás, bányák, stb stb,) és te azzal a 30km-x 40cm-es csapával foglalkozol, amit amúgy egy tank meg egy erdészeti traktor, gép egy perc alatt csinál. Na az ilyen ostoba emberek miatt ilyen ez a világ! A fenti képek meg kb 10 év alatt keletkeztek, és kB ennyit tudsz összeszedi! És igen, sok ostoba ember motorozik az erdőben,ahogy ide is sok ostoba ember írogat. Majd a legközelebbi turanom csinálok egy fotóalbumot, hogy megmutassam mit művelnek a legálisan turistáskodók az erdőkben! Konkrétan Magyarországon már nincs két talpalatnyi terület amit nem basztak szét valami legális dolog nevében!!! Lehet, hogy a jogszabály tiltja, de morálisan olyan szinten kiabálsz ki a gödörből, hogy azt nem is hallani....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 536
18 791
113
Ha eleget járnál a vadonban, és nem csak divatból, meg sötétzöldködésből osztanád az igét, akkor egyáltalán nem törődnél a dologgal. Elképesztően balfasznak kell ahhoz lenni, hogy az ne zavarjon, hogy a fél ország le van aszfatozva, a másik fele meg szét van baszva a kényelmünk miatt ( napelem parkok, erőművek, szántófóldek, erdőirtás, bányák, stb stb,) és te azzal a 30km-x 40cm-es csapával foglalkozol, amit amúgy egy tank meg egy erdészeti traktor, gép egy perc alatt csinál. Na az ilyen ostoba emberek miatt ilyen ez a világ! A fenti képek meg kb 10 év alatt keletkeztek, és kB ennyit tudsz összeszedi! És igen, sok ostoba ember motorozik az erdőben,ahogy ide is sok ostoba ember írogat. Majd a legközelebbi turanom csinálok egy fotóalbumot, hogy megmutassam mit művelnek a legálisan turistáskodók az erdőkben! Konkrétan Magyarországon már nincs két talpalatnyi terület amit nem basztak szét valami legális dolog nevében!!! Lehet, hogy a jogszabály tiltja, de morálisan olyan szinten kiabálsz ki a gödörből, hogy azt nem is hallani....

Ez nem menti a sok száz motoros, quados bűnét.
Remélem a szemeteléshez nem így állsz hozzá.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 642
11 352
113
Ha eleget járnál a vadonban, és nem csak divatból, meg sötétzöldködésből osztanád az igét, akkor egyáltalán nem törődnél a dologgal. Elképesztően balfasznak kell ahhoz lenni, hogy az ne zavarjon, hogy a fél ország le van aszfatozva, a másik fele meg szét van baszva a kényelmünk miatt ( napelem parkok, erőművek, szántófóldek, erdőirtás, bányák, stb stb,) és te azzal a 30km-x 40cm-es csapával foglalkozol, amit amúgy egy tank meg egy erdészeti traktor, gép egy perc alatt csinál. Na az ilyen ostoba emberek miatt ilyen ez a világ! A fenti képek meg kb 10 év alatt keletkeztek, és kB ennyit tudsz összeszedi! És igen, sok ostoba ember motorozik az erdőben,ahogy ide is sok ostoba ember írogat. Majd a legközelebbi turanom csinálok egy fotóalbumot, hogy megmutassam mit művelnek a legálisan turistáskodók az erdőkben! Konkrétan Magyarországon már nincs két talpalatnyi terület amit nem basztak szét valami legális dolog nevében!!! Lehet, hogy a jogszabály tiltja, de morálisan olyan szinten kiabálsz ki a gödörből, hogy azt nem is hallani....
Jaj, természetesen előre tudtam, hogy én vagyok a hülye… :rolleyes:
Nem baj, egyszer Te is megütöd a bokád.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 642
11 352
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 601
34 260
113
Úgy egyébként erdőben az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény vonatkozó paragrafusai alapján tilos quadozni vagy motorozni.
Ha pedig védett területen sikerül ezt művelni, akkor az már duplán tilos.

Hát van ahol jó pénzt csinálnak a helyiek a quados turizmusból (USA, Appalachia), van ahol meg tiltják...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 642
11 352
113
Hát van ahol jó pénzt csinálnak a helyiek a quados turizmusból (USA, Appalachia), van ahol meg tiltják...
Szigorúan természetvédelmi szempontból kerülendő gyakorlat az erdőben vagy védett természeti területen történő gépjárművel (autó, buggy, quad, terepmotor) közlekedni.

Itthon az erdészeti szakszemélyzet, a rendőrség, a polgárőrség és a természetvédelmi őrszolgálat rendszeresen tart ellenőrzéseket, volt, hogy még rendőrségi helikoptert is bevetettek. A Gerecsei Tájvédelmi Körzetben még a tatai dandár katonáival is látnak el közös járőrszolgálatot.
Mint látod, itthon nem üdvös dolog ezt művelni.

