Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Lehet ha majd fizetek az ilyen tartalmakért, csak egyszer keressek annyit, mint ahogy azokban az országokban keresnek az én munkakörömben, ahonnan ezek a tartalmak jönnek.
 
M

molnibalage

Guest
Lehet ha majd fizetek az ilyen tartalmakért, csak egyszer keressek annyit, mint ahogy azokban az országokban keresnek az én munkakörömben, ahonnan ezek a tartalmak jönnek.
Ha neked nem ér meg egy jó 23 perces videó 1,5 dollárt.... Ez mozifilm drágább és azt csak egyszer nézheted meg....
Egyébként meg...
 
  • Tetszik
Reactions: eadx

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Ha neked nem ér meg egy jó 23 perces videó 1,5 dollárt.... Ez mozifilm drágább és azt csak egyszer nézheted meg....
Egyébként meg...
Ez is olyan, mint az ÁFA, az emberek azt hiszik arányos, közbe meg regresszív, mert minél csóróbb vagy annál nagyobb arányban költöd a jövedelmed ÁFÁ-ra. Függetlenűl attól, hogy nem kell egy órát dolgozzak a 1,5 dollárért, egy mekiben dolgozó amerikai kb 8-10 percet kell, ha valami értelmesebb állása van akkor 2-3-5 percet stb. A videóban vannak átgondolandó felvetések, de jócskán van emeletes hülyeség is. Csak két érdekesség amiről nem beszélt, minden adattárolóban van egy adó, amit szétosztanak a nagy médiacégek stb között, hogy így csökkentsék a kalózkodás miatti veszteségüket. Ez érvényes az összes CD-DVD, USB stick, HDD -re, stb. Akkor végülis fizettem a tartalomért nem? A másik, hogy nálunk még a belső hálózatos, dc++-os, kazaa-s, időkre visszanyúlva nagy volt a kalóztermékek száma akár film akár szoft téren. Szerencsére ezt később leváltotta a torrent. Az egyre növekvő letöltés, jobb minőségű filmek, több film és zene, nagyobb szoftok nagyobb sávszélességet és jobb netet követeltek ami miatt a szolgáltatók egymást túllicitálva egyre gyorsabb netet adtak egyre kevesebb pénzért, mert hanem kiszorultak a piacról. Így világszinten egyik legjobb netünk van (Európában a legjobb), valamelyik évben negyedik legjobb net itt volt az egész bolygón. Ez meg idevonzott egy rakás IT céget, de nem csak, mert másoknak is tetszett a jó adatkapcsolat.
 
M

molnibalage

Guest
A baj az, hogy azt írod le, amit a videóban is benne van. Ideológiát gyártasz a lopáshoz. Igen, én is torrentezek, csak én nem gyártok hozzá ideológiát... Szoftvert viszont már nem torrenteztem 10+ éve óta egyet leszámítva.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A filmek gyártásánál már eleve bekalkulálják a torrentezést, és a maguk javára fordítják. Az üzleti tervük úgy van megírva, hogy a bemutató hetében a mozikból jön a pénz, utána már a merch. hoz irdatlan számokat.
Néhány éve történt egy jogi állásfoglalás (ezt most csak így fejből, hivatkozni már nem tudok) ami kimondja, hogy csak a feltöltése számít lopásnak, ha már egyszer feltették szedd le nyugodtan mert saját, otthoni használatát kifizeted az adathordozókba épített "Artisjus-díjjal". Ez utóbbiaknak aztán semmi nem elég, tegyük hozzá.

A játékoknál szintén, valamiért az összes komolyabb úgy van felrakva (pl.a BlackBox "üzem" törései), hogy a multiplayert ne tudd használni. Láss csodát, egy ideig én is tört ArmA3-al játszottam, decemberben meg bevásároltam úgy rendesen...

A zenészek már legtöbbször felrakják saját maguk az új albumaikat is YT-ra, aztán elindulnak turnézni és teltház. :)

Nem kell ebben a történetben nagyon sajnálni senkit, az egyetlen aki így kimarad a játékból az a szerzői jogvédelem kénköves pokla mélyén tanyázó patás kapzsi.... szervezet.
Szirmai ugyan nem mondja, de tesz egy finom utalást ("vajon vissza fogják venni a kalapot?") arra, hogy az egész videó felkérésre történt. Jó eséllyel HBO és/vagy Artisjus kampány, meg mint tudjuk nem nagyon csinál videót (főleg nem vállal be egy ilyen ázsiórombolást) ha nincs "támogató". A helyén kell kezelni.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and zeal

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Nem kell gyártani az ideológiát, ez van, és ezt láttam első körben ami kimaradt a videóból. A HDD-mben levő plusz adó ami megy a Sonynak vagy a Foxnak vagy a Microsoftnak az ugyanúgy lopás, csak akkor engem lopnak meg. És volt Romániában pozitív hozadéka, gyors net meg cégek akiket idevonzott a gyors net.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Kaptam egy figyelmeztetést, kérnék segítséget, mert nagyon nem értem, és ki szeretnék maradni a dologból, mert nagyon nem érzem magam vétkesnék. Ha az vagyok kérek eligazítást.


"Udv!

Tegnap kaptam (tál) egy figyelmeztetést, hogy jogtalanul használod a VK-s oldalt -amit általam találtál.

внимание вы незаконно пользуются ВК !

