Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
De utálom ezeket a barmokat. Lassan minden kéktúrán találkozunk már motorossal vagy quadossal. Ocsmány féreg egy banda.
És én a nem kijelölt kerékpáros túra úton az elektromos montival 40-50-60-al az erdőben lefelé csapató barmokat sem tartom többre, a motorost legalább hallom, és ezeknek a barmoknak áll feljebb ha nem ugrunk félre elég gyorsan. Ebből sajnos előbb-utóbb nagyon nagy konfliktusok lesznek. Én is montiztam erdőben néha, kurva jó, elkapja az embert a lendület, de ha majdnem elbaszok egy gyalogos akkor megállok, megnézem, és picsára szégyenlem amit csináltam és amiért tilosban járok. Na, ezek a dagadtak nem tesznek ilyet.
Annak ellenére, hogy lebarmozol, amúgy megértem részben a felháborodásodat, mert amint írtam, sajnos egyre több az ostoba, buta, quados, motoros. De ez sem úgy igaz, ahogy beállítod! Ez úgy igaz, hogy egyre több az ember az erdőkben. Főleg a Covid óta. Ami szerintem nagyon jó! De ez óhatatlanúl konfliktusokat fog szülni. 12 év és rengeteg erdei km-er távlatából mondom azt, hogy ha ezt odafigyeléssel és inteligensen csinálod, nem lesz konfliktusod. Mi már nem járunk olyan helyeken, ahol túristák közlekednek. De mint a vitaindító irományom is jelzi, ha emberekkel találkozunk, akkor azt megpróbáljuk nagy odafigyeléssel, kultúráltan kezelni. Ezért mentünk oda a katonák-hoz is, ezért megyünk oda a vadászhoz is, ha látjuk! Lehet, hogy nem hiszed el, de kB 100 vadász mellett álltam már meg a 10-15 év alatt és kérdeztem meg, hogy merre menjünk, hogy ne zavarjuk. És egyetlen egy esetben lett feljelentés (erdészet voltak), de ott is csak figyelmeztettek. Hidd el, hogy lehet ezt normálisan csinálni. (persze, mindkét féltől kell hozzá intelligens hozzáállás, de azt elfogadom, hogy ezt nekünk kell megelőlegezni!). Az, hogy sajnos egyre több az aki nemnormális, az nagyon nagy baj. De ők ugyanígy nem normálisan viselkednek az iskolákban, az otthonukban, a eletterükben is, csak azt már meg szoktuk! A természeti károkozásról nem akarok beszélni, mert azt olyan szinten túlmisztifikált, félrevezető, és tudatosan gyártott, hogy arra nincsenek szavak. (Ha a versenypályán elfűstölsz egy nap 50 liter benzint meg egy fél garnitúra gumit, az szerinted kevésbé káros??????? Hidd el, hogy az ökológiai lábnyoma egy quados-nak nulla ahhoz képest amit a legális "versenyzők" okoznak!!!) Térj le egyszer a kéktúra útvonalről, nézz körűl és mégérted! Nagyon hosszan ismerem a kéktúra útvonalakat, és nyugodtan mondható, hogy kB egy 50 méteres sáv a tájban, ami egész más mint a valóság! Gyakorlatilag az lenne a legjobb ha még sem születtünk volna.. Egyszerű letünkel már kárt okozunk, annyian vagyunk. Amúgy dagadt sem vagyok, a társaim sem. Ha meg a cigányokról nem lehet álltalánosságokban beszélni, akkor a quadosok-róla sem! Ha pedig egyszer összefutunk az erdőben, meg fogsz ismerni, mert vagy megállok, vagy lépésig lassítok, inteni fogok, és még rendszámom is lesz, annak ellenére, hogy sportquadom van. Sajnálkozhatnék sok barom "társam" miatt, de nem teszem, mert akkor minden nap ezt kellene tennem ha ki nézek az utcára! A magam módján inkább megpróbálok jó példát mutatni a gyerekeimnek, azoknak akikre hatással tudok lenni. Mivel te magad írtad le, hogy ugyanígy jársz néha tilosban, így hiába szégyenlem magad. Az nem sokat tesz semmihez.... Attól, hogy te szégyenled magad különb vagy!? Nem!
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 155
23 305
113
Micsoda? Ha valaki bármi negatívat mond az oroszokról az hazudik és hülye. Holott a vak is látja, hogy ez a háború nem fest pozitív képet az orpsz haderőről. Itt van a már általam említett szerencsétlen 1. Gárda Harckocsi Hadsereg. Amennyier én tudom ez Oroszország egyetlen dedikált támadó ereje, ennek ellenére eddig amit műveltek alulmúl minden orosz magasegységet. Mit jelent az, hogy az egyetlen dedikált támadó erő? Azt, hogy pl a déli-katonai körzethez tartozó 58. hadseregnek van területi felelőssége, azaz az egész 58. hadsereg tokkal vonóval nem vonulhat el a déli katonai körzetből Ukrajnába, mert neki feladata Oroszország védelme déli irányból, ellenben az 1. Gárda Harckocsi Hadsereggel aminek Oroszország hadseregei küzül egyedüliként nincs területi felelőssége, ez a hadsereg 100% támadó erő amit ezért is hoztak létre valamikor a 2010,es években és csak egy dologra nem képes: támadásban végrehajtani azt amit feladatul szabtak nekik.
Nincs csoda! Nem bárkiről volt szó, konkrétan rólad. @krisss írt valamit én arra válaszoltam, és mint olvashattad azt általánosságban írtam több topicra és több hsz-re értettem.
Ezzel amúgy zárnám is ezt a témát, mert értelmetlen részemről ezzel foglalkozni. Amikor valamit blődségnek, teljesen nonszensznek tartok egy hozzászólásoddal kapcsolatban azt átpörgetem, soha nem teszek röhögő fejet. Egyébként pedig több topicban is szokott sikerülni értelmesen kommunikálni. De gondolom ezt magad is észrevetted…
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 531
10 162
113
Mi nem világos? Repkednek a MIG-ek rakétákkal. Az nem azt jelenti,hogy ki is fogják lőni őket a hordozóra. Arra meg nem emlékszem,hogy Moszkvában bejelentették volna,hogy az USA kötelék a célpont. Oké,hogy orosz fóbiád van,de ezt valamivel cizelláltabban is közölhetnéd,mert ez már a szánalmas kategória,és már röhögni se lehet rajta.
Nem az orosz fóbiáról van szó, de nagyon nem szeretnék egy olyan diktatorikus és velejéig korrupt országban élni mint a putyini Oroszosrszág. Az itteni oroszimádatot valóban nem értem, ami miatt minden, ami orosz az Istenkirály ami meg nem az rothadó.

