Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Személyében mind Varga Judit, mind Novák Katalin szimpatikus számomra, sajnálom távozásukat.
Ez az ügy szamomra megint a senki álltal meg nem választott média erejét mutatja. A nem baloldali gondolkodású emberek szerencséjéra a baloldali politikai garnitúra olyan szinten alkalmatlan a feladatára hazánkban , hogy egy példával éljek, a kapus nélküli 11-es is megoldhatatlan feladat lenne nekik a futball világában.
A német viszonyok mutatják, hogy a médiát kiszolgáló politikai elit hová sodorja egy ország helyzetét.
Se Kati néninek, se Judit néninek eszébe nem jutott, hogy kegyelmi kérellemmel forduljanak egy ilyen üggyel kapcsolatban hozzájuk. Azért annyi józanságuk nekik is van, hogy épeszű ember ilyet nem csinál, ezért arra gondoltak, hogy biztosan a NER része az emberke. Odakerült a kérelem Judit nénihez aki csípőből ráírta, hogy nem, de hivatalból tovább kellett küldenie. Kati néni amikor meglátta nem hitta a szemének, eszébe nem jutott, hogy ilyen ügyben hozzá kérelemmel forduljon egy ezredik senki. Ebből arra következtetett, hogy a rendszer része a bácsi, és aki a rendszer része az barát=ráírta, hogy igen. Amikor visszakerült Judit nénihez és meglátta rajta az igent ő is csak arra gondolhatott, hogy a rendszer része az llető, hisz Kati néni az ő nemleges javaslata ellenére kegyelmet adott.

Egy pedofil ügyben az aki takargatja a pedofilt már ne is haragudj de minden épeszű ember számára bűnös (nem pedofíliában természetesen, de bűnös), el is ítélte a bíróság. A köztársasági elnök méltányossági alapon kegyelmez nem jogi alapon. Milyen méltányosság jár egy normális világban annak aki egy pedofilt "bújtat"?
Egyben igazat adok neked,
Sem a köztársasági elnöknek, sem az igazságügyi miniszternek nem jutott eszébe, hogy kegyelmi kérvénnel forduljanak hozzájuk.Nálunk sem jut a postás eszébe, hogy levelet hozzon nekünk, amíg nem kapunk, amit majd ki kell hoznia.
Sőt biztos vagyok benne, hogy az írásban nyilatkozó igazgató helyettes feleségének sem jutott eszébe, mert nem is az Ő dolga, minden bizonnyal a jogi képviselőjük javasolta, szövegezte meg, illetve mondta el hogy milyen háttéranyagokat, ajánlásokat kell beszerezni.
Egy másik ügy kapcsán ismertem az alábbi fogalmat:"Nem méltó a köztársasági elnökhöz az elutasitás." Ez azt Jelenti, az IM csak olyan anyagot ad tovább amire az elnök nyugodt lélekkel igent mondhat.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Szerintem az igazgatóhelyettes ügyét nem tekintették pedofil ügynek, mert ilyet a vád nem is tartalmazott személyére vonatkozóan, ezért kegyelmezhetőnek ítélték, ez a jogi megközelítés, a média megközelítés pedig összemosta, manipulálta,felhasználta az adott cél érdekében.
Bár a helyettes nem pedofilkodott, de egy pedofilt próbált menteni, tehát pedofil ügyről van szó. Pont. Nem mosott össze senki semmit, nem manipulált, ez a száraz tény.
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Bár a helyettes nem pedofilkodott, de egy pedofilt próbált menteni, tehát pedofil ügyről van szó. Pont. Nem mosott össze senki semmit, nem manipulált, ez a száraz tény.
Még egyszer, aki gyilkost fedez, az bűnös, de nem gyilkos.Esetünkben bűnös, el is ítélték, de nem pedofil. Az ügyét pedig jogászok bírálták el, és újságírók alkottak róla véleményt.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Szóval, szerintem, nem Novák Katalin követte el a legnagyobb hibát. Ez túlzó hisztéria.
Ebben egyetértünk.
A hisztéria az elmúlt évek kormánypropagandája miatt van, aminek kellett valami ellenségkép, hát kreáltak egyet. Itthon nem is nagyon foglalkozott senki az lmbtq közösséggel az éves pride körüli balhén kívül. Erre behozták ezt a baromságot kintről. Hát most igyák meg a levét.
 
  • Tetszik
Reactions: G__G

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 650
48 433
113
Fordítva ülsz a moziban! Úgy kezdtem, hogy szerintem, tehát nem tényt hanem teóriát írtam le (nem is egyet, hanem kettőt).

Arról nem tehetek, hogy annyira elvakult vagy, hogy még ezsem éri el az ingerküszöbödet
Bocsánat! Én azt hittem, hogy ennek a topicnak nem a fantáziám színessége a témája. Tudod mit. Írjál inkább regényt! A teória nem alaptalan képzelgés, hanem részben tényeken alapuló feltételezés, de egészében nem 100%-osan bizonyított tantétel. Te Dudi! Te nyugodtan ülhetsz szemben is a moziban, az sem segít!
És igazad van, a fantáziavilágod nem éri el az ingerküszöbömöt, szívesen kihagynám!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 819
113
Személyében mind Varga Judit, mind Novák Katalin szimpatikus számomra, sajnálom távozásukat.
Ez az ügy szamomra megint a senki álltal meg nem választott média erejét mutatja. A nem baloldali gondolkodású emberek szerencséjéra a baloldali politikai garnitúra olyan szinten alkalmatlan a feladatára hazánkban , hogy egy példával éljek, a kapus nélküli 11-es is megoldhatatlan feladat lenne nekik a futball világában.
A német viszonyok mutatják, hogy a médiát kiszolgáló politikai elit hová sodorja egy ország helyzetét.

Egyben igazat adok neked,
Sem a köztársasági elnöknek, sem az igazságügyi miniszternek nem jutott eszébe, hogy kegyelmi kérvénnel forduljanak hozzájuk.Nálunk sem jut a postás eszébe, hogy levelet hozzon nekünk, amíg nem kapunk, amit majd ki kell hoznia.
Sőt biztos vagyok benne, hogy az írásban nyilatkozó igazgató helyettes feleségének sem jutott eszébe, mert nem is az Ő dolga, minden bizonnyal a jogi képviselőjük javasolta, szövegezte meg, illetve mondta el hogy milyen háttéranyagokat, ajánlásokat kell beszerezni.
Egy másik ügy kapcsán ismertem az alábbi fogalmat:"Nem méltó a köztársasági elnökhöz az elutasitás." Ez azt Jelenti, az IM csak olyan anyagot ad tovább amire az elnök nyugodt lélekkel igent mondhat.
A személyes szimpátiádon kívül mondj bármi okot arra amiért maradniuk kellett volna. Elárulom, hogy köztársasági elnöktől pláne az igazságügy minisztertől azért annál többet várnak el, hogy legyenek szimpatikusak. Judit néninek ráadásul eza 3. olyan ügye ami miatt már egyenként le kellett volna mondania.

Kisegítelek a magyar államstruktúra kegyelmi ügyekkel kapcsolatos törvényes működésével kapcsolatbank. A kegyelmi kérelmet az igazságügyi minisztériumhoz nyújtják be ahol a miniszter és apparátusa megvizsgálja az ügyet majd kötelessége a minisztériumnak azt továbbküldeni a köztársasági elnöknek. Nincs mérlegelési jogköre az igazságügyi miniszternek, csak véleményezheti, de még akkor is tovább kell küldeni, ha nem ért egyet a kegyelmi kérelemme. Miért kell így tennie? Azért, mert Magyarországon kizárólag a köztársasági elnöknek van kegyelmi jogköre.

Te azt mondod, hogy nem méltó a köztársasági elnökhöz elutasítani egy olyan ember kegyelmi kérelmét, aki egy pedofil "hátát védte"?
Halálosan komolyan kérdezem, hogy van a világon bármivel kapcsolatban erkölcsi aggályod? Létezik olyan ügy ami a te erkölcsi normád szerint is erkölcstelen?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 650
48 433
113
Egy pedofil ügyben az aki takargatja a pedofilt már ne is haragudj de minden épeszű ember számára bűnös (nem pedofíliában természetesen, de bűnös), el is ítélte a bíróság. A köztársasági elnök méltányossági alapon kegyelmez nem jogi alapon. Milyen méltányosság jár egy normális világban annak aki egy pedofilt "bújtat"?

Sajnos, az esetek többségében a saját szülő takargatja leginkább.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 819
113
Bocsánat! Én azt hittem, hogy ennek a topicnak nem a fantáziám színessége a témája. Tudod mit. Írjál inkább regényt! A teória nem alaptalan képzelgés, hanem részben tényeken alapuló feltételezés, de egészében nem 100%-osan bizonyított tantétel. Te Dudi! Te nyugodtan ülhetsz szemben is a moziban, az sem segít!
És igazad van, a fantáziavilágod nem éri el az ingerküszöbömöt, szívesen kihagynám!
Kötelez bárki arra, hogy elolvasd amit írok?
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Személyében mind Varga Judit, mind Novák Katalin szimpatikus számomra, sajnálom távozásukat.
Ez az ügy szamomra megint a senki álltal meg nem választott média erejét mutatja. A nem baloldali gondolkodású emberek szerencséjéra a baloldali politikai garnitúra olyan szinten alkalmatlan a feladatára hazánkban , hogy egy példával éljek, a kapus nélküli 11-es is megoldhatatlan feladat lenne nekik a futball világában.
A német viszonyok mutatják, hogy a médiát kiszolgáló politikai elit hová sodorja egy ország helyzetét.

Egyben igazat adok neked,
Sem a köztársasági elnöknek, sem az igazságügyi miniszternek nem jutott eszébe, hogy kegyelmi kérvénnel forduljanak hozzájuk.Nálunk sem jut a postás eszébe, hogy levelet hozzon nekünk, amíg nem kapunk, amit majd ki kell hoznia.
Sőt biztos vagyok benne, hogy az írásban nyilatkozó igazgató helyettes feleségének sem jutott eszébe, mert nem is az Ő dolga, minden bizonnyal a jogi képviselőjük javasolta, szövegezte meg, illetve mondta el hogy milyen háttéranyagokat, ajánlásokat kell beszerezni.
Egy másik ügy kapcsán ismertem az alábbi fogalmat:"Nem méltó a köztársasági elnökhöz az elutasitás." Ez azt Jelenti, az IM csak olyan anyagot ad tovább amire az elnök nyugodt lélekkel igent mondhat.
Egyébként Novák Katalin nekem is szimpatikus volt, ha attól eltekintek, hogy gondolkodás nélkül, szinte mindent aláírt, amit elé toltak.
Kapott is érte jutalmat, többek közt a férje hirtelen előléptetésével is.
Varga Juditnak pedig már nem az első botrányos ügye volt ez, nem is a második. Szóval nem tudták már nagyon tovább mosdatni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A pedofilt kitüntető Balog megmentené a pedofil bűntársát felmentő Novákot:
Lassan kapizsgáljuk ki javasolhatta kegyelemre...
Lassan azt hiszem ideje nekem is elkezdeni írni a listámat az őket mentegető pedofilokról és pedofília pártolókról itt a fórumon...
Még egyszer, aki gyilkost fedez, az bűnös, de nem gyilkos.Esetünkben bűnös, el is ítélték, de nem pedofil. Az ügyét pedig jogászok bírálták el, és újságírók alkottak róla véleményt.
És aki pedofilt fedezőt fedez, az is bűnös. Novák is. És ez alapján az elv alapján tranzitívan te is.

hogy egy példával éljek, a kapus nélküli 11-es is megoldhatatlan feladat lenne nekik a futball világában.
Te ilyen médiaklikkes bérkommenter vagy? Amióta a zsindexet átvettétek ott is ilyen szar focis hasonlatok jönnek lépten nyomon... Gyanús vagy!
Ebben egyetértünk.
A hisztéria az elmúlt évek kormánypropagandája miatt van, aminek kellett valami ellenségkép, hát kreáltak egyet. Itthon nem is nagyon foglalkozott senki az lmbtq közösséggel az éves pride körüli balhén kívül. Erre behozták ezt a baromságot kintről. Hát most igyák meg a levét.
Ahogy a migráns témában, ebben is elárulták a szavazóikat, most megy egy kis spin és látszatintézkedések, de most már nyilvánvaló mindenikek aki nincs a zsebükben vagy nem teljesen hülye, hogy a FIDESZ pedofil hálózata migránsokat akar betelepíteni a helyünkre a pedofil buzi bandájuk kiszolgálására...

Semmiben nem különböznek Prüsszeltől vagy az USA LMBTQ lobbijától, lehullott az álarcuk.
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
A személyes szimpátiádon kívül mondj bármi okot arra amiért maradniuk kellett volna. Elárulom, hogy köztársasági elnöktől pláne az igazságügy minisztertől azért annál többet várnak el, hogy legyenek szimpatikusak. Judit néninek ráadásul eza 3. olyan ügye ami miatt már egyenként le kellett volna mondania.

Kisegítelek a magyar államstruktúra kegyelmi ügyekkel kapcsolatos törvényes működésével kapcsolatbank. A kegyelmi kérelmet az igazságügyi minisztériumhoz nyújtják be ahol a miniszter és apparátusa megvizsgálja az ügyet majd kötelessége a minisztériumnak azt továbbküldeni a köztársasági elnöknek. Nincs mérlegelési jogköre az igazságügyi miniszternek, csak véleményezheti, de még akkor is tovább kell küldeni, ha nem ért egyet a kegyelmi kérelemme. Miért kell így tennie? Azért, mert Magyarországon kizárólag a köztársasági elnöknek van kegyelmi jogköre.

