Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 753
28 600
113
Most én vagyok hülye vagy komolyan nem elérhető itthon 92401-2Y5 LH cikkszámú külső bal hátsó lámpa egy facelift utáni (2014-es) Hyundai ix35-höz? Csak polák, csehszlovák, orosz meg ukrán találatokat dob ki a google, ami fura nekem. Vicces kedvű sarjabbak kővel csúzlizva betörték a búráját, aztán persze csak egészben lehet cserélni
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 152
23 294
113
Most én vagyok hülye vagy komolyan nem elérhető itthon 92401-2Y5 LH cikkszámú külső bal hátsó lámpa egy facelift utáni (2014-es) Hyundai ix35-höz? Csak polák, csehszlovák, orosz meg ukrán találatokat dob ki a google, ami fura nekem. Vicces kedvű sarjabbak kővel csúzlizva betörték a búráját, aztán persze csak egészben lehet cserélni

Ha keddig nem sürgős, akkor írj rám. Akkor megyek haza alkatrészekért és meg tudom nézni meg oda rendelni, ami hozzád a legközelebb van és fel tudod venni a kedvezményemmel.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 152
23 294
113
Szeretnék a bringásoktól egy kis segítséget kérni. Downhill bringát szeretnék venni. Amit kinéztem az a KTM Ratchet. Tetszik a formája, árban is rendben van, régebben amilyen KTM-ékkel bringáztam azok probléma mentesek voltak… A kérdésem, hogy valaki erről a bringáról tud valami infót vagy esetleg egy hasonló kaliberűt tudna ajánlani?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
Mennyire komolyak a szándékaid?
Nekem egy Cannondale Lefty az álmom, de a fullyt sose veszem meg, mert nem DHzom, max. egy merev farú CCt.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
Szerintem a képen látható álat nem patkány, hanem egy Nutria. Ugy néz ki mind egy patkány csak joval nagyob 7-10 kiló is lehet a súlya. Nálunk is élnek, rendszeresen szokom oket látni, tobnyire kozel élnek a vízhez, néha betéved egy peldány a városba is.

Da ha már rágcsálóknál tartunk íme egy életkép a lovészárakbol:
Szerintem patkány az...a nutriának más a pofája...
Pedig milyen jó kolbászt lehet belőle csinálni...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 152
23 294
113
Mennyire komolyak a szándékaid?
Nekem egy Cannondale Lefty az álmom, de a fullyt sose veszem meg, mert nem DHzom, max. egy merev farú CCt.
Figyelj, 45 vagyok… ennyire komoly :D
Gyerekként sokat bmx-eztem, ugráltam… aztán ilyen-olyan bicókkal eltekergettünk amíg nem sérült a térdem. Mostanában nem nagyon bringáztam, nem volt időm. Viszont pár napja tanítgattam a kisfiamat bicózni és qrva jókat egykerekeztem meg baromkodtam és arra gondoltam tök béna még nem vagyok hát kipróbálnám ezt a játékot. Főleg mert 30-50 percen belül több park is van, ahol frankón kijelölt és zárt pályák vannak.

Néztem Canyon Fully-t is… nem tudom, annyira nem vágom. Ezért is kértem segítséget.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
A Canyon is jó márka...szerintem a közép kategóriáikon belül a legtöbb márka váza ugyan azt tudja. A felszereltség a lényeg. Villa, rugós tag, hajtásrendszer, fékek (!).
Karbont akkor ne vegyél. Rugóstag/villa Fox a legjobb, a Rock Shox is az övék tudtommal. Shimano/SRAM ízlés kérdése, mondjuk fékben talán az Avid jobb, az ugye a SRAM fékmárkája...
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 152
23 294
113
A Canyon is jó márka...szerintem a közép kategóriáikon belül a legtöbb márka váza ugyan azt tudja. A felszereltség a lényeg. Villa, rugós tag, hajtásrendszer, fékek (!).
Karbont akkor ne vegyél. Rugóstag/villa Fox a legjobb, a Rock Shox is az övék tudtommal. Shimano/SRAM ízlés kérdése, mondjuk fékben talán az Avid jobb, az ugye a SRAM fékmárkája...

Aaahhh karbont elvetettem. Nincs kedvem megszivatni magam. Ez a KTM teszt tetszett, kb. ennyit is várnék és ilyesmi tudás szerintem nekem bőven elég. Azért is gondoltam a Ratchet-re, mert kb. olyan cuccokból van, amit te is írtál és amikről tudom, hogy elég jók. Rock Shox Boxxer, Fox Van-RC, Avid Elixir 3 van hátul és Elixir 5 elől… 82-83 kg vagyok, nincs túl nagy testtömeg, szóval oké, hogy nem a legkirályabb cucc. De nem is arra van szükségem.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 152
23 294
113
@Kim Philby ajánlottak ma egy bringát. Specialized Stumpjumper Carbon Fully. Erről esetleg tudsz valamit? Láttál már ilyen drótszamarat?
Augusztus végén szervízelték, kapott két új Schwable Anonymus gumit számlával és igazolást állított ki a szerviz, hogy a karbon teljesen rendben van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
@Kim Philby ajánlottak ma egy bringát. Specialized Stumpjumper Carbon Fully. Erről esetleg tudsz valamit? Láttál már ilyen drótszamarat?
Augusztus végén szervízelték, kapott két új Schwable Anonymus gumit számlával és igazolást állított ki a szerviz, hogy a karbon teljesen rendben van.
Soha...
A speci nagyon jó...a rugóstag/villa a drága az egészben. A karbon...én nem vennék...de mikori a váz? Ki használta? Használt karbon elég necces. Inkább akkor alu/titánium....de jobban bírja az ütést. A karbon utálja.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 152
23 294
113
Soha...
A speci nagyon jó...a rugóstag/villa a drága az egészben. A karbon...én nem vennék...de mikori a váz? Ki használta? Használt karbon elég necces. Inkább akkor alu/titánium....de jobban bírja az ütést. A karbon utálja.

Igen, írtam is, hogy a karbont kerülném. Csak elgondolkodtatott az ajánlat, mert egykétszázezret kellene érte leszurkolni. Kb. a szervizszámlája a fele a vételárának… Nem
Túl öreg, szerintem pár éve vette egy ismerősöm a fiának, aki jóindulattal 70 kg.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
A karbon állásában is öregszik...az alu meg rezeg és a hegesztéseknél elválik, főleg, ha tele van ötvözetekkel. Nekem még a 90es években volt egy Hagan tiatanal bringám, rohadt könnyű ragasztott MTB váz, de a középcsapágyház elkezdte ledobni a festéket hólyagosan...eladtam, szóltsam a srácnak róla nyilván. Egy pillekönnyű az ját CNC villa volt benne...de még akkor a Shimano LX black volt a csúcs. Tárcsa még a fasorban sem volt.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 152
23 294
113
A karbon állásában is öregszik...az alu meg rezeg és a hegesztéseknél elválik, főleg, ha tele van ötvözetekkel. Nekem még a 90es években volt egy Hagan tiatanal bringám, rohadt könnyű ragasztott MTB váz, de a középcsapágyház elkezdte ledobni a festéket hólyagosan...eladtam, szóltsam a srácnak róla nyilván. Egy pillekönnyű az ját CNC villa volt benne...de még akkor a Shimano LX black volt a csúcs. Tárcsa még a fasorban sem volt.

Szerintem marad ez a KTM, amiről beszéltünk is. De azért még pár napot keresgélek, hátha szembejön valami érdekes.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby