Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Én itt nem az autonóm szót használnám.
Egyszerűen olyan elnök kell aki a magyar érdekeket nézni. Pl. a NATO 5. cikkely esetén sem küld katonákat külföldre.
A segítség nyújtásunk kimerülhet akár használt windows 95 telepítő lemezek küldésében is. Nem érdekel, de ne legyünk akkora madarak, mint a II. VH idején. Akkor sem magunktól voltunk hülyék, hanem a sok germanofil áruló miatt.
És sajnos most is be vannak épülve mindenhova. Jó lenne ha a honvédelmi vonal ez alól kivétel lenne.
Akkor egy jó román elnököt akarsz? :)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Én örülök hogy nem mond le, mert minden alkalommal, amikor valahol nyilvánosan állást foglal valamiben, emlékeztetni lehet rá az embereket mekkora jellem.

A kérdésedre válaszolva elégbaj, hogy nem érted, de elmagyarázom: azért, mert ha lenne egy jól működő erkölcsi iránytűje, akkor ezt kéne tennie.

A rendelkezésünkre álló infók alapján, amit valamennyire ő is megerősített ő volt a fő lobbizó a KE felé ennek a kegyelmi döntésnek az érdekében. Ezzel mint kiderült egyfelől komoly erkölcsi/politikaikárokat okozott a közösségének, ráadásul tönkretette két viszonylag fiatal ember karrierját (Novák miatt mondjuk kicsit köszönet illeti érte).

Ezt ő elintézte egy kikényszerített bocsival.

Balogh 66 éves, megtehette volna, hogy nyugdíjba vonul, nem lettek volna egzisztenciális gondjai, de az egója túl nagy volt ehhez.
Balogh egy kalap szar.
És leszarta a gyerekeket, hatalmat akár álszent pofaval. Ez elég jól kiderült mikor a roma sorrol vitte a gyerekeket szuvidalt csirkét enni valami drága helyre. Abból a pénzből 10x annyit elvihetett volna rántott húst enni és utána az állatkertbe/Balatonra/kisvasutazni. De a gyerekek neki csak díszlet voltak
Ezért utálom mára az összes egyházat. Álszent, hatalomehes pénz rabló banda mind.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Pár nap itteni komment eseményeit végigolvasva egy jellemzés jut eszembe, ez pedig a "Vihar egy biliben". A bili mérete most épp egy Magyarországnyi.
Már Torgyán Józsi bá' megmondta a frankót erről egy világosabb pillanatában:
t9OSPjU.jpg


És akkor még finoman fogalmazott. Aki nem fér be ebbe a "nagy" csapatba, azt egymás közt elég gyorsan kigolyózzák. Hofinak volt még egy jó hasonlata a politikus és házatlan csiga összefüggésében.
Minden jelenlegi cirkusz csak azért van hogy elkendőzze a most folyó egyéb sokkal jelentősebb nemzetközi illtve hazai eseményeket.

Ez nem újdonság, ezt a módszert már Néró is sikeresen alkalmazta az ókori Rómábában, hogy a nép figyelmét a fontos dolgokról elterelje:
"Kenyeret és cirkuszt a népnek!" ez a mondása örök érvényű lett a történelem sodrásában.

Mivel most a magyar népnek épp Unió minimális kenyérre telik csak - hát előtérbe kerültek a média cirkuszi események..
Azért ez mára megváltozott. Ma már egyre élesebb a gyűlöletet a kormány és az ellenzék között.
Érdemes meghallgatni Kunczet a partizánon a Torgyanrol.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and enzo

