Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 182
113
Más: Index hülyeség mester fok. A tag valószínűleg jelesre végzett valamelyik ujságíró gyorstalpalón, természettudományos ismeretei viszont küzelítenek a nullához.

Több milliárd tengeri pók halt éhen, katasztrófa fenyeget

Az eredeti tanulmány amire hivatkozik:

10 billion snow crabs have disappeared off the Alaskan coast. Here’s why

Remélem itt mindeki tisztában van vele, hogy a tengeri pók az egy másik rák faj, jopbban mondva kettő, mert a Maja squinado (európai) és a Macrocheira kaempferi (japán, ez az a bazi nagy) hétköznapi elnevezése a tengeri pók, vagy pók rák. A snow crabs az a Chionoecetes opilio, na azt halásszák tömegével Alaszkánál. Nem, a tengeri rákokat úgy általánosságban nem hívjuk tengeri póknak.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 182
113
Másik, Index + politikai tanácsadó: "Noha kínai szemüvegen keresztül valóban az évszázad projektjének tűnhet a kezdeményezés, a nyugati világ szemüvegén keresztül máshogy látják ezt: Kína a globális befolyását akarja kiterjeszteni e stratégia által, miközben igyekszik aláásni az Egyesült Államok és a nyugati országok világgazdaságban betöltött hegemón szerepét."

Na kérem, a kedves bácsi elgondolkodott azon, hogy mit is írt le? OK, politikai tanácsadó, meg velejéig demokrata. Szóval, ha valaki nem elégszik meg a olcsón beszállathatsz szereppel, akkor a kurva anyját? Ez olyan, mint a "nekem semmi bajom a négerekkel, szeretném ha mindenkinek lenne egy". Most az telejsen mindegy, hogy Kína egy demokrácia e, vagy sem, hogy kémkedik e, vagy sem, hogy van e ujgur üldözés, vagy sem. Itt ez a mondat maga a nyers és brutális amerikai nekünk mindent és bármit IS lehet, a többieknek meg nyasgem hozzáállás. A kurva rabszolga, hát nem ki akar szabadulni.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 182
113
Aztán van ám még: Praktikus útmutató a közeledő világ végéhez Na itt a hölgy, egy Economist cikk alapján megír egy összevissza fejtegetést arról, hogy miért is legyünk vegánok és egyébként is globális felmelegedés. Na elolvashatta volna az egyébként szabadon hozzáférhető National Risk Register -t is, ami alapján az Economist cikk is íródott. Aztán rájöhetett volna, hogy az egy komoly elemzés a valószínűsíthető kockázati faktorokról az Egyesült Királyságban. Nem világ szinten, és nem, nem a világvégével foglalkozik. Pláne nem az UFO-k eljövetelével, és a legyünk vegánok kérdéskörrel. Ráadásul belekevert mindenféle amerikai baromságot, mint amilyen a prepper, és leírja, hogy a hátizsákban legyen egy komolyabb fegyver is. Ja Magyarországon, te barom?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Lehet, hogy Nyugger is valami hasonlóval tudná magát örökösre "beNógrádizni" a "NERtévékbe", mert egy ilyen térképben-videó kombóval jól tudná szemléltetni a Ráczoknak és a többi nagyon okosnak, hogy hol és milyen harcok zajlanak.
@nyugger kollégának saját substacket kéne indítania, mellé egy youtube csatornával.
Interjúztatni, elemezni, stb. magyarul ÉS angolul.
A hitgyülis csapat szerintem nem lesz jó irány, hosszú távon. Amit ezzel az izraeli hisztivel csináltak, az kritikán aluli.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 155
23 305
113
@nyugger kollégának saját substacket kéne indítania, mellé egy youtube csatornával.
Interjúztatni, elemezni, stb. magyarul ÉS angolul.
A hitgyülis csapat szerintem nem lesz jó irány, hosszú távon. Amit ezzel az izraeli hisztivel csináltak, az kritikán aluli.

