Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Azért remélem, nem ez az egyetlen élvezeted az életben. Jobbat érdemelsz! ;)
Ma is szikheket láttam amikor elmentem a bótba. Nem tudom mit keresnek tömegével felénk... Amíg így védenek meg a migráncsoktól, addig bizony nagy öröm nekem, amikor beszopják a hazugságaik. (Útközben megcsodálhattam a 99% NEM A MIGRÁCIÓRA plakátot amúgy)

LE A ROHADT NARANCCSAL!!!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 650
48 432
113
A valaszonline.hu cikkében benne van, hogy a feljelentés beérkezése után a gyereket elvitték Bicskéről és a dirit felmentették egyből. Az igazgató tudta, hogy miért mentették fel és azt is, hogy ki és hol van. Visszament a gyerekotthonba, majd az áldozat egyetlen rokonát a szintén gondozott unokatestvérét hívta be, hogy hozza vissza az áldozatot. AZ IGAZGATÓHELYETTES ADOTT PÉNZT BUSZRA AZ UNOKATESÓNAK, HOGY HOZZA VISSZA AZ ÁLDOZATOT!!!!
Mi a nem világos ezen bakker?
Tudott a helyettes mindent!!!!
Mit kell ezen a fingot fűrészelni könyörgöm?

Nem a válaszonline.hu a tájékozódási origóm.
Nekem, amit leírtál, nagyon zavaros. Ha felmentették ilyen okból, hogyan tudott az igazgató visszamenni a gyermekotthonba? Az intézménynek van egy fenntartója, nyilván a fenntartó mentette fel, az ő jogköre ez. A felmentés kapcsán minimum ki kellett volna zárni az intézménybe történő belépést. Az szigorúan szabályozva van, ki léphet be az intézmény területére. Akkor a fenntartó sem járt el törvényesen.
Az, hogy az igazgatóhelyettes adott pénzt a buszra, nem bizonyítja, hogy teljes mélységében ismerte a hátteret.
A válaszonline.hu-ban megjelent cikk rettenetesen hatásvadász, és Novák Katalin támadására van kihegyezve. Ugyanakkor leírja:
"A rendőrség a bejelentés után azonnal lépett. A 2018-as elsőfokú és a 2019-es másodfokú per során zárt tárgyalást kellett elrendelni, amikor az áldozatok arról beszéltek, min kellett keresztülmenniük. (Az ítéletek ma sem nyilvánosak, még anonimizált formában sem ismerhetők meg.)
Akkor mégis, mi alapján ismertetik az esetet?
Egyébként az igazgatóhelyettes (Ha ő írta, szerintem nem, de ez csak megérzés.) írása is elég hatásvadász, logikám szerint ebben is vannak hiányok.
Én azt várnám el a sajtótól, hogy a bizonyított tényeket ismertesse források megjelölésével.
A válaszonline.hu egyébként távol áll minden objektivitástól, egyértelműen FIDESZ-ellenes orgánum. Fenntartásokkal kezelem a lap által leírtakat.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Nem a válaszonline.hu a tájékozódási origóm.
Nekem, amit leírtál, nagyon zavaros. Ha felmentették ilyen okból, hogyan tudott az igazgató visszamenni a gyermekotthonba? Az intézménynek van egy fenntartója, nyilván a fenntartó mentette fel, az ő jogköre ez. A felmentés kapcsán minimum ki kellett volna zárni az intézménybe történő belépést. Az szigorúan szabályozva van, ki léphet be az intézmény területére. Akkor a fenntartó sem járt el törvényesen.
Az, hogy az igazgatóhelyettes adott pénzt a buszra, nem bizonyítja, hogy teljes mélységében ismerte a hátteret.
A válaszonline.hu-ban megjelent cikk rettenetesen hatásvadász, és Novák Katalin támadására van kihegyezve. Ugyanakkor leírja:
"A rendőrség a bejelentés után azonnal lépett. A 2018-as elsőfokú és a 2019-es másodfokú per során zárt tárgyalást kellett elrendelni, amikor az áldozatok arról beszéltek, min kellett keresztülmenniük. (Az ítéletek ma sem nyilvánosak, még anonimizált formában sem ismerhetők meg.)
Akkor mégis, mi alapján ismertetik az esetet?
Egyébként az igazgatóhelyettes (Ha ő írta, szerintem nem, de ez csak megérzés.) írása is elég hatásvadász, logikám szerint ebben is vannak hiányok.
Én azt várnám el a sajtótól, hogy a bizonyított tényeket ismertesse források megjelölésével.
A válaszonline.hu egyébként távol áll minden objektivitástól, egyértelműen FIDESZ-ellenes orgánum. Fenntartásokkal kezelem a lap által leírtakat.
Megkérdezhetem, hogy milyen forrásból tájékozódsz, akiket objektívnek tartasz?
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
"Szerintem hallgassad meg ezt az interjút, hogy milyen bírói tanácsok vannak! Naív vagy, ha azt hiszed, hogy tévedhetetlenek!"