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 991
16 133
113
Azért ez mára megváltozott. Ma már egyre élesebb a gyűlöletet a kormány és az ellenzék között.
Érdemes meghallgatni Kunczet a partizánon a Torgyanrol.
Még a vállalkozói múltamból találkoztam Józsi bá' nevével, mikor az egyik "üzletember" ki volt akadva hogy csak őt nem sikerült üzleti vonalon becserkészni az akkori vezetők között. Hát igen Józsi bá' óvatos volt világ életében, vigyázott arra hogy ne hagyjon maga után zsarolható nyomot.. Én kihagytam annó a politikusokkal való kapcsolatteremtést, de így utólag mondhatom, nyugodtabb életem volt.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Nem nagyon értem Varga Juditrol és Novák Katalinrol miért írja mindenki hogy nagyon tapasztalt politikus.
Varga Judit tipikus Brüsszelben dolgozó karrierista volt 2018-ig amikor államtitkár lett, majd egy évre rá miniszter. Nem járta végig a ranglétrát.
Novák 2010tol dolgozott a kormánynak, addig a Németországban dolgozó férje mellett volt háziasszony.
Mind a kettőt tudatosan építette fel a Fidesz disznonek enyhíteni a kaderhianyat. Mind a kettő csinos, anya, nyelveket beszélő, értelmes, de önálló ambíciókkal nem rendelkezik. A fidelitasz nem tud kitermelni már értelmes embereket, kifogytak az utánpótlásból. A talpnyalas és takonygerinc nem elég mindenre.
(És az MSZP/Dk/mitudomenmi se nagyon tud kitermelni értelmes embereket.)
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
780
2 338
93
Azért ez mára megváltozott. Ma már egyre élesebb a gyűlöletet a kormány és az ellenzék között.
Érdemes meghallgatni Kunczet a partizánon a Torgyanrol.

Na a két nagyon nagyot mondó...Torgyán meg a Kuncze...az olajban még nagy partnerek voltak.Már ez miatt megérdemeltek volna egy dunai usztatást...
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
780
2 338
93
Még a vállalkozói múltamból találkoztam Józsi bá' nevével, mikor az egyik "üzletember" ki volt akadva hogy csak őt nem sikerült üzleti vonalon becserkészni az akkori vezetők között. Hát igen Józsi bá' óvatos volt világ életében, vigyázott arra hogy ne hagyjon maga után zsarolható nyomot.. Én kihagytam annó a politikusokkal való kapcsolatteremtést, de így utólag mondhatom, nyugodtabb életem volt.

Ez azért érdekes,mert a dunántúlról elég sokan jártak hozzá "beszélőre" hogy fusson a szekerük.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 583
47 801
113
Erdogánt tök nem érdekelte Orbán vétója: nagy ország, komoly haderővel és fiatal lakossággal (ők nem menetelnek a kihalás felé) egy stratégiai helyen. Saját jogon alkudozhat a nagyokkal - pláne a mostani háborús helyzetben ő őrzi a Fekete-tenger kapuját.
Neki kb. tök mindegy volt, hogy Orbán mit csinál ez ügyben: F-16-osokat akart, megkapta jöhettek svédek.
Inkább Orbán próbált Karidgán kaftánja mögé bújva keménykedni, csak nem jött be: magára maradt.

Szerintem egy dolgot nem veszel figyelembe. Erdogánnak kell egy európai szövetséges, mert Európa egyébként nem fogadja be Törökországot. A 7%-nyi európai terület kevés ehhez. Nem is szólva a kulturális és vallási különbségekről. Szóval Erdogánnak is szüksége van Orbánra. A politika nem a barátságokról szól (Bár talán az sem elhanyagolható tényező.), hanem az érdekekről. Aztán azt sem kell elfelejteni, hogy Erdogánt az oroszok mentették meg a "kihalástól". Egyébként minél fejlettebb egy ország, sajnos, annál kevesebb gyerek születik. Tehát egy egy fejlettségi mérőszám is. Szoktam nézni egy török házaspár kirándulós videóit. Egy gyermekük van mindössze. Láthatóan nem a török köznépet reprezentálják.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 583
47 801
113
Idézet kommentből:
Pedofilugyben el sem tudok kompetensebb szervezetet kepzelni az egyhaznal.

