Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 005
113
Akkor legyen oroszok a zigassàgoldalàn.
Helyes!
images
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 097
28 638
113
Puffogok itt (is) egy sort. Gázóra-csere. A muki meglepődik, h hát nekem elektromos sütőm van, pedig a dokumentációban gázsütő szerepel. Mondom, ca 10 éve, mióta szét lett verve a lakás, újra összerakva, elektromos sütő van. De hát neki ezt jelenteni kell. Mert hátha partizánkodtam, és egyedül szereltem be. Túrabakancsban vagyok 50 kiló, az a szar meg be van építve a konyhabútorba. Na, meg is kaptam a felszólítást, hogy tegnapra mutassak be dokumentációt a ki- és beszerelésről. 10 évvel ezelőttről. Bemegyek a Wiener Netze-hez, h most mi a tosz van, honnét mutassak dokumentációt a gázsütő kiszereléséről, ami soha nem is volt? Kezdődött azzal, h rossz helyre irányítottak, csupán plusz 40 perc extra várakozás. Aztán a csaj közli, h igazából a rendszeres felülvizsgálat igazolása hiányzik. Mié? Hát a gázsütőé. Mondom, de nincs gázsütő. Akkor a gázkazáné. Mondom jó, de akkor mi az a matrica, amit a kéményseprők 4évente eladnak nekem 60pár EURt-ért? Hát neki akkor is kell. Jó, és akkor ez a felülvizsgálat hány évente szükséges. Azt ő nem tudja. 5. Vagy 6. De lehet, hogy 10.
És ő az, aki engem, a laikust kisegít. Színtiszta lehúzás.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
576
5 254
93
Puffogok itt (is) egy sort. Gázóra-csere. A muki meglepődik, h hát nekem elektromos sütőm van, pedig a dokumentációban gázsütő szerepel. Mondom, ca 10 éve, mióta szét lett verve a lakás, újra összerakva, elektromos sütő van. De hát neki ezt jelenteni kell. Mert hátha partizánkodtam, és egyedül szereltem be. Túrabakancsban vagyok 50 kiló, az a szar meg be van építve a konyhabútorba. Na, meg is kaptam a felszólítást, hogy tegnapra mutassak be dokumentációt a ki- és beszerelésről. 10 évvel ezelőttről. Bemegyek a Wiener Netze-hez, h most mi a tosz van, honnét mutassak dokumentációt a gázsütő kiszereléséről, ami soha nem is volt? Kezdődött azzal, h rossz helyre irányítottak, csupán plusz 40 perc extra várakozás. Aztán a csaj közli, h igazából a rendszeres felülvizsgálat igazolása hiányzik. Mié? Hát a gázsütőé. Mondom, de nincs gázsütő. Akkor a gázkazáné. Mondom jó, de akkor mi az a matrica, amit a kéményseprők 4évente eladnak nekem 60pár EURt-ért? Hát neki akkor is kell. Jó, és akkor ez a felülvizsgálat hány évente szükséges. Azt ő nem tudja. 5. Vagy 6. De lehet, hogy 10.
És ő az, aki engem, a laikust kisegít. Színtiszta lehúzás.
Nem vagy könnyű helyzetben.

Viszont, ha tudod igazolni, hogy 10 évvel ezelőtt vettél egy villanysütőt és ezt beüzemeltetted, akkor a fogyasztási adatokból kiderül, hogy a gáz fogyasztás csökkent és a villamos energia felhasználása megnövekedett.

Sajnos valóban van egy olyan hülye előírás, hogy jelezned kellett volna a gázfelhasználás milyenségét. Csak fűtésre vagy vegyes célra használod.

Viszont, ha a fogyasztásmérőnél nem találtak semmi rendellenességet mérőcsere, akkor lehet mondani nyasgem. Sértetlen mérő utáni vezetéken úgy fogyasztasz ahogy akarsz. Bár ez a "rezsi csökkentés" után nem egészen igaz. Szóval, ha a mérő előtti gázvezeték és a mérő sértetlen, akkor elég csak ennyit mondani az ügyefogyott ügyintézőnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 097
28 638
113
Nem vagy könnyű helyzetben.