A tévedhetetlenség misztériuma már régen szertefoszlott. Csak pár ügy:

Olaszliszka lincselés.
Marian Cozma ügy.
Vörösiszap katasztrófa ügye.

Lehetne sorolni.
Szevièp,libàs gordonka....
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 650
48 432
113
Ne beszélj a férfi társaid nevében, és főleg ne vetítsd ki a szexuális sikertelenséged a tini énedre. Mert ennek a gondolatmenetnek a következménye, hogy a fiúk kárára elkövetett szexuális erőszakok, és szexuális visszaélések látenciája 90% felett van.
Avagy ha van szexi tanárnéni, akkor van a jóképű tornatanár is, akire az osztály összes lányának nedvesedik. Csak itt nem a jajdemegdugnám a lényeg, hanem, hogy ez önként történt-e, vagy kényszer hatására...

Ha önként történt, akkor is bűn, aki ilyet tesz, vét a pedagógusi esküje ellen. Mellesleg a törvények ellen is. De, sajnos, megtörténik! Az USA-ban ezt szigorúbban büntetik, mint nálunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 650
48 432
113
Mondjuk kimondottan kerülöm az emberi társaságot, szóval nem nagyon ráz meg, ha nem csípik a búrámat. Viszont a ratyik társaságát még nehezebben tudom elviselni, mint a normális emberekét, pedig nem gyűlölöm őket. Inkább egyfajta hülye dac ez, hogy mindig az ellenkezőjét értékelem, mint amit egy közösség elvár. Ha mindenki szóvicceket tolna, én hétszentség, hogy Saskabaréból idézgetnék.
A 444 olvasása után itt kötök ki, de ha itt kezdem, akkor oda megyek. Jó, ott is megköpködtek már párszor a kommentszekcióban.
Mindenkinek kell valami kettyó... :)
Végre egy rokonszenves és hiteles hozzászólás tőled!
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Nem a válaszonline.hu a tájékozódási origóm.
Nekem, amit leírtál, nagyon zavaros. Ha felmentették ilyen okból, hogyan tudott az igazgató visszamenni a gyermekotthonba? Az intézménynek van egy fenntartója, nyilván a fenntartó mentette fel, az ő jogköre ez. A felmentés kapcsán minimum ki kellett volna zárni az intézménybe történő belépést. Az szigorúan szabályozva van, ki léphet be az intézmény területére. Akkor a fenntartó sem járt el törvényesen.
Az, hogy az igazgatóhelyettes adott pénzt a buszra, nem bizonyítja, hogy teljes mélységében ismerte a hátteret.
A válaszonline.hu-ban megjelent cikk rettenetesen hatásvadász, és Novák Katalin támadására van kihegyezve. Ugyanakkor leírja:
"A rendőrség a bejelentés után azonnal lépett. A 2018-as elsőfokú és a 2019-es másodfokú per során zárt tárgyalást kellett elrendelni, amikor az áldozatok arról beszéltek, min kellett keresztülmenniük. (Az ítéletek ma sem nyilvánosak, még anonimizált formában sem ismerhetők meg.)
Akkor mégis, mi alapján ismertetik az esetet?
Egyébként az igazgatóhelyettes (Ha ő írta, szerintem nem, de ez csak megérzés.) írása is elég hatásvadász, logikám szerint ebben is vannak hiányok.
Én azt várnám el a sajtótól, hogy a bizonyított tényeket ismertesse források megjelölésével.
A válaszonline.hu egyébként távol áll minden objektivitástól, egyértelműen FIDESZ-ellenes orgánum. Fenntartásokkal kezelem a lap által leírtakat.
Akkó nem bűnös, hanem ártatlan szegény pedomentő.
Most komolyan, melyik sajtóorgánum hitelességét nem vonod kétségbe ha már a bíróság sem elég jó neked?
Zavaros a cikk?
Érdekes, én a korlátozott mentális képességeimmel felfogtam elsőre is, pedig én nem voltam pedagógus...
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 650
48 432
113
Akkó nem bűnös, hanem ártatlan szegény pedomentő.
Most komolyan, melyik sajtóorgánum hitelességét nem vonod kétségbe ha már a bíróság sem elég jó neked?
Zavaros a cikk?
Érdekes, én a korlátozott mentális képességeimmel felfogtam elsőre is, pedig én nem voltam pedagógus...