Sajnos a mai világban az egyházak lezüllöttek (eddig se voltak álszentek) vagy a züllés jelei megjelentek rajtuk. Az előbbi a katolikus egyházakra értendő. Az utóbbi a reformátusokra evangélikusokra értendő.

Voltak pedofil ügyek egyházi berkekben, ez tény. De: ez mennyivel magasabb arányban történt, mint a társadalom többi részében. Várom a százalékos kimutatást!
Azért maradjunk már meg a normalitásnál, amiről nincs alapos és releváns ismeretünk, arról ne nyilatkoztassunk már ki. A képzeletet meg hagyd meg az irodalmároknak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 583
47 801
113
Én örülök hogy nem mond le, mert minden alkalommal, amikor valahol nyilvánosan állást foglal valamiben, emlékeztetni lehet rá az embereket mekkora jellem.

A kérdésedre válaszolva elégbaj, hogy nem érted, de elmagyarázom: azért, mert ha lenne egy jól működő erkölcsi iránytűje, akkor ezt kéne tennie.

A rendelkezésünkre álló infók alapján, amit valamennyire ő is megerősített ő volt a fő lobbizó a KE felé ennek a kegyelmi döntésnek az érdekében. Ezzel mint kiderült egyfelől komoly erkölcsi/politikaikárokat okozott a közösségének, ráadásul tönkretette két viszonylag fiatal ember karrierját (Novák miatt mondjuk kicsit köszönet illeti érte).

Ezt ő elintézte egy kikényszerített bocsival.

Balogh 66 éves, megtehette volna, hogy nyugdíjba vonul, nem lettek volna egzisztenciális gondjai, de az egója túl nagy volt ehhez.

1) Ha ennyire közeli ismereteid vannak Baloghról, bizonyára hosszasan tudtad tanulmányozni a jellemét és ténykedését.
Tegnap hallgattam Schiffer Andrást, meglepődtem, amikor kijelentette, hogy Balogh nagyon okos ember. Lehet, hogy ő kevésbé ismeri, mint te?
2) Amióta távozott a közéletből én jelentős politikai nyilatkozatokat nem olvastam tőle. Segítesz ebben?
3) Én veled ellentétben Novák Katalin felelősségét tartom elsődlegesnek. Unom leírni ki tudja hányadszorra, hogy a jogkörrel felelősség is jár. Tőlem kérhet akárki akármit, dönteni én döntök.
4) Elég bajnak tartom, hogy nem érted ezt.
5) Mit kéne tennie, ha lenne egy jól működő iránytűje? Tudtommal összehívta a Magyar Református Egyház zsinatát, és az összehívottak 86%-a bizalmat szavazott neki. Annyit kértek, gondolja át az egyházi feladatok és a közéleti szereplése közötti összeegyeztethetőséget (bonyolult szó).
6) Az információk rendelkezésre állnak, ő maga mondta el:
"„Az igazgató-helyettes K. Endre érdekében – akit nem pedofilként ítéltek el – mások fordultak a köztársasági elnökhöz kegyelmi kérvénnyel. Tehát,a kérvényt nem én nyújtottam be, és nem is terjesztettem fel. Másokkal egyetemben az én véleményemet is kikérték.
...„Döntést nem hoztam, a pedofília bűnének egyértelmű elutasítása számomra soha nem képezte vita tárgyát, és nem is fogja."

