Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Mo-n talán inkább az lenne fura, ha nem felfugesztetet kapna, ugyebár ... :rolleyes:


Számomra az egészen az is érdekes korulmény, hogy eppenséggel a kegyelemkérelem idején már nem is volt boronben, hanem othon reszocializációs program keretén és kilenc hónap volt hátra a buntetésébol.

Elképzelhető, hogy ez összefüggésben lehet azzal, amit az FB bejegyzés is sugall, miszerint a vád nem volt igazán megalapozott.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 314
14 061
113
Elképzelhető, hogy ez összefüggésben lehet azzal, amit az FB bejegyzés is sugall, miszerint a vád nem volt igazán megalapozott.
Annak azért nem dolnék be, pláne hogy korábban is fel volt már jelentve a tag ugyan azért, csak akkor megúszta:

Nem volt "titok". 2011-ben már volt vizsgálat, de azt megúszta.


Lehet hogy csak tul keveset tudot ahozz, hogy most is megúsza.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Annak azért nem dolnék be, pláne hogy korábban is fel volt már jelentve a tag ugyan azért, csak akkor megúszta:
Ne beszélj butaságokat, nem Kónya Endre volt feljelentve, hanem a pedofil igazgató Vásárhelyi János! Ne keverd a dolgokat!
A legfelháborítóbb még az, hogy a pedofil nevelőtanár pedig felfüggesztettet kapott csak, a pedofil igazgató meg csak 8 évet!
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
587
5 352
93
Esetleg elolvashatnád az előzményeket is.

"aki pedig lehet, hogy még támogató sem volt, (vagy éppen ő leplezte le a pedofilt), az kapott 3 év 4 hónap börtönt? (Ha igaz az, amit K. Endre leírt. Megj.: A börtönökben csupa ártatlan ember ül )" Ugyebár jelent meg egy cikk K.Endrétől (ha elfogadjuk, hogy ő írta).


Azért tettem zárójelbe: "(Ha igaz az, amit K. Endre leírt. Megj.: A börtönökben csupa ártatlan ember ül )"

Amúgy a teljes mondatot illene értelmezni: "Ha kiderül, hogy ártatlanul ítéltette el az ügyészség K. Endrét, (és még ki tudja kiket), és ebbe bukott bele Novák Katalin, akkor lesz még itt balhé."

Még ezt is írtam: " mert amit a megkegyelmezett állított a rendőrségről, ügyészségről, bíróságról az nagyon rágalom szagú ha nem tudja bizonyitani."
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Mo-n talán inkább az lenne fura, ha nem felfugesztetet kapna, ugyebár ... :rolleyes:


Számomra az egészen az is érdekes korulmény, hogy eppenséggel a kegyelemkérelem idején már nem is volt boronben, hanem othon reszocializációs program keretén és kilenc hónap volt hátra a buntetésébol. Mire ment ki az egész?
Bezzegausztriában a libsi színész ugyanennyit kapott, pedig nála jelentős mennyiségű drogot is találtak.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Azért az a bili most eléggé kezd kiborulni!
Kár, hogy a legnagyobb "szar" továbbra is velünk marad!


Tóniról, Barbaráról, Ádámról nem is olyan régen hallottunk a végrehajtói maffia ügyben, de valahogy ők továbbra is érinthetetlenek!
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Esetleg elolvashatnád az előzményeket is.

"aki pedig lehet, hogy még támogató sem volt, (vagy éppen ő leplezte le a pedofilt), az kapott 3 év 4 hónap börtönt? (Ha igaz az, amit K. Endre leírt. Megj.: A börtönökben csupa ártatlan ember ül )" Ugyebár jelent meg egy cikk K.Endrétől (ha elfogadjuk, hogy ő írta).


Azért tettem zárójelbe: "(Ha igaz az, amit K. Endre leírt. Megj.: A börtönökben csupa ártatlan ember ül )"

Amúgy a teljes mondatot illene értelmezni: "Ha kiderül, hogy ártatlanul ítéltette el az ügyészség K. Endrét, (és még ki tudja kiket), és ebbe bukott bele Novák Katalin, akkor lesz még itt balhé."

Még ezt is írtam: " mert amit a megkegyelmezett állított a rendőrségről, ügyészségről, bíróságról az nagyon rágalom szagú ha nem tudja bizonyitani."
Nincs itt semmi agyalni való:

" Az igazgató berendeli a helyettesét, K. Endrét és megbízza, hogy írassa meg a visszavonó nyilatkozatot. A berendelt tudja, hogy erre felfüggesztett főnökének nincs joga (mivel már addigra felmentették), ismeri azt is, milyen súlyos ügyben történt feljelentés. Mégis megteszi. A gyerek pedig leírja: „Igazság az, hogy nem húzta le a nadrágom és nem fogta meg és nem verte ki.” (Az áldozat később a bíróságon elmondja, hogy de, lehúzta, és megtette, mert ez az igazság.)

K. Endre tehát hatalmával visszaélve segítette akadályozni a pedofil igazgató felelősségre vonását. Jogi nyelven szólva: „intézményvezető-helyettesként hatalmi befolyását felhasználva a kiszolgáltatott kiskorúval szemben az I. r. terhelt által elkövetett szexuális bűncselekmény miatti felelősségre vonás elkerülését akarta segíteni, éspedig oly módon, hogy egyúttal leplezze a terhelő tartalmú vallomásvisszavonás I. r. terhelt által kényszerített voltát. E cselekmény bűnsegédként elkövetett kényszerítés hatósági eljárásban bűntette”. Ezt tartalmazza a Kúria döntése. Az ítélet külön hangsúlyozza, hogy „az intézményben nevelkedő kiskorú gyermekek intézeti elhelyezésük, valamint hányatott családi életük, gyökértelenségük folytán rendkívül kiszolgáltatott helyzetben voltak”.

Végül egy házkutatás során megtalálták a fiú nyilatkozatát. Rákérdeztek, mégis mi az. A gyerek elmondta."
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Esetleg elolvashatnád az előzményeket is.
Elolvastam a féreg magyarázkodását. Erre írtam, hogy hosszan kiáltja a régi kérdést: Ki fingott! (Értsd: Ő!) Ne csináljunk már a pedofilt mentegető aljasból hőst! Nincs itt semmilyen összeesküvés, csak aljas és mégaljasabb alakok és idióták, akik bármit aláírnak, amit eléjük tesznek, ha megfelelő aljasok ajánlják ezt nekik.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Nem volt "titok". 2011-ben már volt vizsgálat, de azt megúszta.


Nagyon nehéz bizonyítani a gyerekekkel szembeni sexuális bűncselekményeket. A pályfutásom során volt ilyen "eseményben" részem. Először az anya és a fiú jegyzőkönyvbe mondta az elkövetés tényét, de a bírósági tárgyalás során visszavonták a vallomásukat. Elbuktam a pert.
Az illető tanárnő elment betegállományba, a pszichógusa segített neki ebben. A tanuló, amint 18 éves lett (15 volt a történetkor), elvette feleségül a pedagógust, született egy közös gyermekük. Majd, amikor 20-on éves lett elváltak.
A pedofília, szerintem, betegség és nem gyógyítható. Ezért rendkívül veszélyes. De, látod, én is tehetetlen voltam az ügyben.
Egyébként a jogász, aki védett, az sem tartotta bűnnek, Neki, mondta, milyen jó lett volna, ha ilyen középiskolai tanárnője lett volna.
Egyébként olyan városban élek, ahol egy volt polgátmesternő is ugyanezt a vétséget követte el. Akkor a baloldal nem rikoltozott, és simán megválasztatták polgármesternek. És a polgárok megválasztották. Pedig az ügy eltussolása még az "átkosban" történt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Nincs itt semmi agyalni való:

" Az igazgató berendeli a helyettesét, K. Endrét és megbízza, hogy írassa meg a visszavonó nyilatkozatot. A berendelt tudja, hogy erre felfüggesztett főnökének nincs joga (mivel már addigra felmentették), ismeri azt is, milyen súlyos ügyben történt feljelentés. Mégis megteszi. A gyerek pedig leírja: „Igazság az, hogy nem húzta le a nadrágom és nem fogta meg és nem verte ki.” (Az áldozat később a bíróságon elmondja, hogy de, lehúzta, és megtette, mert ez az igazság.)