Ez így világháborúvá szélesedne. Kb esély lenne az USA megtérdeltetésére, mint most Izraelnél is előfordulhat egy ilyen váratlan szcenárió, ha az összarabság vérszemet kap.
Oroszok mellé sok ország beállna, ha az USA-t megsz...hatják.
Azért a Kínaiak nem örülnének, ha hirtelen nem gyártatna náluk semmit a világ gazdagabbik fele és nem is kereskedne. Lehetne eladni a vackaikat Indiában meg Afrikában. ja és az Oroszoknál.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
Miért nem gyártják őket csendesebbre? A probléma fele megoldódna...
(sosem quadoztam, de gondolom a vezetési élményt nem csökkentené, ha halk lenne)
Nem a hang a baj....az erózió, amit a kerekek okoznak a gázadáskor...
De utálom ezeket a barmokat. Lassan minden kéktúrán találkozunk már motorossal vagy quadossal. Ocsmány féreg egy banda.
És én a nem kijelölt kerékpáros túra úton az elektromos montival 40-50-60-al az erdőben lefelé csapató barmokat sem tartom többre, a motorost legalább hallom, és ezeknek a barmoknak áll feljebb ha nem ugrunk félre elég gyorsan. Ebből sajnos előbb-utóbb nagyon nagy konfliktusok lesznek. Én is montiztam erdőben néha, kurva jó, elkapja az embert a lendület, de ha majdnem elbaszok egy gyalogos akkor megállok, megnézem, és picsára szégyenlem amit csináltam és amiért tilosban járok. Na, ezek a dagadtak nem tesznek ilyet.
Sajnos én tudok halálesetről, igaz sok évvel ezelőttről, a Normafánál...DHs kontra sétáló nyugdíjas....én is találkoztam erdőben bringással, nálam kutya, felfelé, bringás lefelé meredeken csapatva egy egyszemélyes ösvényen...majd még három. Nem volt kellemes...pedig nálunk van kijelölt erdei bringaút, igaz az nem annyira buli, mert egy erdőgazdasági út...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Ez mennyire lehet valós?
Egyébként jó szemléltetése annak, hogy mit jelent a vásárlóerő paritás.

... és mivel ők saját maguknak gyártanak, a legrészrehajlóbb nyugatibecslések szerint is 85%-ban, ezért a Wiki ide vonatkozó USD/PPP adatainak kb. 3,5-es szorzója alapján a dollárban számolt orosz katonai költségvetés hárommal szorzandó a nyugati adatokkal való közelítőleges (sok más korrekciós belső eltérés miatt) összehsonlításkor!