Viszont, ha tudod igazolni, hogy 10 évvel ezelőtt vettél egy villanysütőt és ezt beüzemeltetted, akkor a fogyasztási adatokból kiderül, hogy a gáz fogyasztás csökkent és a villamos energia felhasználása megnövekedett.

Sajnos valóban van egy olyan hülye előírás, hogy jelezned kellett volna a gázfelhasználás milyenségét. Csak fűtésre vagy vegyes célra használod.

Viszont, ha a fogyasztásmérőnél nem találtak semmi rendellenességet mérőcsere, akkor lehet mondani nyasgem. Sértetlen mérő utáni vezetéken úgy fogyasztasz ahogy akarsz. Bár ez a "rezsi csökkentés" után nem egészen igaz. Szóval, ha a mérő előtti gázvezeték és a mérő sértetlen, akkor elég csak ennyit mondani az ügyefogyott ügyintézőnek.
Nem tudom igazolni, ugyanis akkor költöztem be, minden fel lett újítva, vezetékek cserélve (egyébként akkor az egész épület szanálva lett). Ja, és előtte évekig üresen állt, katasztrofális állapotban. Tehát nincs előtte-fogyasztás.
Állítják, hogy csak Überprüfungra van szükség. Viszont nem tudták megmondani, hogy arra egyébként hány évente. Nem tudták megmondani, hogy amikor a kéményseprők ellenőrzik a gázkazánt, adnak 4 évente egy matricát, akkor ezt miért nem jelzik a Wiener Netze felé, és miért nekem kéne jeleznem. Eleve mást mondott a csaj a Wiener Netze-nél meg mást a két fazon, akik a gázórát cserélték.
Ja, egyébként vegyes felhasználás, mert a főzőlap gázos. Azt is elektromost akartam, de az elektromos hálózat nem bírná el.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
576
5 254
93
Nem tudom igazolni, ugyanis akkor költöztem be, minden fel lett újítva, vezetékek cserélve (egyébként akkor az egész épület szanálva lett). Ja, és előtte évekig üresen állt, katasztrofális állapotban. Tehát nincs előtte-fogyasztás.
Állítják, hogy csak Überprüfungra van szükség. Viszont nem tudták megmondani, hogy arra egyébként hány évente. Nem tudták megmondani, hogy amikor a kéményseprők ellenőrzik a gázkazánt, adnak 4 évente egy matricát, akkor ezt miért nem jelzik a Wiener Netze felé, és miért nekem kéne jeleznem. Eleve mást mondott a csaj a Wiener Netze-nél meg mást a két fazon, akik a gázórát cserélték.
Ja, egyébként vegyes felhasználás, mert a főzőlap gázos. Azt is elektromost akartam, de az elektromos hálózat nem bírná el.
Ha a vezetékek cserélve lettek, itt a gázvezetékre gondolok, akkor a mérőhöz is hozzá lett nyúlva, azt pedig csak a szolgáltató által megbízott szerelő teheti meg, ha nem talált szabálytalanságot, akkor részedről befejezve.
Nem tudom, ahol élsz (idegen szavak használata), nem MO-n, ott mennyi évente kötelező a mérő csere? Itt MO-n 10 év. Ahogy írod pont mérőcsere idején derült ki. Több dolog tisztázandó: A mérő sértetlen volt? A zárópecsétek sértetlenek voltak? A mérő előtti vezeték sértetlen volt? Ha mindhárom sértetlen, akkor nem tudnak veled mit kezdeni.
A tájékozottabb fogyasztók már fényképeket készítenek a szerelő jelenlétében a mérőről.
