Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Titkosszolgálati figyelmeztetés, Kehi vizsgálat, avagy így működik a maffia kormány:


És persze a keresztény erkölcs, ahol az egyház ad utasítást, a pedofil mentegető felmentésére, tekintettel a jó kapcsolatokra:


De persze van az gyomor, ami mindent bevesz! Elég sok van ebből itt is.

Ezek szerint neked vannak forrásaid, hogy Balogh Zoltán tudott a bicskei pedofil ügyről. Tedd már közkinccsé a hiteles forrást. Leírom újra, hátha felfogod: az ember nem egydimenziós lény, tesz pozitív dolgokat és követ el hibákat. Valamelyik kommentelő, úgy emlékszem milagro írta le, hogy a jogalkalmazásban nem mindegy a sorrend. A te megállapításod - "És persze a keresztény erkölcs, ahol az egyház ad utasítást, a pedofil mentegető felmentésére, tekintettel a jó kapcsolatokra:" - egy úgynevezett klasszikus csúsztatás, hogy ne minősítsem keményebben.
A másik. Nem gyomor van sokaknak (az is), hanem ész, illetve észszerű gondolkodás. És sajnos itt néhányan nem rendelkeznek vele.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 654
7 164
113
Én elvből nem nézem meg. Hont Andrással értek egyet, amikor kapott, akkor jó volt a FIDESZ, amikor veszített, elkezdett köpködni rá. Az ilyen ember gerinctelen. És most a volt feleségének is árt ezzel. Ahelyett, hogy segítene.
Szerintem ezt a FIDESZ-en belül kell rendezni, és nem kibeszélni, és kiszolgálni az ellenzéket. Ez a pali kiütötte magát. Az árulókat csak kihasználják, de nem kedvelik.
A másik: Én realista vagyok, mindig a tűznél ülők melegednek. Nemcsak nálunk, mindenhol. Ez egyetemes. Lehet nem szeretni, megpróbálni "széllel szemben", az emberi természetet nem lehet megváltoztatni. Egy társadalomban a hatalom egyenlőtlenül oszlik meg, ezt tudomásul kell venni.
Akik most hisztériáznak, sikoltoznak, azoknak az a baja, hogy nem ők ülnek legközelebb a tűzhöz. Azért még nekik is jut a "melegből", több mint az átlagembernek. És nehogy azt gondoljuk, hogy a "széles néptömegek" jóléte miatt perelnek. Hol van az európai szintű minimálbér és a nyugdíj? Én nem látom megvalósulni.
Az EU-ban is ez a helyzet: az erősebb kutya elve érvényesül. A többieknek egy választása van, a rossz alternatívák közül a kevésbé rosszat választani, a megmaradt szűk mozgástérben a legjobb pozícióra törekedni.
Persze! A FIDESZ-ben is vannak úgynevezett karrieristák, és ezért időnként nem árt a tisztogatás. A legjobb szituáció erre, egy választás elvesztése, akkor le lehet koptatni a csak érdekembereket. De ezzel az ellenzékkel nehéz lesz elveszíteni egy választást.
Én is azt szoktam mérlegelni az átlagemberek többségével együtt, melyik érában volt nekem jobb életem, és az szerint szavazok. Ez a meztelen igazság mindenféle értékek és lózungok nélkül. A bibliai tízparancsolatban hiszek, szerintem azok évezredek emberi értékei.
Ezért kellene megnézned, mert látnád az ő szemszögét. Eddig is tudta a fenti dolgokat, de exfelesége miatt nem szólt. De most, hogy exfelesége lemondott, már elmondhatja. Valszeg nem ő az egyetlen.
Volt 1 mondata: Velünk (akiknek az arca látszik: Novák, Varga, Magyar) játszanak azok, akiknek nem látszik az arca: (Rogán)
És azt mondja, ha az elején korrektűl kiállnak ás elmondják, hogy miért kapott kegyelmet, akkor nincs 3 lemondás, (de ezt állítólag nem engedték.)
Én is a válaszokat kerestem, de a videóban benne vannak a válaszok.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Ezért kellene megnézned, mert látnád az ő szemszögét. Eddig is tudta a fenti dolgokat, de exfelesége miatt nem szólt. De most, hogy exfelesége lemondott, már elmondhatja. Valszeg nem ő az egyetlen.
Volt 1 mondata: Velünk (akiknek az arca látszik: Novák, Varga, Magyar) játszanak azok, akiknek nem látszik az arca: (Rogán)
Én is a válaszokat kerestem, de a videóban benne vannak a válaszok.

Igazolsz engem. Ez egy gerinctelen ember! "Eddig is tudta a fenti dolgokat, de exfelesége miatt nem szólt." - akkor mennyire voltak fontosak neki az úgynevezett elvek? A volt feleségének most már árthat?
"Volt 1 mondata: Velünk (akiknek az arca látszik: Novák, Varga, Magyar) játszanak azok, akiknek nem látszik az arca: (Rogán)" - szerintem ez annyira amatőr dolog. A politikában vannak "arcok", és háttéremberek. Ezek időnként cserélődnek, mert elkopnak az "arcok". Rogán is volt "arc" is, elkopott, most háttérjátékos. Mindkét csoport bizonyos értelemben "játékos" a politikában.
Egyébként én Rogánt zsigerből nem kedveltem és kedvelem, mindig úgy éreztem, hogy elég simlis figura. Valamiz biztos jól csinál, amit én nem látok.
Egyébként a válásuk előtt, és a pikáns részletek megszellőztetése előtt, azt sem tudtam, ki Magyar Péter? Ha nem kezd el "igazságot osztani", továbbra is a háttérben lenne. Senki sem tolta őt előre. Már ez is hibádzik az állításában.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Ezek szerint neked vannak forrásaid, hogy Balogh Zoltán tudott a bicskei pedofil ügyről. Tedd már közkinccsé a hiteles forrást. Leírom újra, hátha felfogod: az ember nem egydimenziós lény, tesz pozitív dolgokat és követ el hibákat. Valamelyik kommentelő, úgy emlékszem milagro írta le, hogy a jogalkalmazásban nem mindegy a sorrend. A te megállapításod - "És persze a keresztény erkölcs, ahol az egyház ad utasítást, a pedofil mentegető felmentésére, tekintettel a jó kapcsolatokra:" - egy úgynevezett klasszikus csúsztatás, hogy ne minősítsem keményebben.
A másik. Nem gyomor van sokaknak (az is), hanem ész, illetve észszerű gondolkodás. És sajnos itt néhányan nem rendelkeznek vele.
Igen, van forrásom, és linkeltem is.
Tanulj meg olvasni, és értelmezni!
Tudom, neked a Ripost, a Bors a hiteles, és a Bayer Zsóti, szóval akkor bocsi, ezek mégsem azok!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nekem egyből az osztrák politikusi buktatási ügyek jutottak eszembe. Azokról is úgy szól a fáma, hogy német titkosszolgálati akciók voltak.
Semmilyen titkosszolgálati akció nem volt. Elért a rendszer egy pontra ez van.... megjelentek a belső repedések,ellentétek is a rendszerben. Egyébként egy idő után törvényszerű.
Várhatóan lesznek még a rendszerre nézve egy két kényes ügy a választásokig.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Igazolsz engem. Ez egy gerinctelen ember! "Eddig is tudta a fenti dolgokat, de exfelesége miatt nem szólt." - akkor mennyire voltak fontosak neki az úgynevezett elvek? A volt feleségének most már árthat?
"Volt 1 mondata: Velünk (akiknek az arca látszik: Novák, Varga, Magyar) játszanak azok, akiknek nem látszik az arca: (Rogán)" - szerintem ez annyira amatőr dolog. A politikában vannak "arcok", és háttéremberek. Ezek időnként cserélődnek, mert elkopnak az "arcok". Rogán is volt "arc" is, elkopott, most háttérjátékos. Mindkét csoport bizonyos értelemben "játékos" a politikában.
Egyébként én Rogánt zsigerből nem kedveltem és kedvelem, mindig úgy éreztem, hogy elég simlis figura. Valamiz biztos jól csinál, amit én nem látok.
Egyébként a válásuk előtt, és a pikáns részletek megszellőztetése előtt, azt sem tudtam, ki Magyar Péter? Ha nem kezd el "igazságot osztani", továbbra is a háttérben lenne. Senki sem tolta őt előre. Már ez is hibádzik az állításában.
Háttérjátékos a titkosszolgálat, és a propaganda minisztérium vezetőjeként. Vicces!
Az persze más dolog, hogy rászóltak, kicsit kevesebbet repkedjen, úrizáljon.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Én elvből nem nézem meg. Hont Andrással értek egyet, amikor kapott, akkor jó volt a FIDESZ, amikor veszített, elkezdett köpködni rá. Az ilyen ember gerinctelen. És most a volt feleségének is árt ezzel. Ahelyett, hogy segítene.
Szerintem ezt a FIDESZ-en belül kell rendezni, és nem kibeszélni, és kiszolgálni az ellenzéket. Ez a pali kiütötte magát. Az árulókat csak kihasználják, de nem kedvelik.
A másik: Én realista vagyok, mindig a tűznél ülők melegednek. Nemcsak nálunk, mindenhol. Ez egyetemes. Lehet nem szeretni, megpróbálni "széllel szemben", az emberi természetet nem lehet megváltoztatni. Egy társadalomban a hatalom egyenlőtlenül oszlik meg, ezt tudomásul kell venni.
Akik most hisztériáznak, sikoltoznak, azoknak az a baja, hogy nem ők ülnek legközelebb a tűzhöz. Azért még nekik is jut a "melegből", több mint az átlagembernek. És nehogy azt gondoljuk, hogy a "széles néptömegek" jóléte miatt perelnek. Hol van az európai szintű minimálbér és a nyugdíj? Én nem látom megvalósulni.
Az EU-ban is ez a helyzet: az erősebb kutya elve érvényesül. A többieknek egy választása van, a rossz alternatívák közül a kevésbé rosszat választani, a megmaradt szűk mozgástérben a legjobb pozícióra törekedni.
Persze! A FIDESZ-ben is vannak úgynevezett karrieristák, és ezért időnként nem árt a tisztogatás. A legjobb szituáció erre, egy választás elvesztése, akkor le lehet koptatni a csak érdekembereket. De ezzel az ellenzékkel nehéz lesz elveszíteni egy választást.
Én is azt szoktam mérlegelni az átlagemberek többségével együtt, melyik érában volt nekem jobb életem, és az szerint szavazok. Ez a meztelen igazság mindenféle értékek és lózungok nélkül. A bibliai tízparancsolatban hiszek, szerintem azok évezredek emberi értékei.

Ja, szegény Magyar Péter, olyan keresztapával mint Madl Ferenc biztos nagyon nehéz élete volt eddig is. Meg panaszkodik, hogy mennyit támadták az ingatlan vásárlása miatt - hát ami azt illeti nem alaptalanul támadták ...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Igen, van forrásom, és linkeltem is.
Tanulj meg olvasni, és értelmezni!
Tudom, neked a Ripost, a Bors a hiteles, és a Bayer Zsóti, szóval akkor bocsi, ezek mégsem azok!

Ugye ezt a forrást te sem gondolod komolyan? Csupa valószínű, sejthető, név nélküli informátorok. Szerintem neked kellene megtanulni olvasni és értelmezni.
Semmilyen titkosszolgálati akció nem volt. Elért a rendszer egy pontra ez van.... megjelentek a belső repedések,ellentétek is a rendszerben. Egyébként egy idő után törvényszerű.
Várhatóan lesznek még a rendszerre nézve egy két kényes ügy a választásokig.

A Népszava mint hiteles forrás, egy vicc!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Semmilyen titkosszolgálati akció nem volt. Elért a rendszer egy pontra ez van.... megjelentek a belső repedések,ellentétek is a rendszerben. Egyébként egy idő után törvényszerű.
Várhatóan lesznek még a rendszerre nézve egy két kényes ügy a választásokig.

Nézd, erre nem igen van senkinek forrása, majd kiderül. Az én logikám szerint egy rendszer repedéseit is figyelemmel kell kísérni valakiknek, és segíteni kibukni azt. Egyszer talán megtudjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Egyébként ha ilyen értelmes tanáraink vannak, mint te vagy, nem is csodálkozom a diákok szereplésén a PISA felmérésben, többek között a szövegértés részében. @Ursula