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 601
113
Ez mennyire lehet valós?
Egyébként jó szemléltetése annak, hogy mit jelent a vásárlóerő paritás.
Érdemes inkább a háttérben lévő árakat nézni, számoljunk a szomszéd pénzváltó mai, 4,2 forint/rubel árfolyamával. Ezek alapján:
  • Maggi zacskós étel 45-55 rubel - 189-231 forint
  • Kotányi fűszerek 49-69 rubel - 206-299 forint
  • Hoegaarden sör 72,45, azaz 304,3 forint, csak meg nem tudom mondani mekkora kiszerelés.
  • Ízesített joghurtok 19-32 rubel közt - 80-134 forint
  • Vaníliatej (gondolom valamilyen növényi vanília ízben) 78 rubel - 328 forint. Utóbbi esetében barátnőm miatt tudom, hogy itthon kb 600 alatt alig van mandulatej, a többi jó kérdés.
  • Kenyér 16-62 rubel - 67,2-260 forint - között, felette a teát 199 rubelért hirdetik-835,8 forint.
  • Barilla tészta 89 rubel - 374 forint -, na az konkrétan minimum fele az itthoninak
  • 10 darabos tojás 42-52 rubel - 176-218 forint
  • Milka csoki 89 rubel - 374 forint - a többi alatta 59-149 között - 248-626 forint
  • Keksz 71-99 rubel - 298-416 forint - között
  • Oreo 59 rubel - 248 forint
  • Tej 72-84 rubel - 302-353 forint
  • Talán darabolt bacon 164 rubel - 689 forint -, felette másik megint nem tudom milyen felvágott 129 rubel - 542 forint
  • Rizs 59-164 rubel -248-689 forint - között, cserébe amit mutat az csak 40 dekás kiszerelés
  • Limonádé 26 - 109 forint - rubel, fél literes kóla 74 - 311 forint -, talán literes-1,5 literes 109 rubel - 458 forint
  • Rágó 24-29 rubel - 101-122 forint
A végösszeg normál esetben 575 rubel - 2415 forint - lett volna, amit kuponokkal vitt le kb 489,16 rubelre - 2055 forintra. További kiegészítés a végére, hogy persze ott van a kerekítési hibaérték, illetve nem tudtam az ár kopejkás részét leolvasni, így az általam megállapítottnál vszeg némileg magasabbak az árak. Meg ugyanígy az ár az a kiszerelés függvénye is, avagy nem láttuk mekkorák az adott árakhoz tartozó kiszerelések.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 155
23 305
113
Érdemes inkább a háttérben lévő árakat nézni, számoljunk a szomszéd pénzváltó mai, 4,2 forint/rubel árfolyamával. Ezek alapján:
  • Maggi zacskós étel 45-55 rubel - 189-231 forint
  • Kotányi fűszerek 49-69 rubel - 206-299 forint
  • Hoegaarden sör 72,45, azaz 304,3 forint, csak meg nem tudom mondani mekkora kiszerelés.
  • Ízesített joghurtok 19-32 rubel közt - 80-134 forint
  • Vaníliatej (gondolom valamilyen növényi vanília ízben) 78 rubel - 328 forint. Utóbbi esetében barátnőm miatt tudom, hogy itthon kb 600 alatt alig van mandulatej, a többi jó kérdés.
  • Kenyér 16-62 rubel - 67,2-260 forint - között, felette a teát 199 rubelért hirdetik-835,8 forint.
  • Barilla tészta 89 rubel - 374 forint -, na az konkrétan minimum fele az itthoninak
  • 10 darabos tojás 42-52 rubel - 176-218 forint
  • Milka csoki 89 rubel - 374 forint - a többi alatta 59-149 között - 248-626 forint
  • Keksz 71-99 rubel - 298-416 forint - között
  • Oreo 59 rubel - 248 forint
  • Tej 72-84 rubel - 302-353 forint
  • Talán darabolt bacon 164 rubel - 689 forint -, felette másik megint nem tudom milyen felvágott 129 rubel - 542 forint
  • Rizs 59-164 rubel -248-689 forint - között, cserébe amit mutat az csak 40 dekás kiszerelés
  • Limonádé 26 - 109 forint - rubel, fél literes kóla 74 - 311 forint -, talán literes-1,5 literes 109 rubel - 458 forint
  • Rágó 24-29 rubel - 101-122 forint
A végösszeg normál esetben 575 rubel - 2415 forint - lett volna, amit kuponokkal vitt le kb 489,16 rubelre - 2055 forintra. További kiegészítés a végére, hogy persze ott van a kerekítési hibaérték, illetve nem tudtam az ár kopejkás részét leolvasni, így az általam megállapítottnál vszeg némileg magasabbak az árak. Meg ugyanígy az ár az a kiszerelés függvénye is, avagy nem láttuk mekkorák az adott árakhoz tartozó kiszerelések.