Én ilyet nem mondtam, hogy ártatlan. Sőt, többször leírtam, hogy, szerintem, nem helyesen járt el. És nem vontam kétségbe a bíróság ítéletét. Csupán azt gondolom, hogy egy embert az életén át tett tevékenysége alapján kell megítélni. Mindannyian követünk el helytelen dolgokat, de nem mindegy, hogy mit és milyen arányban. Nincs bűntelen ember. Ha magadba nézel, biztos találsz olyan lépést, amire nem vagy büszke. Tehát ebből a meggondolásból nem trógerezek le senkit.
A másik: zavar ez a hisztéria, ami mögött egyértelműen az ellenzéki és külföldi érdekeket látok. Nem az összmagyarság érdekei itt a fontosak. És nem a gyermekek érdekei, hiszen ezzel a hisztériával újra felszakítják a sebeket bennük.
Az amerikai újság úgy kommentálta ezt az esetet, hogy Novák Katalin sexbotrány miatt mondott le. Sokféleképpen lehetne nevezni, de ez így nem szolgálja a nemzet érdekeit. És lehet, hogy Orbán és a FIDESZ már nem lesz sehol, de az amerikai közember szemében negatív és hamis hír rögzül a nemzetről.
Én nem állítottam olyat, hogy korlátozott szellemi képességed lenne, viszont a negatív érzelmek (köznyelven gyűlölködés) akadálya a tisztázásnak.
Ismét leírom, a hatályos törvények szerint egy ilyen gyanúval felmentett igazgató nem léphet be az intézménybe. Az oktatási törvény szerint csak az intézménnyel jogviszonyban lévő személy léphet be az intézmény területére, azaz a tanuló, a szülő, és az alkalmazottak. Például az érettségi elnökök, a revizorok csak megbízó levéllel tartózkodhatnak az intézményben. Mindenki más csak ügyeletesi kísérettel juthat el a vezetői részlegbe.
Szóval ezt nem tisztázta számomra a cikk, pedig kardinális kérdése vagy pontja a történetnek.
Nem tudom azt, hogy a fementéssel együtt kit bíztak meg az intézmény vezetésével. Egy intézmény nem maradhat vezetés nélkül, a fenntartó kötelessége kijelölni az intézmény vezetésével megbízott személyt. Az igazgatói jogkör és az igazgatóhelyettesi jogkör különbözik. A szervezeti és működési szabályzatban van ugyan kijelölve helyettesítő az igazgató akadályoztatása esetén, de ez nem akadályoztatás volt, hanem elbocsátás, azaz a munkaviszony megszüntetése.
Az biztos, hogy más szemmel nézem a történetet, írtam elég sok iskolai szervezeti és működési szabályzatot valaha.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 414
113
Azt nem értem, mi a tökömért kellett neki kegyelmet adni, ha már leülte és otthon volt.
Ezért lett volna hasznos, ha Novák Katalin ad indokolást - még akkor is, ha a helyzete már menthetetlen volt - és le kellett mondania! (Mellesleg esetleg olyat tudok elképzelni, hogy ha már eleve otthon volt lábpereccel reintegrációs őrizetben, akkor látogathassa meg anyját, akárkijét, vagy a mentesítésből adódóan vállalhasson olyan munkát amiből keres annyit, amiből megélnek. Ez a szituáció már nem vele volt kibaszás, hanem a feleségével, anyjával stb. Ez gondolom világos.)
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 257
113
Ma is szikheket láttam amikor elmentem a bótba. Nem tudom mit keresnek tömegével felénk... Amíg így védenek meg a migráncsoktól, addig bizony nagy öröm nekem, amikor beszopják a hazugságaik. (Útközben megcsodálhattam a 99% NEM A MIGRÁCIÓRA plakátot amúgy)

LE A ROHADT NARANCCSAL!!!

Voltam Bp.-n... 4-6-os a 10 évvel ezelőtti emlékeimhez képest tele indiaival, niggerrel, mindenféle keleti arcú barna néppel, filippinóval. Ja tudom, túristák...
Aki ezek után is narancsos szavazó, az konkrétan fanatikus. Vagy vak.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113

EXKLUZÍV: Varga Judit exférje a pedofilbotrányról, Rogán Antalról és a fideszes törésvonalakról​



 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 347
113
Ma is szikheket láttam amikor elmentem a bótba. Nem tudom mit keresnek tömegével felénk... Amíg így védenek meg a migráncsoktól, addig bizony nagy öröm nekem, amikor beszopják a hazugságaik. (Útközben megcsodálhattam a 99% NEM A MIGRÁCIÓRA plakátot amúgy)

LE A ROHADT NARANCCSAL!!!
Turisták.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
A teljes római/görög tógás/tangás csapat kikapott azoktól a kóbor perzsáktól, akiket nagyon csúnyán (és bármikor) elpopsizott bármelyik sztyeppei nép. Tényleg "kiválóak" lehettek. Amikor meg közvetlen kontaktoltak velük, ott durva bünti lett. Lásd még Carrhaei csata. :D
A homoszexualitás erkölcsi kérdés és az a kultúra, ahol az erkölcs hanyatlik, elvész.
Alternatív történelem? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 844
57 812
113
Voltam Bp.-n... 4-6-os a 10 évvel ezelőtti emlékeimhez képest tele indiaival, niggerrel, mindenféle keleti arcú barna néppel, filippinóval. Ja tudom, túristák...
Aki ezek után is narancsos szavazó, az konkrétan fanatikus. Vagy vak.

Nem csak túristák. A belváros tiszta 3. világ. A futárok is mind dél-ázsiából tekertek el idáig. Elképesztő fertő van ott :(