Amúgy meg a mérőóra leolvasónak is kötelessége fotót is készíteni leolvasáskor.
Sok sikert a tisztázódáshoz.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 097
28 638
113
Ha a vezetékek cserélve lettek, itt a gázvezetékre gondolok, akkor a mérőhöz is hozzá lett nyúlva, azt pedig csak a szolgáltató által megbízott szerelő teheti meg, ha nem talált szabálytalanságot, akkor részedről befejezve.
Nem tudom, ahol élsz (idegen szavak használata), nem MO-n, ott mennyi évente kötelező a mérő csere? Itt MO-n 10 év. Ahogy írod pont mérőcsere idején derült ki. Több dolog tisztázandó: A mérő sértetlen volt? A zárópecsétek sértetlenek voltak? A mérő előtti vezeték sértetlen volt? Ha mindhárom sértetlen, akkor nem tudnak veled mit kezdeni.
A tájékozottabb fogyasztók már fényképeket készítenek a szerelő jelenlétében a mérőről.
Amúgy meg a mérőóra leolvasónak is kötelessége fotót is készíteni leolvasáskor.
Sok sikert a tisztázódáshoz.
Vegyesen, itt most osztrák lakásról, gázszerelésről és szolgáltatóról van szó.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 091
22 864
113
Puffogok itt (is) egy sort. Gázóra-csere. A muki meglepődik, h hát nekem elektromos sütőm van, pedig a dokumentációban gázsütő szerepel. Mondom, ca 10 éve, mióta szét lett verve a lakás, újra összerakva, elektromos sütő van. De hát neki ezt jelenteni kell. Mert hátha partizánkodtam, és egyedül szereltem be. Túrabakancsban vagyok 50 kiló, az a szar meg be van építve a konyhabútorba. Na, meg is kaptam a felszólítást, hogy tegnapra mutassak be dokumentációt a ki- és beszerelésről. 10 évvel ezelőttről. Bemegyek a Wiener Netze-hez, h most mi a tosz van, honnét mutassak dokumentációt a gázsütő kiszereléséről, ami soha nem is volt? Kezdődött azzal, h rossz helyre irányítottak, csupán plusz 40 perc extra várakozás. Aztán a csaj közli, h igazából a rendszeres felülvizsgálat igazolása hiányzik. Mié? Hát a gázsütőé. Mondom, de nincs gázsütő. Akkor a gázkazáné. Mondom jó, de akkor mi az a matrica, amit a kéményseprők 4évente eladnak nekem 60pár EURt-ért? Hát neki akkor is kell. Jó, és akkor ez a felülvizsgálat hány évente szükséges. Azt ő nem tudja. 5. Vagy 6. De lehet, hogy 10.
És ő az, aki engem, a laikust kisegít. Színtiszta lehúzás.
Katasztrófa… Ausztria néha tiszta bürokratikus Balkán… amúgy nálunk kötelező a kazán miatt a kéményseprő 120-ért évente és még jön a Vailanttól is évente a kazán “műszaki vizsgája” miatt egy ember 120-150 körüli összegért.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Szerintem a Közlekedés topikot ketté kellene venni, a mostani mellé kellene még egy Autóbuzulas vagy hasonló elnevezésű, ahol kitargyaljak a gepkocsi-rajongok hogy miért jobb az 1.0 TSI mint az 1979-ben gyártott Fiat 1500, és hogy régen minden jobb volt.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 620
9 156
113