Amúgy lehet érdemes lenne megfejelni még egy Patreon csatornával, és ezáltal egy kis támogatást lehetne összeszedni, hogy az interjúkhoz és a működéshez egyre faszányosabb cuccok legyenek például. Na meg srácok, azért a belefektetett energia, idő…

Ps. plusz drága @nyugger, ide apának az ötletért a 18-25 éves Chivasok…:D
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 601
113
@nyugger kollégának saját substacket kéne indítania, mellé egy youtube csatornával.
Interjúztatni, elemezni, stb. magyarul ÉS angolul.
A hitgyülis csapat szerintem nem lesz jó irány, hosszú távon. Amit ezzel az izraeli hisztivel csináltak, az kritikán aluli.
Rendesen megfogtatok most ezzel az ötlettel amúgy, gondolkodok is rendesen a kivitelezésen és a formátumon. Milyen kamera (egyáltalán kamera vagy telefon), háttér, hol tudom a térképeket mutogatni, időtartam, rendszeresség ésatöbbi. Na meg persze ahol nyugiban fel tudom venni :D
Amúgy lehet érdemes lenne megfejelni még egy Patreon csatornával, és ezáltal egy kis támogatást lehetne összeszedni, hogy az interjúkhoz és a működéshez egyre faszányosabb cuccok legyenek például. Na meg srácok, azért a belefektetett energia, idő…

Ps. plusz drága @nyugger, ide apának az ötletért a 18-25 éves Chivasok…:D
Patreon, Youtube csatornatagság, adomány, merch, amit akartok, kitanultam mit szoktak behozni ide :D De moszkvater-nél is ha 2 éve nem rágom Stier fülét a Patreon miatt, akkor egy napja sem, eddig sikertelenül. Persze megértem, mert azért ez is plusz adminisztráció, amibe már lassan belefulladunk.
Legnagyobb nehézség alapvetően sztem az elején a beindulás, terjesztés és a kezdeti felfutás lenne. Mondjuk 2-3 ezer feliratkozóig. Utána az algoritmus már besegítene, de az eleje mindig a legnehezebb, plusz hogy ne vesszen el a motiváció.

Amúgy hozok én mellé Glenlivetet is, azért az is fasza rendesen :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Amúgy lehet érdemes lenne megfejelni még egy Patreon csatornával, és ezáltal egy kis támogatást lehetne összeszedni, hogy az interjúkhoz és a működéshez egyre faszányosabb cuccok legyenek például. Na meg srácok, azért a belefektetett energia, idő…

Ps. plusz drága @nyugger, ide apának az ötletért a 18-25 éves Chivasok…:D
A monetizáció működik substacken is, de kismillió egyéb lehetőség is van. Csak azért emlegettem azt, mert ott kicsit szelektáltabb a közönség, és ha jól tudom, hostolható saját hang/videó anyag is (tehát nincs az ember a youtube-ra kárhoztatva).

Van saját kommentelő felület is, meg minden mi jó. Ahogy néztem, még a cenzúra sem találta meg túlságosan.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 155
23 305
113
Rendesen megfogtatok most ezzel az ötlettel amúgy, gondolkodok is rendesen a kivitelezésen és a formátumon. Milyen kamera (egyáltalán kamera vagy telefon), háttér, hol tudom a térképeket mutogatni, időtartam, rendszeresség ésatöbbi. Na meg persze ahol nyugiban fel tudom venni :D

Patreon, Youtube csatornatagság, adomány, merch, amit akartok, kitanultam mit szoktak behozni ide :D De moszkvater-nél is ha 2 éve nem rágom Stier fülét a Patreon miatt, akkor egy napja sem, eddig sikertelenül. Persze megértem, mert azért ez is plusz adminisztráció, amibe már lassan belefulladunk.
Legnagyobb nehézség alapvetően sztem az elején a beindulás, terjesztés és a kezdeti felfutás lenne. Mondjuk 2-3 ezer feliratkozóig. Utána az algoritmus már besegítene, de az eleje mindig a legnehezebb, plusz hogy ne vesszen el a motiváció.

Amúgy hozok én mellé Glenlivetet is, azért az is fasza rendesen :D

Egyre többet szerepelsz, felkészülten értelmes dolgokat próbálsz mondogatni a tv-ben… talán nem lenne ördögtől való ötlet belevágnod mostanában és tudnál profitálni belőle -már nem konkrétan anyagi értelemben gondolom.