K. Endre tehát hatalmával visszaélve segítette akadályozni a pedofil igazgató felelősségre vonását. Jogi nyelven szólva: „intézményvezető-helyettesként hatalmi befolyását felhasználva a kiszolgáltatott kiskorúval szemben az I. r. terhelt által elkövetett szexuális bűncselekmény miatti felelősségre vonás elkerülését akarta segíteni, éspedig oly módon, hogy egyúttal leplezze a terhelő tartalmú vallomásvisszavonás I. r. terhelt által kényszerített voltát. E cselekmény bűnsegédként elkövetett kényszerítés hatósági eljárásban bűntette”. Ezt tartalmazza a Kúria döntése. Az ítélet külön hangsúlyozza, hogy „az intézményben nevelkedő kiskorú gyermekek intézeti elhelyezésük, valamint hányatott családi életük, gyökértelenségük folytán rendkívül kiszolgáltatott helyzetben voltak”.

Végül egy házkutatás során megtalálták a fiú nyilatkozatát. Rákérdeztek, mégis mi az. A gyerek elmondta."
A lényegi kérdés az, hogy volt-e tudomása arról Kónya Endrének, hogy a visszavonó nyilatkozat, az kényszer hatására született-e, avagy neki arról volt csak tudomása, hogy az igazgatót megvádolták, majd ezt vissza fogják vonni, mert pl. aki rávallott, az esetleg belátta, hogy túl messzire ment ezzel! Ez a két teljesen különböző magatartás tehát, ami a visszavonó nyilatkozat keletkezését eredményezte, az ugye merőben más megítélést von maga után az igazgatóhelyettes szempontjából! Ez a lényeges jogi kérdés.
..
278. § (1) Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy hatósági eljárásban a törvényes jogait ne gyakorolja, vagy a kötelezettségeit ne teljesítse, a kényszerítés hatósági eljárásban bűncselekményt követi el.
..
(2) Aki a bűncselekményt büntetőügyben követi el, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Ha a bűncselekményt olyan büntetőügyben követik el, amely életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető bűncselekmény miatt folyik, a büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.
..
(3) Aki a bűncselekményt polgári ügyben követi el, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Ha a polgári ügy tárgya különösen nagy vagyoni érték vagy különösen jelentős egyéb érdek, a büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés.
..
(4) Ha a bűncselekményt szabálysértési vagy egyéb hatóság, illetve a fegyelmi jogkör gyakorlója előtt folyamatban lévő ügyben követik el, a büntetés vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztés.
Valahol nyilatkozta egyébként azt hiszem a szomszédja, hogy amikor szabadult és már otthon volt, azt mesélte neki, hogy a börtönnél sokkal rosszabb volt, hogy akinek hitt, az egy szörnyeteg.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Csinálnék én ezekről az esetekről is videót, de most hogy kitört a belpol shitstorm a T-55/62 meg portfoliot szapuló felvett adást is csúsztatnom kell, mert kutya nem nézné jelen helyzetben. Pedig egyszer lenne meg időben erre keresztbe szarik az élet :D

De ha már feldobtam a témát, szerintetek kedden vagy szerda reggel kimenve hozna nagyobb elérést?

Nem tudom van-e nálunk a tisztségnek felső korhatára, de ha nincs is, akkor sem lenne szerencsés egy idén 80 éves embert berakni a poziba. Mert hiába lehet bármilyen mentális-fizikai állapotban, a 80 az 80 és egy ciklus után is már 85 lenne a végén
Ez a két név hangzott tegnap el.

