Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
https://qubit.hu/2018/07/25/tiz-eve...-tobzoska-a-legkelendobb-allat-a-feketepiacon
Tehát fajok halnak ki mert a kinai orvosok szerint a bőrükben/heréjükben/fogukban/pikkelyükben/farkukban az orvosság. És mlg vannak ezoterikus emberek akik elhisznek bármit a 2000 éves kinai humbugbol basszus.
Az. Es a legszomorúbb, hogy tanult műszaki emberektől us hallom, hogy igy homeipatia, meg akupunktura...
En meg inkabb kussolok es igyekszem nem fogni a fejem vagy felrohogni, mert a vegen meg megsertodnek meg meg en leszek a helikopter. Pont olyan hivok mint a "zoldenergia" felkent papajai es papnoi...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 193
61 168
113
Huszonkilenc évesen menyire érdemes elkezdeni nyelvet tanulni?
Én 9 évesen kezdtem oroszt tanulni, 14 évesen németet, 16 évesen angolt. DE! Mondjuk úgy, hogy tanították. Érdemben 29 évesen kezdtem ténylegesen tanulni az angolt, 31 évesen nyelvvizsgáztam és 33 éves korom óta használom munkanyelvként. Németül újra 38 éves korom óta tanulok komolyan, de munkában 40 éves korom óta használom. Újabban viszont az oroszt kezdtem el. Előny, hogy olvasni tudom, az orosz nyelvű videókat meg végül is megértem.
Nyelvet tanulni sose késő. Bátran kezd el!
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 899
4 447
113
Az. Es a legszomorúbb, hogy tanult műszaki emberektől us hallom, hogy igy homeipatia, meg akupunktura...
.
Mert műszaki emberek és nem a biológia tudomány a területük. Ennél sokkal rosszabb, hogy sok orvos is műveli. Az emberek többsége hasra esik egy orvos előtt, pedig mennyi hitvány kuruzsló van közöttük. Na meg a jövedelmezősége sem mindegy számukra.

Az átlagember semmibe sem veszi a tudományos kutatási eredményeket - az impact faktorral is rendelkező tudományos oldalakon megjelent publikációkra gondolok, melyet a tudományos fokozattal is rendelkező szerkesztő bizottság is ízekre szed a megjelenése előtt, valamint a kapott eredményekhez vezető módszertant - és a hozzá értő szakembereket, de ha egy firkász beböfög valami egy bulvárlapba minden bizonyíthatóság nélkül, azt teljes mértékben elhiszik.
Itt igazából a közléssel, médiával van a hiba, hogy a sajtószabadságra hivatkozva bármilyen képtelenséget lehozhatnak. Érthető, hogy az átlagember a Blikkből tájékozódik és nem a Pubmed oldalról szemezget információkat, de ezt kellene szabályozni, mert a következménye, hogy termelői ágazatok mennek tönkre vagy ostoba törvények születnek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
És ezért szerinted le lehet lőni a másikat... szép...
Na ilyet én már nem mondtam, ezt te mondod. Sem a videót nem láttam, sem az esetet konkrétan nem ismerem, de a cikket amit elolvastam úgy értelmeztem, hogy a rendkívül felvilágosult USA-ban a kérdésedre a válasz az, hogy IGEN, ezért le lehet lőni a másikat.
 
M

molnibalage

Guest
És ezért szerinted le lehet lőni a másikat... szép...
Nem, nem az. A helyzet túlreagálása volt, de ha ez a törvény...? Hülye a törvény? Sokan egyetértenének vele, hogy igen.

De a videó alapján vicces, hogy a fickó aki tahó módon beparkolt első reakciója az, hogy üt/támad. Érted? Odamész szólni, hogy nem kéne és az első reagálás az, hogy a földrebasznak erőteljesen. Ezek után az áldozat úgy döntött hogy nem kockázatja meg, hogy adott esetben fejbe rúgják mondjuk. Mert egyetlen jól irányzott rúgásba bizony bele lehet halni. A támadó meg nem 50 kg-os volt, hanem 180+ magas 100 kg-os fickónak túnik. A fegyver előhúzása után viszont én nem lőttem volna, mert abból láthatóan már értett a fickó.