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
707
1 954
93
Jaj, természetesen előre tudtam, hogy én vagyok a hülye… :rolleyes:
Nem baj, egyszer Te is megütöd a bokád.
Én nem ütöm meg a bokámat! Ha megfognak, mert épp ott lesz egy rendőr, akkor befizetem amit kiszabnak és pont... (kB 250 ezer. Nekem nincs más hobbim,nem iszok, nem dohányzók, ha kell elfogadom és kifizetem) Nagyon sokat fizettem már az államnak, amit morálisan nem tartok jogosnak, de elfogadom, hogy ez a törvény. ( Amúgy én személy szerint örülök a tiltásnak,mert sajnos tényleg sok a hülye, de egyáltalán nem annyi meg olyan formán ahogy beállítják!) Nem fogok menekülni sem. Sok okból nem! Most is mi mentünk oda a katonákhoz reggel, hogy ha zavarunk valami rendezvényt, akkor megfordulunk. Nekem teljesen más a tapasztalatom tízen év távlatából mint amit sokan valoságként próbálnak beállítani! Ha valaki tényleg sokat jár ki, és nem csak a túraösvényeket követi, az nagyon gyorsan rájön, hogy kik a természet szégyeniei, (vadászok). Kik akik a legtöbb mocskot kihordják, (cigányok). Kik akik simán az út mellé szemetelnek, ( átlagos nagyvárosi tábortüzesek, akik 5 évente egyszer kimennek túlélősdit játszani a családdal). És azt is megérti, hogy mekkora és mennyire durva a politika befolyása kint az erdőn. ( milliárdos támogatói táblák ültetvények, a háttérben meg a semmi).! A szemetelés is érdekes kérdés annak kapcsán , ahogy itt felmerült a hozzáállásom. Akikkel én járom az erdőket, ők olyan emberek, akikre bármikor rábíznám az országot! Persze kis túlzás ez, de rend és tisztaság lenne! De sajnos , VOLT olyan öltönyös barátom, akiről most nemrég a parlamentben is szó eset hulladékos témában. Sajnos az igazi szemetelők, szemétládák nyakkendőben dolgoznak, és megbecsült tagjai a társadalmunknak. És igen, te, és a hozzád hasonlók gondolkodása miatt élünk ilyen helyen. Nem látjátok a fától az erdőt!!! És extrém morbid az egész dologban, hogy ezt egy olyan fórumon hozod fel, ahol minden de minden amiről szó van a természetet károsítja azzal, hogy alapvetően felesleges lenne ha a földet normális emberek laknák! Javaslok egy sétát csak várpalota környékén! Gyakorlatilag nincs talpalatnyi terület ahol nem találsz eldobált katonai konzervdobozokat, vagy egyéb vas, gumi szemetet! Szerintem ezer tonnában mérhető csak az ami hulladékként azon a környéken van. Arról még ugye ne is beszéljünk, hogy mekkora területet építenek be csak az új fegyverkezési pánik miatt. Az a sok kisegér aki ott lakott most hová megy???? Még egyszer kihangsúlyozom! Én örülök a tiltásnak, mert sok a barom! És egyre több az újgazdag quados, motoros, akik nem valók gyakorlatilag sehová ami nincs szigorúan felügyelet alatt, mert nem tudnak viselkedni! De a normálisak nevében, ki kérem magamnak ezt ha hozzáállás! Akkor is ha jogilag feljogosítva érzed magad erre!
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
707
1 954
93
Hát van ahol jó pénzt csinálnak a helyiek a quados turizmusból (USA, Appalachia), van ahol meg tiltják...
Nálunk ez tényleg nem működne! Túl nagy hozzá a népsűrűség, és túl kevés volt az oktatás az iskolákban az elmúlt 50 évben. Nincs a dolognak kultúrája, és nincs meg az a réteg akik kiutálják a "rendszerből" a férgesét! Quadoztam olyan hulladéktelep igazgatójával, aki simán eldobálta a szemetjét út közben. Veszekedés is lett a dologból, és egy nagy csalódás! Az átlag ember, átlag fiatal kukának érzi az egész országot. (Egyetemet végzett, hulladékhasznosító cég igazgatója volt, és most is az) Nem becsülik az emberek meg azt ahol élnek! És ez generációk vétke!!! Igen, ezt én mondom azok alapján amit látok kint az erdőkben! Sajnos most tényleg az egyetlen út, a tiltás!!! Járok ki erdélybe is. Na az még egy nagyságrendbeli durvább. Az ami ott van, az már az ökológiai katasztrófa szerintem. Ahhoz képest ez itt tényleg nyugat. Bele sem merek gondolni milyen pusztítás mehet a harmadik világban..... De eszembe jutott most valami. Amikor a lőtérre kimegy mondjuk 10 Leopárd meg a hozzájuk tartozó dolgok, és gyakorlatoznak egy hetet... Hát szerintem Magyarország összes endurósa nem füstöl el egy év alatt annyi kőolajszármazékot mint ami ott átalakúl károsanyagkibocsátássá! Szóval ebből a szemszögből elég fura ezen a fórumon a környezetvédelemről kiiktatni bárkit is.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Az rendben, csak miért próbálja elmagyarázni, hogy ez valami, ami úgy néz ki mint egy kacsa, úgy hápog mint egy kacsa és úgy totyog mint egy kacsa valójában strucc?
Mert egy jellemtelen kutya,aki az anyját is eladná kétforintért.

Másik kedvencem a Demkó nevű bohóc...nagyon kemény volt, amikor az orosz-ukrán story elején ment részéről a barkóba meg a jóslás, licitálás,hogy mifogtörténni...ugyanazt csinálta, mint azaz X számú kommentelő az ukrán topikban. Csak ő ezért pénzt kap.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 601
34 260
113
De eszembe jutott most valami. Amikor a lőtérre kimegy mondjuk 10 Leopárd meg a hozzájuk tartozó dolgok, és gyakorlatoznak egy hetet... Hát szerintem Magyarország összes endurósa nem füstöl el egy év alatt annyi kőolajszármazékot mint ami ott átalakúl károsanyagkibocsátássá! Szóval ebből a szemszögből elég fura ezen a fórumon a környezetvédelemről kiiktatni bárkit is.

Majd fejlesztenek a németek hibridet :D
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby