Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Tarzan.

Én is megcsináltam, nekem 11/12-ett, igaz 300 helyet max. 10 másodpercet töltöttem el vele.
Én egy kérdést néztem be, ahol a gép szerint 39.8 C° fok nem elég a hőgutához, mert ahhoz 40 C° fok kell. Én meg sz@rtam a mellékelt táblázatra, miközben hiányoltam azt a választ, hogy hőgutát is kaphat és ki is száradhat az illető. De a teszt szerint csak kiszáradhat..... XD
Maradjunk annyiban, hogy az ilyen kérdések miatt számomra megkérdőjelezhető a teszt minősége is.
És most már azt is értem miért az ázsiai kultúrákban töltik ki jól a tesztet. (Ugye ugye, ott a szabály az szabály, a 39.8 az nem 40 így hőgutád sem lehet XD)

Bár tény, hogyha ilyen faék kérdéseket tesznek föl a PISA teszten, akkor nem értem, hogy nem lehet jól kitölteni. Mert hibázni tényleg csak lesz@romságból lehet rajta.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Nem tudtam hova tenni.
Csak átfutottam a riportot; majd holnap, frissebb aggyal olvasom el.
Viszont találtam benne egy mondatot, ami a szemebe ötlött:

"...mítoszt csak mítosszal lehet legyőzni, tényekkel nem..."

Nyilván ez sommás kijelentés, de a jámbor néplélek működését nézve a demokráciákban, ez úgy tűnik, hogy igaz lesz...itthon is...

http://index.hu/kulfold/2016/12/07/...y_most_emlekszunk_ra_sonnevend_julia_interju/
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Mintha valaki említette volna hogy jogász,ha volna kedve 2 mondatban válaszolni,fedje fel magát :D és privátban jól megkérdezem.
:)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Számomra érdekes volt, hogy mekkora gyorsulást kibírt a kamera, lehet
egy irányított fegyverben is alkalmazható lenne:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Valami hatása csak kell legyen ezek ellen a vegyifegyverek ellen, hanem nem használnák vagy mást használnának.
De nincs mas csak ez. A semminel eppen jobb, de meg mindig szinte hatastalan.

Általában aki vegyifegyvert fejleszt vagy biológiait az az ellenszerrel is előáll.
Ha jo a forgatokonyviro Hollywoodban akkor igen. Mas esetekben sokkal ritkabban.
A biologia eseten ha bacirol van szo akkor ott vannak az antibiotikumok. Azokra persze le lehet tesztelni mindet. Ha virusrol akkor szinte semmi nincs. Ha pedig vegyi fegyverekrol beszelunk akkor inkabb csak atveszik a klinikumban is a hasznalatat. Meg elmeletileg is nehez antidotumot elkepzeni. Az anyagcsere minden szinte minden pontjan tamadhato valamilyen mereggel, igy aztan bele sem erdemes fogni ellenszer kifejlesztesebe. Szeles hataspekrumu elmeletileg sem letezhezhet. Szukebb spekrumu kifejlesztese pedig folosleges, mert nagyon olcson lehet mas hatasmechanizmusut eloallitani es bevetni. Gazalarc vagy valamilyen belso levegoellatas, vegyvedelmi felszereles es tempos seta a masik iranyba. Jobb otletem nincs. :)
Az orvostudomany csak annyiban kapcsolodik ezekhez, hogy altalaban valamilyen gyogyszert csinalnak ezekbol. Felhigitjak, kikiserletezik a hasznalhato adagolast aztan mehet a piacra. Az antidotumok kifejlesztese mindig sokat kesik, mert ha egy szer hasznalata megis nehezkes, akkor inkabb megeri masik hasonlo molekulat kikiserletezni helyette. (Tobbnyire ilyenkor szoktak veletlenul beletenyerelni egy-egy kompetitiv antagonista ellenszerbe. :))
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
De nincs mas csak ez. A semminel eppen jobb, de meg mindig szinte hatastalan.


Ha jo a forgatokonyviro Hollywoodban akkor igen. Mas esetekben sokkal ritkabban.
A biologia eseten ha bacirol van szo akkor ott vannak az antibiotikumok. Azokra persze le lehet tesztelni mindet. Ha virusrol akkor szinte semmi nincs. Ha pedig vegyi fegyverekrol beszelunk akkor inkabb csak atveszik a klinikumban is a hasznalatat. Meg elmeletileg is nehez antidotumot elkepzeni. Az anyagcsere minden szinte minden pontjan tamadhato valamilyen mereggel, igy aztan bele sem erdemes fogni ellenszer kifejlesztesebe. Szeles hataspekrumu elmeletileg sem letezhezhet. Szukebb spekrumu kifejlesztese pedig folosleges, mert nagyon olcson lehet mas hatasmechanizmusut eloallitani es bevetni. Gazalarc vagy valamilyen belso levegoellatas, vegyvedelmi felszereles es tempos seta a masik iranyba. Jobb otletem nincs. :)
Az orvostudomany csak annyiban kapcsolodik ezekhez, hogy altalaban valamilyen gyogyszert csinalnak ezekbol. Felhigitjak, kikiserletezik a hasznalhato adagolast aztan mehet a piacra. Az antidotumok kifejlesztese mindig sokat kesik, mert ha egy szer hasznalata megis nehezkes, akkor inkabb megeri masik hasonlo molekulat kikiserletezni helyette. (Tobbnyire ilyenkor szoktak veletlenul beletenyerelni egy-egy kompetitiv antagonista ellenszerbe. :))
Nehéz elhinnem, hogy aki bevethető állapotú vegyi vagy biológiai fegyvert fejleszt annak nincs rá ellenszere vagy előzőleg beadandó vagy a mérgezés / fertőzés után közvetlen beadandó formában. Túl nagy kockázatot jelentene a biológusoknak / vegyészeknek és a saját csapatoknak akik kezelni fogják a jövőben.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nehéz elhinnem, hogy aki bevethető állapotú vegyi vagy biológiai fegyvert fejleszt annak nincs rá ellenszere vagy előzőleg beadandó vagy a mérgezés / fertőzés után közvetlen beadandó formában. Túl nagy kockázatot jelentene a biológusoknak / vegyészeknek és a saját csapatoknak akik kezelni fogják a jövőben.
Ezert is volt necces az ebola tortenete. Vagyis lett egy virus ami 50% korul megoli az embereket napokon belul. A maradek 50%-et is ledonti a labarol. Ellenszer es oltas pedig csak nehany orszagban elerheto. :oops:
Remelem az ilyemire felkeszulnek itthon is az illetekesek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Tehát van rá ellenszer. Vírusok eddig is lettek, tűntek el, átalakultak, stb. Nem tudom biológiai fegyver volt-e, akár lehetett az is, amit kipróbáltak a harmadik világban 40 éve. Gondolom Európában hozzaférhető, itt nem szeretik a tömegpusztító járványokat, azok már megvoltak évszázadokkal ezelőtt.
 
M

molnibalage

Guest
Számomra érdekes volt, hogy mekkora gyorsulást kibírt a kamera, lehet
egy irányított fegyverben is alkalmazható lenne:
A videóban levő számok alapján közelében nincs a gyorsulástűrő képessége katonai alkalmazáshoz és akkor a mérete, hogy mibe tennéd bele? Aknavető gránát alatt szóba sem jön semmi. Ezen felül a látható fény tartományában dolgozik, ami finoman szólva nem túl használható.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
2015-ben még a MILF brigádhoz tartoztunk.

1483718868483.png
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113

Igen, tavaly valamikor történt az áttörés. Mivel a lehetséges játékmenetek száma hatványozottan nagyobb mint a sakké csak mostanra sikerült olyan programot létrehozn ami ezt is tudja.
Amúgy érdekes módon a szabályok egyszerűbbek és konnyebben megtanulhatóak mint a sakk esetében, viszont játékmenetet tekintve annál jóval "nagyobb".
 
M

molnibalage

Guest
Lejárt lemezeket hallgatsz.
Kicsit olvas te is utána a dolgoknak.
Az oroszok, hogy kerültek ide???
A milliós haláltáborokat meg már Izraelben sem hiszik el.
Jó lenne, ha ott is pontos adatokra hivatkoznál.
A haláltáborok léteztek. Pont. Nem tudom, hogy hányan haltak meg benne, de sokan. Azt viszont megvan, hogy a haláltáboron kívül is osztották a halált...? Erre meg jössz a szánolgatással Háb öcsém, ez nem semmi szellemi mélység...

Csak hallgas meg pár "biztonságpolitikai szakértőt", már ők is kongatják a vészharangot.
Aki eddig Merkel mellett érvelt, már az se áll ki mellette.
Merkel nem rohatna a le a szomszédos államokat, nem ölte le milliószám a SAJÁT állampolgárait, de még a szomszédos országoként sem. És te még moralizálsz? Tényleg megáll az ember esze...

Élj olyan világban amilyenbe te szeretnél. Sok sikert hozzá!
Sok ilyen szavazóra van szükség a demokráciákban.
Az USA majd megvéd, mint 56-ban.
Sikerült három tökéletesen összefüggéstelen mondatot idehánynod úgy, hogy a véleményemet láthatólag nem ismered, nem is akarod megismerni miközben gyakorlatilag a nácizmus ideológiájával látszólag elég jól harmonizálsz. És még emellé osztod az észt és a látszólgaos szellemi felsőbbrendűséget. Nem semmi....

1956-ban semmiféle realitása nem volt annak, hogy az USA jön. Melleslege a megvéd szó is ökörség, hiszen akkor a VSz tagok voltnuk.

Az ilyen emberekről mindig ez jutt eszembe:
[/QUOTE]
Mi köze van ennek a videónak bármihez? Igen, a migránsválság biztonságpolitika kockázatot jelent. Ellenben, ha ezzel a nyugat-európai civilizáció végét látod, akkor még annál is kreténebb vagy, mint hittem, mert a négy alapművelet is nehezedre esik, hogy felmérd az esetleges demográfiai következményeket.

Az a civilizáció, aminek 500+ milliós lakosságát meg legyűrné néhány százezer bevándorló az meg is érdemli. Erről szó nincs...
 
  • Tetszik
Reactions: torsen and fishbed
M

molnibalage

Guest
Hogy lehetne elérni n[kis "n" ]álad, hogy ilyen jelzőket - amiket nem szeretnék megismételni - ne használjál a https://forum.htka.hu -on?

Esetleg, életmód váltás?
Hogyan lehet elérni, hogy a náci eszmék terjesztése legalább ne a vicces topikban legyen? (Vagy úgy egyáltalán?) Valahol vicces, hogy egy rasszista, népirtó ideológián való kiakadásnál szerinted a hiba abban van, akit ez láthatólag irritál. Nem gondolod, hogy talán nem nekem van szükségem életmód váltásra..? Hm..?