Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
Akkor mirét találok tonnányi linket róla mindenféle hírportálon? Használd a keresőt és belefulladsz a találatokba.
Mert egymástól veszik át a híreket és így kapsz egy rahedli találatot. Neked nem ismerős az, mikor az újság hivatkozik két alkalmazottra akik nem akarják megnevezni magukat és azok állítólagos sztoriját tálalják a közönség felé mint hírt? Bedobok a tóba egy követ és megnézem mekkora hullámokat kelt. Csak mióta Trumpot megválasztották kavicsbánya mennyiségű követ dobálnak a tóba .
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ráadásul a CIA-t is már magára haragította
Nem igaz. Eppen az ellenkezoje tortent. Par oldallal visszabb errol is van egy video.
a NASA elnök már lemondott
En azt olvastam, hogy elvittek az UFO-k. :)
Bar lehet annak is van szerepe a lemondasaban, hogy korabban voltak klimakutatok akik beismertek, meghamisitottak az adatokat.
a nem fehérek és nők eleve nem szeretik.
Ezt hittek a valasztas elott demokratak is. Lett is belole nagy pofara eses. :rolleyes:
Meglepoen jol all a nem feherek es a nok kozott is. A valasztas utan voltak errol elemzesek.

Nagy az ellenszél.
A sajtoban?

Trump a választás éppenhogycsak behúzásához értett
Meg a kongresszus es a szenatus behuzasahoz.

3. nap alatt kiderült róla, hogy a demokrációa eszméje olyan messze van tőle, mint Voyager szondák a Földtől...
Kiderult, hogy nem a levegobe beszelt es betartja a kampanyigereteit. Ez szokatlan es furcsa. Tuti beteg a csavo. o_O
Ja, és nem vagyok sem libsi sem demokrata, C-t is pont ugyanakkora kreténnek tartom, mint T-t...
Kitalalom: fuggetlen?:oops:

Ja, persze alternatív tények. Már értem miért imádod ennyire ezt faszt...
Ha sokadszorra hazugsagon kapjak a fősodratu mediat akkor mashonnan kell megtudni az igazat.Nem olyan bonyolult ez.
Harom napja megy a hiszti, hogy a libsi media hazugsaga a jo hazugsag. Szep kis kampanyt tolnak. Vicces. :)

Ha ez neked a racionalitás, akkor én nem akarom, hogy alkalmazd ezt a szót rám.
Oké! :)
Ha majd kitalaltal egy nevmast is magadnak akkor csak szolj! :D
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and fip7

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Trumpra kevesebb ember szavazott, mint C-re. Ez neked lesöprés. Anno talán pont ebben a topikban megmutattam, hogy ha kb. 2 vagy három államban néhány 10 ezer ember máshogy szavaz, akkor nem T. lenne az elnök. Te is totálisan meg vagy vezetve a balfasz elektori rendszer által és nem számolsz. T. csak az elektori rendszer miatt elnök, amit ő is annyira szapult. Perszre mióta ezzel győzött valahogy kussol...


A győzelem ténye igen. De kurvára nem cunami győzelem volt. Számokkal bizonyítottam, hogy miért. Keresd vissza ahelyett, hogy te is túltolnád a bringát.

Ja, és nem vagyok sem libsi sem demokrata, C-t is pont ugyanakkora kreténnek tartom, mint T-t...


Ja, persze alternatív tények. Már értem miért imádod ennyire ezt faszt...


Sok szerencsét hozzá. Remélem bukik egy jó nagyon. A baj az, hogy a demokraták kit állítanának ki? C leszerepelt és szerintem is alkamatlan, csak a baj az, hogy Bernie sem lesz fiatalabb...


Ja persze, elnöksége 3. napján már fullta tolja a kretént és egyből visszakozni kell. Ha ez neked a racionalitás, akkor én nem akarom, hogy alkalmazd ezt a szót rám.
Hàt a vàlaszod önmagàert beszél. Mellözhetnëd a jelzöidet. Inkäbb èrvelj...:)
 
M

molnibalage

Guest
Hàt a vàlaszod önmagàert beszél. Mellözhetnëd a jelzöidet. Inkäbb èrvelj...:)
Érveltem. A jelzők azért vannak, mert a trollkotól felforrát mára az agyvizem. Ellenben neked van képed ezek után ideböfögni egy ilyen kommentet. Na ez a hungaricum nem a kalocsai...

Nagyon elegem van abból, hogy lassan én dolgozok csak számokkal és tényekkel és gondolkozni luxus lett itt a HTKA-n is. Most akkor ássam megint elő neked darabra, hogy ha néhány tízezer ember máshogy szavaz, akkor T. nemhogy nem fölényesen győz az elektori szavazatokat nézve, hanem kikap szépes simán? 3 állam esetén emlékeim szerint már C.győzött volna, a 4. államot is behúzva meg 10 feletti lett volna asszem a difi. A jenki választási rendszer egy vicc...

A lemosás kb. az lett volna, ha a popular vote-ban 10% a difi és elektorban meg kb. ez.