Majdnem annyi, mint itt Bécsben… :D
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Nem a hang a baj....az erózió, amit a kerekek okoznak a gázadáskor...

Szerintem a hang is gond, engem is zavar, ha zeng az erdő a kilométerekre jaszkarizóktól, de az állatokat is biztosan zavarja. Amúgy meg pont a zaj miatt könnyű(könnyebb) őket lebuktatni/elkapni...

Ha halkak lennének, akkor én pl. erdészeti utakon tudnám őket engedélyeztetni, ott senkit nem zavarna a túrás/kaparás. És akkor jutna is, maradna is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 063
33 097
113
Ha ez nem kamu, akkor ilyet még nem hallottam, hogy egy külföldi ilyen tökéletesen megtanuljon magyarul, akcentus nélkül.

Én már igen.Olyat is,ki soha nem is járt Mo-on.(francia csendőrtiszt,svéd adminisztrátorcsaj,német vendéglős-egyik se járt nálunk).Hangoskönyvek,internet,filmek-és qrvajó nyelvérzék (ami nekem nincs,sajnos).Mindegyik 6-8 nyelvet beszélt
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 182
113
Én már igen.Olyat is,ki soha nem is járt Mo-on.(francia csendőrtiszt,svéd adminisztrátorcsaj,német vendéglős-egyik se járt nálunk).Hangoskönyvek,internet,filmek-és qrvajó nyelvérzék (ami nekem nincs,sajnos).Mindegyik 6-8 nyelvet beszélt
Még a gimnáziumban volt egy osztálytársnőm, aki orosz volt, abban az időben még szovjet, természetesen. Ő hatodikban jött át az anyjával, aki elvált odakint és egy magyar pasihoz ment férjhez. Neki semmilyen kapcsolata sem volt elötte a magyar nyelvvel, sem magyar felmenői nem voltak. Ő például úgy megtanult magyarul két éven belül, hogy a gimiben már semmilyen különbség nem volt a többiekhez képest a beszédében. Ha nem tudtad, hogy a Galina orosz, akkor rá nem jöttél volna a beszédéből, még a jellegzetes orosz akcentusa sem volt meg. Annyi különbség volt hozzánk képest, hogy ő tudott oroszul, ami ugye rólunk nem volt elmondható, maximum elvárható lett volna öt év orosz tanulás után. Megjegyzés, hogy ő mondjuk jobban beszélt oroszul mint az orosztanárunk aki viszont egy bulgáriai török volt, na ő akcentussal beszélt magyarul, plusz komplett idióta is volt és teljesen random adott jegyeket. Annyira, hogy nem vette észre a nevéből, hogy a Galina orosz, és egyszer négyest adott neki oroszból.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 063
33 097
113
Még a gimnáziumban volt egy osztálytársnőm, aki orosz volt, abban az időben még szovjet, természetesen. Ő hatodikban jött át az anyjával, aki elvált odakint és egy magyar pasihoz ment férjhez. Neki semmilyen kapcsolata sem volt elötte a magyar nyelvvel, sem magyar felmenői nem voltak. Ő például úgy megtanult magyarul két éven belül, hogy a gimiben már semmilyen különbség nem volt a többiekhez képest a beszédében. Ha nem tudtad, hogy a Galina orosz, akkor rá nem jöttél volna a beszédéből, még a jellegzetes orosz akcentusa sem volt meg. Annyi különbség volt hozzánk képest, hogy ő tudott oroszul, ami ugye rólunk nem volt elmondható, maximum elvárható lett volna öt év orosz tanulás után. Megjegyzés, hogy ő mondjuk jobban beszélt oroszul mint az orosztanárunk aki viszont egy bulgáriai török volt, na ő akcentussal beszélt magyarul, plusz komplett idióta is volt és teljesen random adott jegyeket. Annyira, hogy nem vette észre a nevéből, hogy a Galina orosz, és egyszer négyest adott neki oroszból.
Nekem is volt anno orosz osztálytársnőm,csak még általánosban.6.ban került hozzánk,kisgyerekként az iskolaév végére tökéletesen beszélt magyarul.Apja viszont markáns muszka akcentussal beszélte a magyart.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo