Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Nah, most lerombolja a nimbuszát a radikál jobbon ..

Budaházy György: Novák Katalin nem adott kegyelmet semmilyen pedofilnak, még csak pedofil valamiféle "tettestársának" sem

Úgy érzem itt az ideje, hogy a józan ész is megszólaljon végre ebben a "kegyelmi hisztériában". Novák Katalin nem adott kegyelmet semmilyen pedofilnak, még csak pedofil valamiféle "tettestársának" sem. Az Elnök tavaly a pápalátogatás alkalmával a szokásos csoportos kegyelem gyakorlás körében kegyelmet adott valakinek, akinek az ügye jogi szempontból belefért a kegyelmi körbe, de nem számolt vele, hogy az ügy jellege miatt, aminek mentén elítélték, az ellenséges sajtóhiénák nekimehetnek és lázíthatják a társadalmat, akár valótlanságokat is szajkózva. Ebben hibázott, de ezért teljesen felesleges volt lemondania. Ez a véleményem.

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 347
113
Nem csak túristák. A belváros tiszta 3. világ. A futárok is mind dél-ázsiából tekertek el idáig. Elképesztő fertő van ott :(
Modern multikulturális főváros, úgy hívják. Ez most a menő mindenhol.
Ehetsz pizzát meg falafelt Dublinban pl, pont ma néztem a TV-ben ez milyen jó. Azt is mondta a nő, hogy az híreknek azért volt régen xar a kajajuk mert nem vettek észre mennyi szuper alapanyag veszi körbe őket. Hát mondom ez hülye, régen az írek csak krumplit ettek, akinek még nem jutott az éhen halt. El is kapcsoltam. Nem értjük mi ezt vidéki mucsaiak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113

EXKLUZÍV: Varga Judit exférje a pedofilbotrányról, Rogán Antalról és a fideszes törésvonalakról​



Az Orbán-kormány egy volt magas rangú tisztviselője azt mondta, hogy Novák környezetéből úgy értesült, hogy Balog volt az, aki arra biztatta a köztársasági elnököt, hogy K. Endrének kegyelmet adjon. Egy Novákhoz régóta közel álló forrás megerősítette ezt, hozzátéve, hogy amikor a botrány kitört és mind Novák munkatársai, mind Orbán Viktor csapata magyarázatot kért Balogtól, akkor ő azzal védekezett, hogy ez nem az ő személyes döntése volt, hanem a református egyház vezetésében többen szerették volna elérni, hogy a családilag jó református kapcsolatokkal rendelkező K. Endre kegyelmet kapjon.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 649
48 432
113
Másoknak meg embereket kisemmiző végrehajtómaffiózók meg pedofilok segédeinek bukása okoz fájdalmat. Én meg attól vagyok szomorú.

Én József Attila szavait vallom:

Ehess, ihass, ölelhess, alhass!
A mindenséggel mérd magad!

...
Én mondom: Még nem nagy az ember.
De képzeli, hát szertelen.
Kisérje két szülője szemmel:
a szellem és a szerelem!

Szerintem az átlagember így él, ez vezeti élete útján. És szerintem ez a lelki egészség Alfája és Omegája.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 649
48 432
113
Az Orbán-kormány egy volt magas rangú tisztviselője azt mondta, hogy Novák környezetéből úgy értesült, hogy Balog volt az, aki arra biztatta a köztársasági elnököt, hogy K. Endrének kegyelmet adjon. Egy Novákhoz régóta közel álló forrás megerősítette ezt, hozzátéve, hogy amikor a botrány kitört és mind Novák munkatársai, mind Orbán Viktor csapata magyarázatot kért Balogtól, akkor ő azzal védekezett, hogy ez nem az ő személyes döntése volt, hanem a református egyház vezetésében többen szerették volna elérni, hogy a családilag jó református kapcsolatokkal rendelkező K. Endre kegyelmet kapjon.

Pedig egyesek úgy tudják, hogy K. Endre ifj. Orbán győző barátja volt, és maga Orbán Viktor javasolta a kegyelmet! Úristen! Micsoda szarkavarás megy ebben az ügyben. Dezinformáció a köbön!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 413
113
Az Orbán-kormány egy volt magas rangú tisztviselője azt mondta, hogy Novák környezetéből úgy értesült, hogy Balog volt az, aki arra biztatta a köztársasági elnököt, hogy K. Endrének kegyelmet adjon. Egy Novákhoz régóta közel álló forrás megerősítette ezt, hozzátéve, hogy amikor a botrány kitört és mind Novák munkatársai, mind Orbán Viktor csapata magyarázatot kért Balogtól, akkor ő azzal védekezett, hogy ez nem az ő személyes döntése volt, hanem a református egyház vezetésében többen szerették volna elérni, hogy a családilag jó református kapcsolatokkal rendelkező K. Endre kegyelmet kapjon.
Közzé kell tenni a teljes peranyagot! Mind a 3 elítélt esetében!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Az Orbán-kormány egy volt magas rangú tisztviselője azt mondta, hogy Novák környezetéből úgy értesült, hogy Balog volt az, aki arra biztatta a köztársasági elnököt, hogy K. Endrének kegyelmet adjon. Egy Novákhoz régóta közel álló forrás megerősítette ezt, hozzátéve, hogy amikor a botrány kitört és mind Novák munkatársai, mind Orbán Viktor csapata magyarázatot kért Balogtól, akkor ő azzal védekezett, hogy ez nem az ő személyes döntése volt, hanem a református egyház vezetésében többen szerették volna elérni, hogy a családilag jó református kapcsolatokkal rendelkező K. Endre kegyelmet kapjon.

Egy jó kormányzati kapcsolatokkal bíró ellenzéki politikusnak szintén azzal magyarázták a kegyelmi döntést mind a Fidesz-frakcióból, mind Novák stábjából, hogy „politikailag egyértelműen Balog nyomulása volt a kegyelem mögött”. A politikusnak Novák környezetéből már régóta arra panaszkodtak, hogy „Balog bejárt a Sándor-palotába intézkedni”, és „mindenben kavart”. A források részleteket nem mondtak arról, hogy Balog konkrétan milyen lépéseket tett a kegyelem megadása érdekében.

Hivatalosan Balog a köztársasági elnök tanácsadó testületének a tagja, ám több, a Novák–Balog-kapcsolatot ismerő forrás szerint a református püspöknek a formális pozícióját messze meghaladó befolyása volt Novák Katalin döntéseire. Novák egy volt munkatársa, aki személyesen is jó viszonyt ápolt vele, úgy fogalmazott: „Kata neki bármit megtesz.

(...)

Balog neve ugyanakkor a bicskei pedofilügy kapcsán már korábban is felmerült – például ő volt az, aki 2016-ban javaslatot tett a később pedofília miatt elítélt gyermekotthon-igazgató Vásárhelyi János állami kitüntetésére. Balog a később a pedofil bűncselekmények eltussolásáért elítélt igazgatóhelyettes K. Endrét is ismerhette, 2013-ban ugyanis együtt vettek részt a minisztériuma által szervezett, „A gyermekek bevonása és védelme a sportban és a sporton keresztül” című, a gyermekek elleni szexuális erőszak megállításáért szervezett konferencián. A Hvg.hu cikke szerint K. Endre apját korábban sajtóbeszámolók református főgondnokként (református világi vezetőként) említették, és a család befolyásos barátokkal és ismerősökkel rendelkezett.

Balog Zoltánról és Novák Katalinról számos forrás – volt kormányzati tisztviselők, a református egyházat ismerő források, illetve Novák Katalin személyes ismerősei – egybehangzóan azt állították, hogy régóta rendkívül szoros személyes kapcsolatban állnak.

A nála húsz évvel fiatalabb Novákot Balog vette maga mellé és egyengette politikai pályáját, 2012-től miniszter-kabinetfőnökként, majd miniszter-államtitkárként pedig formálisan is szoros kapcsolatban álltak hosszú éveken keresztül.


(...)

Varga környezetéből többen is megerősítették, hogy az akkori igazságügyi miniszter valóban nem támogatta a kegyelmet.

Csakhogy Novák – a kiszivárgott információk szerint Balog lobbizásának hatására – azt mégis aláírta. A kormányzati forrás szerint ezt követően Varga úgy érezhette, nem mehet szembe a köztársasági elnöki döntéssel, azonban „hibát követett el” azzal, hogy nem kért miniszterelnöki engedélyt és nem tájékoztatta Orbán Viktort. A forrás szerint Varga ezt jóhiszeműen tette, mert azt gondolta „fölötte eldőlt a kérdés, és csak formális az ő szerepe”.