És végül: Ez egy óriásira felfújt ügy, aminek a politikai célok adják meg a jelentőségét. Sőt! Csak politikai érdekek motiválják. A sértett gyermekeknek ez több mint rossz. K. Endre nem közveszélyes bűnöző, szerintem szolgalelkűen végrehajtotta a főnöke utasítását. És igen, ebben vétett. A törvény betűje és a pedagógusi etika ellen is. A kegyelmi döntés érvényes, azt nyilatkozta, hogy visszaköltözik Erdélybe.
A közkegyelmet nem ártatlanok, hanem bűnelkövetők kapják. Csakugyan megnyugtatóbb lenne, ha indokolná a mindenkori kööztársasági elnök, de azt is értem, hogy miért nincs nyilvános indoklás. A társadalom részéről megnyugtató lenne, a kegyelmet kapott részéről pedig hátrányokkal járna. Ezt kellene mérlegelni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 377
113
Nem nagyon értem Varga Juditrol és Novák Katalinrol miért írja mindenki hogy nagyon tapasztalt politikus.
Varga Judit tipikus Brüsszelben dolgozó karrierista volt 2018-ig amikor államtitkár lett, majd egy évre rá miniszter. Nem járta végig a ranglétrát.
Novák 2010tol dolgozott a kormánynak, addig a Németországban dolgozó férje mellett volt háziasszony.
Mind a kettőt tudatosan építette fel a Fidesz disznonek enyhíteni a kaderhianyat. Mind a kettő csinos, anya, nyelveket beszélő, értelmes, de önálló ambíciókkal nem rendelkezik. A fidelitasz nem tud kitermelni már értelmes embereket, kifogytak az utánpótlásból. A talpnyalas és takonygerinc nem elég mindenre.
(És az MSZP/Dk/mitudomenmi se nagyon tud kitermelni értelmes embereket.)

Bezzeg a momentum, márkizaj stb. az igen.... Ja, pár tengerentúlról érkezett tipikus kelet-európai kettősállampolgár kétes lojalitású - pontosabban nem kétes az - ügynökpolitikust tud felmutatni (abban teljesen igaza van Szíjjártónak, hogy az amerikai nagykövet a magyar ellenzék vezetője), meg balfaszokat.

Persze 35 éve sem volt nagyon másképp, Gyuri bá alapítványa kilóra megvette az akkori értelmiséget a támogatásaival (bár kapott belőlük még Csurka is egyszer, ha igaz, és őt nem befolyásolta...), a "demokratikus ellenzék" pedig a csokornyakkendős amerikai nagykövethez járt heti eligazításra (főleg a Fideszesek).
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 583
47 801
113
Nem nagyon értem Varga Juditrol és Novák Katalinrol miért írja mindenki hogy nagyon tapasztalt politikus.
Varga Judit tipikus Brüsszelben dolgozó karrierista volt 2018-ig amikor államtitkár lett, majd egy évre rá miniszter. Nem járta végig a ranglétrát.
Novák 2010tol dolgozott a kormánynak, addig a Németországban dolgozó férje mellett volt háziasszony.
Mind a kettőt tudatosan építette fel a Fidesz disznonek enyhíteni a kaderhianyat. Mind a kettő csinos, anya, nyelveket beszélő, értelmes, de önálló ambíciókkal nem rendelkezik. A fidelitasz nem tud kitermelni már értelmes embereket, kifogytak az utánpótlásból. A talpnyalas és takonygerinc nem elég mindenre.
(És az MSZP/Dk/mitudomenmi se nagyon tud kitermelni értelmes embereket.)

Igazad van! Itt mi csak vagyunk csúcsok, értelmünk, intelligeciánk az eget veri!
Ugye ezt te sem gondolod komolyan. Hasznos az önbizalom, de mértékkel!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Bezzeg a momentum, márkizaj stb. az igen.... Ja, pár tengerentúlról érkezett tipikus kelet-európai kettősállampolgár kétes lojalitású - pontosabban nem kétes az - ügynökpolitikust tud felmutatni (abban teljesen igaza van Szíjjártónak, hogy az amerikai nagykövet a magyar ellenzék vezetője), meg balfaszokat.