Ez a fölényes győzelem.
https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_presidential_election,_1964

Vagy ezek.
https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_presidential_election,_1972
https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_presidential_election,_1980

Ez rohadtul nem az. Egyszerű matek. Sem az államok számát nézve, sem a popular vote-ot nézve. Csajk az elektori rendszer olyan fos, amilyen...
https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_presidential_election,_2016
 
M

molnibalage

Guest
Tök jó, hogy kiválasztod az egyetlen paramétert. Még közel 50-50-os szavazat aránynál is lehet ilyen szélsőséges eloszás. Csak ez nem fölényes győzelem. Ez a balfasz szabályok miatti győzelem. A fölényes az, amikor egy politikus behúzza gyak. az összes államot úgy, hogy az emberek 60 százaléka rá szavazott. Ott nincs mese, hogy mennyivel népszerűbb.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Valaki irta itt:
" Egy mernökkel vitatkozni olyan, mint egy disznòval a sàrban dagonyàzni. Egy idö utàn ràjössz, hogy még élvezi is."
Van benne valami.:)
A vàlasztòrendszert kritizàlni olyan, mintha a fizika alapszabàlyait hibàztatnàd egy neked nem tetszö eredményért.
Nem ragadok ki semmit, mert ez az egyetlen mèrvadò szàm.Aki legalàbb 270 vàlasztòember szavazatàt megkapja, gyözött. A többi az süket duma.
De hagyjuk. Igazad van.:cool:
 
M

molnibalage

Guest
Ugyan azon "balfasz" szabályok szerint vett részt mindegyik fél, sőt korábban is e szerint nyertek, vagy vesztettek. Aki elindul, az elfogadja a szabályokat.
Ettől még balfasz redszer. Ezt kár tagadni. Ráadásul Trump közölte, hogy fúj, meg szar, utálja....
... aztán emiatt győzőtt. Epic...
 
M

molnibalage

Guest
Valaki irta itt:
" Egy mernökkel vitatkozni olyan, mint egy disznòval a sàrban dagonyàzni. Egy idö utàn ràjössz, hogy még élvezi is."
Van benne valami.:)
A vàlasztòrendszert kritizàlni olyan, mintha a fizika alapszabàlyait hibàztatnàd egy neked nem tetszö eredményért.
Nem ragadok ki semmit, mert ez az egyetlen mèrvadò szàm.Aki legalàbb 270 vàlasztòember szavazatàt megkapja, gyözött. A többi az süket duma.
De hagyjuk. Igazad van.:cool:
Értem. Akkor ezen logika mentén az összes szovjet vadászgép egy rakás szar, mert hülyére pofozták mindegyiket. Minek nézni a körülményeket. Lelőtték mind. Tehát szar.
 
T

torsen

Guest
Ugyan azon "balfasz" szabályok szerint vett részt mindegyik fél, sőt korábban is e szerint nyertek, vagy vesztettek. Aki elindul, az elfogadja a szabályokat.

És vannak helyek, ahol a győzelem után a szabályok is változnak...Szváziföldön, Ugandában, Nyugat-Szamoán? Már nem is emlékszem....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 926
113
Hát én is elég nehéz személyiség vagyok úgyhogy ebben van valami, kb az én aláírásom is olyan mint Trumpé csak fele olyan hosszú. Amúgy ha jobbra dől az mit jelent?
Itt folytatom, mert Macknek hanem sok lesz a munkája az offok miatt. Nem vagyok grafológus, valószínűleg ennél sokkal bonyolultabb az egész. Gondolom a jobbra dőlés vagy a függőleges állás az általánosabb, ebből következik, hogy valami többletjelentése van ha balra dőlnek a karakterek. A történet úgy volt, hogy a kérdésemre, hogy miből gondolja, hogy kétszínű személyről van szó aki írta azt a pár sort, az volt a válasz, hogy azért mert balra dőlnek a karakterei a kézírásában. És telitalálat volt, mert ismertem a személyiségét.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Én ebbe beleuntam.

Belinkelek híreket Nektek, mert fontosnak tartok a Ti számotokra, oszt nem fordítom le akármilyen nyelvről magyarra és nem tudja értelmezni a lényeget.

Nekem nincs időm nyelvészkedni.


Nem:

1) nem útmutató
2) "pontonhíd komp" nem látható a videón, mert az ez:

127118862.jpg


3) "a befagyott folyón Oka" - ezt meddig tartott volna magyar szórendre átírni? (erről beszéltem a múltkor)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én ebbe beleuntam.

Belinkelek híreket Nektek, mert fontosnak tartok a Ti számotokra, oszt nem fordítom le akármilyen nyelvről magyarra és nem tudja értelmezni a lényeget.

Nekem nincs időm nyelvészkedni.

Nekem meg az a véleményem, hogy nagyon jó dolog, hogy megosztasz dolgokat, de ha már orosz nyelvterületről hozol híreket, akkor próbálj meg annyira igényes lenni, hogy utánanézel, hogy mit jelentenek az egyes orosz szavak. Nem utolsósorban ez a helyes magyar katonai szaknyelv használata miatt is fontos lenne!
Ha pedig nem tudsz oroszul - és nem is törekszel legalább megtanulni - akkor mondjuk mi lenne, ha olyan idegen forrásokból vállalnád a hírek hozatalát, amely nyelven értesz is?
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and boki