Kérdezném, te intelligenciatesztet csináltál velem? Egyébként akinek nincsenek érvei, az sértegeti a másikat. És ez főleg rólad árulkodik.
A diákok szereplése a PISA-felméréseken több mindentől függ, de talán a legfontosabb a kultúránkban , kommunikációs eszközökben bekövetkezett váltás. Erről lehet jó szakirodalmat találni.
A másik ok a társadalmi rétegek aránya az adott populáción belül.
És hidd el, legkevésbé a tanároktól függ. Egyébként 16 éve nem tanítok, így figyelembe véve az iskoláztatási struktúrát, nincs hatásom a PISA-felmérés eredményére.
Te pedig nagyon vakmerő és óvatlan vagy, ha hozzászólsz egy olyan témához, amiről igen kevés tudásos lehet.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 192
113
Egy jó kormányzati kapcsolatokkal bíró ellenzéki politikusnak szintén azzal magyarázták a kegyelmi döntést mind a Fidesz-frakcióból, mind Novák stábjából, hogy „politikailag egyértelműen Balog nyomulása volt a kegyelem mögött”. A politikusnak Novák környezetéből már régóta arra panaszkodtak, hogy „Balog bejárt a Sándor-palotába intézkedni”, és „mindenben kavart”. A források részleteket nem mondtak arról, hogy Balog konkrétan milyen lépéseket tett a kegyelem megadása érdekében.

Hivatalosan Balog a köztársasági elnök tanácsadó testületének a tagja, ám több, a Novák–Balog-kapcsolatot ismerő forrás szerint a református püspöknek a formális pozícióját messze meghaladó befolyása volt Novák Katalin döntéseire. Novák egy volt munkatársa, aki személyesen is jó viszonyt ápolt vele, úgy fogalmazott: „Kata neki bármit megtesz.

(...)

Balog neve ugyanakkor a bicskei pedofilügy kapcsán már korábban is felmerült – például ő volt az, aki 2016-ban javaslatot tett a később pedofília miatt elítélt gyermekotthon-igazgató Vásárhelyi János állami kitüntetésére. Balog a később a pedofil bűncselekmények eltussolásáért elítélt igazgatóhelyettes K. Endrét is ismerhette, 2013-ban ugyanis együtt vettek részt a minisztériuma által szervezett, „A gyermekek bevonása és védelme a sportban és a sporton keresztül” című, a gyermekek elleni szexuális erőszak megállításáért szervezett konferencián. A Hvg.hu cikke szerint K. Endre apját korábban sajtóbeszámolók református főgondnokként (református világi vezetőként) említették, és a család befolyásos barátokkal és ismerősökkel rendelkezett.

Balog Zoltánról és Novák Katalinról számos forrás – volt kormányzati tisztviselők, a református egyházat ismerő források, illetve Novák Katalin személyes ismerősei – egybehangzóan azt állították, hogy régóta rendkívül szoros személyes kapcsolatban állnak.

A nála húsz évvel fiatalabb Novákot Balog vette maga mellé és egyengette politikai pályáját, 2012-től miniszter-kabinetfőnökként, majd miniszter-államtitkárként pedig formálisan is szoros kapcsolatban álltak hosszú éveken keresztül.


(...)

Varga környezetéből többen is megerősítették, hogy az akkori igazságügyi miniszter valóban nem támogatta a kegyelmet.

Csakhogy Novák – a kiszivárgott információk szerint Balog lobbizásának hatására – azt mégis aláírta. A kormányzati forrás szerint ezt követően Varga úgy érezhette, nem mehet szembe a köztársasági elnöki döntéssel, azonban „hibát követett el” azzal, hogy nem kért miniszterelnöki engedélyt és nem tájékoztatta Orbán Viktort. A forrás szerint Varga ezt jóhiszeműen tette, mert azt gondolta „fölötte eldőlt a kérdés, és csak formális az ő szerepe”.


Újabb fordulat: Varga Judit nem javasolta a kegyelmet K. Endrének, Novák Katalin mégis megadta azt

És persze a keresztény erkölcs, ahol az egyház ad utasítást, a pedofil mentegető felmentésére, tekintettel a jó kapcsolatokra:
Nos, most már látni, hogy mire is megy ki a játék. Magyarországon a keresztény történelmi egyházak (katolikus, református, evangélikus, unitàrius) hagyományosan a Fidesz/jobbközép támogatók. Ráadásul az egyházak "hatalma" a mai határainkon túl is jelentős, így folyamatosan támogatják a külhoni magyarságot.
(Balog Zoltán nekem sem a szívem csücske.)
Viszont itt arról van szó, hogy a magyar keresztény egyházakat akarják ezen a pedofil ügyön keresztül támadni. Most egylőre nem látszik tisztán, hogy ukrán/román/USA/brit/német akció van-e a háttérben, de nem véletlen, hogy a köztudomásúan keresztény/keresztyén alapokon álló magyar kormány ellen egy ilyen aknamunka a kormány és az egyházaink ellentétét is eredményezheti.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Azért az komoly, ha már ebben is kételkedik a zember.
Miért elképzelhetetlen, hogy hólyagproblémái vannak egy 70 éves embernek?
Ilyen nem fordulhat elő egy politikussal?
Rákkal átvitték az intenziv osztályra.Irja Die Welt.
Egyszerübb lett volna, ha időben megmondják, hogy rákja van és kineveznek egy olyan embert,aki birja a stresst ezekben a nem egyszerű időkben.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 713
113
Nos, most már látni, hogy mire is megy ki a játék. Magyarországon a keresztény történelmi egyházak (katolikus, református, evangélikus, unitàrius) hagyományosan a Fidesz/jobbközép támogatók. Ráadásul az egyházak "hatalma" a mai határainkon túl is jelentős, így folyamatosan támogatják a külhoni magyarságot.
(Balog Zoltán nekem sem a szívem csücske.)
Viszont itt arról van szó, hogy a magyar keresztény egyházakat akarják ezen a pedofil ügyön keresztül támadni. Most egylőre nem látszik tisztán, hogy ukrán/román/USA/brit/német akció van-e a háttérben, de nem véletlen, hogy a köztudomásúan keresztény/keresztyén alapokon álló magyar kormány ellen egy ilyen aknamunka a kormány és az egyházaink ellentétét is eredményezheti.
Azért nagy hiba volt, hogy Balogot Novák közvetlen környezetébe engedték úgy, hogy sok értelemben Novák a lekötelezettje, mert anno ő egyengette az útját.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Nos, most már látni, hogy mire is megy ki a játék. Magyarországon a keresztény történelmi egyházak (katolikus, református, evangélikus, unitàrius) hagyományosan a Fidesz/jobbközép támogatók. Ráadásul az egyházak "hatalma" a mai határainkon túl is jelentős, így folyamatosan támogatják a külhoni magyarságot.
(Balog Zoltán nekem sem a szívem csücske.)
Viszont itt arról van szó, hogy a magyar keresztény egyházakat akarják ezen a pedofil ügyön keresztül támadni. Most egylőre nem látszik tisztán, hogy ukrán/román/USA/brit/német akció van-e a háttérben, de nem véletlen, hogy a köztudomásúan keresztény/keresztyén alapokon álló magyar kormány ellen egy ilyen aknamunka a kormány és az egyházaink ellentétét is eredményezheti.

Nem lehet pedofil üggyel támadni senkit ha nincs pedofil ügy és nincs köze hozzá.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Ugye ezt a forrást te sem gondolod komolyan? Csupa valószínű, sejthető, név nélküli informátorok. Szerintem neked kellene megtanulni olvasni és értelmezni.


A Népszava mint hiteles forrás, egy vicc!
Kérdezném, te intelligenciatesztet csináltál velem? Egyébként akinek nincsenek érvei, az sértegeti a másikat. És ez főleg rólad árulkodik.
A diákok szereplése a PISA-felméréseken több mindentől függ, de talán a legfontosabb a kultúránkban , kommunikációs eszközökben bekövetkezett váltás. Erről lehet jó szakirodalmat találni.
A másik ok a társadalmi rétegek aránya az adott populáción belül.
És hidd el, legkevésbé a tanároktól függ. Egyébként 16 éve nem tanítok, így figyelembe véve az iskoláztatási struktúrát, nincs hatásom a PISA-felmérés eredményére.
Te pedig nagyon vakmerő és óvatlan vagy, ha hozzászólsz egy olyan témához, amiről igen kevés tudásos lehet.
Nem egy, több diplomás tanár van a családomban, szóval hidd el, nem a saját tapasztalatomból, hanem az általuk elmondottakból is tudok hozzászólni a témához.
És elég jó tanárok, elég rossz véleménnyel a mai oktatáspolitikáról!
És nem nevezem meg a forrásaimat személy szerint, mert tudom hogy az állásukba kerülne! Mert ma nem a tanári tapasztalat, hanem a megalkuvás és a seggnyalás az előmenetel titka!