Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 188
8 025
113
Úgy emlékszem ott nem àllomásoztak. A Jaruzelski féle katonai kormánynak is azért kellet megalakulnia,hogy Lo. elkerülje a szovjet katonai beavatkozást... legalábis ezt mondták nekem lengyelek.
"Jogászok szerint a „szükséges" hadiállapot bevezetése még az akkori, népköztársasági alkotmány rendelkezéseivel sem állt összhangban. Önigazolás szándékával írt könyveiben, valamint későbbi interjúiban Jaruzelski e tettét a szovjet katonai beavatkozás megelőzéseként, a kisebbik rossz választásaként magyarázza. A Borisz Jelcin oroszországi elnöksége alatt nyilvánosságra került akták azonban ennek ellenkezőjét bizonyítják: annak ellenére, hogy a szovjetek a helyzet gyors rendezését sürgetve folyamatos nyomást gyakoroltak a lengyel vezetésre, az afganisztáni beavatkozás után két évvel nem tervezték a katonai bevonulást.[2] Ezzel a szovjet vezetés határozottan visszautasította a lengyel kommunisták kérését, és ragaszkodott ahhoz, hogy a Szolidaritás ügyét a lengyel kormány maga oldja meg."
Forrás
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
"Jogászok szerint a „szükséges" hadiállapot bevezetése még az akkori, népköztársasági alkotmány rendelkezéseivel sem állt összhangban. Önigazolás szándékával írt könyveiben, valamint későbbi interjúiban Jaruzelski e tettét a szovjet katonai beavatkozás megelőzéseként, a kisebbik rossz választásaként magyarázza. A Borisz Jelcin oroszországi elnöksége alatt nyilvánosságra került akták azonban ennek ellenkezőjét bizonyítják: annak ellenére, hogy a szovjetek a helyzet gyors rendezését sürgetve folyamatos nyomást gyakoroltak a lengyel vezetésre, az afganisztáni beavatkozás után két évvel nem tervezték a katonai bevonulást.[2] Ezzel a szovjet vezetés határozottan visszautasította a lengyel kommunisták kérését, és ragaszkodott ahhoz, hogy a Szolidaritás ügyét a lengyel kormány maga oldja meg."
Forrás

Igen ez közismert, de gondoltam megosztok egy másik nézetet is. Mondjuk az orosz-szovjet történelemből kiindulva én a Jelcines dumát is nehezen hiszem.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 188
8 025
113
Igen ez közismert, de gondoltam megosztok egy másik nézetet is. Mondjuk az orosz-szovjet történelemből kiindulva én a Jelcines dumát is nehezen hiszem.
Én is azt a verziót ismertem, hogy azért hirdették ki a hadiállapotot, hogy megelőzzék a beavatkozást. Az biztos, van mit kutatniuk a lengyel történészeknek a volt szovjet levéltárakban. Azt pedig nem tudjuk, hogy Jelcin az összes vonatkozóból mennyi és milyen aktáat hozott nyilvánosságra.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Én is azt a verziót ismertem, hogy azért hirdették ki a hadiállapotot, hogy megelőzzék a beavatkozást. Az biztos, van mit kutatniuk a lengyel történészeknek a volt szovjet levéltárakban. Azt pedig nem tudjuk, hogy Jelcin az összes vonatkozóból mennyi és milyen aktáat hozott nyilvánosságra.
Na én meg a Jelcines sztorit olvastam először, és utána hallottam a bevonulás megelőzős verziót! :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 549
113
Belegondol az ember, hogy mivé lettek ők is...
De Gaulle helyett ma van egy Macronjuk, a sok Alain Delon, Louis de Funes, Depardieu szerű arcú emberekből álló utcaképet meg felváltotta a Pogba, Mbappe, Matuidi arcok tömege...
Aznavour is elment... De ő nem is volt egészen francia. :)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 459
10 562
113
De az álcaháló az nem valami hasonló?
De ez is az. Viszont infra és radar ellen is álcáz nem csak optikailag. Néhány éve láttam valahol infra ellen is használható álcahálót, egy tankon mutatták be mit tud és hát komoly volt. Arról nem hallottam hogy valamelyik ország nagy számban rendszeresített hasonlót.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 459
10 562
113
De ez is az. Viszont infra és radar ellen is álcáz nem csak optikailag. Néhány éve láttam valahol infra ellen is használható álcahálót, egy tankon mutatták be mit tud és hát komoly volt. Arról nem hallottam hogy valamelyik ország nagy számban rendszeresített hasonlót.
Az árára mondjuk kíváncsi lennék
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
De ez is az. Viszont infra és radar ellen is álcáz nem csak optikailag. Néhány éve láttam valahol infra ellen is használható álcahálót, egy tankon mutatták be mit tud és hát komoly volt. Arról nem hallottam hogy valamelyik ország nagy számban rendszeresített hasonlót.
Infra ellen tudtommal a régebbi álcahálók is jók. Ez a radaros dolog valami új.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 459
10 562
113
Infra ellen tudtommal a régebbi álcahálók is jók. Ez a radaros dolog valami új.
Azok ellen az infra eszközök ellen amiket volt szerencsém használni a régiek is álcáztak igen. Mert eltakarták à hőforrást így értelemszerűen nem láttad. Szóval mondhatjuk hogy infra ellen is álcáz. Azt viszont nem tudom hogy mit érhetnek egy nagy teljesítményű infravörös Felderítő eszköz ellen.Ez a Tweetben lévő háló szerintem nem csak takarja a hőforrást hanem "leszigeteli" .Gondolom valami ilyesmiről lehet szó. Sajna élőben semmi hasonlót nem láttam még
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 459
10 562
113
Jó dolog az infra meg az éjjellátó is, de megvannak a korlátaik. Pl ablakon "nem látsz át" velük. Ha semmiféle fény nincs akkor a fényerősítő sem ér semmit sem. Ha valaki egy bokorban bújkál akkor nembiztos hogy észreveszed akár infrával is. Szóval nem olyan mint ami a predátornak van hogy mindenen átlát, csak a sárral bekent félmeztelen Arnoldot nem látja:DMindezek ellenére ha ismered a felszerelésed korlátait és jól tudod használni akkor éjszaka valóban sokkal hatékonyabb vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Status
Not open for further replies.