Jóóóó, végülis rád való tekintettel nagy duzzogva meg tudnám inni… :D
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 601
113
Aztán van ám még: Praktikus útmutató a közeledő világ végéhez Na itt a hölgy, egy Economist cikk alapján megír egy összevissza fejtegetést arról, hogy miért is legyünk vegánok és egyébként is globális felmelegedés. Na elolvashatta volna az egyébként szabadon hozzáférhető National Risk Register -t is, ami alapján az Economist cikk is íródott. Aztán rájöhetett volna, hogy az egy komoly elemzés a valószínűsíthető kockázati faktorokról az Egyesült Királyságban. Nem világ szinten, és nem, nem a világvégével foglalkozik. Pláne nem az UFO-k eljövetelével, és a legyünk vegánok kérdéskörrel. Ráadásul belekevert mindenféle amerikai baromságot, mint amilyen a prepper, és leírja, hogy a hátizsákban legyen egy komolyabb fegyver is. Ja Magyarországon, te barom?
Klasszikus magyar sajtó moment, avagy T-72-ről akarnak beszélni, de csak sikerül a T-64 futógörgőit berakni nyitóképnek :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 973
87 511
113
Rendesen megfogtatok most ezzel az ötlettel amúgy, gondolkodok is rendesen a kivitelezésen és a formátumon. Milyen kamera (egyáltalán kamera vagy telefon), háttér, hol tudom a térképeket mutogatni, időtartam, rendszeresség ésatöbbi. Na meg persze ahol nyugiban fel tudom venni :D

Patreon, Youtube csatornatagság, adomány, merch, amit akartok, kitanultam mit szoktak behozni ide :D De moszkvater-nél is ha 2 éve nem rágom Stier fülét a Patreon miatt, akkor egy napja sem, eddig sikertelenül. Persze megértem, mert azért ez is plusz adminisztráció, amibe már lassan belefulladunk.
Legnagyobb nehézség alapvetően sztem az elején a beindulás, terjesztés és a kezdeti felfutás lenne. Mondjuk 2-3 ezer feliratkozóig. Utána az algoritmus már besegítene, de az eleje mindig a legnehezebb, plusz hogy ne vesszen el a motiváció.

Amúgy hozok én mellé Glenlivetet is, azért az is fasza rendesen :D
A Simpliciusos videóban az volt a zseniális, hogy volt egy videó egy Bradleyről. Ő - vagy más - megkereste google mapsen, és belerakta a környezetbe a harci cselekményt. Persze, nem lehet ezt minden videóval ennyire pontosan megtenni, meg kell hozzá szerkesztési idő, ami neked ugye gondolom kevés van, de ez lehetne autistáékkal szemben a megfelelő vonal, mert bele se lehetne kötni, hogy fakenews, haha, csak mert ahol lehozzák, mondjuk pont a Moszkva tér. Ellenben baromi látványos, és vsz kevesen csinálják. Minderről pedig egy hosszú elemzés heti másfélszer.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 185
10 705
113
@nyugger kollégának saját substacket kéne indítania, mellé egy youtube csatornával.
Interjúztatni, elemezni, stb. magyarul ÉS angolul.
A hitgyülis csapat szerintem nem lesz jó irány, hosszú távon. Amit ezzel az izraeli hisztivel csináltak, az kritikán aluli.
Egyetértek!
Szabaditsuk ki a nyuggert a hitgyülisek karmaiból!
:)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
Rendesen megfogtatok most ezzel az ötlettel amúgy, gondolkodok is rendesen a kivitelezésen és a formátumon. Milyen kamera (egyáltalán kamera vagy telefon), háttér, hol tudom a térképeket mutogatni, időtartam, rendszeresség ésatöbbi. Na meg persze ahol nyugiban fel tudom venni :D

Patreon, Youtube csatornatagság, adomány, merch, amit akartok, kitanultam mit szoktak behozni ide :D De moszkvater-nél is ha 2 éve nem rágom Stier fülét a Patreon miatt, akkor egy napja sem, eddig sikertelenül. Persze megértem, mert azért ez is plusz adminisztráció, amibe már lassan belefulladunk.
Legnagyobb nehézség alapvetően sztem az elején a beindulás, terjesztés és a kezdeti felfutás lenne. Mondjuk 2-3 ezer feliratkozóig. Utána az algoritmus már besegítene, de az eleje mindig a legnehezebb, plusz hogy ne vesszen el a motiváció.

Amúgy hozok én mellé Glenlivetet is, azért az is fasza rendesen :D
Ez mind tulbonyolitasa ugyanannak. Substack a legjobb megoldas, nem kell videózni, ha nem muszáj, és közvetlenül intézed a bevételeidet.
Ha van rá kapacitásod, hogy minimum hetente legyen egy félórás-oras videod, ami nem unalmas (sorry, beszélő fejek 20+ éve nem mennek már), akkor meg Rumble, mert ott nem kell aggódni, hogy egy nap lecsap a YT névtelen-arctalan adminja; támogatást meg intezhetsz mellé Locals vagy hasonló platformon.
Ideálisan m g a Tumble showbol vagsz 10-15 perces klipeket és a YTra felrakod, így reklamozod a full showt.