Legyek szemét és szarkasztikus? Darwin díjas. Nem tudta, hogy melyik ország melyik államában van? IJ. Talán nem kell lökdösődni, ha még te vagy fasz. Sajnálom, hogy meghalt, ha túlélte volna, akkor biztosan tanult volna belőle. Így meg simán halott és a trigger happy fikcó simán elsétál, mert ez a törvény...
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
Ezek után az áldozat úgy döntött hogy nem kockázatja meg, hogy adott esetben fejbe rúgják mondjuk. Mert egyetlen jól irányzott rúgásba bizony bele lehet halni.

Ez igy van. Nem kell agressziv tahonak lenni es nem lovik le.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 401
8 626
113
Na ilyet én már nem mondtam, ezt te mondod. Sem a videót nem láttam, sem az esetet konkrétan nem ismerem, de a cikket amit elolvastam úgy értelmeztem, hogy a rendkívül felvilágosult USA-ban a kérdésedre a válasz az, hogy IGEN, ezért le lehet lőni a másikat.

Beraktam egy cikket, ami egyértelműen arról szól, hogy az amcsik túltolták a fegyverhasználati szabadságot. De neked csak annyi jön le, hogy miért állt be a mozgássérült helyre...

Nem, nem az. A helyzet túlreagálása volt, de ha ez a törvény...? Hülye a törvény? Sokan egyetértenének vele, hogy igen.

De a videó alapján vicces, hogy a fickó aki tahó módon beparkolt első reakciója az, hogy üt/támad. Érted? Odamész szólni, hogy nem kéne és az első reagálás az, hogy a földrebasznak erőteljesen. Ezek után az áldozat úgy döntött hogy nem kockázatja meg, hogy adott esetben fejbe rúgják mondjuk. Mert egyetlen jól irányzott rúgásba bizony bele lehet halni. A támadó meg nem 50 kg-os volt, hanem 180+ magas 100 kg-os fickónak túnik. A fegyver előhúzása után viszont én nem lőttem volna, mert abból láthatóan már értett a fickó.

Legyek szemét és szarkasztikus? Darwin díjas. Nem tudta, hogy melyik ország melyik államában van? IJ. Talán nem kell lökdösődni, ha még te vagy fasz. Sajnálom, hogy meghalt, ha túlélte volna, akkor biztosan tanult volna belőle. Így meg simán halott és a trigger happy fikcó simán elsétál, mert ez a törvény...

Hát épp az jön le a cikkből, hogy elcseszték a törvényt. Még saját maguk szerint is. Ez a törvén tán arra is lehetőséget ad, hogy fegyvert vegyen valaki magához, aztán kiprovokál egy helyzetet és lelövi a másikat. Törvényesen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 519
77 310
113
Nem, nem az. A helyzet túlreagálása volt, de ha ez a törvény...? Hülye a törvény? Sokan egyetértenének vele, hogy igen.

De a videó alapján vicces, hogy a fickó aki tahó módon beparkolt első reakciója az, hogy üt/támad. Érted? Odamész szólni, hogy nem kéne és az első reagálás az, hogy a földrebasznak erőteljesen. Ezek után az áldozat úgy döntött hogy nem kockázatja meg, hogy adott esetben fejbe rúgják mondjuk. Mert egyetlen jól irányzott rúgásba bizony bele lehet halni. A támadó meg nem 50 kg-os volt, hanem 180+ magas 100 kg-os fickónak túnik. A fegyver előhúzása után viszont én nem lőttem volna, mert abból láthatóan már értett a fickó.

Legyek szemét és szarkasztikus? Darwin díjas. Nem tudta, hogy melyik ország melyik államában van? IJ. Talán nem kell lökdösődni, ha még te vagy fasz. Sajnálom, hogy meghalt, ha túlélte volna, akkor biztosan tanult volna belőle. Így meg simán halott és a trigger happy fikcó simán elsétál, mert ez a törvény...