Persze 35 éve sem volt nagyon másképp, Gyuri bá alapítványa kilóra megvette az akkori értelmiséget a támogatásaival (bár kapott belőlük még Csurka is egyszer, ha igaz, és őt nem befolyásolta...), a "demokratikus ellenzék" pedig a csokornyakkendős amerikai nagykövethez járt heti eligazításra (főleg a Fideszesek).
Az utolsó, zárójelben lévő mondatomat olvastad? Mert tudtam hogy ez lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 583
47 801
113
Közben a médiumok terében az LMP Hack Pétert jelölné köztársasági elnöknek, mások Schiffer Andrást is alkalmasnak tartanák (internetes szavazás). Én mindkettőt okos, nagy tudású személynek értékelem, gyakran meghallgatom a megnyilatkozásaikat. Ennek ellenére vannak kételyeim, jók lennének-e köztársaság elnöki szerepben.
Hack Péter támadható a HIT Gyülekezet miatt, Schiffer pedig néhány nagyon találó észrevétel ellenére, szerintem, nem a földön jár. Egy ilyen végletekig polarizált világban rugalmasabb, fogalmazhatok úgy, hogy "dörzsölebb" karekter tud csak mozogni.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 125
4 148
113
1) Ha ennyire közeli ismereteid vannak Baloghról, bizonyára hosszasan tudtad tanulmányozni a jellemét és ténykedését.
Tegnap hallgattam Schiffer Andrást, meglepődtem, amikor kijelentette, hogy Balogh nagyon okos ember. Lehet, hogy ő kevésbé ismeri, mint te?
2) Amióta távozott a közéletből én jelentős politikai nyilatkozatokat nem olvastam tőle. Segítesz ebben?
3) Én veled ellentétben Novák Katalin felelősségét tartom elsődlegesnek. Unom leírni ki tudja hányadszorra, hogy a jogkörrel felelősség is jár. Tőlem kérhet akárki akármit, dönteni én döntök.
4) Elég bajnak tartom, hogy nem érted ezt.
5) Mit kéne tennie, ha lenne egy jól működő iránytűje? Tudtommal összehívta a Magyar Református Egyház zsinatát, és az összehívottak 86%-a bizalmat szavazott neki. Annyit kértek, gondolja át az egyházi feladatok és a közéleti szereplése közötti összeegyeztethetőséget (bonyolult szó).
6) Az információk rendelkezésre állnak, ő maga mondta el:
"„Az igazgató-helyettes K. Endre érdekében – akit nem pedofilként ítéltek el – mások fordultak a köztársasági elnökhöz kegyelmi kérvénnyel. Tehát,a kérvényt nem én nyújtottam be, és nem is terjesztettem fel. Másokkal egyetemben az én véleményemet is kikérték.
...„Döntést nem hoztam, a pedofília bűnének egyértelmű elutasítása számomra soha nem képezte vita tárgyát, és nem is fogja."