Te azt mondod, hogy nem méltó a köztársasági elnökhöz elutasítani egy olyan ember kegyelmi kérelmét, aki egy pedofil "hátát védte"?
Halálosan komolyan kérdezem, hogy van a világon bármivel kapcsolatban erkölcsi aggályod? Létezik olyan ügy ami a te erkölcsi normád szerint is erkölcstelen?
Fölösleges személyeskedni, azt akartam írni, hogy elutasítandó, vagy kétes ügy nem kerül az elnök elé.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Lassan azt hiszem ideje nekem is elkezdeni írni a listámat az őket mentegető pedofilokról és pedofília pártolókról itt a fórumon...

És aki pedofilt fedezőt fedez, az is bűnös. Novák is. És ez alapján az elv alapján tranzitívan te is.


Te ilyen médiaklikkes bérkommenter vagy? Amióta a zsindexet átvettétek ott is ilyen szar focis hasonlatok jönnek lépten nyomon... Gyanús vagy!

Ahogy a migráns témában, ebben is elárulták a szavazóikat, most megy egy kis spin és látszatintézkedések, de most már nyilvánvaló mindenikek aki nincs a zsebükben vagy nem teljesen hülye, hogy a FIDESZ pedofil hálózata migránsokat akar betelepíteni a helyünkre a pedofil buzi bandájuk kiszolgálására...

Semmiben nem különböznek Prüsszeltől vagy az USA LMBTQ lobbijától, lehullott az álarcuk.
Nem fedezem, csak szeretnék rámutatni, hogy van az ügynek egy államigazgatási, jogi megközelítése, és van politikai. Nem vagyok bértollnok, de sok ügyet nem lehet csak úgy gyomorból, indulatból megítélni. Szerintem a hasonlat jó volt, legközelebb egy álltalad választott tevékenységi körből hozok példát, legalább te is gyanús leszel.Hehe
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Még egyszer, aki gyilkost fedez, az bűnös, de nem gyilkos.Esetünkben bűnös, el is ítélték, de nem pedofil. Az ügyét pedig jogászok bírálták el, és újságírók alkottak róla véleményt.
Jajj: "aki gyilkost fedez, az bűnös, de nem gyilkos" - ellenben emberölési ügyről van szó továbbra is (nincs gyilkosság a Btk.-ban), mert abban fedezett egy elkövetőt. Nem túl bonyolult.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 819
113
Fölösleges személyeskedni, azt akartam írni, hogy elutasítandó, vagy kétes ügy nem kerül az elnök elé.
Hülyeséget beszélsz. Minden kegyelmi ügynek elé kell kerülnie. Ha valaki lemészárolna 50.000 gyereket, majd elítélnék, de ő úgy dönt, hogy kegyelemhez folyamodik az ugyanúugy a köztársasági elnök elé kerül mint bármelyik másik kegyelmi ügy. Egyetlen ember van Magyarországon aki egy kegyelmi kérelmet elbírálhat és az a köztársasági elnök. Neki viszont kötelező ezt megtenni, nem mondhatja azt egy kegyelmi kérelmre, hogy nem foglalkozik vele. Törvényi kötelessége minden egyes kegyelmi kérelemben döntést hoznia.
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Jajj: "aki gyilkost fedez, az bűnös, de nem gyilkos" - ellenben emberölési ügyről van szó továbbra is (nincs gyilkosság a Btk.-ban), mert abban fedezett egy elkövetőt. Nem túl bonyolult.
Tételezzük fel, hogy kozeli barátod súlyos testi sértést követ el, amelynek megtörténtekor nem voltál jelen, de fedezed. Ezzel te is érintett leszel az ügyben, de nem súlyos testi sértéssel fognak vádolni, mert hiszen nem voltál jelen. Ettől még egy súlyos bűncselekmény résztvevője vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
de egy pedofilt próbált menteni
A jogban, büntetőjogban az időrendiség, a kronológia is életbevágóan fontos, lényeges! A helyes megfogalmazás tehát; a pedofil cselekménnyel megvádolt igazgatót próbálta menteni, már ha egyáltalán az a verzió a valóság, amit a bíróság állít, és nem az, amit leírt a nyílt levélben, hogy milyen magatartást értékeltek kényszerítés hatósági eljárásban bűntettének! Kurvára nem mindegy egy ilyen tényállásnál, hogy miről van tudomásod, miről nem, mert ezen áll vagy bukik, hogy a magatartásoddal - akár aktív, akár passzív módon - megvalósítottad-e a bűncselekményi alakzatot!
..
Mert ugyanebben az ügyben ugye "sikerült" :mad: egy valódi pedofil erőszakolót nem bebörtönözni (a nevelőtanárt), na meg csak 8 évet kapott az igazgató is!
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Tételezzük fel, hogy kozeli barátod súlyos testi sértést követ el, amelynek megtörténtekor nem voltál jelen, de fedezed. Ezzel te is érintett leszel az ügyben, de nem súlyos testi sértéssel fognak vádolni, mert hiszen nem voltál jelen. Ettől még egy súlyos bűncselekmény résztvevője vagy.
Mondj valami újat, de úgy, hogy annak valóságalapja is van.
Tényleg nem érted vagy úgy csinálsz, mint aki nem érti? Egy pedofil sztoriról van szó, aminek a mellékszála az, hogy egy tróger próbálta elkenni az ügyet. Semmi nem lenne az elkenésből önmagában, csakhogy van egy pedomacis alapja az egésznek, tehát ez egy PEDO ügy, mert az a "derék ember" egy pedomacit fedezett.
Hovatovább a körülményektől függően elítélhetnek simán emberölésért anélkül, hogy bárkit ténylegesen megöltél volna: létezik felbujtó, társtettes, bűnsegéd, stb is, de szerintem inkább hagyjuk.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 650
48 433
113
Egyébként Novák Katalin nekem is szimpatikus volt, ha attól eltekintek, hogy gondolkodás nélkül, szinte mindent aláírt, amit elé toltak.
Kapott is érte jutalmat, többek közt a férje hirtelen előléptetésével is.
Varga Juditnak pedig már nem az első botrányos ügye volt ez, nem is a második. Szóval nem tudták már nagyon tovább mosdatni.