Ha már fegyvert rántasz akkor lőj mert lehet,hogy a faszi fegyverrel jön vissza.Aki olyan elborult,hogy egy ilyen szitura azonnal fizikai tettlegességgel reagáljon az simán visszamegy a fegyverével(miután látja,hogy fegyvert ránottál rá) és agyon fog lőni.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 899
4 447
113
Ajánlom ezt a linket a Nyugat Európa topikot szétoffolt laikusként (azaz baromira hozzá nem értő de határozott véleménnyel rendelkező) is nagy arccal vitatkozó nagyérdeműnek a magyar gittegylet kiadásában.
A GMO elleni harc véget érhet, mert helyette genomszerkesztés lesz. Ez ugyebár nem GMO, így mindenki boldog lehet (én meg röhögök ezen a cirkuszon).
Egyébként a repülős fórumtársaknak üzenem, hogy a repülést is be kellene tiltani mert bombáznak és csúfítják az eget. És az embert nem a repülésre teremtették.


http://mta.hu/tudomany_hirei/preciz...yar-tudomanyos-akademia-allasfoglalasa-108320
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Hát épp az jön le a cikkből, hogy elcseszték a törvényt. Még saját maguk szerint is. Ez a törvén tán arra is lehetőséget ad, hogy fegyvert vegyen valaki magához, aztán kiprovokál egy helyzetet és lelövi a másikat. Törvényesen.
Éreztem, hogy lesz olyan zseni, aki ezt fogja írni. Szegény 50 körüli alacsony fickó, biztos azzal kelt fel, hogy "akkor ma lelövök valaki". Aztán egész nap csak furikázott, hogy találjon egy agresszív tahót. Oh, wait. Vagy nem...

Ha már fegyvert rántasz akkor lőj mert lehet,hogy a faszi fegyverrel jön vissza.Aki olyan elborult,hogy egy ilyen szitura azonnal fizikai tettlegességgel reagáljon az simán visszamegy a fegyverével(miután látja,hogy fegyvert ránottál rá) és agyon fog lőni.
Ez is benne van. Csak azután a fickót a rendőrök is nagy eséllyel agyonlövik vagy, ha el is fogják, akkor életfogyt tája néz ki.
 
T

Törölt tag 1711

Guest

Ez bizony kőkemény önvédelem, gondolom a sajtó is csak azért pörög az eseten mert megint egy "ártatlan" néger az áldozat...

Az ilyen parkoló emberkék nálunk is agresszívak tudnak lenni, nem kell azért Amerikába menni.
Két éve soproni Tescoban láttam amikor egy osztrák nő leállt visítozni egy fickóval aki lefotózta ahogy a csillió eurós mercijével keresztben áll a nyomorék parkolóban, majd kiütötte a kezéből a telefont és végigkarmolta az arcát és karját hadonászás közben. Csak nálunk meg pont olyan törvények vannak, hogy ha felpofozta volna a fickó akkor ő megy börtönbe.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 519
77 310
113
Éreztem, hogy lesz olyan zseni, aki ezt fogja írni. Szegény 50 körüli alacsony fickó, biztos azzal kelt fel, hogy "akkor ma lelövök valaki". Aztán egész nap csak furikázott, hogy találjon egy agresszív tahót. Oh, wait. Vagy nem...


Ez is benne van. Csak azután a fickót a rendőrök is nagy eséllyel agyonlövik vagy, ha el is fogják, akkor életfogyt tája néz ki.

Az neked miért jó?Téged ugyan úgy lelő...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ez igy van. Nem kell agressziv tahonak lenni es nem lovik le.
Az asszonnyal - kocsiban a ket gyerekkel - veszekedett es ezert lokte el a parja. Ki tudja miket mondott, lehet megerdemelte, hogy ellokjek. Mutogat es szovegel. Nekem ez fenyegetesnek tunik. Tisztan latszik, hogy aki ellokte az utana nem folytatta az agressziot. A foldon fekvo nyugodtan elo tudta venni a fegyveret es... 1, 2, 3 ... majd siman agyonlohette, mert ezt is megengedi a torveny. Meg csak egy pofont sem kapott, de azert lelott egy embert, mert nehogy mar leseggeljen a foldre, amikor meg be sem fejezte a mondokajat... Igazsagosztonak kepzelte magat o is, csak tulzottan beleelte magat a szerepbe. Akar ez is tortenhetett. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892
Status
Not open for further replies.