És végül: Ez egy óriásira felfújt ügy, aminek a politikai célok adják meg a jelentőségét. Sőt! Csak politikai érdekek motiválják. A sértett gyermekeknek ez több mint rossz. K. Endre nem közveszélyes bűnöző, szerintem szolgalelkűen végrehajtotta a főnöke utasítását. És igen, ebben vétett. A törvény betűje és a pedagógusi etika ellen is. A kegyelmi döntés érvényes, azt nyilatkozta, hogy visszaköltözik Erdélybe.
A közkegyelmet nem ártatlanok, hanem bűnelkövetők kapják. Csakugyan megnyugtatóbb lenne, ha indokolná a mindenkori kööztársasági elnök, de azt is értem, hogy miért nincs nyilvános indoklás. A társadalom részéről megnyugtató lenne, a kegyelmet kapott részéről pedig hátrányokkal járna. Ezt kellene mérlegelni.
Novák Katalin ott hibázott, amikor elvállalta köztársasági elnöki posztot!
Bár tudta már akkor, hogy amit elé tolnak, azt alá kell írnia, de valószínűleg nem gondolta, hogy abban többek között pedofil simogató kegyelmi kérvénye is lesz, aki mellett a kormány, az egyház teljes mellszélességgel kiáll!
És neki azért többször volt magánvéleménye is, ami eltért a kormány részéről utasításba adottal.
Ő ténylegesen elítéli az orosz-ukrán háborút, nem csak propaganda szinten!
Ő emberi oldalról közelítette meg az ügyet, nem pedig a népszerűség irányából. Ő a több százezer áldozatot nézi, a lerombolt épületeket, nem azt, hogy hogyan lehet kitűnni, dominálni azzal, hogy mindenkinek ellent merünk mondani, szembe megyünk az autópályán.
Bár népszerűséget hozott neki az elnöki poszt, viszont nagyon sok ember előtt meg lejáratta magát ezzel a kegyelmi üggyel. És ez utóbbi valószínűleg jobban fáj neki, mint amennyire a népszerűségnek örül.
Balogh, és az egyház:
Orbán egy hűbéres rendszert épített ki, aminek a NER mellett az egyház a legnagyobb haszonélvezője!
Akinek nem tetszik a rendszer az egyházon belül, azt kiközösítik, elüldözik, ellehetetlenítik.
Papok libsiznek, bolsiznak, komcsiznak, ráadásul teljesen nyíltan, közösségi oldalakon fórumokon.
Az egyháznak nem a hatalom kiszolgálásáról kellene szólnia, hanem az elesettek felkarolásáról! Ha részt is vesznek jótékonysági gyűjtésekben, osztogatásokban, jobbára a népszerűségük fenntartása érdekében, mert hát hívek nélkül olyanok lennének, mint mondjuk a megyei lapok olvasók nélkül. Nagyobb kárt csinálnak azzal, hogy cinkosai a kizsákmányoló rendszernek, pénzért!
Egy pedofil felmentésében ilyen aktívan, a zaklatott gyermekeket zsarolva részt vevő "nevelő", a szememben ugyanakkora bűnös, mint a pedofil, ha nem nagyobb. Neki kellene megvédenie a gyermekeket a pedofiltól, erre azt üzente nekik a tetteivel, hogy ne ellenkezz, mert akkor csak rosszabb lesz! K. Endre ezért igenis közveszélyes bűnöző, és ahogy a rendőrökre, katonákra szigorúbb büntetések várnak a katonai ügyészségen, ugyanúgy kellene ezt is kezelni, nem pedig felmenteni!
Az, hogy volt iskalaigazgató létedre szerinted ez egy felfújt ügy, bizonyítja azt, hogy ebben az országban már mindent meg lehet tenni, mert elhiszik az emberek, hogy jóvanazúgy, mert hiszen a kormány és az egyház szerint is jó, meg hogy különben sem az én dolgom!
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Erdogánt tök nem érdekelte Orbán vétója: nagy ország, komoly haderővel és fiatal lakossággal (ők nem menetelnek a kihalás felé) egy stratégiai helyen. Saját jogon alkudozhat a nagyokkal - pláne a mostani háborús helyzetben ő őrzi a Fekete-tenger kapuját.
Neki kb. tök mindegy volt, hogy Orbán mit csinál ez ügyben: F-16-osokat akart, megkapta jöhettek svédek.
Inkább Orbán próbált Karidgán kaftánja mögé bújva keménykedni, csak nem jött be: magára maradt.
A fő motívum szerintem az egész ügyben a megbántottság, amiatt, hogy pont a konzervatív svéd politikus(jelenlegi körmányfő) kezdeményezte a Néppárt frakcióból a Fidesz kizárását, miközben egy pár szóval le is állíthatta volna az egész folyamatot.
Hiba ott csúszott a rendszerbe, hogy a törökök, miután tényleg vásári kofa szinten megalkudtak az amerikaiakkal, egy pár nap alatt át is vitték a parlamenten az ügyet, ezt nem tudta O.V. úgy beelőzni, hogy ne arcvesztés legyen a vége.
A svéd politikusok színvonalát is megfelelően jelzi, hogy nem egy diplomatikus gesztussal lezárták volna az ügyet, hanem hagyták tovább gennyesedni. Vélelmezhetően kiváló szövetségesek lesznek, szerintem másnap követni fogják a finneket, és betársulnak a M.O. elleni perbe.