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 091
22 864
113
Szerintem a Közlekedés topikot ketté kellene venni, a mostani mellé kellene még egy Autóbuzulas vagy hasonló elnevezésű, ahol kitargyaljak a gepkocsi-rajongok hogy miért jobb az 1.0 TSI mint az 1979-ben gyártott Fiat 1500, és hogy régen minden jobb volt.
Jaah meg külön egy köpködjük a MÁV-ot, szar menetrend, mert NER menetrend és egyéb hasonlók…
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 032
16 093
113
Szerintem a Közlekedés topikot ketté kellene venni, a mostani mellé kellene még egy Autóbuzulas vagy hasonló elnevezésű, ahol kitargyaljak a gepkocsi-rajongok hogy miért jobb az 1.0 TSI mint az 1979-ben gyártott Fiat 1500, és hogy régen minden jobb volt.

Sőt a csajok topicban is folyton csak csöcs meg p*na megy!

Dobj fel egy témát ha változatosságot akarsz, néhány ötlet:

  • én vagyok a Bolygó Kapitánya, mert biciklivel járok
  • állami támogatás jár nekem, mert biciklivel járok
  • agyonverlek egy biciklilánccal, mert biciklivel járok, te meg nem
  • 40 évesen az összes tarisznyás bölcsészcsajt megdugtam a zöld küllőben 1500 Ft-os házbora roséfröccs mellett, aztán hazatekertem a kis albimba, nincs semmim, boldog vagyok
  • Amszterdam - Koppenhága - Bécs <3
  • jajj de szép a villamos, nagyon kéne újra a Rákóczira/Bajcsyra a metró felé
  • a csodagyerek sosem téved
  • jajj de szép a mellékvonal, ingyen van
  • jajj te is spottingoltad a VZ88-432 jelű Bizmotot? Esztergáláson volt a tengelye! Profilképem a facebookon. Neked is? Miért nem?
  • Építenek valamit. Ne épüljön.
  • jajj az akkugyár, autógyár tönkreteszi a földet-vizet-levegőt. Majd ülünk egy tisztáson együtt és nézzük egymást, a telex lehoz minket keretben. Lipótmezőn.
  • ne hazudj hogy neked nem késik a MÁV és hogy nem csak szar vagonok vannak rajta, meg nálatok a pályaudvar is biztos fel van újitva meg a vonal is.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
688
3 219
93
Sőt a csajok topicban is folyton csak csöcs meg p*na megy!

Dobj fel egy témát ha változatosságot akarsz, néhány ötlet:

  • én vagyok a Bolygó Kapitánya, mert biciklivel járok
  • állami támogatás jár nekem, mert biciklivel járok
  • agyonverlek egy biciklilánccal, mert biciklivel járok, te meg nem
  • 40 évesen az összes tarisznyás bölcsészcsajt megdugtam a zöld küllőben 1500 Ft-os házbora roséfröccs mellett, aztán hazatekertem a kis albimba, nincs semmim, boldog vagyok
  • Amszterdam - Koppenhága - Bécs <3
  • jajj de szép a villamos, nagyon kéne újra a Rákóczira/Bajcsyra a metró felé
  • a csodagyerek sosem téved
  • jajj de szép a mellékvonal, ingyen van
  • jajj te is spottingoltad a VZ88-432 jelű Bizmotot? Esztergáláson volt a tengelye! Profilképem a facebookon. Neked is? Miért nem?
  • Építenek valamit. Ne épüljön.
  • jajj az akkugyár, autógyár tönkreteszi a földet-vizet-levegőt. Majd ülünk egy tisztáson együtt és nézzük egymást, a telex lehoz minket keretben. Lipótmezőn.
  • ne hazudj hogy neked nem késik a MÁV és hogy nem csak szar vagonok vannak rajta, meg nálatok a pályaudvar is biztos fel van újitva meg a vonal is.
Kihagytad, a hülye proli dögölj meg értem a hadseregben, cserébe semmit nem kapsz, mert az nem jár pontot.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 091
22 864
113
Sőt a csajok topicban is folyton csak csöcs meg p*na megy!

Dobj fel egy témát ha változatosságot akarsz, néhány ötlet:

  • én vagyok a Bolygó Kapitánya, mert biciklivel járok
  • állami támogatás jár nekem, mert biciklivel járok
  • agyonverlek egy biciklilánccal, mert biciklivel járok, te meg nem
  • 40 évesen az összes tarisznyás bölcsészcsajt megdugtam a zöld küllőben 1500 Ft-os házbora roséfröccs mellett, aztán hazatekertem a kis albimba, nincs semmim, boldog vagyok
  • Amszterdam - Koppenhága - Bécs <3
  • jajj de szép a villamos, nagyon kéne újra a Rákóczira/Bajcsyra a metró felé
  • a csodagyerek sosem téved
  • jajj de szép a mellékvonal, ingyen van
  • jajj te is spottingoltad a VZ88-432 jelű Bizmotot? Esztergáláson volt a tengelye! Profilképem a facebookon. Neked is? Miért nem?
  • Építenek valamit. Ne épüljön.
  • jajj az akkugyár, autógyár tönkreteszi a földet-vizet-levegőt. Majd ülünk egy tisztáson együtt és nézzük egymást, a telex lehoz minket keretben. Lipótmezőn.
  • ne hazudj hogy neked nem késik a MÁV és hogy nem csak szar vagonok vannak rajta, meg nálatok a pályaudvar is biztos fel van újitva meg a vonal is.
Teállat! :D