Újabb fordulat: Varga Judit nem javasolta a kegyelmet K. Endrének, Novák Katalin mégis megadta azt
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 652
7 160
113
Az Orbán-kormány egy volt magas rangú tisztviselője azt mondta, hogy Novák környezetéből úgy értesült, hogy Balog volt az, aki arra biztatta a köztársasági elnököt, hogy K. Endrének kegyelmet adjon. Egy Novákhoz régóta közel álló forrás megerősítette ezt, hozzátéve, hogy amikor a botrány kitört és mind Novák munkatársai, mind Orbán Viktor csapata magyarázatot kért Balogtól, akkor ő azzal védekezett, hogy ez nem az ő személyes döntése volt, hanem a református egyház vezetésében többen szerették volna elérni, hogy a családilag jó református kapcsolatokkal rendelkező K. Endre kegyelmet kapjon.
Grat :(
És Varga Judit hogy jön a képbe?
És főleg az exférje?

Megismétlem: Ebből még jól is ki lehetne jönni a nevelőtanár ügyészségi újra feljelentésével.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 413
113
Másoknak meg embereket kisemmiző végrehajtómaffiózók meg pedofilok segédeinek bukása okoz fájdalmat.
Megint másoknak pedig csak az igazság és a józan ész bukása...
A "pedofil segéde" meg úgy tűnik megúszta egy felfüggesztettel és éli világát, de csúsztass csak tovább!
Legalább helyeznéd magad képbe a büntetőjogi alapfogalmakat illetően és azokat használnád!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 413
113
Mondjuk, hogy ne támadjon meg verbálisan vagy fizikálisan valakit azért, mert olyan amilyen?
Ez egyelőre leginkább fordítva szokott megtörténni, lásd az egyik legutóbbi inzultust egy sportgálán, bár itt a szokásos liberális provokációt az MMA harcos hamar lerendezte:
..
Nem tudom, hogy hány embernek lehet ismerős Sean Strickland neve, de még egy januári eset kapcsán – amelynek híre nem igazán jutott el Magyarországra – érdemes vele egy kicsit megismerkedtünk. A most 32 éves Strickland az UFC (Ultimate Fighting Championship) középsúlyú bajnoka, MMA-s harcos. Január 20-án az UFC 297 főversenyén harcolt, előtte sajtótájékoztatót tartottak, amely a politikai korrektségtől mentesen, rendkívül izgalmasan zajlott.
..
„Akkor te egy gyenge f*sz vagy, cimbora. Ti magatok vagytok a baj, mert Justin Trudeaut választottátok. Lefoglalta a bankszámlákat, egyszerűen szánalmasak vagytok. Trudeau azért engedheti meg magának, hogy zárolja a bankszámláitokat, mert gerinctelenek vagytok. Hogy lehet ilyen sz*r kérdéseket feltenni nekem? Ba*d meg magad és lépj tovább te gyáva."
..
„Itt van ugye ez a dolog a Bud Lightról. 10 évvel ezelőtt transznak lenni egy kib*szott mentális betegség volt. Most meg hirtelen az olyan emberek miatt mint te, agyafúrtan benyomták magukat a kib*szott világunkba. Egy fertőzés vagytok, ti vagytok a gyengeség definíciója. A kib*szott világunk összes problémája miattatok van. De a legjobb, hogy a világ ezeket nem veszi be. Nem veszi be a sok baromságot, amit összehordtok. A világ nem mondja azt, hogy igazatok van, a csajoknak f*szuk van. A világunk szerint két nem létezik és azt mondja, hogy nem akarjuk, hogy a gyerekeinket arra tanítsák az iskolában, kit dughatnak meg. Nem akarom, hogy a gyerekemet a szexuális preferenciákról tanítsák. Ez az ember (mármint az LMBTQ-barát riporter – Á.B.) egy kib*szott ellenség. Ha rá akarsz nézni a világunk egy ellenségére, itt van-e ez a sz*rházi, aki idióta kérdéseket tesz fel nekem. Elnézést, mondtam az UFC-nek, hogy rendes leszek. Átléptem egy határt? Idehozták ezt az embert, hogy felbosszantson.” – zárta le monológját az MMA-harcos."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Ig
Az elején tartok, de eddig azt mondja, hogy Rogán szúrta el a kommunikációt. Kérdés, hogy direkt vagy csak hozzá nem értésből.
Igen, nagyon haragszik Rogánra mert a saját házügyükben balfaszkodott a kormánykommunikácio, és úgy gondolja direkt volt, így Rogán exfeleségének földügyei nem voltak fókuszban. Meg Tiborcz gazdagodása is bassza a csőrét.

Összeszedett de sértett ember Tudna xart okozni a kormánynak. Lényegében megüzente ha Varga bukott bukjon Rogán is. Sztem félreérti Orbán működését. Ha vmire rá akarják szorítani, azt tartja, majd jóval később önként elengedi.
Egy kivétel van, ha nagyon rossz számok jönnek. Most ezért volt ilyen gyors a Fidesz a 2 lemondással.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Ig

Igen, nagyon haragszik Rogánra mert a saját házügyükben balfaszkodott a kormánykommunikácio, és úgy gondolja direkt volt, így Rogán exfeleségének földügyei nem voltak fókuszban. Meg Tiborcz gazdagodása is bassza a csőrét.

Összeszedett de sértett ember Tudna xart okozni a kormánynak. Lényegében megüzente ha Varga bukott bukjon Rogán is. Sztem félreérti Orbán működését. Ha vmire rá akarják szorítani, azt tartja, majd jóval később önként elengedi.
Egy kivétel van, ha nagyon rossz számok jönnek. Most ezért volt ilyen gyors a Fidesz a 2 lemondással.
Egyébként bár nem láttam mindent, de amit igen, elég reálisan látja a dolgokat, mégha személyes sérelmek főleg Rogánnal szemben vezérlik. Ezért Rogánt mumusnak állitja be, pedig a munkája kormány sikerének egyik kulcsa. Nemcsak jól kell dolgozni, el is kell adni És ebben jó. Inkább a személyes gazdagodása, ahogy másoknál is visszatetsző. De 4 ciklus alatt, hol nem lenne?? De Tuskó Lőrinc tényleg ciki.

Bár engem ezek kevésbé érdekelnek, ha jól vezetik az országot. Főleg ha azt látjuk ki az alternatíva.
Márpedig pont az, ahol beszélt. Az amcsik pénzelte külföldön, külföldi érdekekért képzett szereplők meg a hazai posztkomcsi klub Gyurcsánnyal. Ezért is van 4 ciklusos Orbán.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Én ilyet nem mondtam, hogy ártatlan. Sőt, többször leírtam, hogy, szerintem, nem helyesen járt el. És nem vontam kétségbe a bíróság ítéletét. Csupán azt gondolom, hogy egy embert az életén át tett tevékenysége alapján kell megítélni. Mindannyian követünk el helytelen dolgokat, de nem mindegy, hogy mit és milyen arányban. Nincs bűntelen ember. Ha magadba nézel, biztos találsz olyan lépést, amire nem vagy büszke. Tehát ebből a meggondolásból nem trógerezek le senkit.
A másik: zavar ez a hisztéria, ami mögött egyértelműen az ellenzéki és külföldi érdekeket látok. Nem az összmagyarság érdekei itt a fontosak. És nem a gyermekek érdekei, hiszen ezzel a hisztériával újra felszakítják a sebeket bennük.
Az amerikai újság úgy kommentálta ezt az esetet, hogy Novák Katalin sexbotrány miatt mondott le. Sokféleképpen lehetne nevezni, de ez így nem szolgálja a nemzet érdekeit. És lehet, hogy Orbán és a FIDESZ már nem lesz sehol, de az amerikai közember szemében negatív és hamis hír rögzül a nemzetről.
Én nem állítottam olyat, hogy korlátozott szellemi képességed lenne, viszont a negatív érzelmek (köznyelven gyűlölködés) akadálya a tisztázásnak.
Ismét leírom, a hatályos törvények szerint egy ilyen gyanúval felmentett igazgató nem léphet be az intézménybe. Az oktatási törvény szerint csak az intézménnyel jogviszonyban lévő személy léphet be az intézmény területére, azaz a tanuló, a szülő, és az alkalmazottak. Például az érettségi elnökök, a revizorok csak megbízó levéllel tartózkodhatnak az intézményben. Mindenki más csak ügyeletesi kísérettel juthat el a vezetői részlegbe.
Szóval ezt nem tisztázta számomra a cikk, pedig kardinális kérdése vagy pontja a történetnek.
Nem tudom azt, hogy a fementéssel együtt kit bíztak meg az intézmény vezetésével. Egy intézmény nem maradhat vezetés nélkül, a fenntartó kötelessége kijelölni az intézmény vezetésével megbízott személyt. Az igazgatói jogkör és az igazgatóhelyettesi jogkör különbözik. A szervezeti és működési szabályzatban van ugyan kijelölve helyettesítő az igazgató akadályoztatása esetén, de ez nem akadályoztatás volt, hanem elbocsátás, azaz a munkaviszony megszüntetése.
Az biztos, hogy más szemmel nézem a történetet, írtam elég sok iskolai szervezeti és működési szabályzatot valaha.
Jó.