Nos, én azt gondolom, hogy ebben az ügyben hibáztak mindketten. A lemondásuk helyes döntés volt. Hamár ilyen személyes viszonyról is nyilatkoztok, akkor elárulom, hogy nekem sem Novák Katalin, sem Varga Judit nem volt igazán rokonszenves. Ez egyéni szocpol. probléma, részemről mindkettőből hiányzott a hitelesség.
De: a tevékenységüket egészében és objektív módon szabad csak megítélni. Az például igaz, hogy "szinte", mert nem mindent írt alá, voltak olyan esetek, amikor az Alkotmánybírósághoz fordult. Egyébként a korábbi feladatkörében, szerintem, kifejezetten pozitív volt a teljesítménye.
Államfőként elég hálatlan szerepet kellett ellátnia, ő volt a "jó zsaru", a Nyugat felé forduló. Azt hiszem, ezzel nem tudott megfeleló mértékben azonosulni.
Varga Judit egy eszes nő, de nekem, mikor nyilatkozott, mindig az jutott eszembe: stréber! Mintha túlzott magabiztossággal takargatta volna a bizonytalanságait.
Mindkét hölgy esetében a metakommunikációjuk volt nagyon árulkodó!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
És aki pedofilt fedezőt fedez, az is bűnös. Novák is. És ez alapján az elv alapján tranzitívan te is.
Azért vedd már a fáradságot, hogy higgadtan végigolvasod a többi anyagot is az ügyben, mielőtt nekilendülsz listát írni!
Az fel sem merül, hogy áttekintve a teljes peranyagot születhetett meg a kegyelmi döntés?
/Ami persze aztán a döntés tágabb társadalmi-politikai-média összefüggéseiben nem lett végiggondolva kellően. Ennek eredményét láttuk az elmúlt napokban./
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Hülyeséget beszélsz. Minden kegyelmi ügynek elé kell kerülnie. Ha valaki lemészárolna 50.000 gyereket, majd elítélnék, de ő úgy dönt, hogy kegyelemhez folyamodik az ugyanúugy a köztársasági elnök elé kerül mint bármelyik másik kegyelmi ügy. Egyetlen ember van Magyarországon aki egy kegyelmi kérelmet elbírálhat és az a köztársasági elnök. Neki viszont kötelező ezt megtenni, nem mondhatja azt egy kegyelmi kérelmre, hogy nem foglalkozik vele. Törvényi kötelessége minden egyes kegyelmi kérelemben döntést hoznia.
A felterjesztési részben igazas van.
"A miniszter a kegyelmi kérelmet minden esetben felterjeszti a köztársasági elnökhöz, aki indokolási kötelezettség nélkül dönt. A köztársasági elnök határozata a kegyelmi elhatározás napjával hatályos, de a miniszter ellenjegyzése szükséges a határozat érvényességéhez."