Ma elmondták, hogy Kövér fogja helyettesíteni ideiglenesen.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Nagyon nehéz bizonyítani a gyerekekkel szembeni sexuális bűncselekményeket. A pályfutásom során volt ilyen "eseményben" részem. Először az anya és a fiú jegyzőkönyvbe mondta az elkövetés tényét, de a bírósági tárgyalás során visszavonták a vallomásukat. Elbuktam a pert.
Az illető tanárnő elment betegállományba, a pszichógusa segített neki ebben. A tanuló, amint 18 éves lett (15 volt a történetkor), elvette feleségül a pedagógust, született egy közös gyermekük. Majd, amikor 20-on éves lett elváltak.
A pedofília, szerintem, betegség és nem gyógyítható. Ezért rendkívül veszélyes. De, látod, én is tehetetlen voltam az ügyben.
Egyébként a jogász, aki védett, az sem tartotta bűnnek, Neki, mondta, milyen jó lett volna, ha ilyen középiskolai tanárnője lett volna.
Egyébként olyan városban élek, ahol egy volt polgátmesternő is ugyanezt a vétséget követte el. Akkor a baloldal nem rikoltozott, és simán megválasztatták polgármesternek. És a polgárok megválasztották. Pedig az ügy eltussolása még az "átkosban" történt.
Macron és a felesége? Teljesen más a társadalmi megítélése annak, h egy idősebb nő molesztál egy fiatalabb fiút, és ilyenkor nem jön elő, hogy hát hatalmi szerepben van a tanárnéni, pont mint a rendező bácsi, meg a szereposztó díványon pihegő 20 éves színésznő.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Elolvastam a féreg magyarázkodását. Erre írtam, hogy hosszan kiáltja a régi kérdést: Ki fingott! (Értsd: Ő!) Ne csináljunk már a pedofilt mentegető aljasból hőst! Nincs itt semmilyen összeesküvés, csak aljas és mégaljasabb alakok és idióták, akik bármit aláírnak, amit eléjük tesznek, ha megfelelő aljasok ajánlják ezt nekik.
Sohase fordult még elő ugye olyan, hogy egy intézetis c. gyerek megvádolja a tanárát...
..
Kevesebb indulat kellene, és a lila köd helyett alaposabban megismerni az ügy részleteit, meg a tényállást, és azt, hogy az büntetőjogilag minek minősíthető be, vagy minek nem!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Macron és a felesége? Teljesen más a társadalmi megítélése annak, h egy idősebb nő molesztál egy fiatalabb fiút, és ilyenkor nem jön elő, hogy hát hatalmi szerepben van a tanárnéni, pont mint a rendező bácsi, meg a szereposztó díványon pihegő 20 éves színésznő.
A Macron és felesége ügy, szerintem, szintén erkölcsileg kifogásolható történet. A rendező esetében ez nem pedofília, de a hatalommal való visszaélés.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 194
113
Nem tudom hova kellene rakni:
A felénél tartok, Gyárfásról még alig volt szó, de rengeteg más dolgot elmond:
Olajozás, Tocsik, Los Angelesi magyar maffia
Lehet, hogy a szabadon elsétáló Gyárfás esetét überelték. Sikerült tematizálni a közbeszédet. Gyárfás pedig elsétál úriemberként...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Nagyon nehéz bizonyítani a gyerekekkel szembeni sexuális bűncselekményeket. A pályfutásom során volt ilyen "eseményben" részem. Először az anya és a fiú jegyzőkönyvbe mondta az elkövetés tényét, de a bírósági tárgyalás során visszavonták a vallomásukat. Elbuktam a pert.
Az illető tanárnő elment betegállományba, a pszichógusa segített neki ebben. A tanuló, amint 18 éves lett (15 volt a történetkor), elvette feleségül a pedagógust, született egy közös gyermekük. Majd, amikor 20-on éves lett elváltak.
A pedofília, szerintem, betegség és nem gyógyítható. Ezért rendkívül veszélyes. De, látod, én is tehetetlen voltam az ügyben.
Egyébként a jogász, aki védett, az sem tartotta bűnnek, Neki, mondta, milyen jó lett volna, ha ilyen középiskolai tanárnője lett volna.
Egyébként olyan városban élek, ahol egy volt polgátmesternő is ugyanezt a vétséget követte el. Akkor a baloldal nem rikoltozott, és simán megválasztatták polgármesternek. És a polgárok megválasztották. Pedig az ügy eltussolása még az "átkosban" történt.
Én ezt elfogadom, hogy nehéz bizonyítani, hiszen egy vizsgálatot megúszott már, de itt tíz gyerek volt molesztálva. Ott azért valaki elkotyog valamit igen könnyen. Meg, ha jól tudom, vannak már olyan gyermekpszichológusok által használt módszerek, amivel kikérdezhetik a gyerekeket a valós eseményekről. Azt, hogy ezt mennyire fogadja el a bíróság, hát azt passzolom.



Meg ugye, ez igazából azért szólt ekkorát, elsősorban, mert a fidesz évek óta hőbörög teliszájjal, hogy "megvéggyükacsaládokat" meg "elakezekkelagyerekektől" meg "mindenbuzipedofil", aztán a legmagasabb közjogi méltóság követi el a legnagyobb hibát. Ha nem lett volna ez a médiakampány a pedok ellen, mindenki szörnyülködött volna egy sort, hogy jajmikvannak, aztán ment volna minden tovább. Pont, mint a Borkai ügynél. Nincs abban semmi extra, hogy egy vezető beosztású valaki kurvázik, majd mind csinálja, de ugye akkor a "megvéggyükakeresztényértékrendetcsaládszentsége" duma harsogott mindenhonnan...