Nincsenek betartva a jogi eloírások és a szabályok a részedrol az ott lévo anyagok terjesztésére és linkelésére.

Az oldal monitoringozva van az FSZB részérol.

Boki
"
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Kaptam egy figyelmeztetést, kérnék segítséget, mert nagyon nem értem, és ki szeretnék maradni a dologból, mert nagyon nem érzem magam vétkesnék. Ha az vagyok kérek eligazítást.


"Udv!

Tegnap kaptam (tál) egy figyelmeztetést, hogy jogtalanul használod a VK-s oldalt -amit általam találtál.

внимание вы незаконно пользуются ВК !

Nincsenek betartva a jogi eloírások és a szabályok a részedrol az ott lévo anyagok terjesztésére és linkelésére.

Az oldal monitoringozva van az FSZB részérol.

Boki
"

Kimásoltál onnan valamit és elhelyezted pl. a HTKA-n?
 
M

molnibalage

Guest
Alig pár napja elnök ez az idóta trump és már konteós faszokat megszégyenítő dumákat tolnak. Alternatív tények. Epic...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Alig pár napja elnök ez az idóta trump és már konteós faszokat megszégyenítő dumákat tolnak. Alternatív tények. Epic...

Várj még picit, szerintem nagyon kellett ez a "huzat" a tengerentúlon...az "alternatív tények" baromság meg előtte is volt, csak ugye nem nevezték meg ilyen bénán...Ettől még semmiben sem különbözik ez a garnitúra az előzőtől.
 
M

molnibalage

Guest
Várj még picit, szerintem nagyon kellett ez a "huzat" a tengerentúlon...az "alternatív tények" baromság meg előtte is volt, csak ugye nem nevezték meg ilyen bénán...Ettől még semmiben sem különbözik ez a garnitúra az előzőtől.
Akkor, ha odamegyek és fejbelövöm mondjuk pont ezt az idiótát, akkor az nem gyilkosság, hanem csak alternatív agysebészeti kísérlet? Ez is lehetne alternatív "tény".
 
M

molnibalage

Guest
https://www.nytimes.com/2017/01/22/us/politics/president-trump-inauguration-crowd-white-house.html
Ráadásul tök jelentéktelen témában. A baj az, hogy amikor a globális felmelegedésről lesz/van szó, akkor is ezt a retorikát tolják. Nincs erre jobb szó, full kretének. És ezek vezetik a világ no.1 gazdaságát és katonai erejét és ilyen gyökér a tanácsadó is.

Számomra érthetetlen, hogy egy ilyen iparral és gazdasággal rendelkező országot, ahol annyi okos ember is él hogyan vezethetnek ENNYIRE idióták.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Akkor, ha odamegyek és fejbelövöm mondjuk pont ezt az idiótát, akkor az nem gyilkosság, hanem csak alternatív agysebészeti kísérlet? Ez is lehetne alternatív "tény".

Igen, kiváló hasonlat.
...de pl. országok lettek lerohanva ilyen és ehhez hasonló "alternatív tények" végett...és sorolhatnánk a példákat. Legalább újabb kifejezéssel bovult a fórumszótárunk :) ha van ilyen...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Semmi olyan sem tortent amit molni allitott volna. Annyi tortent, hogy Trump egyik embere elkuldte a francba az egyik tiszteletlen libsi riportert.

Kamu libsi hiszti az egesz. :)
Ó pesze. Kár, hogy csak ezen szavak szajkózása megy, ha egyesek egyes szívszerelme ordas baromságokat beszél...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ó pesze. Kár, hogy csak ezen szavak szajkózása megy, ha egyesek egyes szívszerelme ordas baromságokat beszél...
Ha ez az igazsag akkor most mit csinaljak? :)

A feher haz sajtosanak elso tajekoztatoja (elerheto a youtube-on) jelentos reszben arrol szolt, hogy a mainstream mediarol beszelt. Nagyon korrekten kifejtette a temat. A lenyeg: A fosodraúóüöpéáű-éáűálépöüóüööoióüö (huhh vegre megtalaltam... ) Na szoval, a fősodratú media korabbi es jelenlegi szamai nem stimmelnek. A jelenlegi vezetessel szemben pedig kizarolag negativ, egyoldalu hireket kozol, blabla stb, stb. Ez teny. Ezutan tortent az altalam linkelt beszelgetes. Meg kell nezni a videot, semmit sem valtozott a mainstream tenyeket prezentalo riporter szovege es hozzaallasa. (Pedig egy nagyon aljas hamis twittel buktak le.) Ez utan tortent az, hogy a szerelmem kimondta a mainstream tronfosztasat. :) Ennyi a tortenet. Az meg egy masik, hogy a hivatasos rettegok most talaltak egy kifejezest amit - szokas szerint - a kontextusbol kiragadva hisztizesre hasznalhattak fel. (Nalunk korabban mar megtortent a libsik levaltasa, igy egyaltalan nem lepodtem meg ezen a reakcion.)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 834
113
Molni

"Másik gumicica szó, mainstream média..."

Ez egy létező kifejezés.
Az Origó vagy az Index az mainstream média, vagyis benne van a közösségi köztudatban, nagy tömegeket ér el, és az emberek főleg innen tájékozódnak.
A HTKA az például egy alternatív média. Egy relatív kis közösség ismeri csak, nincs benne a köztudatban, e mellet más módszerekkel gyártja/veszi át a híreket és formálja a közösségét, mint a mainstream média.