Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 893
113
Erdekes, engem ezek hidegen hagynak egy hadseregne;. Felolem lehetne mindegyiken csotany is, ha utokepesek.
Nem is te vagy a célcsoport.
Meg persze a mosóporral kapcsolatban is csak az a fontos mindenkinek, hogy mosson. Azt’ közbe meg a tapasztalat (meg a számok) azt mutatják, hogy mégis a branding számít a felhasználók többségénél; mert az összetevőkben nincs különbség.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 174
113
Nem is te vagy a célcsoport.
Meg persze a mosóporral kapcsolatban is csak az a fontos mindenkinek, hogy mosson. Azt’ közbe meg a tapasztalat (meg a számok) azt mutatják, hogy mégis a branding számít a felhasználók többségénél.
Mert ott a brand egyben minoseget is jelent. A katonaknal viszont a mascot lof**** nem jelent. Pont ezert mondtam, hogy felolem csotany is lehet, zero jelentosege van. :D
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 893
113
Mert ott a brand egyben minoseget is jelent. A katonaknal viszont a mascot lof**** nem jelent. Pont ezert mondtam, hogy felolem csotany is lehet, zero jelentosege van. :D
Dehogy jelent. :D
Sokszor ugyanarról a gyártósorrol jön le a nagy része. A branding meg a minőség percepciójának kapcsolatáról könyvtárnyi szakirodalom van, olvass utána, ha érdekel.

A csótány amúgy ebben a kontextusban nem egy rossz mascot. A csótány túlél (és badass).

A csótány mondjuk parfüm vagy tejtermék, húskészítmény esetében nem lenne egy szerencsés választás.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 174
113
Dehogynem. Ez a modern PR, es a marketing egyik alapja, az association/authority, ugye.

Sokszor ugyanarról a gyártósorrol jön le a nagy része. A branding meg a minőség percepciójának kapcsolatáról könyvtárnyi szakirodalom van, olvass utána, ha érdekel.
Konkretan van strategiai kommunikacio & PR szakrol is egy kurzusom, szerintem ne menjunk bele, mert ez a konkretan a modern 'definicioban' benne van, ti. Bernays-techniques – az illetot amugy Edward Bernaysnek hivtak, father of modern public relations, az o technikainak az elso pontja az association, aztan jon a third-party authority, a demand creation, staged events stb. :)

Ha utana akarsz keresni, Torches of Freedom, Like Bacon & Eggs stb. Erdekes, hogyan mukodik a propaganda (ami, per definitionem, lehet pozitiv is, sot, teljesen igaz is.)
Mai pelda peldaul az Air Jordan-sztori, de barmelyik marka-alapu kampany, ahol mar nem csak egy termeket arulnak, hanem eleterzest stb..

A csótány amúgy ebben a kontextusban nem egy rossz mascot. A csótány túlél (és badass).
Ugye? :D :D

A csótány mondjuk parfüm vagy tejtermék, húskészítmény esetében nem lenne egy szerencsés választás.
Hahaha, naja. De ugyanigy egy lenge oltozetu no, avagy deltas ferfi latissimus sem passzolna a tatai hk ddhoz... :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ma valahol a világban quadoztunk, és egy csapat, illetve a nap folyamán két csapat Honvéddel is találkoztunk a vadon mélyély. Szó szerint elég mélyen. Mindkét esetben volt pár ökölpacsi és kedves, kihangsúlyozom tényleg kedves üdvözlés és, búcsúzás! Vidámak, jó fejek voltak! Sok volt a lány.... ;) A linkelt videón picit láthatóak. Innen is üdvözöljük őket! Jó, hogy van ilyen is!!!
Anélkül, hogy lamentálnék az erdőben kvadozáson, szerintem ne tegyél fel ilyen videókat, legalábbis ha nem akarsz a pénzbeli büntin kívül komolyabban is megbaszódni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Hát van ahol jó pénzt csinálnak a helyiek a quados turizmusból (USA, Appalachia), van ahol meg tiltják...
Ez nem ennyire fekete-fehér. Szerintem az USÁban sem nagyon lehet nemzeti parkok területén, csak úgy bele a vakvilágba kvadozni. Kijelölt útvonalakon (meg parkőr vezetővel) gondolom ott is megy.
Nálunk inkább az a gond, hogy ezt a minimumot sem lépik meg az erdőgazdaságok, tehát nem csinálnak ilyen, motorosok-kvadosok által látogatható útvonalakat - pedig igény lenne rá.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 155
23 306
113
Ezért írtam fentebb, hogy egyre több a quad a Crossmotor, így egyre tőbb a jellemtelen fergese is. És én sem tudok jobbat a tiltásnál.

Szerintem az lenne a megoldás, hogy országszerte jelölnének ki normálisan olyan területeket ahol lehet quadozni és motorozni. Akiket ezen kívül elkapnak azoknak pedig termeszetárosítás miatt elkoboznám a cuccait. Írom ezt úgy, hogy volt quadom, imádtam de pont az miatt adtam el, mert kihasználhatatlan volt. Ha otthon voltam, akkor a Gerecsében kb. esélytelen volt, annyira haraptak rá. Ausztriában minimális értelme sem volt. Azért meg, hogy egy évben az ember egyszer elmenjen Erdélybe vagy a valahova egy jót quadozni…
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 588
17 765
113
Szerintem az lenne a megoldás, hogy országszerte jelölnének ki normálisan olyan területeket ahol lehet quadozni és motorozni. Akiket ezen kívül elkapnak azoknak pedig termeszetárosítás miatt elkoboznám a cuccait. Írom ezt úgy, hogy volt quadom, imádtam de pont az miatt adtam el, mert kihasználhatatlan volt. Ha otthon voltam, akkor a Gerecsében kb. esélytelen volt, annyira haraptak rá. Ausztriában minimális értelme sem volt. Azért meg, hogy egy évben az ember egyszer elmenjen Erdélybe vagy a valahova egy jót quadozni…
Az Erdélyi túrához inkább a Leo 2 való.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Szerintem az lenne a megoldás, hogy országszerte jelölnének ki normálisan olyan területeket ahol lehet quadozni és motorozni. Akiket ezen kívül elkapnak azoknak pedig termeszetárosítás miatt elkoboznám a cuccait. Írom ezt úgy, hogy volt quadom, imádtam de pont az miatt adtam el, mert kihasználhatatlan volt. Ha otthon voltam, akkor a Gerecsében kb. esélytelen volt, annyira haraptak rá. Ausztriában minimális értelme sem volt. Azért meg, hogy egy évben az ember egyszer elmenjen Erdélybe vagy a valahova egy jót quadozni…

Miért nem gyártják őket csendesebbre? A probléma fele megoldódna...
(sosem quadoztam, de gondolom a vezetési élményt nem csökkentené, ha halk lenne)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Úgy egyébként erdőben az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény vonatkozó paragrafusai alapján tilos quadozni vagy motorozni.
Ha pedig védett területen sikerül ezt művelni, akkor az már duplán tilos.
De utálom ezeket a barmokat. Lassan minden kéktúrán találkozunk már motorossal vagy quadossal. Ocsmány féreg egy banda.
És én a nem kijelölt kerékpáros túra úton az elektromos montival 40-50-60-al az erdőben lefelé csapató barmokat sem tartom többre, a motorost legalább hallom, és ezeknek a barmoknak áll feljebb ha nem ugrunk félre elég gyorsan. Ebből sajnos előbb-utóbb nagyon nagy konfliktusok lesznek. Én is montiztam erdőben néha, kurva jó, elkapja az embert a lendület, de ha majdnem elbaszok egy gyalogos akkor megállok, megnézem, és picsára szégyenlem amit csináltam és amiért tilosban járok. Na, ezek a dagadtak nem tesznek ilyet.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 014
113

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Az Erdélyi túrához inkább a Leo 2 való.
Erdélyben is pont ugyanazok amúgy a szabályok mint itt. Csak ott oly mértétkben szarik mindenki mindenre, hogy azt itt kB el sem tudják sokan képzelni. Ennek minden előnyével és hátrányával. De ott sem a motorosok és a quadosok pusztítanak. Az egy más világ. (Amúgy ott nagyon sok a dollárpapa, aki megveszi a 10millios canamet, és azzal hódít, de se nem érzi, se nem értékeli! A magamutogatás és az esti bebaszás a lényeg) És nem elsősorban a pénz hiánya miatt ilyen a román. Én pl látva azt ahogy ott az emberek hozzáálnak a dolgokhoz, nem tudom elképzelni, hogy egy román hadsereg akár csak a laktanyából is képes legyen kijönni. Visszatérés a megoldásokra: Itt csak azoknak az embereknek, enbertömegeknek jelölnek ki játszóterek, akiknek vagy a számuk nagy és ezért szavazó bázis, vagy a hatalmuk óriási. A megoldás az lenne, ha inteligensebbé váll a a társadalom, és inteligensebb emberek járnánk az erdőket. És akkor járhatnád kB bármivel. Mert attől, hogy egy 50 éves LKT- nak engedélye van bemenni, de napi 20 liter hidraulikaolajat elcsepegtet, attól még ez a dolog nincs rendben. Vagy a sok divatturista, akik játsszák az eszüket, de minden pihenő vagy tűzrakó a szemetükkel van tele. (90%-ilyen) Hiába az engedély!!!! Láttátok már szarvacscsordát vegigvágtatni egy domboldalon!? Tudod milyen erózió csinálnak?? Mint 100 quad.... De ez teljesen normális, a föld erodál, 100 méterre tőle meg épül. A baj nem itt van! A baj ott van, hogy az emberek, nem értik, hogy mi az ami rossz, és mi az ami jó! A legális, és az illegális a természetnek nem értelmezhető fogalmak! A természetben csak jó és rossz van!!! És nagyon nagyon sok legális dolog rossz! És nagyon nagyon sok illegális sokkal sokkal jobb, mint amit sokan legálisan űznek! Leo2-vel amúgy nem sokáig jutnál ott ahol pl mi quadozunk. De a honvédségi poláris-okkal sem. Erdélyben amúgy, most főleg a hegyekre gondolok, csak a gyalogság az ami eljutna A-ból B-be. És ott, meg itthon is lehhe letjogosultsága elektromos quad-ak, motornak....... De ez egy új téma.